הולכים לבחירות... - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הולכים לבחירות...

MiniMizer

Recommended Posts

• תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

על הפרטים הקטנים והנימוקים, אפשר להתדיין.

בגדול, מי שמשיג מספר מסוים של חתימות, מקבל אחוז מסוים מתוך תקציב בחירות ביחס לכמות האנשים שעברו את התנאים.

ואז כל אזרח מקבל רשימה בקלפי, ומסמן את מי שהוא רוצה שיבחר.

אלו שקיבלו הכי הרבה קולות, ייצגו את אזרחי שבחרו בהם, בכנסת.

מי שישכנע שהוא יכול לעשות עבודה טובה וליצג נאמנה, יקבל מספיק קולות.

מי שלא יצדיק את בחירתו במהלך הקדנציה, לא יקבל מספיק קולות בבחירות הבאות.

מאוד פשוט.

כיום המצב הוא מאוד לא טוב.

חברי כנסת נבחרים על פי הסכמים בתוך הכנופיה.

זה כמו שוק בשר פנימי של הכנופיה.

והם חייבים את בחירתם לא לאזרחי , אלה לחברי הכנופיה ששולטים כקבוצות על פי מסחר.

אנו אזרחי המצביעים, רק יכולים לתמוך באחת מהכנופיות, ולתת את כוחנו לקבוצה השלטת באותה כנופיה, לעשות כרצונה, ולקדם את האינטרסים של עצמם.

אתם רוצים שינוי אמיתי ?

אתם רוצים לתקן את המצב ולשפר ?

פה זה מתחיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מחליף שיטה לא טובה בשיטה איומה

נניח ויהיו 800 מתמודדים מתוכם 3-5 פופולרים

אף אחד לא יצביע למועמדים מרכזיים כי אז הוא יבזבז את הקול שלו.

מתוך הנחה שמספר חברי הפרלמנט נשאר 120, צריך בערך 30 אלף קולות כדי להכנס

כל המועמדים יתמודדו מטעם סקטורים קטנים שיכולים להתלכד ביעילות כדי לנצל את השיטה

אני בטוח שיהיה מועמד שייצג את האמנים אחד שייצג את מתרגלי הפנג-שווי ואחד שמיצג את נהגי המוניות.

והם יכנסו

אתה מתעלם גם מזה שרוב הציבור מצביע מהבטן ולא מהראש. והתקשורת תוכל לאתרג את מי שהיא רוצה וללכלך על מי שהיא רוצה, וככה למחוק דעות שלמות

לא תהיה גם שום אפשרות להקים ממשלה או להעביר איזשהו תקציב.

בשורה התחתונה, הזוי לחלוטין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהממ...אחלק את תגובתי לכמה חלקים:

א.קודם כל אצטט את מה שכבר כתבתי בקשר לעתיד המדינה:

לקחת שיעורי השלמה באופטימיות?....תן לי לספר לך איך תיראה המדינה עוד כמה שנים:

טובי המוחות ימשיכו לברוח מכאן בקצב מואץ (מה שיגרום למדינה להמשיך להדרדר וכך לעודד עוד בריחת מוחות...)

השחיתות רק תתגבר.

האוכלוסיה תתפלג בערך כך:

1.חרדים-אין להם סיבה לעזוב את סיר הבשר,והם גם מתרבים מעל הממוצע.

2.ערבים-אוהבים את האדמה הזאת לא פחות מאיתנו,וגם הם מתרבים בקצב גבוה מהממוצע...

3.דתיים לאומניים מבית מדרשו של ברוך מרזל/אפי איתם-הם אידאליסטים ופנאטים ו....גם מתרבים בקצב גבוה.הם גם אלו שיאיישו את הקצונה והתפקידים המשמעותיים בצה"ל.

4.ערסים-פעם לא היו בכלל, אחר כך היו מעט,אחרי זה נכנסו לקונצנזוס כמשהו "ישראלי" שורשי,והיום הם פושים בכל מקום שהם יכולים להגיע ומרימים את הפשיעה והעבריינות לשיאים חדשים.

