מעשה בפיראטיות ותעשיית המשחקים - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעשה בפיראטיות ותעשיית המשחקים

lee

Recommended Posts

:hi:

קרירין , תחושת הדה-ז'וו מחלחלת לאט לאט :-\..הייתי שמח אם הייתי בטוח שGTA4 ועוד כמה כותרים אכן יהיו מה שמצפים מהם.

ואני לא מצפה לכל כך...הרבה(טוב,אולי קצת).

לפחות האווירה בDEAD SPACE מפחידה אותי קצת, סימן של זיקנה אולי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

far cry2 נחמד לי :xyxthumbs:,ואין יותר מידי כותרים טובים באופק ולפעמים נמאס לשחק בישנים(הצורך הטיבעי בחידוש).

איני :biggrinangelA:צבוע או מתחסד, ולא, אנחנו הגיימרים רחוקים מלהיות מושלמים.

איני עונה לרוב למי שמגיב בהשמת תוויות, כגון-"בכיין",לאנשים אלו אומר סייג לחוכמה,שתיקה.

ניסיוני להכניס קצת הומור ברשימתי עלתה לי בתגובות עצבניות, מה שמראה שלפחות כולנו "רגשניים" לנושא.

ולא אבדנו במשעולי המנוע של UNREAL3.. 8)

שמע חלק מהטענות שלך בחלקם מוצדקות,בעיקר הקטע של הדמואים שהלכו והתמעטו :nixweiss:,אבל אני אומר קח את המשחקים בערבון מוגבל-זה כולה דרך להעביר שעה,שעה וחצי מקסימום.אני פעם הייתי מבלה שעות במחשב :o,לאחרהתיכון והצבא קלטתי שלא צריך לרדוף אחרי כול משחק בשקיקה וצפייה מספיק לקנות מספר כותרים מועטים כמו האורנג' box שמספיקה לי,אולי fallout3 וזהו :jump:-לי אישית מספיק.

זה דומה למצב שבו אתה בא לחנות ויש לך מספר חומוסים לבחור:אחלה,צבר,שמיר ושאר החומוסים הלא ידועים-לרוב אתה בוחר בפירמה שנותנת לך לפי דעתך את המיטב(אצלי זה צבר).אקיצר זה הכול עניין של טעם,ותמיד יהיו אלו שיכינו את החומוס(משחק) שלהם פחות טוב(שיעול שמיר שיעול) אז פשוט אל תקנה אותם עד אשר ישתפרו.

בנוגע להשתלחות הראשונית,קח את זה בהבנה-יש כאן כמה חברי פורום די תוקפניים וציניים-סתם כי משעמם להם בחיים :angryfire:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, יש כאלה שעושים מכל ה"תוקפנים והציניים" כמשועממים שרק משתלחים בפותח הדיון המסכן. מי הרגשן פה?

התוקפנות הזו היא לא השתלחות אישית ולא תוצר של רגשנות. זהו פורום מכובד והדיונים בו בהתאם. בסך הכל מדובר בקריאת תיגר שמהווה טוויסט של רצינות (כולנו שמנו לב להומור, אפשר להיות רגועים) לצורך התייחסות לכמה אמירות שלדעתי ולדעת חברי פורום אחרים לא נכונות במקרה הטוב, ומייצגות גישה לא בריאה שקיימת בקרב יותר מדי במקרה הרע. כנגד אמירות כאלו אנחנו יוצאים בצורה נחרצת, ופירטתי מדוע בפוסט שלי.

אז גם אתה lee ידידי, לא קורא בין השורות.

אז אין שום סיבה לשלוף כתגובה סיסמאות כמו "לא הבנתם את כוונתי כי לא קראתם בין השורות" וכמו "אני לא עונה למי ששם לי תוויות". זו גישה שמתאימה לפוליטיקאי מתגונן שלא עומד מאחורי דברים שהוא אומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, יש כאלה שעושים מכל ה"תוקפנים והציניים" כמשועממים שרק משתלחים בפותח הדיון המסכן. מי הרגשן פה?

התוקפנות הזו היא לא השתלחות אישית ולא תוצר של רגשנות. זהו פורום מכובד והדיונים בו בהתאם. בסך הכל מדובר בקריאת תיגר שמהווה טוויסט של רצינות (כולנו שמנו לב להומור, אפשר להיות רגועים) לצורך התייחסות לכמה אמירות שלדעתי ולדעת חברי פורום אחרים לא נכונות במקרה הטוב, ומייצגות גישה לא בריאה שקיימת בקרב יותר מדי במקרה הרע. כנגד אמירות כאלו אנחנו יוצאים בצורה נחרצת, ופירטתי מדוע בפוסט שלי.

