משהו לא מסתדר לי עם המונח קוט"ש - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משהו לא מסתדר לי עם המונח קוט"ש

dids22

Recommended Posts

dids22, אתה באמת אבל באמת מקרה קשה של :s07:.

כמה פעמים אתה רוצה שיסבירו לך דברים כל-כך פשוטים?

לחברת חשמל משלמים על אנרגיה. וואט היא לא יחידה של אנרגיה, לכן אי-אפשר למדוד בוואט צריכת חשמל. וואט-שעה היא כן יחידה של אנרגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי כי זה פשוט לא נכון. אין לנו יחידה שמתאימה לכפולה של הספק בזמן, ולכן אנו משאירים את ההכפלה של ההספק בזמן. אילו הייתה יחידה שמתארת הספק בכפולות של זמן (כמו כח סוס, למשל) היינו משתמשים בה. דוגמא נוספת מהחיים: קמ"ש = קילומטר * שעה = מהירות. אם נאמר שהמהירות היא קילומטר, זה יהיה חסר הגיון, כי קילומטר היא מידת מרחק. ואם נאמר שהמהירות היא שעה, גם זה לא מובן. זמן אינו מבטא מהירות. לכן אנו משאירים את היחידות של הכפלת המרחק בזמן, ומקבלים מהירות בקמ"ש, קילומטר כפול שעה.

וואו , איזו דוגמה רעה!!!!!!!!!!!!

קמ"ש זה קילומטר חלקי שעה ולא כפול שעה.

יח' של מהירות נמדדות במטר לחלק בשנייה ומתאמי נוחות משתמשים בקילומטר לחלק בשעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו , איזו דוגמה רעה!!!!!!!!!!!!

קמ"ש זה קילומטר חלקי שעה ולא כפול שעה.

יח' של מהירות נמדדות במטר לחלק בשנייה ומתאמי נוחות משתמשים בקילומטר לחלק בשעה.

זה שזה חילוק ולא כפל עדיין לא סותר את תשובתי.

וכן אני מתעסק באלקטרוניקה לא בפיסיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שההסבר הקודם שלי היה מספיק טוב לדעתי, אנסה להסביר בדרך נוספת. על מים משלמים לפי כמות הליטרים שצורכים(מטרים מעוקבים או משהו דומה, זה לא באמת משנה לצורך העניין). תחשוב שיש לך ברז בעל שני מצבים בלבד - פתוח(לגמרי) וסגור. אם הברז פתוח לגמרי עוברת בו כמות מסויימת של ליטרים בשנייה. אם הברז פתוח למשך שעה, ניתן בקלות לחשב כמה ליטרים יזרמו בו במשך השעה. עכשיו תחשוב שהליטרים אנלוגיים ליחידה קילווואט*שעה, ואילו ליטרים לשנייה אנלוגיים לקילווואט. עכשיו כמו שבכל ברז תעבור כמות שונה של ליטרים בשנייה, כל מכשיר חשמלי צורך כמות אנרגיה שונה בשנייה. כמות אנרגיה זו ידועה בשם "הספק" ורשומה לרוב על המכשיר בוואטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי כי זה פשוט לא נכון. אין לנו יחידה שמתאימה לכפולה של הספק בזמן, ולכן אנו משאירים את ההכפלה של ההספק בזמן. אילו הייתה יחידה שמתארת הספק בכפולות של זמן (כמו כח סוס, למשל) היינו משתמשים בה. דוגמא נוספת מהחיים: קמ"ש = קילומטר * שעה = מהירות. אם נאמר שהמהירות היא קילומטר, זה יהיה חסר הגיון, כי קילומטר היא מידת מרחק. ואם נאמר שהמהירות היא שעה, גם זה לא מובן. זמן אינו מבטא מהירות. לכן אנו משאירים את היחידות של הכפלת המרחק בזמן, ומקבלים מהירות בקמ"ש, קילומטר כפול שעה.

האמת היא שמהירות נמדדת בקילומטר / שעה, ולא כפול....

עריכה: אופס, אני רואה שהשיגו אותי. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dids22, אתה באמת אבל באמת מקרה קשה של :s07:.

:lol: :lol:

פותח הדיון כבר הפסיק להביך את עצמו בשעה 11 בבוקר. אין טעם למלא עוד עמוד של הסברים :kopfpatsch:

באמת יצאתי אידיוט.

כל זה נבע מחוסר ההבנה שוואט זו יחידה של הספק ולא של צריכה

בכל מקרה, עברתי על המושגים הבסיסיים היום בחשמל כמו: זרם/מתח/התנגדות/נצילות וכמובן הספק למלא את הבורות (למרות שבעוד שבוע אני לא אזכור כלום)

קיצר מוזמנים לשאול אותי שאלות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך מכשיר שצורך 1000 W לשנייה ואתה מפעיל אותו לשעה

אז ביזבזת 1 קוט"ש

שים לב שמדובר במכשיר שצורך כל שנייה ושנייה בשעה הזאת 1000 W ולא משתנה כמו מדיח כלים מכונת כביסה

במקרה הזאת מודדים לפי פעולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...