5.עשירים מושחתים (אפשר לקטלג אותם גם תחת קטגורית הערסים).

6.כל מי שלא נכלל בקבוצות לעיל ולא הצליח לברוח מכאן.

אבל העיקר שאתה אופטימי.

ב.מיד אכתוב פיתרון אפשרי לבעיות אלו...טיפה סבלנות,אני חייב כמה מילים על....

ג.ש"ס.כן ש"ס...המפלגה שרק הזכרת שמה מעוררת בי קבס...כמו שמישהו כתב באיזה טוקבק,אם היתה אפשרות להצביע נגד מפלגה,הייתי מצביע ש"ס.

מפלגה המנציחה את הבערות,הבטלנות,הנצלנות באופן אקטיבי.כמו שכתבתי מקודם,כשציטטתי את עצמי,חרדים מתרבים מעל הממוצע.ש"ס הפכו את זה למפעל של ממש-גאוני בפשטותו! הם ימשיכו ללדת 10 ילדים למשפחה,המדינה תפרנס אותם,ובתורם,אותם ילדים יצביעו גם הם ש"ס,ויעשו גם הם עוד 10 ילדים כ"א.רק שתוך כמה שנים לא יהיה מי שישלם!!! .......

ש"ס,בניגוד ליהדות התורה למשל,מצאה גם מעגל בוחרים פוטנציאלי שאינו חרדי כלל:אותם חלק מעדות המזרח שמצביעים להם כהצבעת מחאה נגד הגמוניה אשכנזית.בדיוק כמו הפנאטים שהצביעו באחת ממערכות הבחירות האחרונות למפלגת שינוי,גם כן מתוך שנאה למזרחים.שתי מפלגות עלובות שמעגל הבוחרים שלהם ניזון משנאה לצד השני....וכן רוני,קראתי את מה שכתבת על כך שגם חילוניים מצביעים לש"ס,הנה קיבלת את ההסבר האמיתי.

אגב,על דעתם של חז"ל והרמב"ם על ש"ס לו חיו היום ניתן ללמוד מציטוטים אלו:

כל המעלה על דעתו שיעסוק בתורה במקום לעבוד וימצא את פרנסתו מצדקה - מחלל את ה', מבזה את התורה, מכבה את מאורה של הדת, גורם לעצמו רעה וסופו שנוטל חייו מהעולם.
ואל תעשם [=את דברי התורה] עטרה להתגדל בהם ולא קרדום לחפור בהם" [דהיינו פרנסה]; "אהב את המלאכה ושנא את הרבנות, וכל תורה שאין עמה מלאכה סופה בטלה וגוררת עוון"; "מעלה גדולה היא למי שהוא מתפרנס ממעשה ידיו";

ד.אגב,אין לי דבר וחצי דבר נגד יהדות.אדרבא,משטר שבראשו עומדים חכמים עדיף במידה מסויימת על דמוקרטיה,שאינה אלא שם נרדף לבינוניות.תארו לעצמכם שגם שופטים למשל היו נבחרים בבחירות דמוקרטיות והיו נאלצים להבטיח הבטחות שאין בכוונתם לקיימם,ולקיים יחסים קואליציונים מגונים עם שופטים אחרים כדי ליצור קואליציה יציבה....אבל כשהחכמים הם ראשי החרדים,אני מעדיף את הדמוקרטיה.

ה.פיתרון אפשרי לבעיות שהעליתי בהתחלה:ובכן,הפיתרון היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא לצערי בלתי ישים לחלוטין-הגבלת ילודה.ילד אחד או שניים למשפחה.כן,ממש כמו בסין.

זה לא יפתור את כל הבעיות,אבל לפחות ישמור על רוב שלפחות אני הייתי רוצה לראות בארץ,במקום מדינה שתאוכלס ברובה ע"י ערבים,חרדים,וימנים קיצוניים מופרעים (אלו שגם אם ארה"ב תכריז עלינו מלחמה יפצחו בריקוד "עוצו עצה ותופר").