אז גם אתה lee ידידי, לא קורא בין השורות.

אז אין שום סיבה לשלוף כתגובה סיסמאות כמו "לא הבנתם את כוונתי כי לא קראתם בין השורות" וכמו "אני לא עונה למי ששם לי תוויות". זו גישה שמתאימה לפוליטיקאי מתגונן שלא עומד מאחורי דברים שהוא אומר.

מה הקשר לרגשן,מי נפגע ממכם(ואני מווסיף מי שם ז**ן על מה שאתם אומרי) ,הבעיה שלא ניתן לקיים דיון נורמלי אחד פה לפני שכולם שוקעים לתוך ציניות ועקיצות!!

יש לך בעיה עם הדעה שלו תכתוב כך: אני לא מסכים עם הדעה,ההנחה שלך-במקום לצעוק אתה הוא הצבוע והתחיל להשתלח בכותב הדיון.

אז הוא מחזיק בדעה שונה משלכם-מה קרה-מת עולם???-לא תלמדו להתנסח בצורה נורמלית,לכול דיון חלק עונים פה,כאילו למה בכלל פתחו את הדיון הזה בכלל-כאילו איזה עונש???-לא נוח לך עם הדיון אל תגיב פשוט מאוד :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

בסדר גמור.

אפשר להגיב בנחרצות ולא בתוקפנות..זה שאתה אגרסיבי לא הופך אותך לצודק יותר ידידי.

מצויין, עכשיו אנחנו מתקדמים לאן שהוא! אתה בהחלט מוזמן לפרט איפה אני לא צודק. זו בדיוק התגובה שציפיתי לה.

תקן אותי אם אני טועה, התיקון שהוספת הוא השורות למטה שעוסקות בפיראטיות, ולגבי זה אין לי שום בעיה. אם תשים לב, לא הערתי לך בכלל בהיבט הזה כי הבנתי לחלוטין את כוונתך.

אבל שאר הטענות שלי עדיין בעינן (ראה את הפוסט המשתלח, התוקפני והאגרסיבי שלי :P), ועיקרן הוא שאני מאשים אך ורק את הגיימרים במצב שאתה מתאר. ושגם אתה וגם אני חוטאים בכך.

עריכה:

עכשיו שמתי לב למשפט בתוספת:

אם אנחנו לא הצלחנו לחנך אותן דרך חרם חברתי,הן תנסנה לחנך אותנו.
שמסכם את העניין די יפה (זה יותר חרם תרבותי וצרכני מאשר חברתי), אבל הנקודה הזו ממש לא באה לידי ביטוי בחלק הארי של הפוסט, והיא לדעתי הנקודה החשובה ביותר.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבלי להכנס לדיון.

אני חושב שLEE מתכוון לכך שהורדת משחקים היא בדיוק החרם וצורת המחאה של הגיימירים כלפי החברות. כיוון שמבחינת החברות הקניה לא נעשתה, כך הן יודעות שהגיימר לא מעוניין במשחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבלי להכנס לדיון.

אני חושב שLEE מתכוון לכך שהורדת משחקים היא בדיוק החרם וצורת המחאה של הגיימירים כלפי החברות. כיוון שמבחינת החברות הקניה לא נעשתה, כך הן יודעות שהגיימר לא מעוניין במשחק.

לא מעוניין במשחק? הוא גונב אותו! כן, גם אני לא מעוניין במסך של Eizo. בגלל זה אפרוץ למחסן של קרט ואגנוב אחד, כדי להראות להם כמה אני לא מעוניין.

חשיבה של ילד אידיוט. לא מעוניין במשחקים שלא ישחק. אני לא אדם עשיר, אני לא מרוויח הרבה כסף, אבל עדיין המשחקים שלי מקוריים. אני קונה משחק פעם בחודשיים - שלושה, כאשר יוצא משחק ששווה את הכסף. נכון, לפעמים אני מתאכזב, אבל מה לעשות, לכל אחד יש טעם שונה וביקורות לא תמיד קולעות לטעמי. בשאר הזמן אני משחק ב-WOW.

