Clevo M72S, יד שנייה באלף שקל. משתלם? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Clevo M72S, יד שנייה באלף שקל. משתלם?

1nstall

Recommended Posts

שלום לכולם.

הגיע לידי מחשב כרגע, רשום עליו Vision StyleNote אך מתחתיון רשום Clevo M72S. (ידוע גם כm720s)

המחשב עצמו 12", מעבד T2130, וגיגה זיכרון. צ'יפסט לדעתי של SIS, אבל לא הצלחתי למצוא מידע מדויק.

הארדיסק 100 גיגה, וצורב .

המצב החיצוני של המחשב םשוט מדהים, כאילו יצא ברגע זה מהקופסא.

חיפשתי קצת על הדגם הזה על מנת לקבל ביקורות ופרטים מדוייקים (בעיקר על איזה ערכת שבבים מדובר) וגילית שהמחשב זהה לSager NP7250.

יש לכם עוד פרטים על המחשב, ובאופן כללי אם כדאי לקות אותו (שימושים משרדיים בעיקר, אולי סרט פה ושם)

ועוד משהו חשוב, מאיפה אני יכול להשיג לו דרייברים?

תודה מראש

Install

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי את המחשב הזה אף פעם בעצמי אבל תכלס המותג הזה של Vision משנה רק מבחינת אחריות. המחשב הוא כפי שציינת פשוט Clevo שנמכר גם בשוק הפתוח ולא רק ישירות לחברות OEM. מחשבים כאלה בדר"כ מופיעים בשוק תחת מספר מותגים.

למיטב ידיעתי Clevo מייצרים את השלד הזה בשתי גרסאות, אחת עם צ'יפסט של אינטל ואחת עם צ'יפסט של SIS. הדגם עם ה-S באמת מכיל את הצ'יפסט של SIS, או את ה-M671/968 או את ה-M672. לדעתי הם עדכנו בשלב מסויים את הדגם (אולי יקביל ל-np7260 הנוכחי, לא בדקתי). כנראה שבמחשב הזה מדובר ב-M671. קצת אינפורמציה כללית על המחשב והצ'יפסט מהאתר של SIS:

http://www.sis.com/pressroom/pressrelease_000266.htm

באופן כללי המחשב הגיוני לשימושים ואיכות הבניה אמורה להיות סבירה (אם כי הוא קצת כבד לגודלו), אני לא מכירה אותו יותר לעומק מזה אבל יש מספר ביקורות ברשת (תחת המיתוג של Sager, הוא הכי נפוץ). יש ביקורת יחסית מפורטת תחת המותג של Hypersonic כאן:

http://legitreviews.com/article/714/1/

(זו הגרסא של אינטל אבל השלדה זהה)

אני לא יודעת בן כמה המחשב הזה אבל הדגם הזה סבל מלכתחילה מחיי סוללה פשוט מזעזעים (מה שפוגם ברעיון של Ultraportable במידה כלשהי).

דרייברים אפשר להוריד מהאתר של Clevo

http://www.clevo.com.tw/en/e-services/Download.asp

מבחינת משתלם, אין לי מושג כמה מחשב כזה היה עולה חדש בארץ. זה דגם לחלוטין לא נפוץ. אולי Nemesis יכול לעזור בזה, הוא מתמצא יותר במחירים של משומשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיכיתי לתשובה שלך ;D.

חיי מזעזעים? על כמה זמן מדובר?

בקשר למשקל, זה לא ממש מעניין. המקום הכי רחוק שהוא יגיע מהבית, זה המרפסת.

האמת שאני לא מת על הצ'יפסטים של SIS, אבל מצד שני לא היה לי נסיון איתם בתקופה האחרונה.

ישנם בעיות מוקרות כלשהם? או שהם עושים את העבודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב הביקורות שקראתי דובר על משהו כמו עד שעה וחצי של חיי סוללה, זה כמובן על מחשב חדש...איזו סוללה אתה מקבל 4 או 6?

אם אתה לוקח אותו רק עד למפרסת אז זה בכל מקרה לא כלכך משנה.

אני לא ממש מתמצאת בצ'יפסט הזה אבל לא שמעתי על בעיות ספציפיות (אי אפשר להגיד שיש המון אינפורמציה בעניין, יש מאד מעטים עם צ'יפסטים של SIS). הביצועים הגרפיים של SIS עדיין זוועתיים אבל אני בספק שזה יפריע לך בשימושים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שזה יהיה מעצבן לשבת בסלון\במרפסת ועדיין להיות מחובר עם מטען לחשמל.

אני אברר אם אוכל להחזיר תשובה מחר יותר מאוחר. במידה וכן, אז אני אעשה לו ארצה.

במידה וחיי הסוללה אכן יתאימו לי, אתם ממליצים ללכת על המחשב במחיר הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה לחיי הסוללה הקצרים היא גם שהמחשב בדר"כ בא עם של 4 תאים, אם אתה מקבל של 6 תאים אז המצב יהיה קצת יותר טוב אבל בכל מקרה נהרסות אחרי זמן לא ארוך. המחיר נראה לי משתלם למדי, למרות שאישית הייתי מעדיפה מחשב יותר גדול לשימוש ביתי בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...