פתרונות אחרים לא יצלחו לדעתי:

-העלאת אחוז החסימה:גם אם יעלו אותו לשלושים אחוז,המצביעים יישארו אותם מצביעים,עם אותו כח אלקטורלי,ואז המפלגות הגדולות יתחרו אחת ברעותה מי ייתן יותר.במקום לשלם ישירות למפלגות כמו ש"ס,הם ישלמו ישירות לבוחרים,אלו לא יתחלפו.

-פסילת מפלגות שאינן ציוניות/חילוניות: גם לא יעזור מאותן סיבות שציינתי לעיל.

-זכות בחירה רק למי ששירת בצבא: אפילו חוק כזה (שכמובן לא יעבור לעולם),רק ידחה במעט את הקץ.הקבוצות שמניתי קודם תמשכנה להתרבות,עד שנגיע למצב של מיעוט ששולט ברוב,שזה בתורו יוביל למלחמת אזרחים.

ו.בקשר אלי, אני כנראה אצביע לציפי ליבני.איני מכיר את סגולותיה ומגרעותיה,אבל היא לפחות מקרינה רושם של בן-אדם ישר.ברק וביבי הם,ממה שהתרשמתי,אנשים שחצנים,כוחניים ומאד לא ישרים.ליבני נראית לי הרע במיעוטו.

בשורה תחתונה,לדעתי המדינה תמשיך להדרדר,מאותן סיבות שפירטתי בהתחלה,ואני לא רואה שום דבר שיעצור את המגמה הזאת.אף חבר-כנסת שפוי לא יעלה הצעת-חוק להגביל ילודה,ואני לא רואה לצערי פיתרון אחר חוץ מצעד רדיקאלי זה.

אגב,מן-הסתם לא חשבתי על כל האפשרויות הקיימות,ואם מישהו רואה פיתרון אחר לבעיות שהעליתי אשמח לקרוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מחליף שיטה לא טובה בשיטה איומה

נניח ויהיו 800 מתמודדים מתוכם 3-5 פופולרים

אף אחד לא יצביע למועמדים מרכזיים כי אז הוא יבזבז את הקול שלו.

מתוך הנחה שמספר חברי הפרלמנט נשאר 120, צריך בערך 30 אלף קולות כדי להכנס

כל המועמדים יתמודדו מטעם סקטורים קטנים שיכולים להתלכד ביעילות כדי לנצל את השיטה

אני בטוח שיהיה מועמד שייצג את האמנים אחד שייצג את מתרגלי הפנג-שווי ואחד שמיצג את נהגי המוניות.

והם יכנסו

אתה מתעלם גם מזה שרוב הציבור מצביע מהבטן ולא מהראש. והתקשורת תוכל לאתרג את מי שהיא רוצה וללכלך על מי שהיא רוצה, וככה למחוק דעות שלמות

לא תהיה גם שום אפשרות להקים ממשלה או להעביר איזשהו תקציב.

בשורה התחתונה, הזוי לחלוטין

זה באמת הזוי כי כל מה שאמרת מתבסס על ההנחה המטומטמת (סלח לי על הבוטות) שיהיה אפשר להצביע רק למועמד אחד.

שיצביעו לכמה אנשים שרוצים, אלו שיקבלו את הכי הרבה קולות יבחרו.

בנוגע להתלכדות זה כל כך מטופש.

גם אם כל נהגי המוניות יצביעו בשביל אחד משלהם הרי שזה לא יגבר על מועמדים שמיצגים נושאים שחשובים לכלל הציבור.

זוהי דמוקרטיה ונראה שיש לך בעיה עם זה, כי אתה מזלזל בציבור ושולל את זכותו להחליט מתוך דעה שהם לא מבינים.

והתקשורת היא מה שהיא, ובחירות ישירות לכנסת לא ישנו את זה.

