Server OF NOD - עמוד 54 - הבוק הרשמי - THE END - עמוד 15 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Server OF NOD - עמוד 54 - הבוק הרשמי - THE END

arkadur

Recommended Posts

למה הורדתי לדיסקים את הקירור? מכמה סיבות

הראפטורים שלי יהיו חלק מהלופ הרביעי במערכת.. יחד עם הזכרונות

הקשיחים האחרים שיתווספו , "יסתפקו" ב120 שיזרוק עליהם אוויר..

פשוט ראפטור מתחמם יותר מדיסק רגיל, והחלטתי לפנק אותו בקירור נוסף..

למה הם דחוסים? ככה בנוי כלוב הקשיחים במארז הזה.. (וזה נורמלי...) אוויר יכול לעבור ביניהם.. בייחוד שאין יותר מידי כבלים שמפריעים להם ;)

דני, לגבי המוצארט, בדקתי גם בפרוזן, שם המארז מוצע ב250$, יחד עם משלוח של 188$, שזה עדיף, אך נכון לעכשיו הוא לא במלאי.. שווה לשלוח להם מייל כדי לדעת אם יש צפי עתידי לגבי חידוש המלאי (מדובר בגרסה הבכירה ביותר.. כמו שלי, אלומיניום עם חלונות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 549
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אלי,

בכדי לקרר את הקשיחים בקירור מים (מה ששמעתי שלא ממש עוזר אגב) אתה צריך בלוק ייעודי שתופס מקום - ככה שבסידור הקיים אני לא חושב שהוא ייכנס.

גם אני חשבתי לקנות ראפטורים - אך בהשוואה למחיר מול תועלת, זה ייצא לא משתלם.

אני מסתפק במערך ראיד 0 של 500GBX2 - מהירות סבירה והנפח מספיק לי בנתיים (כמובן שיש לי עוד קשיחים מלבד המערך).

יש לי גם 2 שאלות לגבי הראפטורים,

האם הם רועשים?

מה הטמפרטורה שלהם?

בנוגע למוצרט, זה יוצע כ-1700 ש"ח, כאשר לי יש רק 1300-1400, אני עכשיו ייתקשר לעוד 2 חנויות - אולי יהיה להם במלאי.

מה בנוגע לרעיון שלי עם הארמור?

עריכה: טוב, התקשרתי עכשיו גם ללוג'יקפיסי וגם לזיגזג - וכמה מפתיעה, אין להם במלאי.

המוכר בזיגזג אמר לי שככל הנראה המארז כבר לא בייוצר.

אני אובד עצות. :s05: :s05:

בברכה,

דני ליסיאנסקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מקום ייעודי עבורם במפרצי ה5.25..

בקשר לטמפרטורות, אצלי הם עמדו על 33-36 מעלות

רועשים? אני לא אוכל להגיד לך.. זה עניין של רגש.. ואצלי המארז לא היה שקט בכלל (10 מאווררים 120 MM על מהירות מקסימלית..)

אז לא שמעתי אותם בכלל..

בקשר לארמור - אני לא יודע - תשאל בפורום המתאים

1700 למוצארט זה יותר ממוגזם, בשיא שלו הוא עלה 1400.. ואף היה ניתן להשיג אותו ב800 אני זוכר

אולי תשקול לחפש אחד יד שניה (אך קשה לי להאמין שמישהו ימכור...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה..

ראיתי שאתה מחליף את כל החיבורי MOLEX לחיבורי מתח של SATA.

השאלה היא אם אתה עושה את זה כי MOLEX זה חרא דבר, וזה בשביל הנוחות שלך בלבד,

או שSATA הוא ה"תקן" החדש, ובעתיד הMOLEX יעלם ויהיה רק חיבורי מתח SATA, ואתה מעדיף לעבור ל"טכונולוגיה" החדשה כבר עכשיו?

כי אני חשבתי שהחיבור הזה הוא רק להרדיסקים, אבל מצד שני לא הבנתי למה רק להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עושה את זה רק בשביל הנוחות שלי..

סביר להניח שיהיו 2-3 חיבורים שאני לא אוכל באמת "להעלים" כמו הבקר מאווררים לדוג'.

לדעתי? ייקח עוד קצת זמן עד שהמולקס יעלם לחלוטין...

