בעיה בspeed fan. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בspeed fan.

Jules Winnfield

Recommended Posts

שלום.

נעזרתי במדריך של האתר שמראה איך שולטים על המאווררים באמצעות speed fan ונתקלתי בכמה בעיות:

1.אני לא רואה בתוכנה את המהירות של המאוורר של הספק או אפשרות לשנות אותה.

2. יש לי שלושה מאווררים של 120MM במארז ובתוכנה אין לי אפשרות לשלוט על כל אחד בנפרד אלא רק על שלושתם ביחד , וזאת בעיה כיוון שכל אחד מהם מוגבל למהירות מסוימת ( מאוורר אחד המקסימום שלו זה 900 RPM והשני 2000 RPM).

3.לגבי השליטה של המהירות של המאוורר של המעבד - כאשר אני משנה את מהירות המאוורר של המעבד היחס בין האחוזים שאני מוריד והאחוזים שהוא מוריד בפועל שונים, לדוג: 30% בתוכנה = 1930RPM בפועל | 0% בתוכנה = 1130RPM. בקיצור לא הגיוני.

אשמח לעזרה, תודה.

הערה: כל הסיפור הזה בשביל שאוכל לישון בלילה כשהמחשב דלוק כי במצב הנוכחי זה לא נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ניתן לקרוא מהירות סיבוב של מאוורר ספק הכח רק במקרה ויש לך חיבור שיוצא מן הספק ומתחבר אל לוח האם בחיבור המתאים. לא לכל הספקים יש חיבור שכזה.

2. כיצד המאווררים מחוברים - דרך מוקלס לספק כח או שהם מחוברים אל החיבורים המתאימים בלוח האם?

3. תנסה להפעיל את המחשב כשהמאוורר של המעבד מחובר לחיבור אחר בלוח, ולא אל הקרוב אליו.. כי כנראה שהביוס לא רוצה שתבטל בכלל את הפעילות שלו, על מנת לשמור על טמפרטורה סבירה שתשמור על המעבד בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ניתן לקרוא מהירות סיבוב של מאוורר ספק הכח רק במקרה ויש לך חיבור שיוצא מן הספק ומתחבר אל לוח האם בחיבור המתאים. לא לכל הספקים יש חיבור שכזה.ב"חיבור מתאים" אתה מתכוון חיבור מיוחד\חיבור נוסף? כי יש לי חיבור שיוצא מהספק כח ללוח אם

2. כיצד המאווררים מחוברים - דרך מוקלס לספק כח או שהם מחוברים אל החיבורים המתאימים בלוח האם?מוקלס? וכן, כולם מחוברים בחיבורים המתאימים בלוח אם fan1\2\3

3. תנסה להפעיל את המחשב כשהמאוורר של המעבד מחובר לחיבור אחר בלוח, ולא אל הקרוב אליו.. כי כנראה שהביוס לא רוצה שתבטל בכלל את הפעילות שלו, על מנת לשמור על טמפרטורה סבירה שתשמור על המעבד בטוח. יש לי חיבור אחד למעבד בלוח תחת השם CPU FAN

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הכוונה לחיבור כמו שציינת בשאלה 2.

2. נו וב-SpeedFan אתה רואה מאוורר אחד במקום שלושה? תבדוק בחוברת של הלוח שלך, אולי לא כל החיבורים מאפשרים שליחה של RPM.. ובמקרה הזה, תהיה בטוח שבאמת אתה שולט על כולם בו זמנית, תבדוק את מהירויות הסיבוב שלהם.. כי לפעמים הם משנים מהירות בלי קשר למה שאתה עושה.

3. לא שאללתי איזה חיבור יש לך, אמרתי שתחבר אותו לחיבור אחר שאינו CPU_FAN!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הכוונה לחיבור כמו שציינת בשאלה 2.

2. נו וב-SpeedFan אתה רואה מאוורר אחד במקום שלושה? תבדוק בחוברת של הלוח שלך, אולי לא כל החיבורים מאפשרים שליחה של RPM.. ובמקרה הזה, תהיה בטוח שבאמת אתה שולט על כולם בו זמנית, תבדוק את מהירויות הסיבוב שלהם.. כי לפעמים הם משנים מהירות בלי קשר למה שאתה עושה.

3. לא שאללתי איזה חיבור יש לך, אמרתי שתחבר אותו לחיבור אחר שאינו CPU_FAN!

אני חושב שלא הבנתי אותי, אני רואה את שלושת המאווררים אבל אני שולט על שלושתם באמצעות speed 02. הנה תמונה שתמחיש:

52445694ej1.jpg

מה שמוקף בירוק קשור למעבד ומה שמוקף באדום לשאר המאווררים, כמו שאתה רואה אני רואה את שלושתם אבל שולט על שלושתם רק עם speed 02 שמוקף באדום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...