מה שזה כן יעשה זה יתקן את הקשר בין זכותו של העם להצביע, אל התוצאות בשטח.

והרי זוהי מהותה של הדמוקרטיה.

ולמה שוב אתה ממהר להכניס את מציאות הכנופיה אל תוך הכנסת ?

למה שלא תהיה דמוקרטיה גם בכנסת ?

שכל חברי הכנסת יצביעו להצעות חוק על פי המצע שהם נבחרו בזכותה, ועל פי מיטב הבנתם.

קבינט ביטחוני ? שרים ?

אפשר לעשות הצבעה בכנסת.

מה קרה ? למה לדחוף את מנטליות הכנופיות לכל שלב בין האזרח לבין התוצאות ?

אפשר לחוקק חוקים שיאפשרו ממשלה תקינה גם בלי ליצור כנופיות, ובלי להפוך את הממשלה כל כמה חודשים, ובלי לתת כוח סחיטה טוטאלי למיעוטים (גדולים) כמו שס.

אתה מוכן לזרוק את הזכות שלך להחליט מי ייצג אותך, ואת היכולת שלהם לעשות את עבודתם נאמנה ? אני לא.

אני מחפש לשנות ולתקן.

מה בדיוק אתה מחפש ? להנציח את מה שלא עובד ולא יכול לעבוד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארט צודק לחלוטין ( לפחות בשעה כזו של הבוקר עם האותיות הגדולות )

לשנות את שיטת הבחירות !

אם יש איזו תרופה אחת ויחידה שתפתור בצורה המידית והיעילה את תחלואי החברתיים , המדיניים והכלכליים היא בבסיסה שינוי שיטת הבחירות .

כמעט כל הפועליים היוצאים מכך הם יהיו לטובת הדמוקרטיה - ( סעמק , רוצים להפריט את המדינה כדי לשחרר אותה מכבלי הבירוקרטיה והסירבול וביזבוז הכספים המיותר והלא יעיל -למה לא לשיטת הבחירות המסואבת שאיננה מיצגת את הבוחר לחלוטין אלא רק את הרעיון הליכאורה אידואולוגי אשר אינו עומד במבחן המציאות )

אם אני מקבל שליטה ישירה על הניבחר שלי הוא/ היא יעשו את עבודתם לטובתי - זה עד כדי כך פשוט .

אני הייתי מוסיף גם סעיף המדבר על אחראיות אישית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארט, איך בדיוק אתה מציע לעשות את זה?

בחירות לפי מחוזות בחירה? אתה יודע כמה בעייתית השיטה הזאת? כמה קשה לסדר את מחוזות הבחירה, כמה חוסר הגינות עלולה השיטה הזאת לגרום. ד"א, הבחירה תהיה ישירה אבל עדיין יהיו מפלגות ועדיין יצטרכו להקים קואליציה, תככים בממשלה וכו' (ע"ע בריטניה, השיטה אצלם לא רעה, אבל אל תשכח שהפרלמנט שלהם בצורתו הנוכחית הוא בן כ-400 שנים).

הצבעה כלל ארצית להמוני מועמדים. אלוהים ישמור. יש סיבה טובה שאין שיטה כזאת באף מדינה מודרנית. בלי לדבר על הקושי הלוגיסטי באירגון בחירות כאלו, התוצאות יהיו מעוותות לחלוטין. הציבור החרדי שיצביע כאיש אחד לפי רשימות מאורגנות מראש יקבל כוח עצום, פופוליסטיים עשירים שיריצו קמפייניים כלל ארציים יזכו ליתרון, הכסף ידבר והשפעת ההון על השלטון תגדל עוד יותר שלכל ח"כ יהיה פטרון.

