כמה מקום מומלץ להגדיר בדיסק הקשיח עבור התקנה מלאה של הפצת לינוקס? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה מקום מומלץ להגדיר בדיסק הקשיח עבור התקנה מלאה של הפצת לינוקס?

3d7

Recommended Posts

כמה מקום מומלץ להגדיר בדיסק הקשיח עבור התקנה מלאה של כל מהפצות הלינוקס הבאות?

Debian 4.0r4a

Ubuntu 8.04

Kubuntu 8.04

Fedora 9

openSUSE 11.0

Mandriva 2008.0 Power Pack

אני מתכוון לנפח של המחיצה בה תותקן מערכת ההפעלה וכל החבילות (לא המחיצה של home), במידה ואני מתקין התקנה מלאה של כל החבילות שמגיעות בדיסק התקנה של ההפצה (לדביאן, למשל, יש 3 DVDs) פלוס עדכונים, ושישאר לי עוד מספיק מקום פנוי.

בנוסף לכך, אני מעוניין לדעת גם באיזו מערכת קבצים משתמשת כל הפצה (אם אני לא אגדיר לה משהו אחר)? אני מתכוון - EX3 או ReiserFS או משהו אחר.

שאלה אחרונה: אם הזיכרון הפנימי שלי הוא 2GB, אז מומלץ להגדיר מחיצת SWAP בגודל של 4GB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה קורא שימוש סביר?

אני רוצה להתקין KDE וGnome, לגלוש באינטרנט, להשתמש בתוכנות , גרפיקה ומולטימדיה, ולתכנת. אולי גם להריץ שרת.

8GB יספיק לי או שאני צריך יותר? כמה יותר? דביאן, למשל, מגיעה על 3 DVDs.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה צריך גם KDE וגם GNOME?

ומה הקשר ש DEBIAN מגיע עם 3 דיוידי, יש הפצות שמגיעות על 2-3 דיסקטים (לפחות פעם היו) זה לא אומר כלום. 3DVD האלה זה סך הכל הרבה התוכנות שחלק גדול מהן אתה לא תצטרך ועוד חצי מהחלק השני אתה לא תבין מה הן עושות (בלי לזלזל)...

אצלי הרוט תופס 3.4GB (לא כולל את ההום שהוא קצת יותר גדול עקב מוזיקה). אני מריץ GNOME, כל החבילות של OOO, אקליפס IDE, CODE BLOCKS IDE

+ מותקן אצלי אפאצ'י+PHP+MYSQL

תוכנות צ'אט ומוזיקה.

לא יודע מה עדו אתה צריך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שרשמת לעיל 8 ג'יגה זה אפילו יותר ממה שצריך

אתה צריך להבין

3 דיסקים של קיימים מכיוון שכלללללללללללללללל החבילות שניתן להתקין קיימים בדיסקים האלה

מה שכן

אם אתה חכם

אתה מוריד את הדיסק הראשון שיש בו את הבסיס+ הרבה תוספות , כלומר מנהלי kde gnome וכו'.... וכל כלי הרשת

דפדפנים וכו'...

אתה מתקין את החבילות הרצויות

וכשאתה נכנס למערכת הפעלה המותקנת אתה מתחיל להתקין מהאינטרנט את השאר

אני ממליץ על שימוש שוטף של איזה 10 ג'יגה ככה, אם תרצה להוריד , משחקים , שירים, והשם יודע מה, שים אפילו יותר שיהיה מקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להתקין גם KDE וגם Gnome כדי שאני אוכל לשחק איתם.

לגבי דביאן, אני יודע. יש לו גם דיסק של 180MB ואפילו 40MB שאפשר להוריד ולהתקין ממנו, ואת כל השאר להתקין מהאינטרנט.

אני רוצה להבין משהו. הקרנל וכל החבילות של לינוקס נמצאים בroot ובvar? זה בעצם המחיצה של לינוקס.

