לפי מה קובעים איזה זיכרון מתאים ב CL - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפי מה קובעים איזה זיכרון מתאים ב CL

zaroor

Recommended Posts

הוא שואל כיצד יודעים באילו תזמונים הלוח-אם תומך..

התשובה היא שהתזמונים מגיעים מהצד של הזכרונות והם קשורים אך ורק להם, כך שהלוח אינו מגביל עבודה בכל מיני תזמונים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים

האלה היא לגבי התיזמונים איך אפשר לדעת ? הרי בחוברת של הלוח מצויין MHZ לא ראיתי מקום של הסבר על תיזמון ולא על הוולט שהם צריכים

או שאני טועה ולא שמתי לב ? אז אם לא מצויין איך אפשר לדעת מה לעשות ניסיונות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי מה שאני מבין לגבי התיזמונים זה רק הערכה עמצית של האדם לפני שהוא קונה את הזיכרונות ,אבל כל החשיבות זה לדעת לפני שאתה קונה

מה הטעם אם קנית ולא מתאים ,,,,,,,

האמת קשה להאמין שאנשים קונים בתיזמון שהם רק חושבים אולי זה יהיה מהיר יותר סתם בניחוש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחליט. אתה שואל איך יודעים מהם התזמונים, או איך יודעים אילו תזמונים מתאימים ללוח?

1. תזמונים שמתאימים ללוח אין, כי התזמונים הם בזכרונות והלוח אינו מגביל מבחינה זו.

2. אתה רוצה לקנות ואתה לא יודע מהם התזמונים שלו? אתה בודק באתר החברה. בדף המוצר תמיד יש מידע כזה וגם המלצה על מתחים לעבודה עם הזיכרון הספציפי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה אפשר לראות באתר החברה של הלוח או הזיכרונות ?בלוחות לא ראיתי ,בזיכרונות לא יודע אולי יש ,אבל נניח שיהיה לך מידע

על תיזמונים ומתחים איך תדע עם בלוח יש את האופציות האילו

תן קישור של מידע על התיזמונים והמתחים אם יש לך.......ואם יש לך דוגמא קישור גם בלוחות על תיזמון ומתחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר הבנתי לפי דברך שלוח אם כל אחד לפי המגהרץ של הזיכרונות שהוא תומך בו מבחינת תיזמוני הזיכרונות אין לו מיגבלה

כמובן שיש לו סף ערך נמוך וגבוה בטווח של סוג היכרון

אז נגיד שקנית רשום עליו את התיזמון או שתמצא באתר יצרן שלו....

1-איך תדע איזה תיזמון הכי טוב ללוח שלך לפני שאתה קונה

2-לפי מה אני קובע איזה מתחים לבחור בביוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המתחים - כפי שאמרתי כתוב בדף המוצר (הזיכרון) באתר היצרן.

לגבי התזמון... ככל שהוא יותר נמוך הפעולות נעשות יותר מהר- אבל במציאות אין השפעה כמעט. לא שווה להשקיע בתזמונים יותר נמוכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nike לפי מה שאתה אומר זה חארטה אז הכי טוב לשים על אוטומט בביוס וזהו ,,,,,,אבל אני לא מבין למה אנשים מוכנים לשלם על תיזמון נמוך יותר כסף

ומה לגבי המתחים אם אתה בוחר יותר או נמוך זה יגרום ביצועים יותר טובים או עלול להזיק לזיכרון \ללוח אם

תודה לך על התשובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש הבדל בין 4-4-4-15 ל5-5-5-18 (לדוגמא) של 5 שקל, אז לא הייתי מתנגד להוסיף את זה. אבל מבחינת ביצועים אין שום הבדל. זה יכול להועיל מעט מאוד באוברקלוק ורק בשביל זה כדאי להשקיע עוד 5-10 שקלים. אבל אם לא מתוכנן , כפי שאמרתי אין הבדל ביצועים אז כדאי לקחת את מה שזול יותר.

לגבי המתח.. רכיב הזיכרון דורש חשמל בשביל לעבוד. אם הוא מקבל מעט פחות או מעט יותר מההמלצה של היצרן אז עלולות להיות שגיאות בזיכרון (שניתן לאבחן עם התוכנה Memtest למשל) ואי יציבות כללית של המערכת. אני אתן לך דוגמא אישית שלי בעניין של מתח. את המערכת שלי אתה יכול לראות בצד, וכשהרכבתי אותה לראשונה היו לי בעיות - המערכת לא עלתה ובהתחלה פתרתי את העניין ע"י כך שהוספתי 0.2V למתח שהזיכרון קיבל. לאחר חודש חודשיים החלו ריסטים רנדומליים של המערכת ולפעמים הופיעו BSOD's שהצביעו על בעיה בזכרונות. Memtest אימתה את העניין, ולאחר מכן פניתי הוספתי קצת יותר מתח. מאז ועד היום לא היה לי ריסט אחד שלא היה במתכוון.

אז אם יש לך זכרונות במערכת ואתה מוסיף עוד זכרונות, כדאי לוודא שהמתחים שהם דורשים הינם דומים, וכדאי גם שיהיו בעלי תזמונים ושאר מאפיינים דומים. אבל אם קונים למערכת שבה הוא יהיה הזיכרון היחיד (כלומר לא יהיה אשר שונה ממנו).. לא צפויה להיות שום בעיה. לפעמים הלוח לא יזהה נכון את התזמונים ו/או את המהירות, אז מגדירים כמו שצריך ויוצאים לדרך.

זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...