מפרט HTPC וPhotoshop, בתקציב 5K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט HTPC וPhotoshop, בתקציב 5K

assafb

Recommended Posts

אהלן,

פרסמתי פה מפרט בעבר עבור HTPC, לצערי שבק חיים המחשב הישן והטוב שלי, ועכשיו ה-HTPC יהיה גם מחשב הפוטושופ שלי, מה שהקפיץ את התקציב ב2K.

הנה המפרט המעודכן:

מעבד:

INTEL CORE 2 QUAD S775 2.83GHz Q9550 : "SLAWQ" - BOX ¤1512

לוח אם:

DFI LANPARTY JR P45-T2RS ¤752

כרטיס מסך:

ASUS PCI-EX 2.0 RADEON HD4670 512MB DDR3 : EAH4670/DI/512M - RETAIL ¤478

דיסק קשיח:

WD 640GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD6400AAKS ¤396

צורב DVD:

ASUS DVDRW DRW-2014L1T LIGHT SCRIBE - SATA - RETAIL ¤165

זיכרון:

G.SKILL 4096MB (2048MBX2) DDR2 1000 CL5-5-5-15 - F2-8000CL5D-4GBPI ¤451

כמות:2

מארז:

ANTEC NSK2480 + 380W EARTHWATS PSU ¤489

מקלדת:

XGENE WIRELESS MINI KEYBOARD w/ OPTICAL TRACKBALL 2.4GHz ¤377

קרור למעבד:

SCYTHE MINI NINJA REV.B - SCMNJ-1000 ¤197

שירותי מעבדה:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤5343

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

הרכבה חינם במחיר הזה אז המחיר בפועל בIQPC הוא 5270~, טיפה מעבר לתקציב, נו.

אני לא מחוייב לIQPC, בעיקר בגלל שהם באשדוד ואני תל אביבי, אבל היה להם את כל הפריטים אז היה נוח לייצר מפרט שם, אשמח לשמוע על אלטרנטיבות עם הפריטים במרכז.

מסלול שדרוג המחשב בעתיד:

1) מונחת התשתית לOC כשאצטרך יותר כוח בעתיד, מארז הmAtx הספציפי נבחר כי הוא המאוורר ביותר מבין הHTPC עפ"י SPCR. מאוורר חזק למעבד ביחס לדרישות הגודל, זיכרון שנחשב לעלות/תועלת טובה לOC ולוח P45 היחיד בmAtx, שנחשב לOC טוב. ייתכן ואני אחליף מאווררים למארז אם יהיה צורך בעתיד.

2) קניית עוד 4670 בעתיד ל-CF אם יהיה צורך למרות שאני משחק לא הרבה, אבל just in case יש CF בלוח. 4670 נחשב מאד חסכוני בחשמל אז אני מניח שה380W שבא עם המארז יספיק מעל הראש (למרות הfun של חברות לדחוף הספקים שאין בהם צורך בעליל בימינו), מקסימום שדרוג עתידי קל לספק 450 או 520 של . הלוח תומך בPCIe 2.0 כפול 8 ולא 16, אבל זה בטח ובטח מספיק גם לכרטיסים טובים בהרבה מה4670.

3) לצערי הרב, למרות התמיכה של המעבד, מערכת הפעלה 64 ביט והצ'יפסט, הלוח לא תומך ב16 ג'יגה זיכרון, חור במסלול השדרוג שלי. הכוונה שלי היא לבטל את הpaging כדי שפוטושופ יפסיק לטחון. 8 ג'יגה מספיק היום די בדיוק לעיבוד 2D של תמונה איכותית בRaw, אבל לא בטוח שיספיק בעוד 3 שנים נאמר, והמחשב מתוכנן ל5-6 שנים כמו הנוכחי ששבק חיים אחרי 6 שנים. ייתכן שאני אצטרך להפעיל paging חזרה עוד כמה שנים וחבל. אשמח לרעיונות, למרות שלא ראיתי חלופה ללוח mAtx שתומך כל כך טוב בOC ובCF. אלטרנטיבות?

4) ייתכן ואני אקנה בעתיד velociraptor כדיסק מערכת ההפעלה, הביצועים שלו כמובן מדהימים, אבל אני ממש התרשמתי מהשקט וצריכת ההספק הנמוכה שלו. ממש ללא תחרות. איזה רעיון מטורף לעשות דיסק performance ב2.5 אינץ'. יצאו פה תותחים.

זהו - מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסתדר לי עם OC

שקט במיוחד המחשב הזה לא יהיה. לא עדיף כבר מארז קצת יותר גדול שיהיה יותר מאוורר וגם יתן מקום ללוח ATX?

המארז הזה מצוין, אבל נראה לי שבשביל השילוב שאתה רוצה עדיף להתפשר קצת על הגודל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא, אין OC בתכנון מיידי, רק אם יהיה צורך עתידי (אם השימוש הפוטושופי ייעשה כבד בעוד שנתיים נאמר)

המארז הספציפי הזה קיבל ציונים גבוהים מכל הגדולים ממנו בקבוצת הHTPC באתר SPCR מבחינת זרימת האוויר והפרדת האזורים שלו, אם יהיה צורך אז להחליף את שני המאווררים שלו בScythe 120mm 1200rpm אמור להיות מאד יעיל ושקט, אבל הוא בכל זאת אמור להיות שקט ומאוורר ללא שינוי. פרט לזאת כרטיס המסך שלא יעבור OC הוא מאד יעיל באנרגיה, וכנ"ל הדיסק 640GB. כך שהמארז אמור להיות מאד מספק לOC, לפחות לפי הביקורות בחו"ל.

שוב, בכל אופן, הOC מתוכנן להיות הנשמה בעתיד הבינוני עד רחוק ולא במיידי.

זה נשמע יותר טוב? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...