שאלה בנוגע להתרגלות למכלול צבעים מורחב - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע להתרגלות למכלול צבעים מורחב

Tzox

Recommended Posts

שלום,

אני מתכנן לקנות בקרוב את הEizo S2231WE, בגלל שאני מעוניין במסך רחב allrounder והוא דיי האופציה היחידה בארץ (ויש לי אפשרות להוציא בסביבות ה3K על מסך), אך דבר אחד שמפריע לי בו זהו המכלול צבעים הרחב.

לפני כן אני אציין שכבר הצקתי קצת לorleans בהודעות והוא מאוד עזר :)

השימושים העיקריים שלי הם קריאת טקסטים וצפייה בסרטים, ורציתי לשאול עד כמה המכלול צבעים הרחב יפריע:

בביקורת בPRAD.DE נתנו נתוני כיוונון שבהם הסטייה בSRGB לא נוראית כל כך, אבל הם מציינים שהיא עדיין מורגשת.

האם מכלול הצבעים המורחב ממש יפריע? האם יש פה משתמשים שיש להם מסך בעל מכלול צבעים מורחב ויכולים לומר לי את דעתם מניסיון?

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארגגג ניחשתי שהתשובות שאני אקבל יהיו "זה עניין של טעם אישי".

אבל נגיד יש את הDELL 2408WFP - שהוא גם בעל מכלול צבעים מורחב, ולפי מה שהבנתי משתמשים בו בעיקר לצפיה בסרטים.

בעלי המסך לא מרגישים את ההבדל הרציני? או שאצלו ניתן להגיע לכיול יותר טוב לSRBG מאשר באיזו 2231?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף לשאלה שלמעלה מרחב צבע SRGB הוא תת מרחב של ADOBE וניתן להמיר מרחב ADOBE ל SRGB.

בכל המסכים בעלי מרחב צבעים מורחב ישנה תמיכה ב SRGB למה אם כן ישנה בעיה במסכים בעלי מרחב צבעים מורחב לעבוד עם SRGB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארגגג ניחשתי שהתשובות שאני אקבל יהיו "זה עניין של טעם אישי".

אבל נגיד יש את הDELL 2408WFP - שהוא גם בעל מכלול צבעים מורחב, ולפי מה שהבנתי משתמשים בו בעיקר לצפיה בסרטים.

בעלי המסך לא מרגישים את ההבדל הרציני? או שאצלו ניתן להגיע לכיול יותר טוב לSRBG מאשר באיזו 2231?

אתה שואל שאלה שהתשובה אליה היא סובייקטיבית ומצפה למה בדיוק?

ובכל זאת אני עובד עם מסך של איזו בעל מכלול צבעים מורחב. הסיבה שבחרתי אותו היא לטובת הבאה לדפוס, לשימושים אחרים הייתי מעדיף מכלול צבעים סטנדרטי.

לטעמי אין השפעה משמעותית למכלול הצבעים על צפייה בסרטים (לפחות לא במסך שאני משתמש). מה שכן מורגש הוא הבדל בצבעי יסוד לדוגמא האדום ב-YNET, אבל גם זה לא מפריע לי במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שואל שאלה שהתשובה אליה היא סובייקטיבית ומצפה למה בדיוק?

ובכל זאת אני עובד עם מסך של איזו בעל מכלול צבעים מורחב. הסיבה שבחרתי אותו היא לטובת הבאה לדפוס, לשימושים אחרים הייתי מעדיף מכלול צבעים סטנדרטי.

לטעמי אין השפעה משמעותית למכלול הצבעים על צפייה בסרטים (לפחות לא במסך שאני משתמש). מה שכן מורגש הוא הבדל בצבעי יסוד לדוגמא האדום ב-YNET, אבל גם זה לא מפריע לי במיוחד.

האמת שקיוויתי שיבואו הרבה משתמשים ויגידו"זה ממש לא נורא/מתרגלים נורא מהר/זה דווקא דיי מוסיף" :)

והתשובה שלך היא בדיוק כזאת! גם אתה משתמש בS2231WE?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה פסיכופט אז זה מאוד יפריע לך, אם לא אז אין לך מה לדאוג.

