בעיה בהעלאת Win XP אחרי התקנת Win2000PRO בהארד דיסק אחר - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בהעלאת Win XP אחרי התקנת Win2000PRO בהארד דיסק אחר

Idan-h

Recommended Posts

שלום לכולם.

יש לי שני הארד דיסקים במחשב, אחד של 80GB ואחד של 40GB.

על ה80GB מותקן Win XP.

היום התקנתי על ההארד דיסק של ה40GB וינדוס 2000PRO.

לתומי חשבתי שאם אני אגדיר לעשות BOOT מהHD של ה80GB יעלה לי הXP, ואם אגדיר מה40GB יעלה ה2000 (עשיתי את זה עם ויסטה וזה עבד).

הבעיה היא כזו: אם אני מגדיר למחשב לעלות מה40GB יש בעיה והוא רושם לי NTDLR is missing, אם אני רושם לו לעלות מה80GB (איפה שמותקן הXP), דווקא ה2000 עולה. זה ממש מוזר ובכלל לא מובן.

זה יוצר מצב שאני לא יודע איך להעלות את הXP.

שאני הגדרתי BOOT לאחד ההארד דיסקים הגדרתי רק אותם ובשאר עשיתי Disabled. איפסתי ביוס וזה גם לא עזר.

מה אפשר לעשות? תודה.

עריכה: שכחתי לציין שניסיתי לנתק את ההארד דיסק של ה40GB, אבל אז המחשב מראה לי הודעה של 2000 שהוא מסביר שהוא לא מוצא את המערכת הפעלה, ואין זכר לעלייה של הXP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכניס דיסק של ותעלה ממנו את המחשב.

תכינס לrecovery console u ותרשום:

fixboot

fixmbr

תפעיל מחדש את המחשב ותבדוק מה השתנה.

יכול להיות שהקובץ boot.ini פשוט לא מגדיר נכון את המיקום של המערכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי ולא השתנה דבר. ניסיתי לתקן את שני המערכות. יש לציין שכשעשיתי Fixboot לWin2000, הוא רשם לי שמחיצת היעד היא דווקא D:.

שאני מגיע לתוכנית התיקון המערכת שואל אותי איזה התקנה ברצוני לתקן:

1: D:\Windows

2: C:\Winnt

אפשר לשים לב שעבור תוכנית ההתקנה כונן C הוא של 2000, אולי זה בגלל זה?

האם צריך לערוך את Boot.ini? אם כן איפה הוא נמצא? והאם לא לכל וינדוס יש boot.ini משלו?

עריכה: זה הBoot.ini שנמצא בD:

[boot loader]

timeout=1

default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINNT

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINNT="Microsoft 2000 Professional" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Professional" /noexecute=optin /fastdetect

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, גם ערכתי את ההודעה הקודמת והצגתי את הBoot.ini שנמצא בD.

[boot loader]

timeout=1

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINNT="Microsoft 2000 Professional" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

אני יכול להוריד את השורה הזו:

ואז זה יציג לי אפשרות לבחור בין שתי המערכות?

עריכה: אוקיי ניסיתי את זה, זה נותן אפשרות לבחור בXP, אבל גם שבוחרים זה נראה שהוא טוען את ה2000, והוא מציג שגיאה ורושם לנסות לתקן עם Repair. מה עושים? תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...