AMD באמת משתלם? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD באמת משתלם?

ed1

Recommended Posts

מה הטעם בקניית מחשב מבוסס AMD?

הוא זול יותר כמעט בחצי (545ש"ח ל-2.4XP ) מפנטיום מקביל לו (970ש"ח ל-P4-2.4) אבל מתחמם לטמפ' גבוהות ביותר, ורק מאוורר חיצוני חזק במיוחד שעולה לפחות-188 ש"ח(נוספים) יכול לרסן את זה וגם זה רק בצורה מוגבלת(וזה עוד הפתרון קירור המינימלי המתחייב למי שלא רוצה לקחת סיכון עם התחממות היתר והשחיקה של המעבד) ככה שבסיכום כללי ההפרש במחיר (237ש"ח) כבר לא כזה גדול ואם לוקחים בחשבון את שלוש שנות האחריות של לעומת אחריות לכל החיים של אז אולי כדאי לחשוב שוב?

אולי, חרם צרכנים קטן יכריח את לצרף מאווררים יעילים יותר למעבדים שלהם מאשר הפורפרה המסכנה שמצורפת?!

תקנו אותי אם אני טועה... :(

המחירים מהאתר של ZENIT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה לשלם בשביל אחריות לכל החיים ? חופשי ...

אבל יותר ריאלית , אורך חיי מעבד הוא 3 -5 שנים מקסימום אח"כ אפשר לזרוק לפח.

לגבי קרור , זה נכון לגבי ליבות הפלומינו , אבל עם הליבות החדשות לא , בהחלט יכולה לשפר

את הקרור הגינרי.

לא סיבה לעשות חרם צרכנים , המוצר יותר זול ... איפו ההיגיון ?

אתה רוצה ש תשנה את הקרור שלה אולי תכתוב להם ..

::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הוא שבאמת אולי פתרונות קירור יעלים יותר מ- בהחלט לא היו מזיקים, חוץ מזה שיש מספיק פעמים בהם אתם בכלל לא מקבלים היטסינק ככה שאולי יש לך נקודה. אני חושב שמה שיפה באינטל זה שההיטסינקים המקוריים שלהם ממש טובים ויכולים לסחוב מעבד גם באוברקלוקינג נכבד בהחלט וכל זה בשקט ובאיכות בנייה באמת מהרמה הגבוהה ! כל זה לעומת הפתרונות המבישים משהו מבית (אם בכלל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. רוב הציבור, לא הגיימרים, קונה מעבד לטווח יותר גדול מ-3 שנים וזה שהטכנולוגיה דוהרת לא אומר שכולם רודפים אחריה בעיניים עצומות מבלי לבדוק לפני זה אם יש להם צורך במפלצות מיחשוב אדירות רק בשביל אופיס ואינטרנט, ככה שעניין האחריות מעבר ל-3 שנים מאד רלוונטי.

2. קניתי למישהוא מחשב מבוסס 0.13 1700+ ועם כל הכבוד, לא עלה לי בראש אפילו לעשות OC, קניתי מאוורר גנרי נוסף למארז, אבל את המעבד הזה, זה ממש לא מעניין, במשחקי אקשן תלת מימד הוא מגיע לטמפ' כאלו שגורמות למחשב\מעבד, לפעמים, לכבות את עצמו כדי לא להשרף. (התדר FSB אגב, בסה"כ 133MHZ). כל הרעיונות והבדיקות שהציעו לי חברי הפורום (רעיונות טובים ויפים שלא ידעתי עליהם)לא שינו משמעותית את המצב מעבר למעלה שתיים, מעבר לזה הפתרונות היותר רציניים כוללות השקעה כספית נוספת ואני שואל למה לא מזהירים מראש מפני העקב אכילס של החום הנוראי של המעבדים שלהם וככה תמנע המון עוגמת נפש של לקוחות תמימים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהרכבת את ההיטסינק הפוך או משהו כי זה לא הגיוני, אני הרכבתי בעצמי מחשב אותו מפרט, ומריץ משחקי תלת מימד כבדים ביותר, עם מארז שאני בטוח שאם תשווה אותו למארזים האחרים כאן הוא הכי פחות מאוורר והכי פחות מסודר, ומעולם לא קרה לי שהמחשב נכבה לי ככה סתם, ובמיוחד לא בגלל טמפ' שלא עוברת את ה-36 במאמץ עם הגוף קרור והמאוורר שקיבלתי מהחנות (קיבלתי גוף קרור שונה ממה ש- נותנת, ככה זה בחנות שקניתי ממנה).

