האם קיימת גירסה של GRUB לWindows? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם קיימת גירסה של GRUB לWindows?

3d7

Recommended Posts

(אני לא כזה מבין גדול)

לא ידוע לי על אשף התקנת GRUB בGUI

חוצמזה זה מאוד פשוט ואם אתה מסתדר עם זה (בלי לזלזל) אז עדיף להישאר עם הbootloader של (שגם ככה יהיה כשאתה עובד עם grub)

יש לך את easybcd לניהול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי. GRUB לא מחליף את הBoot Loader של Windows?

הBoot Loader של עושה את העבודה שלו, אבל אני רוצה להחליף אותו בBoot Loader עם GUI יפה.

למה דווקא GRUB? מכיוון שיש מצב שמתישהו אני אתקין גם על המחשב הזה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הGRUB הוא BOOTLOARD שעקרונית מעלה את הIMAGE שרוצים לעלות אליו (המערכת הפעלה שאתה בוחר) הבעיה היא שהוא לא יודע מזהה את הIMAGE של ומה שהוא עושה בעצם זה פשוט מעביר את הBOOT למחיצה שמוגדרת לו בתור המחיצה ששם יהיה ואז נכנס לפעולה הBOOTLOARD של הWINDOWS (וכול הדברים הרגילים שלו, כלומר יכול להיות לך אפשרויות בחירה בGRUB ושאתה בוחר את יהיה לך שוב אפשרויות בחירה (כמובן זה אם אתה מגדיר את זה כך))

אישית, לא הייתי נכנס לזה אם אתה רק רוצה לבחור בין גרסאות של , הייתי משתמש בeasybcd בשביל לנהל את העניינים

כשתתקין אז תוכל (ורצוי) להתקין GRUB בצורה די אוטומטית (צריך לבדוק שהוא הכניס את הרשומות של WINDOWS לmenu.lst)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח שיש לי במחיצה הראשונה XP ובמחיצה השנייה Vista בDual Boot. עכשיו, אני מתקין במחיצה שלישית אובונטו עם GRUB. לאחר ההתקנה של אובונטו, יהיה לי בGRUB אפשרות לעלות עם XP או Vista או Ubuntu? או שתהיה לי אפשרות לעלות עם Windows או עם , ואחרי שאני אבחר בWindows יעלה לי הBoot Loader של שיאפשר לי לבחור בין לVista?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני מבין את זה זה יהיה:

תפריט ראשוני של GRUB עם בחירה בין UBUNTU לWINDOWS

אם אתה בוחר בWINDOWS אז יהיה לך את התפריט של WINDOWS לבחירה בין XP לVISTA

זה מה שאני מכיר, יכול להיות שהשתדרגו מאז (למרות שזה לא נשמע הגיוני מכיוון שWINDOWS כמו WINDOWS מתייחסת לעצמה כאילו היא היחידה בעולם וכול התקנה שלה משכתבת את הMBR ולכן אם התקנת את XP קודם ואז את VISTA אז VISTA צריכה לדעת איך לעלות את XP ללא הMBR שלה וזה נראה לי משהו שרק יודעת)

עריכה:

האמת אולי יש דרך "לעבוד" על WINDOWS -

תתקין XP

תגבה את NTLDR, BOOT.INI וגם את NTDETECT.COM

תתקין VISTA (ותוריד מהBCD את האפשרות לעלות בXP, כלומר שVISTA תחשוב שהיא היחידה בעולם שלה)

תתקין עם GRUB

תעתיק את הגיבוי שעשית למחיצה שבה נמצאת XP

תערוך את הMENU.LST שבו אתה מצביע בפעם הראשונה לVISTA כרגיל ולXP אתה פשוט תוסיף:

map (hd0) (hd1)
map (hd1) (hd0)

אחרי השורה בGRUB של

title  xp

בתקווה אולי זה אפילו יעבוד.... (אין שום הבטחה, אני אישית לא ניסיתי את זה אף פעם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...