צריך לבחור סופית בין Sony alpha A300 או A350 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך לבחור סופית בין Sony alpha A300 או A350

דניאל י.

Recommended Posts

טוב,

פתחתי פעם דיון דומה רק שיש כמה שינויים, אז אני צריך עזרה מקצועית!

(למי שרוצה להיזכר: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=350680.0)

אני יספר בקצרה לפי סדר העניינים....

1. רציתי לקנות מצלמת SLR ראשונה, עשיתי השוואות והגעתי למסקנה שאני רוצה את A300 או A350

2. לאחר הרבה התלבטויות הזמנתי את A300, הסיבות העיקריות: אני מעדיף 10MP (בA350 אמנם יש יותר אבל זה או 14MP - המחשב שלי די איטי ועד שהוא יפתח קובץ כזה... אחרי ה14 יש 7.7MP. אין משהו בין לבין וזה די מעצבן), העיצוב קצת יותר יפה מהשניה, וגם בA300 יש צילום רצף במהירות של 3 לשניה, בA350 - 2 לשניה.

3. באתר היה מצוין שזמן האספקה הוא עד 21 ימי עסקים. אמנם קשה לחכות אבל לא מצאתי אספקה מהירה יותר באותו מחיר

4. עבר כבר משהו כמו 30 ימי עסקים, בשיחה עם החברה הם אמרו לי שזה התעכב ויש לי אפשרויות כאלה:

-להזמין את A350 שכבר במלאי וזה יכול להיות אצלי תוך כמה ימים

-לחכות עוד חודש בערך (והם לא בטוחים) לA300

-לבטל את העסקה...

אני ממש חסר אונים ולא יודע מה לעשות, כל היום הראש שלי בזה.

זה אולי נראה קטנוני אבל בכל מקרה אני רוצה לשמוע את דעתכם!

(ותודה למי שקרא עד הסוף... :))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת המשקל של התמונה, אתה יכול לקבוע איכות תמונה בינונית במצלמה.

מבחינת הצילום רצף, אתה תשתמש בזה? אם כן, חבל שתתפשר.

אם אלו כל ההבדלים בין המצלמות, וזה לא נורא, אז תתפשר, אם לא.. אז לא.

אבל אל תוותר להם! התחייבת ל21 ימי עסקים (שבד"כ זה 14) תלחץ עליהם, ותראה איך הם משיגים משומקום את המצלמה שלך.

אם באמת אין להם מאיפה להביא, קח את הכסף בחזרה והזמן ממקום אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר הרבה התלבטויות הזמנתי את A300, הסיבות העיקריות: אני מעדיף 10MP (בA350 אמנם יש יותר אבל זה או 14MP - המחשב שלי די איטי ועד שהוא יפתח קובץ כזה... אחרי ה14 יש 7.7MP. אין משהו בין לבין וזה די מעצבן), העיצוב קצת יותר יפה מהשניה, וגם בA300 יש צילום רצף במהירות של 3 תמונות לשניה, בA350 - 2 תמונות לשניה.

ההבדל בגודל הקבצים הוא לא חיסרון מספיק משמעותי לדעתי, אבל כדי שתהיה בטוח כדאי שתוריד את קבצים בגודל מלא שצולמו עם שתי המצלמות ושתבדוק את הנושא הזה בעצמך:

http://www.dpreview.com/gallery/sonydslra350_samples

http://www.dpreview.com/gallery/sonydslra200_samples (התמונות האלה צולמו עם ה-A200, עם חיישן זהה ל-A300)‏

לגבי קצב הצילום, ברוב הנושאים צילום רצפים מהיר אינו משמעותי, ובנושאים שכן (למשל ספורט) רצוי בכל מקרה להשתמש במצלמה עם קצב מהיר יותר מ-3 בשניה או להשתמש במצב של צילום בודד ולנסות לתזמן את הצילומים בדיוק לרגע המכריע. 2 בשניה זה קצב די איטי, אבל אני לא משוכנע שהוא יהווה מגבלה עבורך בהרבה מקרים.

-להזמין את A350 שכבר במלאי וזה יכול להיות אצלי תוך כמה ימים

-לחכות עוד חודש בערך (והם לא בטוחים) לA300

-לבטל את העסקה...

אם יש לך סבלנות אז כדאי לך לחכות, כי נראה שהגעת למסקנה שה-A300 היא המצלמה האופטימלית בשבילך. אם אתה לא רוצה לחכות, אז אני לא חושב שתתכזב יותר מדי מה-A350. בסה"כ מדובר במצלמה כמעט זהה ל-A300, עם שני הבדלים לא מאוד משמעותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...