בכלל, הגישה הדפוקה הזאת בארץ, שקניית משחק מקורי הופכת אדם לפראייר מעצבנת אותי. אנשים מבזבזים מאות שקלים בחודש על סיגריות, שהורגות אותם, הורסות את החיים שלהם, מסריחות את הבגדים, מצהיבות את השיניים, אבל זה בסדר. לא נורא. אנשים מנפחים חשבון ל-700 שקלים בחודש בדיבורי סרק (אבא שלי עצמאי ולא מגיע לסכומים כאלה) וזה בסדר, כמו שצריך. אם אדם קונה משחק מקורי ב-200 שקלים פעם חודש הוא נחשב אוטומטית לפראייר גמור. "מה?!" "קנית משחק?!" היגיון דפוק יש לאנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרא שוב פעם את מה שכתבתי..ותראה שאני נגד הפיראטיות.

האשמה נמצאת גם אצלנו וגם חברות ההפקה..אם הן לא תוריד את המחיר ל30$ (לפעמים כדאי להוריד את המחיר כדי למכור יותר)

ותשקיע יותר בכותר מאשר שינויים מינורים.

אנו מצדנו צריכים להפסיק להוריד\לגנוב ב"חינם".

מה שיש לי איתו "הסכמה" או "הבנה": המצב בו הרבה מאוכזבים,

לא מוכנים לתת לחברות המשחקים להרוויח על מוצרי זבל שהם עוטפים בעטיפות נוצצות.

ה"פראייר" הוא זה שמשלם על החומרה המתחלפת בקצב מסחרר,רק כדי שיוכל להנות מה"EYECANDY"(גם אני נכלל בקטגורית הפראייר)

וזה שמשלם על משחקים עם הגנות שיוצרים בעיות ברישום(DRM,SECUROM)שפוגעים דווקא באלה שמשלמים.

מנעול שמים בפני אנשים ישרים ולא בפני גנב..ממילא הוא יפרוץ, והמנעול חסר חשיבות בשבילו.

אני מודה שלא פעם הורדתי קראקים למשחקים המקוריים שלי רק כדי שאוכל להתקין בשקט ולא לעבור בנחשוליי הSECUROM.

יחד עם זאת אני בעד קנייה של משחקים שנראים לכם טובים,אני משלם כי מגיע למפתחים כסף על לילות ללא שינה בהם הם עבדו כדי שפישר כמוני

ישחק לו בכיף.אם היה אפשר לשלם למפתחים ישירות ולא לחזירי חברת ההפקה- אבל זה תמים.

מרגיז כי בעוד אתה נאבק בהגנות הכותר..(מה שאני עברתי עם MASSEFFECT ..אוייייי)הפיראטים משחקים בו שבועיים לפנינו-ללא כול התעסקות עם מנגנוני הגנה.

השקעה במנגנוני הגנה לא תגרום לחברות ההפקה להרויח יותר-להפך,יותר ויותר אנשים ישרים מאסו בהגנות האלה אשר משבשות לא פעם התקנה,

ואז צריך תמיכה..וכול זה גורם לך לרצות להוריד את המשחק ..אם אתה באמת תוריד-שאלה שכל אחד ישאל את עצמו.

ראו את הפוסט הזה,ממשיך ומוסיף על מה שאמרתי.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=371956.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קחו את DEAD SPACE לדוגמא:

http://cgi.ebay.com/Dead-Space-PC-DVD-Game-Brand-New-Everything-in-English_W0QQitemZ150305885253QQcmdZViewItem?hash=item150305885253&_trkparms=72%3A1205%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

30$ חויה נחמדה אם מתעלמים מטיל שנעוץ עמוק בתחת של הדמות,מה שמקשה עליה את התנועה. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבלי להכנס לדיון.

אוסיף לדברים של Chymes:

לא מעוניין במשחק? הוא גונב אותו! כן, גם אני לא מעוניין במסך של Eizo. בגלל זה אפרוץ למחסן של קרט ואגנוב אחד, כדי להראות להם כמה אני לא מעוניין.

חשיבה של ילד אידיוט. לא מעוניין במשחקים שלא ישחק. אני לא אדם עשיר, אני לא מרוויח הרבה כסף, אבל עדיין המשחקים שלי מקוריים. אני קונה משחק פעם בחודשיים - שלושה, כאשר יוצא משחק ששווה את הכסף. נכון, לפעמים אני מתאכזב, אבל מה לעשות, לכל אחד יש טעם שונה וביקורות לא תמיד קולעות לטעמי.