אין פתרונות קסם והחשש הוא שכל שינוי יביא לאסון (כמו במקרה הבחירה הישירה לראשות הממשלה שלא רק שלא תרמה ליציבות, אלא אף גרמה לעלייה דרסטית בפילוג בכנסת ולסחטנות איומה). יש ניסיון להעלות את אחוז החסימה, אולם יש הטוענים שיש בכך משום פגיעה במיעוטים קטנים שישארו מחוץ לכנסת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לזרוק פה עמדה ואז "לא להכנס לדיון" וזה מאוד קשור לנושא (שהוא כפי שהכותרת מראה, הבחירות) ומתקיים פה דיון אם המדיניות של ש"ס נכונה או לא. בקשר לקובץ שצירפת השבתי לחלקים הרלבנטים

אני אגיד לך מה בעיה,הבחור הכועס [ועוד רבים שמושפעים מהתקשורת] חושבים שהכסף מגיע רק לציבור החרדי ,שזה כמובן לא נכון ,ואתה פתאום בא ונכנס איתי לנושא כמה כמה כבר משלמים מיסים וכמה וכמה וכו.. [לא רציתי להיכנס לדיון,אלה רק לציין עובדה נכונה,שגם אתה מסכים איתה,לא משנה לי כרגע אם זה עוזר למדינה או לא עוזר,אתה יכול לכתוב את דעתך על ש"ס בלי קשר אלי,ואם אני ארצה אגיב על כך]

אני כרגע לא יהיה פנוי לענות[משהו כמו שבוע],אם תרצה תשלח לכאן תגובה או לפרטי.

[קובץ]

אני אשים לך עוד כמה דברים - http://www.olam-jew.com/shut/takzivim.htm , http://www.olam-jew.com/shut/egoistim-charedim.htm

,

http://www.olam-jew.com/shut/hacharedim-vehazava.htm

ג.ש"ס.כן ש"ס...המפלגה שרק הזכרת שמה מעוררת בי קבס...כמו שמישהו כתב באיזה טוקבק,אם היתה אפשרות להצביע נגד מפלגה,הייתי מצביע ש"ס.

מפלגה המנציחה את הבערות,הבטלנות,הנצלנות באופן אקטיבי.כמו שכתבתי מקודם,כשציטטתי את עצמי,חרדים מתרבים מעל הממוצע.ש"ס הפכו את זה למפעל של ממש-גאוני בפשטותו! הם ימשיכו ללדת 10 ילדים למשפחה,המדינה תפרנס אותם,ובתורם,אותם ילדים יצביעו גם הם ש"ס,ויעשו גם הם עוד 10 ילדים כ"א.רק שתוך כמה שנים לא יהיה מי שישלם!!! .......

ש"ס,בניגוד ליהדות התורה למשל,מצאה גם מעגל בוחרים פוטנציאלי שאינו חרדי כלל:אותם חלק מעדות המזרח שמצביעים להם כהצבעת מחאה נגד הגמוניה אשכנזית.בדיוק כמו הפנאטים שהצביעו באחת ממערכות הבחירות האחרונות למפלגת שינוי,גם כן מתוך שנאה למזרחים.שתי מפלגות עלובות שמעגל הבוחרים שלהם ניזון משנאה לצד השני....וכן רוני,קראתי את מה שכתבת על כך שגם חילוניים מצביעים לש"ס,הנה קיבלת את ההסבר האמיתי.

אגב,על דעתם של חז"ל והרמב"ם על ש"ס לו חיו היום ניתן ללמוד מציטוטים אלו:

כל המעלה על דעתו שיעסוק בתורה במקום לעבוד וימצא את פרנסתו מצדקה - מחלל את ה', מבזה את התורה, מכבה את מאורה של הדת, גורם לעצמו רעה וסופו שנוטל חייו מהעולם
ואל תעשם [=את דברי התורה] עטרה להתגדל בהם ולא קרדום לחפור בהם" [דהיינו פרנסה]; "אהב את המלאכה ושנא את הרבנות, וכל תורה שאין עמה מלאכה סופה בטלה וגוררת עוון"; "מעלה גדולה היא למי שהוא מתפרנס ממעשה ידיו";

לגבייך,,, הציטוטים של חז"ל [האמת דנתי על זה כבר בדת ואמונה,אבל אני ארצה לפרט יותר אבל תצטרך לחכות ,תגובה 1 יש מצב עוד היום אבל אחר כך אני לא יהיה פה שבוע [בערך].