ורק שתדע, אחריות לכל החיים, היא לא לכל החיים שלך, אלא לכול החיים של המעבד, כלומר עד שמפסיקים לייצר אותו, טווח של כשלוש שנים עד כמה שהבנתי.

ככה שאחריות לשלוש שנים היא האחריות שתקבל גם אם קיבלת אחריות לכל החיים כביכול...

עריכה:

בקשר לטמפ', יש לי סה"כ שלושה מאווררים בתוך המארז:

1. מעבד

2. ספק

3. מארז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ורק שתדע, אחריות לכל החיים, היא לא לכל החיים שלך, אלא לכול החיים של המעבד, כלומר עד שמפסיקים לייצר אותו, טווח של כשלוש שנים עד כמה שהבנתי.

ככה שאחריות לשלוש שנים היא האחריות שתקבל גם אם קיבלת אחריות לכל החיים כביכול...

תחשוב על זה בכובד ראש ::)

ומבחינה טכנית הAXP2400 הרבה יותר טוב מהP-4 2400mhz ("לא C" אלא יכול להישתוות אליו..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאם אתה מעלה רק את הבאס של המעבד ל200 ומשאיר את מהירות השעון המקורית (כמה היא בכלל??) ה2.4AXP יותר טוב מP2.4C

אבל זה כבר לא הוגן כי אנחנו מדברים כאן על מהירות באס סטוק!! שהיא במעבד הזה 133mhz ומהירות השעון שלו היא 2000mhz

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אינטל גם העלתה רק את מהירות הבאס ולא את מהירות המעבד.

אם תעשה אותו דבר למעבד מתוצרת (אם מישהו עשה שיגיד לי מה התוצאות) אני מניח שהוא לפחות ישתווה למעבד 2.4C אם לא "יעקוף" אותו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב על זה בכובד ראש ::)

ומבחינה טכנית הAXP2400 הרבה יותר טוב מהP-4 2400mhz ("לא C" אלא יכול להישתוות אליו..)

לא נראה לי שהבנת אותי או שאני לא הייתי ברור...

אני התכוונתי עד שמפסיקים לייצר את הסידרה של המעבדים בכלל, לא מעבד ספציפי מסויים.

אני לא מאמין שאם מישהו יבקש היום אחריות על מעבד 3 הוא יקבל אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שהבנת אותי או שאני לא הייתי ברור...

אני התכוונתי עד שמפסיקים לייצר את הסידרה של המעבדים בכלל, לא מעבד ספציפי מסויים.

אני לא מאמין שאם מישהו יבקש היום אחריות על מעבד 3 הוא יקבל אותה.

אז זהו שכן. ואפילו היה פה THREAD על זה..... אבל זה באמת לא לעניין. אז נשרף לי P2-350 וקיבלתי חלופי, יש.... המחשבון שלי כבר יותר חזק....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי האחריות של האינטלים זה לא כמו שהיה פעם מכיוון שאיבטרוניקס אעלו אותה בגדול וממשיכים להפסיד עד עכשיו הרבה כסף בגלל הלוגו שהם הביאו פעם "אחריות לכל החיים" הם לא נותנים אחיות לכל החיים לפמעבדי פנטיום 4 זה באמת ל תקופה של 3 שנים למשל יבואנים אחרים כבר לא מחליפים מעבדים מתחת לCELERON600 ו פנטיום 3 550 לפי מה שזכור לי .

ועוד מעט יפסיקו להחליף גם את הפנטיום3 800MHZ.

כך ש מאוד מאוד ריאלית לגבי האחריות וזה לא צריך להיות פקטור בין אם לקנות או לא את המעבדים של .

