האם Windows Server 2008 יותר יציב מWindows XP בשיתוף קבצים? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם Windows Server 2008 יותר יציב מWindows XP בשיתוף קבצים?

3d7

Recommended Posts

יש לי מחשב עם מעבד +MD 3800 (מהירות 2GHz) ו2GB זיכרון שמריץ XP Professional SP2, ומשמש כשרת קבצים.

במחשב הזה אני משתמש בעיקר להורדת קבצים מאימיול וuTorrent (בו-זמנית). אני מוריד הרבה קבצים ביחד בשניהם, עם הרבה חיבורים פתוחים, ובמהירות טובה (יש לי חיבור של 5/512 ואני מגביל כ"א מהם ל20KB/s).

הבעיה היא שהXP מאוד לא יציב, וכמעט כל יום אני צריך לאתחל אותו כי האימיול נתקע (המסכן לא עומד בעומס), ותוקע ביחד איתו את כל המחשב.

חשבתי אולי להתקין Server 2008. האם הוא יותר יציב מXP מהבחינה של תוכנות שיתוף קבצים? אם כן, אז האם ההתקנה שלו מסובכת או פשוטה כמו התקנה של XP? יש משהו מיוחד שאני צריך לדעת עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, אני חושב שהבעיית יציבות היא בגלל הרבה שטויות שהתקנתי במחשב הזה, ואחרי פירמוט הוא יעבוד טוב. אבל, חשבתי שאם אני כבר מפרמט, אז אולי עדיף כבר להתקין Server 2008. מה אתה אומר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3d7 סרבר 2008 היא מערכת הפעלה שונה מאוד ממה שאתה חושב ואין שום צורך להתקין אותה למטרות שציינת.

כמו ש yousux כתב אמור להתמודד על המטלות האלו ללא בעיה ואתה צריך לחפש את הגורם לבעיות במקומות אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורה לי הרבה שאימיול נתקע, או שיש מסך כחול, או שהמחשב פשוט מאתחל את עצמו ככה סתם כי בא לו. לשם השוואה, ויסטה 64 ביט עובד אצלי במשך שבועות ברציפות, ובעיקרון יצא לי לאתחל אותו בפעמים האחרונות רק בגלל עדכון שהתעקש על אתחול.

פירמוט והתקנה מחדש של אמורים לתקן את הבעיה, או שהבעיה נובעת אולי ממחסור בזיכרון או חוסר יכולת של לטפל בעשרות הורדות ב-זמניות?

אז אתם אומרים שWindows Server 2008 לא מומלץ למטרות האלה? זה מחשב שאמור רק להוריד קבצים עם אימיול וuTorrent, ולשמש כשרת קבצים ברשת הבייתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו כשאני חושב על זה, XP אף פעם לא שרדה אצלי יותר משבוע בלי אתחול. מה המצב אצלכם?

הייתי שוקל אולי להתקין ויסטה, אבל יש לי במחשב הזה רק 2GB זיכרון.

בתור שרת, Server אמור להיות מאוד יציב. אני יודע שהוא אמור להריץ יישומים של שרת, אבל אפשר גם להריץ עליו יישומים רגילים.

אז מה השורה התחתונה? להתקין שוב XP? מה כ"כ שונה בWindows Server 2008 ממה שאני חושב? יש הרבה דברים שצריך להגדיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להתקין Server 2008 זה היה כמו להתקין ארבע ויסטות.

כמו שכבר נאמר המערכת לא מיועדת לשימושים ביתיים אלא לשרים כמו שהיא מרמזת בשמה.

זה כמו שתתקין VMS/AIX/IRIX/SOLARIS על המחשב שלך ותתלונן והיא לא עובדת כמו שצריך כאשר אתה בכלל אל מבין את מטרת המערכת.

אם יש לך בעיות חומרה כמו שאתה מתאר אתה צריך לחפש את מקור הבעיות בחומרה שלך ולא במערכת הפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שהבעיה היא בגלל החומרה, ולא בגלל שאני מוריד באימיול קרוב למאה קבצים בו-זמנית ביחד עם uTorrent? מה יכולה להיות הבעיה בחומרה? אם יש לי ברשימה רק 10-15 קבצים, אז זה דווקא די יציב, פחות או יותר. השאלה היא האם יש מצב להעמיס על אימיול כ"כ הרבה?

מה זה Home Server?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, זה פחות או יותר מה שחשבתי שזה. אבל, לא כתוב שם שום דבר לגבי stability. אני מניח שהוא אמור להיות יציב.

איך עובד אצלכם עם אימיול? אימיול מסוגל, בעיקרון, להתמודד עם עומסים כאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז SP2, חלונות לא נתקע אצלי בכלל, לא ב EMULE לא ב BITTORRENT לא בכלום, וכמוני אצל רבים אחרים. מה יכול להיות הבעיה ? הכל.. חום, דריברים לא נכונים, זכרונות לא טובים, חשמל לא טוב, ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אין צורך להתקין בכלל WIN SERVER 2008 בכלל ולא שאר גרסאות הוינדוס סרברס

WIN SERVER משמש בשביל עבודה בשרת יוםיומי יותר עסקי של ניהול משתמשים עבודה יותר אינטסיבית מאשר הורודות של כמה דברים חוץ מזה זה מאד כבד וצריך מחשב חזק מאד בשביל להריץ דבר כזה עדיף שרת אמיתי מאשר מחשב ביתי להתקין עליו וינדוס סרבר

חבל לך על הזמן אני אומר לך מתוך ניסיון אני עובד עם שרתים ביום יום ואין טעם בכלל לצרכים שלך להתקין כזאת

תנסה לפרמט את המחשב ולבדוק מצב של חומרה אבל נראה לי שפורמט יעזור לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...