אבל יפה שאתה מצטט דברים [אבל לא קורא את שאר הדברים של חז"ל, או שגם לא מבין את דברי חז"ל]

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב הוספתי את ההערות שלי לקובץ. שים לב שאני לא מתיחס לדת (שיש דיון נפרד בעניין הזה) אלא טוען שהמודל הכלכלי של החברה החרדית אינו בר-קיימא ושהקצבאות עושות יותר נזק מתועלת לחרדים. חלק מהמשפחה שלי חרדית ואני מכיר את הנושא מהיכרות אישית.

מה שזה כן יעשה זה יתקן את הקשר בין זכותו של העם להצביע, אל התוצאות בשטח.

יש מנגנונים להציל את הציבור מעצמו, כי גם אם יש אנשים חכמים הצבור, באופן בכללו מטומטם.

בוא נעשה ניסוי מחשבתי קטן - נניח שאני מקים פה דמוקרטיה ישירה במקום יצוגית. זאת אומרת: אתה במחשב שלך, אחרי זיהוי, יכול להצביע בעד ונגד כל הצעת חוק.

הרי ברור שרוב הציבור לא יטרח לקרוא אפילו חלק קטן ממהצעות, קבוצות קטנות יחסית יוכלו להעביר כל מה שהם רוצות, הממשלה תפשוט את הרגל בשבוע.

בחירות לפי מחוזות בחירה? אתה יודע כמה בעייתית השיטה הזאת?

אכן שיטה ארכאית. בואו נחשוב למה אחוזי ההצבעה בארה"ב נמוכים, למצביע מניו יורק אין למה להגיע לקלפי - הדמוקרטים ינצחו בכל מקרה. למצביע מטקסס גם אין - הרפובליקנים ינצחו בכל מקרה. המצביע באוהיו המתנדנדת מחליט בשביל שניהם, איזה יופי של דמוקרטיה. :screwy:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה לא לשנות את השיטה היא כי הניסיון האחרון נכשל ובגלל שיש סכנה שאם יתבצע שינוי והתוצאה תהיה גרועה אי אפשר יהיה להחזיר את המצב לקדמותו (משום שהנבחרים החדשים יהנו מהמצב החדש ובוודאי שלא יעבירו חוק לביטולו).

שיטת בחירות היא סוגיה מאוד רצינית, במדינה בלי חוקה כמו שלנו, יש בשינוי בלתי זהיר של שיטת הבחירות משום סכנה של ממש על הדמוקרטיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סכנה ?

ואיך היית מתאר את המצב כעת ?

דמוקרטיה ? או מראית עין של דמוקרטיה ?

עריכה :

אהה וכן עדיף להציע פתרונות במקום לקטול רעיונות ( סתם ככה רעיון - מי קוטל אותו ? ) ולטחון את הקלישאה :" זה לא טוב אבל זה הכי טוב שיש " פחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם באמת מציעים מערכת הזויה וחלשה שתחזק קבוצות אינטרסים קטנטנות

ליברמן מציע משטר נשיאותי, וזו ההצעה הכי טובה היום (למען הסר ספק, אני לא הולך להצביע לו) כדי לתת כח פוליטי למנהיג הנבחר

כדי להמחיש כמה המערכת בישראל לא יציבה, נחשו מתי בפעם האחרונה ראש ממשלה והכנסת ביחד השלימו 4 שנים ולא הקדימו את הבחירות

התשובה: מנחם בגין 77-81

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי נשמע די סביר המילה "הזוי" לפחות בקונטקסט שאנו מדברים עליו קרי מדינת

"היינו כחולמים " ( שובה אדוני את שיבת ארצנו וגו' ) למה לא ? כל המדינה הזו קמה על חלום ( זה שהיא נהפכה לסיוט זה רק מחזק את התזה הזו - נו שויין לא חשוב )

בוא נעשה סדר :

השיטה הקיימת היום מחורבת ? או לא מחורבת ?

