שאלה לגבי פלוגת הבזק של חיל ההנדסה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי פלוגת הבזק של חיל ההנדסה

Dror D.

Recommended Posts

היום נודע לי ששיבצו אותי בחיל ההנדסה, כמובן שדירגתי במנילה את חיל ההנדסה בעדיפות נמוכה מאוד ויחידות חי"ר אחרות בעדיפות הרבה יותר גבוה אבל כמו שרובכם כבר יודעים הצבא עושה מה שהוא רוצה בלי להתחשב במה שאתה רוצה.

יש לי פרופיל 97 וקב"א 55+ (אני לא יודע אם זה 55 או 56 בגלל שאין לי קשרים בלשכת גיוס, אני יודע את הקב"א רק על פי זימונים שקיבלתי), הציוני דפ"ר שלי גם גבוהים אבל אני לא יודע כמה הם בדיוק, בכל מקרה הנתונים שלי מספיק טובים בשביל להתקבל ליחידות אחרות שדירגתי גבוה יותר.

התחלתי לברר פרטים על חיל ההנדסה וגליתי שיש להם פלוגת שנקראת "פלוגת הבזק" , השאלה שלי היא איך אפשר להגיע ליחידה הזאת?

(דרך אגב הייתי במגמת מכטרוניקה אם זה משנה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה אחרי הטירונות או בזמן הטירונות יש לך אפשרות ללכת לגיבוש יהל"מ (יחידת הנדסה למשימות מיוחדות) שנקראת ע"י כל ילד מתלהב יהלום.

בתוך יהל"מ יש מס' יחידות: סיירת יעל, יחס"פ (יחידת סילוק פצצות), סמו"ר (סליקים ומנהרות) וכמובן פלוגת הבזק עם הרובוטים.

אם תעבור את הגיבוש שהוא לא קל בכלל, יהיה לך אפשרות להגיע לפלוגת הבזק.

אם אתה רוצה לעבור את הגיבוש- תהיה שפיץ, תעשה את כל מה שאומרים לך על הצד הטוב ביותר עם הגדלת ראש והכי חשוב- אל תתבכיין!

המסלול ביהל"מ ארוך (שנה ושמונה) וחותמים שנה קבע, אז כדאי לך לבוא עם רצון.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת נראה לך שהשם הנפוץ של היחידה הוא "יהלום" בגלל כל מיני ילדים מתלהבים שהחליטו לקרוא לה ככה?

הר"ת הם יהל"ם, אבל הוגים את זה כיהלום, מסיבות שאני לא חושב שיש צורך לפרטן[נכון?]. בכל מקרה, יהלום היא הדרך הנכונה להגיד, אם אתה ילד מתלהב ואם לא...

[אם תשים לב לסיכה של היחידה גם תראה הפתעה קטנה בנושא הזה]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שמשרת ביחידה, צר לי לבאס אותך,

אך פלגת הבזק כבר אינה קיימת זה זמן רב

מצד שני, כמעט כל הפלגות משתמשות היום ברובוטים (אני חושב שאתם מבינים למה לא צריך לפרט ..)

לימודי המכטרוניקה יוכלו בהחלט לעזור לך בראיונות

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...