הספק שלי לדוג', הגיע עם 12 SATA ו12 מולקס... היחס הוא 1:1.. אין עדיפות כרגע לSATA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון נוסף..

בסופו של דבר החלטתי לעבוד קצת היום..

אומנם הייתי עייף, לכן החלטתי לגוון קצת.. ונגעתי קצת בכל דבר.

מצאתי עוד כלי משחית שיש ברשותי, והחלטתי לנצלו לצורך המטרה הבאה: חיתוך לוחות פרספקס

img2728a.jpg

פלטה גדולה הופכת למספר חתיכות קטנות יותר (שחלקם לא בתמונה)

img2705h.jpg

את אחת החתיכות קיבעתי

img2706t.jpg

ובעזרת הכלי הזה

img2722k.jpg

הגעתי לזה: כיסוי לספק, שנמשך לכל אורך המארז - וכל האזור הוגדר מעכשיו כ POWER AREA., כמובן שנשאר לי לקבע את הכיסוי, לחורר אותו עבור המאוורר שבספק ועוד דברים נוספים, אבל זה כבר יגיע בהמשך , העדפתי רק לחתוך היום, ולא להכנס לכל הנושא של קדיחות שיופים וליטושים שמצריכים סבלנות רבה יותר.

img2707u.jpg

הכיפוף יצא מדוייק ביותר, ואין אפילו חופש של חצי מילימטר בין הפאות

img2717w.jpg

באזור לוח האם - בתחתית המארז, אני יכין מעיין פנל חיבורים , במקום שחוטים סתם ירוצו דרך המפרצים הללו

img2726j.jpg

מחיצה נוספת בין החלק התחתון של הלוח, לחלק העליון של הכוננים הקשיחים

img2723j.jpg

מרחוק:

img2723j.jpg

זוג המשאבות של המעבד \ ישבו באזור של לוח האם, וכך זה יראה פחות או יותר עם הצנרת (רק שעכשיו החיבורים בדפנות המארז לא קיימים)

img2715s.jpg

מבחינת העבודה על המארז - כאן סיימתי להיום

נעבור לקצת עבודה על הלוח..

אני חייב לציין שזה אחד הלוחות הכי מעצבנים שיצא לי לפרק.. מערכת היטפייפס זה פשוט דבר כל כך מעצבן לפירוק..

ויותר מזה.. כל בורג שם נסגר עם חצי קילו של דבק מהיר או לא יודע מה זה (הלוואי וזה היה לוקטייט...)

בכל אופן - מספר

לוח עם הקירור הייעודי והמקורי שלו

img2736a.jpg

בלי , לאחר ניקוי הצ'יפסטים, מעבד ומוספט

img2735s.jpg

התחלתי לפרק את קירור הזכרונות שלי מתוצרת , גם סיפור מורכב שמהלכו קרה לי "אסון"..

img2730lnx.jpg

במהלך החילוץ של הסינק בזכרון השלישי - כמה שבבים החליטו שהם רוצים להשאר על הסינק.

img2731d.jpg

בכל מקרה, בשביל דברים כאלה תמיד טוב שיש בצד קיט של דומינייטור.. (מעבר מ800 ל1066 בשעה טובה..)

img2731d.jpg

הזכרונות

img2733s.jpg

הקירור המפורסם שמגיע עם הקיט

img2734z.jpg

מעיין טרום הרכבה ללוח:

בלוק למוספט

[imghttp://img13.imageshack.us/img13/6595/img2738t.jpghttp://יחד עם הזכרונות ,שעליהם הבלוקים לזכרונות

img2740f.jpg

לאחר מספר דקות של מחשבה, שמתי לב לעובדה שאני לא אוכל להרכיב את הבלוקים ישירות על הPCB של הזכרונות הללו, מכיוון שהם גבוהים יותר,

ובמידה ואני אסיר את הסינק המקורי שלהם, וארכיב את הסינק של הבלוק - הוא לא יצליח לכסות את כל השבב של הזיכרון

לכן הפיתרון הוא להלביש את הבלוק על הקירור הקיים

img2741h.jpg

תמונה נוספת

img2742.jpg

אחת מרחוק

img2743rlr.jpg

לסיום - מערך הCF יחד עם הבלוקים

img2746.jpg

אחת אחרונה להיום

img2747y.jpg

עדכונים נוספים, בהמשך

שאלות, הארות ותגובות יתקבלו כרגיל - בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשש.. אלי איזה יופי!

