Mount & Blade - הדיון הראשי - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mount & Blade - הדיון הראשי

Judas Iscariot

Recommended Posts

mbboxartcx2.jpg

על המשחק:

המשחק הוא משחק תפקידים פתוח לשחקן יחיד(בדומה לElder Scrolls) המתרחש בעולם ימי-בניימי ריאליסטי.

המיוחד במשחק הינו הפתיחות יוצאת הדופן שלו, העובדה שהעולם הוא חי ונושם, מערכת הקרבות המיוחדת והעובדה כי הוא פותח על ידי צוות של בעל ואישה(!) מטורקיה(!).

אתר הבית:

http://www.taleworlds.com/

תיאור המשחק:

Mount&Blade הינו ההגדרה של משחק "אינדי", משחק שפותח תחילה על ידי בעל ואישה מטורקיה - שהקימו סטודיו בשם TaleWorlds.

הסטודיו תפח לאחרונה למימדים מפלצתיים ממש של 7(!) עובדים.

Mount&Blade נמצא בפיתוח כבר מספר שנים וככזה הגרפיקה שלו די זוועתית, אך מדובר במשחק עם חווית משחקיות יחסית יוצאת דופן.

אחד הדברים היותר מגניבים במשחק היא שיטת ההפצה שלו, ב"טעם של פעם".

המשחק הוא Shareware, אפשר להוריד אותו(קצת יותר מ300 מגה סה"כ) מהאתר הרשמי של המשחק - מדובר במשחק המלא, לא רק בעיר אחת או משהו כזה - ההורדה מוגבלת עד שתגיע לרמה 6 או ל30 ימי משחק - לא רע בכלל.

אהבת? אפשר לקנות את המשחק, לקבל סריאל ולהמשיך לשחק.

לא אהבת? אל תקנה, ואתה יכול אפילו להריץ את הדמו "עוד פעם" עם עוד דמות חדשה עד ששוב תגיע לרמה 6 או ל30 ימי משחק.

אני מתנצל שהתיאור שלי לא מאוד מדוייק ויותר כללי - זה בגלל שרק אתמול בלילה הורדתי את ה"דמו" ועוד לא יצא לי לשחק בו.

אני אעדכן אחרי שאשחק בו טיפה.

מידע נוסף:

ויקי

http://en.wikipedia.org/wiki/Mount%26Blade

הורדות:

הורדת ה"דמו":

http://www.taleworlds.com/mb_download.html

דרישות מערכת (נמוכות להחריד):

Minimum: 766 MHz or Compatible Processor;

Windows 98/ME/2000/XP/Vista;

Direct3D 3D accelerator

תמונות:

screenei0.jpg

ביקורות:

ביט טק:

Bit-Tech

ציון 8

גיימספוט:

Gamespot

ציון 6 (אך שימו לב User Score הוא 8.9!)

אני אנסה כבר מחר כנראה - כדאי גם לכם לנסות, רק 300 ומשהו מגה.

לכו על זה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת הקרבות עדיפה על כל RPG שיצא לי לשחק בו, למרות שנדרשת עבודה רצינית על התוכן עצמו (קרי, עלילה, דמויות, וכדומה) בשביל להפוך את המשחק לאבן-דרך של ממש.

הייתי שמח מאוד לראות מערכת קרבות כזו מיושמת במשחק תפקידים כבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערכתי טיפה את ההודעה הראשונה והוספתי את הדיון לסטיקי.

Judas Iscariot, כל הכבוד על ההשקעה. :xyxthumbs:

שיחקתי באחת מגרסאות הפיתוח של המשחק לפני ~שנתיים והוא היה די עלוב, יש טעם לנסות אותו שוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיחקתי באחת מגרסאות הפיתוח של המשחק לפני ~שנתיים והוא היה די עלוב, יש טעם לנסות אותו שוב?

אחת התגובות בביט-טק היא של מישהו "בדיוק כמוך", ששיחק לפני שנה-שנתיים בבטא ואמר שזה היה מזעזע, ועכשיו שהוא ניסה אותו הוא ממש התמכר... אז... שווה לנסות נראה לי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד מהמשחקים היותר נחמדים והיותר ממכרים שיצא לי לראות. נכון, הגריפיקה מיושנת ופשוטה אך עונה היטב על הדרישות. מי שלא שם לב - גם בWOW הגרפיקה אינה מדהימה (אפילו יותר פשוטה מהמשחק הנידון) - אבל זה לא מה שמשנה, נכון? הקרבות במשחק הם הכי כייפיים מכל משחק שיצא לי להתקל בו (השחקן שולט בהנפות הנשק ובכיוון, וכן בהרמת המגן או כיוון הבלימות עם הנשק) - ועדיין השליטה אינטואיטיבית ולא מסורבלת. יש עוד מספר טאצ'ים חביבים... אפשר לדרוס את האויבים עם הסוס, ועוצמת המהלומות שאתה מנחית תלוייה מאוד במהירות שלך יחסית לאוייב (אותה חרב שבקושי תפצע מישהו כשאתה מנסה להלחם תוך כדי נסיגה רגלית אחורה, הופכת להיות קטלנית מאוד כשאתה מוסיף לה את המהירות של הסוס שאתה רוכב עליו... שלא לדבר על נשקים כגון רמחים, שבאופן מאוד הגיוני לא יעילים כלל כשאתה עומד במקום) ואם אתה מעדיף לשמור מרחק יש קשתות לא רעות (אלא שללמוד לכוון כמו שצריך זה לא טריוויאלי - חוקי הפיזיקה חלים על החיצים שלך. במיוחד בולט לעין כשמנסים לירות הצידה מעל גבו של סוס דוהר. אם גם האויב רכוב - כנראה שלא תצליח לפגוע בו גם מטווח קרוב יחסית, אבל הסוס הוא מטרה גדולה ונוחה בהרבה. הסוס חוסל? האוייב עדיין חי, אלא שאוייב רגלי הוא מטרה הרבה יותר קלה). הייתי מת למשהו כזה בWOW ודומיו...

מצד שני, אין גיוון רב בערים, או בסביבה, או בנשקים, או באוייבים... רואים שהמשחק פותח ע"י צוות קטן וללא אמצעים - אבל רואים גם שהם פיתחו משחק מהנה שהם בעצמם יאהבו. בערך כמו הסיפור עם PSYGNOSYS (מקווה שהאיות נכון) וDESTRUCTION DERBY הראשון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע משחק מאד נחמד אבל הגרפיקה באמת זוועתית, WOW יפה ממנו פי כמה.

עושה רושם שניסית רק את הTUTORIAL, שמתחיל בתוך מבנה לא ברור והגרפיקה אכן זוועתית. איך שיוצאים החוצה פתאום הכל נהיה יפה בהרבה. תאורה, הצללה, טקסטורות וכו' עדיפים בהרבה על WOW.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...