עכשיו, מה בעצם נמצא בhome? לפי מה שהבנתי, בhome לא מותקן שום דבר וזו תיקייה של המסמכים שלך (כמו My Documents בWindows).

את home אני רוצה לשים במחיצה נפרדת של איזה 400GB. במחיצה של הלינוקס אני רוצה לשים רק את ההתקנה עצמה וכל החבילות שאני אצטרך להתקין, ושיהיה מספיק מקום לעדכונים. 8GB יספיק בשביל זה, מעל ומעבר? בXP יש לי 30GB, ואני משתמש בקצת יותר מ20GB (מסמכים ומשחקים נמצאים במחיצת Data).

אם יש לי 2GB , אז כמה לשים בSWAP? לתת לו 4GB?

אם אני לא אומר להתקנה של כל אחת מההפצות המובילות לאיזה פורמט לפרמט את הדיסק הקשיח, אז היא תפרמט לEXT3 או משהו אחר? יש אפשרות בהתקנה לבחור לשים את home במחיצה אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HOME זה המסמכים האישיים שלך, תאורטית לא תוכל לשמור אף מסמכים המקום אחר המחשב (זה רק תיאורטית כיוון שהמחשב הוא שלך ויש לך גם אדמין תוכל לשמור איפה שאתה רוצה לא מומלץ אומנם).

הכי אופטמלי לדעתי להגדיר 10-15GB למערכת עצמה (אם כבר אתה מגדיר 400GB להום אני מאמין שאתה לא תתקמצן להקצות 10-15 לרוט גם אם תשתמש רק ב 5), אני הקצתי 23 מתוכם 19 פנויים, כל השאר הלך להום (128). אם אתה לא הולך מסיבית להפציץ את ההפצה שלך בתוכנות וגם תמחק תוכנות שאתה לא צריך אתה תסתדר עם 10GB.

אם יש לך 2GB ראם אין טעם להקצות 4GB SWAP, תקצה 2 זה יהיה מעל ומעבר (אתה הולך להריץ רנדר רציני + לקמפל קרנל ולצפות בסרט במקביל נכון?), לי יש 1GB והקצתי 1GB SWAP ומעולם עוד לא עברתי את המחסום של 100מגה בSWAP, אבל כמו שאומרים "שיהיה למקרה חירום".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע בWindows שהPage File צריך להיות בגודל של הזיכרון הפנימי. שמעתי שבלינוקס מומלץ להגדיר SWAP גדול פי 2, שזה נראה לי קצת תמוה. אם כך, אז אני מבין ש2GB מספיקים לSWAP.

בזמן ההתקנה, הוא שואל אותך איפה לשים את root, את home וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע לגבי וינדוס אף פעם לא התלונן על חוסר וירטואלי (מוזר גם שאף פעם לא שאל אותי באיזה גודל לבגדיר אותו :\ )

נכון בלינוקס יש צורך להגדיר פי 2 מהזיכרון הפיזי כל עוד הפיזי לא עולה על 1GB.

הממ כעיקרון כשאתה מגיעה לשלב של חלוקת מחיצות ברוב ההצפות אמורה להיות אפשרות לבחור בחלוקה ידינית (קוראים לזה גם ADVANCED MODE או משהוא בסגנון) שבו אתה ידינית מחלק את הדיסק ולכל אחד מהמחיצות נותן MOUNT POINT (כגון / או /home/ וכו'). רק בזמן החלוקה תזהר לא לגעת במחיצות/הרד דיסק של (אם אתה מתכוון לעשות דואל בוט).

זהו תהנה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש 2.5GB ומתוכם (אחרי שאני קורע את המחשב בתצרוכת זיכרון) פחות מ40 מגה SWAP מנוצל...לינוקס זה לא WINDOWS...כמה שיש יותר צריך פחות SWAP...(בWIN זה ככה בתיאוריה,בלינוקס זה ככה נקודה.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...