כמה ציוד יאלה! :D

הכיפוף של הפרספקס עם המכשיר הנל שברח לי שמו ממש יצא מרשים ואחיד! :yelclap: פעם ראשונה שלך בעבודה של כיפוף פרספקס? (מאמין שלא על פי הביצועים).

אני משתתף בצערך בנוגע לכך שהלך לך הזכרון הארור ההוא וזה ממש חבל ומבאס.. :-\

בנוגע למסור השולחני הנ"ל שבו השתמשת- אפשר קצת לקבל פרטים עליו מאיפה רכשת אותו? נראה לי שפעם ראיתי כזה בדיוק של יונדאי הג'אנרית שנראה ממש דומה לשלך.. אני גם כן מעוניין לקנות לי כלי כזה לאוסף כי זה כלי מצוין לעיבוד של חומרים וחיתוך בקו ישר/ חיתוך בזווית וחריצה (מה שלעולם לא יצא בג'יגסו..)

יאלה, קדימה! מחכים לעידכונים! :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצה ממש טוב, וממש בעסה על הזיכרון

הכיפוף של הפרספקס עם המכשיר הנל שברח לי שמו ממש יצא מרשים ואחיד!

קוראים לזה פן (כמו פן לשיער רק אחת תעשייתי שנותן יותר הספק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובות לשאלות שנשאלו:

1. זו לא פעם ראשונה שלי בעיבוד פרספקס, אך הפעם התנאים לא היו כ"כ אידאליים. אך עדיין קיבלתי תוצאות מספקות.

2. בקשר למכשיר, יש לו שמות רבים ומגוונים (שלרוב נגזרים מאופי השימוש), פן, HEAT GUN, מייבש תעשייתי, בלואר וכו'..

3. בקשר למסור - רכשתי אותו בעבר בהום סנטר כמדומני.. סה"כ הוא לא רע בכלל.. חתכתי איתו פרקטים, עצים ופרספקס.

החסרון הוא - שהדיסק מתאים לעצים - ולא לחומרים אקריליים, ולכן המסור נוטה "לפוצץ" את הקצוות שלהם

אומנם עם חומר איכותי וחיתוך קפדני ואיטי משיגים תוצאות טובות - אך עם פרספקס שקוף פשוט - חבל על הזמן

חיפשתי בעבר דיסקים שונים להחלפה, מצאתי גם דיסקים שמתאימים לחיתוך אלומיניום.. אך מחירים נושק למחירו של המסור כולו...

4. בקשר לזיכרון? לפח :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון נוסף..

אני בסופו של תהליך התאמת המארז לרכיבי המים, שזה כולל חיתוך וקידוח חורים במקומות שונים, כדי לאפשר גישה\מעבר לרכיבים מסויימים

או לקצץ בכל מיני חלקים במארז - כדי שחלקים אחרים יוכלו להכנס.

בכל אופן, התחלתי בקיבוע של כמה רכיבים בתוך המארז - וסוף סוף אני מתחיל לראות קצת אור בקצה המנהרה.

התחלתי בקיבוע המשאבות, והקיבוע נעשה לאחר מספר מדידות, ביחד עם הלוח אם

בסופו של דבר החלטתי שלא לקחת יותר מידי סיכונים ולאפשר גישה לחיבורי הלוח (הפעלה,ריסט ולדים) ולא לתת למשאבה להיות צמודה אליהם.

בכך - קיבעתי את המשאבה הפנימית 1CM מעל למשאבה החיצונית, ובחפיפה מסוימת.

img2748.jpg

מהצד

img2749.jpg

כמה עם סתם חתיכת צינור שמצאתי.

img2755.jpg

עוד

img2756l.jpg

עם דגש על מחבר הלחץ והצינור

img2757.jpg

אחרונה לנושא הזה

img2758.jpg

פתח שיצרתי באזור לוח האם - כדי לאפשר גישה מאחור עבור הברגים של הבלוק למעבד (מאפשר החלפת מעבד \ בלוק \ משחה טרמית מהירה)

img2752.jpg

התחלתי לעשות גם פוליש לכמה חלקים במארז

img2752.jpg

תמונה נוספת

img2753.jpg

תקריב

img2750.jpg

ולסיום - אני עובד על מוד לריאובס של סאנבים.. עדכונים בקרוב.

img2759.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...