מצב המדינה ולמה אנחנו בחרה !!!! תשובה ל GLOOK - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצב המדינה ולמה אנחנו בחרה !!!! תשובה ל GLOOK

prince amir

Recommended Posts

מצער גיל אבל לא אני התחלתי עם השטויות , השנוא שלי לא היה קשור לערבים או למצב בשטחים אלא להראות שאין קשר כמעט בין מצב כלכלי שלנו לביו המצב בשטחים , אלא בגלל כלכלה כושלת ושחיטות שעולה על כל דמיון הגענו למצב של חוסר וודעות בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מצער גיל אבל לא אני התחלתי עם השטויות , השנוא שלי לא היה קשור לערבים או למצב בשטחים אלא להראות שאין קשר כמעט בין מצב כלכלי שלנו לביו המצב בשטחים , אלא בגלל כלכלה כושלת ושחיטות שעולה על כל דמיון הגענו למצב של חוסר וודעות בכלל.

ומה אני אמרתי, ששלטון זה דבר משחיט ושלטון מוחלט(גם כיבוש) משחיט באופן מוחלט?

מעניין, בתקופת הסכמי השלום והסכמי אוסלו הכלכלה דווקא שגשגה פה. אני יודע, עכשיו יבואו ויגיד שהסכמי אוסלו היו הסכמים דפוקים והם מבוטלים, אבל זה לא נכון לומר זאת, כי הסכמי אוסלו נהרסו במכוון ע"י שלושה ראשי ממשלה: ביבי נתניהו, אהוד ברק ועכשיו אריאל שרון.

אולי חשבתם פעם שגם נתפסת כצד שלא מקיים את ההסכמים?

בכל מקרה, מבחינת כלכלית היא מצב שהיא הגיע אליו גם כי לפוליטיקאים שלנו אין את הכח להחליט. הם נותנים למציאות לשלוט בהם במקום שהם ישלטו במציאות. אין להם שום מדיניות מתוכננת ושום קווים כללים מה הם מעוניינים לעשות בתחום הזה(וזה כך כמעט בכל התחומים). זה לא שיש הבדלי תפסיות בין המפלגות בישראל, כי כמעט אין ולכן אין כמעט הבדלים במדיניות בין הממשלות. ה"מנהיגים" בישראל לא מסוגלים לשנות את המציאות לפי צרכי המדינה, אלא הם יודעים לעשות מניפולאציות בכדי לשפר את המצב הפוליטי שלהם, בלי כמעט להתחשב בטובת המדינה, וכאן נעשית איוולת. הבעיה של המדינה שלנו, שרק אנשי צבא, שהם אנשים שמחונכים במערכת לא דמוקראטית מנהלים לנו, במשך רב השנים את המדינה, וזה אחד מגורמי הצרות העיקרים. האנשים האלה לא יודעים מה היא אמנות הפשרה, ניהול מו"מ ויכולת לפשר ולהתפשר בצורה אלגנטית. הם יודעים להנחית פקודות, וכאשר הם לא מתקבלות הם תמיד מגיעים למצב שהם סחיטים.

זה אותו דבר במו"מ מדיני, וגם ביכולת ניהול המדינה. לא אני אמרתי את זה, אלא אפלטון אמר זאת לפני 4000 שנה יותר, וזה פשוט מדהים איך הדברים שלו תקפים לגבי היום והוכחו כמעט לעורך כל הזמנים: כל עוד שולטים בערינו(ערי המדינה של יוון, הפוליס היוונית) אנשי צבא לא ישרור שלום ושקט על ערינו. הפתרון שלו הוא או לחנך דור של מניהיגים שלומדים את אמנות השלטון(כמו למשל המדינה, פילוסופיה וכו') ולשלב אותם במערכת השלטון, או לחנך את אנשי הצבא להתנהג כאנשים מלומדים(שזה דבר קשה כי הם בד"כ אנשים אטומים).

בישראל נראה כאילו המצב שלנו נסוג לאחור במקום להתקדם, וזה כמעט בכל התחומים; המנהיגים הם רובם אנשי צבא(כי כל האזחרים פה מחונכים במערכת הלא דמוקראטית והפאשיסטית הזאת וזה הגורם מספר אחת לכך) או אנשים אחורים ואפורים שמקבלים את התפקידים ה"זוטרים" יותר. מה לרמטכ"ל לשעבר יש להבין בענייני כלכלה? כיצד הוא יכול לנהל מו"מ אם כל החיים שלו הוא רק הנחית פקודות על אנשים?

נכון, הוא יודע לנהל מערכת גדולה(צבא), אבל מדינה לא מנהלים כמו צבא(שכן היא דבר הרבה יותר מודולארי ממנו), אלא אם כן המשפט הבא, שנאמר על פרוסיה של פרדריך השני(נסיכות ברנדנבורג, מה שלאחר מכן היה גרמניה): לכל המדינות יש , ונראה שבפרוסיה לצבא יש מדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא לא בפוליטיקאים לרוב אלא במפלגות הקטנות שלהם יש את הכוח בסופו של דבר, כל אחד יודע שבתור שר יש לו רק שנתיים מקסימום לעשות שינוי הוא לא חושב על העתיד מלבד הקרוב שמתאים לו, כמו עמיר פרץ שמנצל את מצוקת החלשים לכוח פוליטי ולא עושה כלום

בשבילם.

ולמה אף אחד בכנסת לא עוזר לנכים, בטח כי הם לא יכולים להשבית את המדינה , אבל תאמינו או לא עם חברת חשמל שובתים תוך חצי שעה יתנו להם גם אוטו צמוד לכל עובד.

הדמוקרטיה בצורתה הנוכחית בארץ פשטה את הרל כמו הקומוניסטים , אולי שילטון רפובליקני יהיה יותר מתאים.

כמו אתמול ח"כ הערבי המניאק הזה מתחבק עם הטרוריסט הכי גדול בסוריה, למה אותו לא מכניסים לכלא, אני רוצה לראות סנאטור

אמריקאי שמתחבק עם אחד מאני הטאליבן , אותו סנאטור יוכנס לכלא באבון בגידה במדינה, ועוד לפי החוקה שלהם.

רק בארץ ח"כ שלנו לא רוצו להצביע בעד חוק שכזה ,מה הם חיות הם שואלים, לא הם טיפשים , מנווני מוח שיודעים רק לאכול

שניצאלים במזנון הכנסת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...