האם רצוי לשקול את קיומה/ביצועה / עבודה על פי שיטה קיימת שכזו או לא ?

אם התשובה היא כן יכולות להיות לנו או : 1.אפשרויות קימות כלומר להשתמש בשיטות שכבר קיימות בעמים / ארצות / אחרים/ות 2. לפתח שיטה שטובה לנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארט, איך בדיוק אתה מציע לעשות את זה?

בחירות לפי מחוזות בחירה? אתה יודע כמה בעייתית השיטה הזאת? כמה קשה לסדר את מחוזות הבחירה, כמה חוסר הגינות עלולה השיטה הזאת לגרום. ד"א, הבחירה תהיה ישירה אבל עדיין יהיו מפלגות ועדיין יצטרכו להקים קואליציה, תככים בממשלה וכו' (ע"ע בריטניה, השיטה אצלם לא רעה, אבל אל תשכח שהפרלמנט שלהם בצורתו הנוכחית הוא בן כ-400 שנים).

הצבעה כלל ארצית להמוני מועמדים. אלוהים ישמור. יש סיבה טובה שאין שיטה כזאת באף מדינה מודרנית. בלי לדבר על הקושי הלוגיסטי באירגון בחירות כאלו, התוצאות יהיו מעוותות לחלוטין. הציבור החרדי שיצביע כאיש אחד לפי רשימות מאורגנות מראש יקבל כוח עצום, פופוליסטיים עשירים שיריצו קמפייניים כלל ארציים יזכו ליתרון, הכסף ידבר והשפעת ההון על השלטון תגדל עוד יותר שלכל ח"כ יהיה פטרון.

אין פתרונות קסם והחשש הוא שכל שינוי יביא לאסון (כמו במקרה הבחירה הישירה לראשות הממשלה שלא רק שלא תרמה ליציבות, אלא אף גרמה לעלייה דרסטית בפילוג בכנסת ולסחטנות איומה). יש ניסיון להעלות את אחוז החסימה, אולם יש הטוענים שיש בכך משום פגיעה במיעוטים קטנים שישארו מחוץ לכנסת.

עיקר ההצעה שלי היא לשנות את שיטת הבחירות כך שיהיה קשר ישיר בין המצביעים והנבחרים כדי שנוכל לתקן בעזרת ניסוי ותהיה את הממשלה.

אין לי עדיין שיטה מושלמת ולא השקעתי הרבה מחשבה על הפרטים הקטנים.

אני מאמין שאפשר להמציא שיטת בחירות טובה שתתאים למדינה שלנו.

אבל קודם כל צריך להכיר בבסיס הבעיה שהיא חוסר הקשר הישיר בין הבוחרים לבין הנבחרים, וכל התחלואות שנובעות מהשיטה הקיימת.

אני יציע אפשרות ואתה יכול להוסיף לשנות לתקן ולשפר על זה.

ביחד אני בטוח שיהיה אפשר למצוא נוסחה טובה.

אפשר להגביל את מספר המועמדים שניתן לכל בוחר להצביע עבורם.

אפשר לשלב שני רשימות, אחת ארצית ואחת מקומית.

אם כל החרדים לדוגמא יקבלו הוראה להצביע לרשימה מסוימת של אנשים האם זה באמת ישנה את מאזן הכוחות הקיים ?

הרי הם מצביעים גם כיום כישות אחת ויש להם לא מעט נציגים בכנסת.

אם כבר אז השיטה הישירה תאפשר להם גם להצביע עבור נציגי הרבנים, וגם להוסיף נציגים נוספים על פי טעמם האישי, או להחסיר נציגים שאינם אוהבים.

השיטה הישירה גם תעודד אנשים שכיום לא מעונינים להצביע בכלל, ללכת להצביע וסוף סוף באמת להשפיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...