מטען USB על סוללת 9V - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מטען USB על סוללת 9V

nnfyrbsnss

Recommended Posts

שלום,

אני רוצה להכין לעצמי מטען שמופעל על .

ראיתי את המדריך הבא:

והוא נראה ממש פשוט, עכשיו לגבי המדריך הזה יש לי 3 שאלות.

1. את הנגד לאן הוא חיבר אותו, לחוט האדום או השחור?

2. המדריך הזה באמת עובד? כי שחיפשתי בגוגל מצאתי את המדריך הזה: http://www.instructables.com/id/Portable-USB-Charger-Version-2.0/ והוא נראה הרבה יותר מסובך ולמרות זאת שניהם משתמשים בסוללת 9V.

3. מישהו יכול להסביר בקצרה מה לעשות עם הדיודת זנר, לא כל כך הבנתי, זה בעצם נגד ?

[הידע שלי באלקטרוניקה הוא רק קריאה פה וקצת ניסיון בעבר, לא יותר מזה, אז אם אני לא מבין דברים פשוטים / שואל שאלות טפשיות, אל תתייחסו אלי כאל מטומטם, תודה (:]

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.siz.co.il/up.php?i=onjfmdnyu4hm.jpg

זה הסרטוט שיש בסרטון שהראת זה די פשוט אבל מעגל זה יגמור סוללות בקצב מטורף כי הוא תמיד צורך זרם

שרטוט זה די פשוט עקרונית והוא מבוסס על עיקרון די פשוט שהמתח במקביל שווה בכל הנקודות אז שמו מתח של 5 וולט במקביל ליציאת ה שנגרם כתוצאה מדיודת הזנר שמאלצת 5V וקיבלנו 5 וולט ביציאה די פשוט אמור לעבוד ללא בעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוח לילה, בסרטוט שלך דיודת הזנר הפוכה.

הדרך הכי טובה לבנות לדעתי היא כפי שמופיע במדריך הזה: http://www.instructables.com/id/Portable-USB-Charger-Version-2.0/

המתח בו יהיה יותר יציב ולא יתבזבז זרם כאשר שום דבר לא מחובר לUSB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא יהיה כתוב בכל הסימנים האלו.. אז לא.. חח אני מצטער

אבל אם במקום הסימנים של הנגד וכל אלה אז תכתוב את השם של הרכיב סביר להניח שאני אבין..

ובשביל לעשות מטען שכזה כמו שבמדריך ההוא, חובה להשתמש בPCB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא, אין לי מושג למה הוא השתמש בPCB במדריך כזה, דבר כזה הרבה יותר נוח לעשות על לוח הלחמה רגיל.

אני מניח שהמכשיר שתטעין צריך מתח של 5v שיש בUSB בלבד, שמעתי על פלאפונים שרוצים גם מתח של 3.3v ברגלי הData או משהו כזה.

אז בגדול זהו הסרטוט (קובץ מצורף 1), מצד ימין אתה מחבר את הקונקטור של הסוללה (חוט אדום תחבר ל+ למעלה ואת השחור ל- למטה).

לאחר מכן מחובר קבל 0.33 מיקרו פאראד במקביל. הרכיב 7805 הוא מייצב מתח ל5v(את החיבורים שלו ניתן לראות בקובץ המצורף 2).

לאחר מכן מחובר עוד קבל של 0.1 מיקרו פאראד במקביל למוצא. משם תוכל להבחין בנגד ולד, הם לא חובה, חבר אותם כך במידה ותרצה שידלוק לד כאשר הסוללה מחוברת. לאחר מכן מחובר קונקטור הUSB, יש כמה סוגים בגדלים שונים, שים לב שתקנה את הסוג הנכון. 180px-Types-usb.svg.png

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא, אין לי מושג למה הוא השתמש בPCB במדריך כזה, דבר כזה הרבה יותר נוח לעשות על לוח הלחמה רגיל.

אני מניח שהמכשיר שתטעין צריך מתח של 5v שיש בUSB בלבד, שמעתי על פלאפונים שרוצים גם מתח של 3.3v ברגלי הData או משהו כזה.

אז בגדול זהו הסרטוט (קובץ מצורף 1), מצד ימין אתה מחבר את הקונקטור של הסוללה (חוט אדום תחבר ל+ למעלה ואת השחור ל- למטה).

לאחר מכן מחובר קבל 0.33 מיקרו פאראד במקביל. הרכיב 7805 הוא מייצב מתח ל5v(את החיבורים שלו ניתן לראות בקובץ המצורף 2).

לאחר מכן מחובר עוד קבל של 0.1 מיקרו פאראד במקביל למוצא. משם תוכל להבחין בנגד ולד, הם לא חובה, חבר אותם כך במידה ותרצה שידלוק לד כאשר הסוללה מחוברת. לאחר מכן מחובר קונקטור הUSB, יש כמה סוגים בגדלים שונים, שים לב שתקנה את הסוג הנכון. 180px-Types-usb.svg.png

מומלץ לעשות לזה מפסק בהתחלה על מנת שלא יהיה בזבוז אנרגיה {כל זה יוצא אולי 10 שקל עם 10 דקות עבודה}

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...