ואומר שחשיבה כזו מוטעית וגם lee מודע לכך. הפיראטיות היא לא הגישה הנכונה, זו לא מחאה תרבותית של צרכן בעל מודעות. ואם זה הדבר הכי טוב שהגיימרים יכולים לעשות כדי למחות ולדרוש מוצרים טובים יותר, אז זה גורם להם להצטייר כעדר ילדותי ונואש; אם אתה מציג את הפיראטיות כמחאה, אז המסר שהיא מעבירה למוציאים לאור ולחברות הפיתוח הוא: "אתם מוציאים משחקים ללא בקרת איכות, רוויי באגים ונטולי יצירתיות, ואתם בנוסף פוגעים במחשבים שלנו עם מנגנוני ההגנה פולשניים, אבל אנחנו כ"כ נואשים לשחק בזבל שלכם שאנחנו בכל זאת נשחק בו בדרכים לא כשרות".

ובאופן כללי, אין שום תירוץ והצדקה לפיראטיות. הפיראטיות קיימת לשם פיראטיות נקודה, וכל התייפיפות כזו או אחרת להציג אותה כ"אמצעי להתגבר על המכשולים של חברות המחשחקים" היא צביעות.

אז נכון, הגיימרים ההגונים הם קורבן של הנסיבות האלה, אבל כשגיימר הגון אומר"אני אגנוב כי לא מגיע לי העונש של מנגנוני ההגנה" הוא מוסיף חטא על פשע ואומר שבעצם הוא נואש לשחק. המסר שצריך לשדר לחברות ההוצאה לאור הוא "אני לא צריך לשחק בזבל שלכם" ובאמת לקיים אותו, במקום "אני נואש לשחק במשחקים שלכם ואבחל באמצעים לא כשרים לשם כך".

המחאה של הגיימרים צריכה לבוא ממקום הרבה יותר עמוק והרבה יותר חזק - הגישה הכללית שלהם כצרכנים:

הם צריכים להבהיר לחברות ההוצאה לאור שכדי שיהיו מעוניינים במשחק כלשהו, שיווק אגרסיבי בלבד לא יעשה את העבודה. לבוא מעמדה של צרכן בררני שלא מתפשר על מוצרים לא איכותיים ושאם אין מוצר שמספק אותו - אין לו שום צורך בו. דוגמאות לכך:

- אם למשחק עתיר תקציב כלשהו לא פותח דמו מרשים מאוד טרם יציאתו, יש להמנע מלנהור לאירועי השקה של אותו משחק כדי להפגין את חוסר ההתלהבות. ובכלל, דמו מושקע וחף מבאגים צריך להיות תנאי מקדים לקניית המשחק.

- להפסיק לסגוד לטריילרים, טיזרים ופרסומות כלשהן ברחבי האינטרנט (פורומים, מאמרים, בלוגים וכו') מההיבט של הגיימינג (אני למשל "סוגד" לטריילרים של ושל blur studios רק בגלל איכות ה CGI וההיבט הסינמטי), כסוג סרטוני שההדגמה היחיד שצריך לעשות רושם כלשהו על היא סרטוני גיימפליי ארוכים, וגם אז לקחת זאת בעירבון מוגבל. זה אמנם קורה, אבל לא מספיק.

- לקנות משחק זמן רב אחרי השקתו. כן, לא יהרוג אף אחד להיות סבלני יותר ובכך תשיגו כמה דברים: רכישת המשחק במחיר זול בהרבה, וכשמדובר במחשב אז גם רכישת החומרה להרצת המשחק במחיר זול בהרבה. ולמעשה אין כאן ממש המתנה, כי אם היום יוצא משחק מצופה מאוד שתרכשו עוד כמה חודשים עד שנה, אז במהלך הזמן הזה אתם תיהנו ממשחקים שיצאו לפני שנה שאתם משחקים רק עכשיו. ובעוד שנה לא רק שמחיר המשחק ירד, אלא שגם המחיר לשדרג חומרה במידת הצורך ירד בהרבה.

- הצד השני של המטבע הוא תמיכה במשחקים טובים. במיוחד בכאלו שלא הושקע בהם שיווק אגרסיבי, לרוב אלו יהיו משחקים צנועים יותר והמחיר בהתאם (ולרוב הם יהיו חסרי דמו בגלל מגבלות תקציב), אבל יכולים להיות בהחלט שווים קנייה ומלאים ביצירתיות. ואם הם שווים קנייה, אז לקנות אותם במקום להוריד.

- וכמובן - להחרים משחקים אם הם מאכזבים וירודים, רוויי באגים או עם מנגנוני הגנה אגרסיביים ובאמת להמנע מלשחק בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...