גם יש אנשים מומחים ופריקים בעלי שם עולמי שיפריע להם שהחריצים של הצמיגים באיבו הם באלכסון כלפי פנים לעומת דגמים שבהם האלכסון של החריצים מגיע כלפי חוץ ויגבו את החשש שלהם עם איזו בדיקה שמעידה על 0.000000001 אחוז הבדל בזרימת האוויר בין החריצים שגורמת ל פי 10 מספר קטן יותר של אחוז סטייה בין ההגה לסיבוב הגלגל....

בגדול זה קיים לשם הדיון בלבד אלא אם כן נכונות ודיוק של צבעים שווים לך כסף או מוניטין (או אולי משהו אחר).

אם תעמיד מסך מול מסך תראה את ההבדל וזה הכל. מסך אחד מייצג X המסך השני מייצג Y, אף אחד לא אמר לך שאחד אמור להפריע לך אל מול השני. תאורטית גם יכול להיות בן אדם שדווקא המצב ההפוך חפריע לו (בניגוד נגיד לבעייה כמו הINPUT LAG). ההפרעות שהוזכרו הן כלכך בקטנות שאין לך מה להיתרגש. סביר להניח שאם אתה מסוג האנשים שכן היו מתרגשים מזה (ויש כאלו ונא לא לזלזל בהם) כנראה לא היית שואל את השאלה הזו (רמז קל: "עם הידע בא התיאבון...." ולא להיפך ).

בקיצור, "להיתרגל למכלול צבעים מורחב" זה ביטוי שחדש לי ודי מפתיע אותי. לדעתי מלחיצים פה אנשים יתר על המידה. יש לא מעט מיקרים שזה נכון ודרוש אבל הבעייה היא שאנשים שזה לא אמור לדבר אליהם ניתפסים לזה ומתחילים לבנות תיאוריות ופאראנויות בראש שלהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה פסיכופט אז זה מאוד יפריע לך, אם לא אז אין לך מה לדאוג.

גם יש אנשים מומחים ופריקים בעלי שם עולמי שיפריע להם שהחריצים של הצמיגים באיבו הם באלכסון כלפי פנים לעומת דגמים שבהם האלכסון של החריצים מגיע כלפי חוץ ויגבו את החשש שלהם עם איזו בדיקה שמעידה על 0.000000001 אחוז הבדל בזרימת האוויר בין החריצים שגורמת ל פי 10 מספר קטן יותר של אחוז סטייה בין ההגה לסיבוב הגלגל....

בגדול זה קיים לשם הדיון בלבד אלא אם כן נכונות ודיוק של צבעים שווים לך כסף או מוניטין (או אולי משהו אחר).

אם תעמיד מסך מול מסך תראה את ההבדל וזה הכל. מסך אחד מייצג X המסך השני מייצג Y, אף אחד לא אמר לך שאחד אמור להפריע לך אל מול השני. תאורטית גם יכול להיות בן אדם שדווקא המצב ההפוך חפריע לו (בניגוד נגיד לבעייה כמו הINPUT LAG). ההפרעות שהוזכרו הן כלכך בקטנות שאין לך מה להיתרגש. סביר להניח שאם אתה מסוג האנשים שכן היו מתרגשים מזה (ויש כאלו ונא לא לזלזל בהם) כנראה לא היית שואל את השאלה הזו (רמז קל: "עם הידע בא התיאבון...." ולא להיפך ).

בקיצור, "להיתרגל למכלול צבעים מורחב" זה ביטוי שחדש לי ודי מפתיע אותי. לדעתי מלחיצים פה אנשים יתר על המידה. יש לא מעט מיקרים שזה נכון ודרוש אבל הבעייה היא שאנשים שזה לא אמור לדבר אליהם ניתפסים לזה ומתחילים לבנות תיאוריות ופאראנויות בראש שלהם...

יפה ניסחת :)

האמת שאני עיוור צבעים, וגוונים מדוייקים במחשב זה דבר שלא קריטי לי. אבל יצא לי להיתקל בדיונים של אנשים שכתבו טקסטים שלמים על כמה שזה נורא ולא מקובל....

הרגעת אותי. אבל רק עוד דבר אחרון - מישהו יודע על חנות מחשבים בת"א שאני אוכל לראות בה בתצוגה מסך בעל מכלול צבעים מורחב?

כנראה שהדבר הכי חכם יהיה ללכת לראות בעצמי איך זה ולהחליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...