אין יותר התקנות חינם - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אין יותר התקנות חינם

NAZRAK

Recommended Posts

[נוסטלגיה] פעם, לפני שנים רבות היית יכול לקנות משחק ולהתקין אותו באיזה מחשב שרצית, כמה פעמים שרצית [\נוסטלגיה]

והיום? יריקה בפרצוף זה מה שלקוח כמוני, אתם יודעים, האידיוט הזה שמשקיע בתחביב שלו כסף, מקבל.

כל חברה נהייתה לי מיקרוסופט וכל משחק מערכת הפעלה. חשבתי לתת קישור לידיעה שהרגיזה אותי אבל אז קלטתי שזה לא רק בגלל חדשה על משחק עם הגבלות התקנה, כמעט כל משחק שיוצא כיום סובל מהמכה הזו. למה להתמקד במשחק אחד כשזו בבירור מגיפה? אתן כמה דוגמות אישיות: קניתי לפני כחודש בהורדה דיגיטילת את המשחק המבדר והקליל I WAS AN ATOMIC MUTANT

רציתי איזו משחק חביב שאוכל להעביר איתו את הזמן והחלטתי שאעביר אותו גם לנייד שלי, ככה אוכל לתת לאחיינים לשחק במשהו חביב בלי שהם יציקו לי יותר מדיי. שילמתי, הורדתי, התקנתי ובמייל הקבלה חשכו עיניי: הגבלה של 5 התקנות בלבד! רק על המחשב שעליו הורדתי ת'משחק! רתחתי מזעם שטרחו להודיע לי על ההגבלה "המינורית" הזו *אחרי* שכבר שילמתי. אחרי שעה של לבטים בסוף החלטתי שאני רוצה החזר (לזכות החברה ייאמר שנענתי מהר לבקשתי ללא כל בעיה) וכמו כל גיימר הגיוני פשוט נכנסתי להתקף זעם ספונטני (תחשבו על הגיימר-חנון הזועם בסיקור על דיק טרייסי) וקיללתי את הסבתא של הסבתא של מי שזה לא יהיה.

למה תמיד אני צריך לדעת על זה בדיעבד? למה זה לא שם בדיוק כמו דרישות מערכת? פחדנים עלובים, העיקר להאשים פיראטים בהכל. גם בהתחממות הגלובאלית.

כשקניתי COD4 רק במקרה קלטתי אזהרה ממש ממש קטנה שהתקנת המשחק תהייה בעייתית על כונני שהם גם צורבים, לפחות הפעם נתנו לי אזהרה מראש. תוך 2 דקות הכסף ששילמתי במזומן הוחזר לי במלואו.

הייתה לי רשימה של 5 משחקים שזממתי עליהם. עכשיו רק על שניים: הכשפן וחטאי אימפריה סולארית (אחכה בסבלנות שתצא מהודרה עם כל ההרחבות), יודעים מה משותף לשני המשחקים האלה? ז"א חוץ מבאגים? P:

אין עליהם שום הגבלות! זה כאילו... כאילו המפתחים אשכרה בוטחים בי כצרכן משלם! ואו, אני חושב שאני הולך לבכות, אני מתלהב מהעובדה שמשחק שקניתי והוא באמת יהיה שלי. הגעתי למשבר הכי גדול שחוויתי כגיימר מאז שהבנתי שאני מתחיל להיות בררן במשחקים שלי ולא רק מתלהב מהייפ.

היום, יותר מתמיד אוסף המשחקים שלי חשוב לי כי אני באמת מרגיש שהוא *שלי* - אם אחליף 20 מחשבים בשנה הקרובה אוכל לעשות בהם שימוש חוזר, ללא חשש שהם פשוט 'יינעלו' לי.

אולי יש עוד תקווה, אחרי כל הרעש שהיה על האבטחה של ביושוק שיחררו איזה פאטץ' שמסיר את ההגבלה.

צריך אזהרות ברורות יותר? איזה לחץ פרט לחרם יכול לעבוד על החברות בכדי לשנות גישה?

וסתם הערת שוליים: מחיר מעולם לא הייתה בעיה ולא באמת תהייה בעיה כי אם צריך אז מחכים קצת והמחיר יורד, מחכים עוד קצת ומקבלים את אותו המשחק בשחרור חינמי או מהודרת זהב עם כל העידכונים ככה שמי שהולך להעלות את נושא המחיר יקבל כאפה.

ובנימה אופטימית-זהירה זו אני אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים בהחלט, למעשה את גאל סיב 2 (שד"א בא מאותה מפיצה של sins of a solar empire) קניתי בעיקר כי שמעתי שאין לו הגנה בכלל (יש רק סידיקי אופציונאלי שמשמש לעידכוני אונליין)

מאמר מעניין בנושא (שוב ע"י סטאר דוק המפיצה של המשחקים הנ"ל)

http://draginol.joeuser.com/article/303512/Piracy_PC_Gaming

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני נתקלתי בשטויות הללו - היום ניסיתי להתקין מדיסק מקורי שברשותי וגיליתי שיש בעיה בדיסק. הבעיה הגדולה היא שכאשר פתחתי את האריזה גיליתי שהיבואן בארץ נותן אחריות של שבועיים(!) ומדובר במשחק שקניתי לפני כחודשיים ולא יצא לי לשחק בו, פשוט דפקו אותי... שלא נדבר על כך שהמשחק מוגבל למספר התקנות מסוים וכל נסיון התקנה שלי כנראה מקזז ממספר ההתקנות על אותו מחשב.