ולגבי החום אני לא יודע מה הבעיה של המחשב של הבחור שהוא נכבה אצלו, אני הרכבתי כל כך הרבה מערכות המבוססות על מעבדי ולא רק ליבת TBREDB אלה פאלאמינו מעבדי XP2000 שידועים בתור מעבדים שמתחממים מאוד, עם מאוורר אחד במארז ומאוורר של ספק ו של מעבד מאוורר סטור פשוט והכל עובד תקין עד עכשיו אני לא שומע שום טענות מאנשים והם משחקים במשחקים ומריתים תוכנות מאוד כבדות ומרוצים צהצחשב עד השמיים.

לפי דעתי התקופה שמעבדי עשו צרות והיה צריך ספקים מיוחדים נגמרה עכשיו כל אחד יכול לקנות מעבד AMD במיוחד עם הליבה TBREDB שלא מתחממת בכלל, ואם מרכיבים הכל תקין עם מאוורר סטוק ועוד מאוורר נוסף במארז(רוב המארזים באים עם אחד מינימום כך שזה לא השקעה בכלל.) לא צריכה להיות שום בעיה בכלל, ואפילו אם כן צריך הוסיף מדי פעם עוד מאוורר זה לא כל כך נורא אחרי הכל אתה מקבל פה מערכת הרבה יותר זולה שנותנת ביצועים בהשוואה למערכת יותר יקרה בהרבה של כמו שאני מערכת VALUE.

AMD פשוט תותחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הטעם בקניית מחשב מבוסס AMD?

הוא זול יותר כמעט בחצי (545ש"ח ל-2.4XP ) מפנטיום מקביל לו (970ש"ח ל-P4-2.4) אבל מתחמם לטמפ' גבוהות ביותר, ורק מאוורר חיצוני חזק במיוחד שעולה לפחות-188 ש"ח(נוספים) יכול לרסן את זה וגם זה רק בצורה מוגבלת(וזה עוד הפתרון קירור המינימלי המתחייב למי שלא רוצה לקחת סיכון עם התחממות היתר והשחיקה של המעבד) ככה שבסיכום כללי ההפרש במחיר (237ש"ח) כבר לא כזה גדול ואם לוקחים בחשבון את שלוש שנות האחריות של לעומת אחריות לכל החיים של אז אולי כדאי לחשוב שוב?

אולי, חרם צרכנים קטן יכריח את לצרף מאווררים יעילים יותר למעבדים שלהם מאשר הפורפרה המסכנה שמצורפת?!

תקנו אותי אם אני טועה... :(

המחירים מהאתר של ZENIT

הבאת בדיוק את תמצית ההבדלים בין לאינטל רק המסקנה שלך מוטעית:

ההבדלים הם אכן 500-600 ש"ח עבור אותם ביצועים פחות או יותר, ההתחמממות של שני המעבדים נכון לתוצרת של היום דיי דומה אך גוף הקירור של טוב יותר.

אין צורך בקניה של גוף ב 200 ש"ח - גם גופי זולים מאוד כמו spire עושים עבודה מצויינת בעלות 80 ש"ח ופחות.

האחריות בפועל גם היא דיי דומה : נותנים אחריות ל 3 שנים וגם על רוב מעבדי יש אחריות לשלוש שנים.

אם אתה רוצה אחריות "לכל החיים" צריך לקנות מעבד של איסטרוניקס שהוא יקר יותר בערך ב 100 ש"ח ממעבדי המיובאים על ידי יבואנים אחרים. בפועל לאחר 3 שנים תקבל במקרה הטוב זיכוי של 50-100 ש"ח לקניה של מעבד איסטרוניקס אחר כך שבס"כ אתה משלם היום על זיכוי שאולי תקבל בעוד שלוש שנים.

זה שיש למעבד אחריות לשלוש שנים לא אומר בהכרך שהוא יפסיק לפעול בדיוק לאחר שלוש שנים, לרוב ניתן יהיה לעבוד איתו עוד הרבה שנים.

(בפועל אנשים מחליפים מחשב אחרי פחות משלוש שנים)

אז מה קיבלנו בשורה התחתונה : מוצרים דיי דומים בהפרש מחירים של 500-600 ש"ח. המסקנה מבחינתי דיי ברורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...