סידור מאווררים , מה עדיף? עדכון + תמונה - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סידור מאווררים , מה עדיף? עדכון + תמונה

Jules Winnfield

Recommended Posts

יש לי במארז שתי כניסות למאווררי 120MM .

ויש לי שתי מאווררים כרגע שאני רוצה להשתמש:

האחד מסתובב במהירות מקסימלית של 2K

והשני מסתובב במהירות מקסימלית של 0.9K

איזה סידור יותר כדאי?

א. המאוורר האיטי יותר יכניס אויר קר בקדמת המארז והמאוורר המהיר יוציא אויר חם

ב. הפוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זה ולא זה. המטרה שלך היא שכמות האויר הנכנס תיהיה שווה לכמות האויר היוצא מהמארז. => שים את שניהם באותה המהירות.

לא משנה באיזו מהירות... איך שאתה מעדיף. שקט-איטיים ביצועים-מהירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שיש שני מאווררים אחד מקדימה מכניס אויר והאחר מאחור מוציא אויר- זה לא ממש משנה מהירות הסיבוב שלהם. (לא לתפוס אותי במילה, כן? כי אני לא מתכוון למצב כמו 3000RPM ו-400RPM.) יש כ"כ הרבה דברים שמשפיעים על תזוזת האויר במארז וזה מתחלק לאויר חם וגם לאויר קר.. שזה ממש לא עקרוני. אם המאוורר החלש אצלך היה פועל באותה מהירות של החזק יותר, אתה לא היית רואה שום הבדל בטמפרטורות במארז. ואם כן, ההבדל היה מעלה אחת צלזיוס, או חצי מעלה.. ותו לא. (שוב, אל תתפסו אותי במילה, תמיד יש יוצאים מן הכלל.)

בנוגע למיקום שלהם, אני גם חושב שמאוורר חזק יותר צריך להיות מלפנים. אבל אתה יכול לנסות את שתי האפשרויות ולהשוות טמפרטורות. אני בטוח שההבדל כמעט ולא יתקיים אפילו לא על הדף, אבל שיהיה בהצלחה עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום לקחתי מאוורר שהיה לי שמסתובב עד למהירות של 2K

ועשיתי כך:

קידמת המארז: מכניס - עד 2000 סל"ד

אחורי המארז: מוציא - עד 2000 סל"ד

דלת מול הכ.מסך (מוד קטן): מכניס - 900 סל"ד קבוע

כמה הערות:

-מהירות מאוורר הכ.מסך כרגע היא על ברירת מחדל והיא 31%

-את מהירות המאוורר שעל הדלת אתם לא תראו בתמונה כי חיברתי אותו ישירות לספק בגלל שבביוס עשיתי שהמאווררים שעל הלוח אם יהיו במצב שקט וזה מוריד את המאוורר שעל הדלת ל 480 סל"ד (לא אפקטיבי ואת רמת השקט כבר אין לאן להוריד מ900 RPM).

-הקירור שעל המעבד נמצא כרגע על מצב שקט והמעבד עצמו (4800X2) נמצא על 1000Mhz כרגע ובכל עבודה שלא דורשת יותר (amd cool n' quiet).

תמונה:

tempratureyc3.jpg

מה אתם אומרים? יש מקום לשיפור? סידור אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כתבתי שיש בעיה, רק שאלתי אם יש סידור טוב יותר.

איך אצלך הכרטיסים עומדים על 80-90 למען ה'? אני יודע שהם אמורים לעמוד בטמפ' האלה אבל יש לך מארז ב 1000+ שקל עם איזה 7 מאווררים,

אתה לא מוצא את זה חשוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאוררים של הכרטיסים אמנם מוציאים את האוויר החוצה, אבל הם עצמם מחממים את כל הסביבה ככה שבתוך המארז יש אוויר יחסית חם כל הזמן, אין מה לעשות נגד זה.

ואל תדאג דוד. אם לא היה לי כזה מארז, עכשיו שיחקתי 6 שעות רצוף ב CRYSIS WARHEAD החשד והכל החזיק עם שני 4870 וQ9450 על 3.75 בחום מטורף !

ככה שהמארז עושה את שלו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...