אני ארים אליהם טלפון ביום ראשון ואתעקש על החלפה של המשחק, כאשר רכשתי אותו אף אחד לא ציין בפניי את תקופת האחריות העלובה הזו ורק כאשר פתחתי את חוברת ההדרכה גיליתי שזה רשום שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אשאל - איזה לחץ עוד ניתן להפעיל פרט לחרם? אולי התרסה מטורפת כמו החזרה המונית כהתרסה? חייבת להיות דרך להשמיע קול, אנחנו אוכלים אותה בגלל שאנחנו טורחים וקונים וזה רק נהייה גרוע יותר, לאן העולם הזה הגיע?! \=

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלחץ צריך להיות על הרשויות שצריכות להגן על הצרכן - לא יכול להיות שתקנה מוצר ולא תוכל לבצע בו שימוש סביר ובנוסף לכך תקבל אחריות קצרה במיוחד, אני גם לא בטוח שזה חוקי.

דרך אגב, רכשתי כמה עשרות משחקים דרך עד היום ולא נתקלתי בשום בעיות, אני יכול למחוק אותם ולהתקין מחדש מתי שבא לי בלי הגבלה כלשהי. לשם השוואה -רוב המשחקים שניתנים לרכישה בחנות האונליין של EA מוגבלים למספר התקנות ולאחר מכן צריך ליצור איתם קשר כדי לבצע אקטיבציה מחדש ובמידה והם לא מסכימים לכך, עלייך לרכוש שוב את המשחק!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קניתי את רד אלרט 3 בפריאורדר..ועד עכשיו אני לא מצליח להוריד אותו !!!!

הEASTORE

ברשימה של הרכישות הקודמות לא מופיע לי כלום כאילו לא רכשתי אותו למרות ששילמתי את מלוא המחיר!!!!!!!!!!

שלחתי מייל לתמיכה בבוקר ועד עכשיו כלום...איזה זבל :pissed:

אם הייתי מוריד א המשחק במקום לרכוש כבר הייתי משחק בו עכשיו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המאמר , אין ויכוח כמה שאתה צודק, אבל בסה"כ הסיכון בפיתוח משחק למחשב הוא גדול שחברות רבות זונחות אותו , מצד שני החברות שכן לוקחות את הסיכון "מפציצות" את המשחק בהגנות למען "מיזעור" הפירטיות . בסה"כ התמונה היא ברורה , אין משחק שלא נפרץ בסוף .

הנחמה היחידה היא השרות שנותן , אם אני לא טועה ( תקנו אותי אם כן ) , לאחר שמחקתה משחק (שלא שייך ל ) , יש לך אפשרות להתקין שוב מתי שתחפוץ .

לדעתי ההגנות אסור להם לבוא על חשבון הצרכן , כי ממש מטופש המחשבה שאתה קונה משחק שמופצץ בהגנות והגבלת התקנות , ומשתמש שהוריד את המשחק לא צריך להיות "מטורטר" בהגנות האלה ויכול להתקין אותו שוב מתי שיחפוץ .

אה כן ושמעתי משתמשים חוקיים שפורצים משחקים למען הנוחות ומניעת הכנסת דיסק בכל פעם למערכת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן פיתרון כמו ב COH הוא נחמד. אתה פותח חשבון ברליק (שבכל מקרה צריך אם אתה רוצה לשחק אונליין) ואז ברגע שאתה מחובר לשרתים שלהם המשחק מדלג על ההגנות של דיסק וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לי רשימה של 5 משחקים שזממתי עליהם. עכשיו רק על שניים: הכשפן וחטאי אימפריה סולארית (אחכה בסבלנות שתצא מהודרה עם כל ההרחבות), יודעים מה משותף לשני המשחקים האלה? ז"א חוץ מבאגים? P:

קרירין - זה אתה?? ::)

הדיון הזה די דומה לזה

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=371849.0

ולכן (גם) הוא מועבר לאקטואליה ותרבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמעניין אותי לדעת זה מאיפה הגיע להם הרעיון הזה שלשים הגבלות למספר ההתקנות על משחק יכול לסייע למנוע פירטיות? בתור בנאדם הגיוני, קשה לי למצוא קשר בין הדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין - זה אתה?? ::)

הדיון הזה די דומה לזה

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=371849.0

ולכן (גם) הוא מועבר לאקטואליה ותרבות.

אני ?

תבדוק בכלל מי פתח את הדיון

וחוץ מזה אם אני יקנה משחק בקרוב וגם זה תלוי במחיר זה יהיה GTA4 למחשב

משחקי נמכרים במחיר מופרז בארץ וחוץ מGTA4 אני לא רואה משחק מחשב שיוצא בקרוב

שאני באמת מוכן לשלם עליו 200 שקל או יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:hi:

הלחץ שאפשר לעשות? לקנות קונסולה ולשכוח מהשטויות האלה (למרות שגם שם יש קצת בלאגנים, למשל הDRM של משחקים שהורדת, אבל הזעקה פתרה את רובם)

כמה מהכותרים הכי "חמים"נפרצו קודם לXBOX360 שבועיים לפני תאריך היציאה המקורי..אז הקונסולות עומדות מול הסיטוציה במלוא הדרה.

אני מסכים עם פותח הפוסט. 8)

אם מחיר הכותר היה 30$ עם הגנה בסיסית- אזי ספריית המשחקים שלי היתה גדלה משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...