מי יכול להרגיע אותי לגביי סוף העולם? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי יכול להרגיע אותי לגביי סוף העולם?

zombie

Recommended Posts

MuTaTiOn לא ממש הבנתי את התגובה שלך להודעה שלי, אשמח אם תנסח שוב.

כוונתי הייתה שההשלכות הם כאלו,

אני בדקתי בעצמי.

אני לא מדבר איתך על בדיקה לעומק החלקיק ואילך (כי אין לי את הידע הנרחב הנצרך לשם כך),

אלא על המאפיין של החור השחור (שנכון לעכשיו הוא הסיכון הממשי) וברמה מקיפה.

בקשר להערה שלך לגבי המדענים שהודו שמהאיץ יכול ליצור חורים שחורים זעירים- לא מדויק. המדענים בניסוי ואלו שבדקו את הניסוי אמרו שהסיכוי לכך שיווצרו חורים שחורים זעירים קלושים מאוד, וגם אם יווצרו הם יעלמו תוך משהו כמו 10 בחזקת -26 שניות . בנוסף חורים שחורים כאלו נוצרים כל הזמן באטמוספירה ואפילו בעוצמות אנרגיה גדולות יותר.

הסיכוי לא ממש קלוש,שים לב לזה -

מאיץ החלקיקים LHC שיחל את פעולתו בשנת 2008 הוא המועמד הראשון לייצר חורים שחורים זעירים על-פני כדור הארץ. אם סדר הגודל של מסת פלאנק החדשה הוא אכן \,1 {TeV/c^2} , אזי חורים שחורים זעירים יווצרו בניסוי זה, וקצב יצירתם יכול להגיע עד כדי חור שחור זעיר אחד בשנייה.

מישהוא כבר אמר פה שחורים שחורים נוצרים כל הזמן מחוץ לאטמוספירה.

אם אני זוכר נכון (עכשיו אני לא מוצא את זה פשוט) קצב הגדילה של חור שחור זעיר הוא ע''פ מסת הסביבה.

ככל שאתה מתרחק מכדור הארץ,מסת ''מוצר'' קטנה יותר,לכן,השערתי הוא שמכיוון שהמסה כאן יותר גדולה הם עשויים לגדול ולא בדיוק להיסגר.

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

meirpolaris, עכשיו אני חושש.

לפי דעתי כל הסיפור הזה עם החלקיקים וזה, סתם סיפור כיסוי, הסיפור האמיתי זה הסיפור של HL...

תחשבו רגע, הכול מתאים ! התקופה, המיקום... הכול ! אני לא אופתע אם לחדר בקרה שם קוראים BLACK MESA,

ולבחור בתמונה קוראים גורדון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא ואני אגלה לך סוד - הכל בחיים זה עניין של הסתברות ולאף אחד אין מושג וודאי מה יקרה מחר או אפילו בעוד שנייה (חוץ מלאורן זריף שרואה את העתיד עם העין השלישית שלו). קיים סיכוי שהניסוי ישמיד את העולם, קיים גם סיכוי שמחר השמש שלנו תתפוצץ באופן ספונטני או שהגלקסיה שלנו תקרוס לחור שחור. הסבירות שהאירועים האלו יתרחשו היא אכן גדולה מ-0, אבל לא בהרבה.

בשביל לשים דברים בפרופורציות - אני אתן כאן מספר אירועים (לא נעימים) בסדר סבירות הולך ויורד, כל האירועים האלו עשויים להתרחש בסבירות רבה בהרבה מאשר הסיכוי שמאיץ ההדרונים יגרום להיווצרות חור שחור שיבלע את כולנו.

* הסיכוי שבמהלך ניתוח קוסמטי פשוט ההרדמה תהרוג אותך.

* הסיכוי שבמהלך השנה הקרובה תהרג בתאונת דרכים.

* הסיכוי שבמהלך השנה הקרובה תהרג בתאונת מטוס.

* הסיכוי שבמהלך השנה הקרובה תהרג על ידי מכת ברק.

* הסיכוי שבפעם הבאה שתקח כדור אופטלגין להורדת חום אתה תמות עקב כשל של מערכת החיסון.

* הסיכוי שתהרג במהלך השנה הקרובה מפגיעת מטאור.

* הסיכוי שהאנושות כולה תושמד על ידי אסטרואיד/סופרוולקנו או כל אי-נעימות גלובלית אחרת במהלך השנה הקרובה.

כפי שניתן לראות, יש הרבה מאוד קטסטרופות הרבה יותר סבירות שצריכות להטריד אותנו. מספיק עם הטכנופוביה המטופשת הזאת!

לגלות לי סוד? זה בדיוק מה שכתבתי בהודעה שלי.. :kopfpatsch:

ד"א.. הסיכויים לכל הדברים האלה הם שווים... 50%! או שכן או שלא! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוונתי הייתה שההשלכות הם כאלו,

אני בדקתי בעצמי.

אני לא מדבר איתך על בדיקה לעומק החלקיק ואילך (כי אין לי את הידע הנרחב הנצרך לשם כך),

אלא על המאפיין של החור השחור (שנכון לעכשיו הוא הסיכון הממשי) וברמה מקיפה.

הסיכוי לא ממש קלוש,שים לב לזה -

מישהוא כבר אמר פה שחורים שחורים נוצרים כל הזמן מחוץ לאטמוספירה.

אם אני זוכר נכון (עכשיו אני לא מוצא את זה פשוט) קצב הגדילה של חור שחור זעיר הוא ע''פ מסת הסביבה.

ככל שאתה מתרחק מכדור הארץ,מסת ''מוצר'' קטנה יותר,לכן,השערתי הוא שמכיוון שהמסה כאן יותר גדולה הם עשויים לגדול ולא בדיוק להיסגר.

MuTaTiOn.

אז אני אגיד לך שאתה טועה. אם תעיין בערך חורים שחורים זעירים, תגלה שהם נסגרים ע"פ מספר נתונים, וזה לא קשור כמה דברים הם שואבים לתוכם אלא לכמה קבועים וגדלים.

חור שחור זעיר יסגר תוך 10 בחזקת מינוס 26 שניות לערך, לא משנה איפה הוא ימצא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חור שחור זעיר יסגר תוך 10 בחזקת מינוס 26 שניות לערך, לא משנה איפה הוא ימצא

ואני מבין שיש איזה מדען שפגש פעם חור שחור זעיר, ומדד בסטופר שלוקח לו 10 בחזקת מינות 26 שניות בערך להסגר.. נכון?

אתם סתם מתווכחים באוויר! אף אחד לא ראה, אף אחד לא יודע!

וMuTaTiOn צודק כשהוא אומר שאתם סתם נדבקים לאחד הצדדים, כי אף אחד לא באמת יודע, ואפשר להתווכח על זה עוד הרבה שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MuTaTiOn, אתה צודק אבל שים לב שקיים תנאי "אם סדר הגודל של מסת פלאנק החדשה הוא אכן \,1 {TeV/c^2}". אם תמשיך לקרוא בערך תראה שהחור השחור הזעיר יסגר במהירות אדירה.

לגבי ההשערה שלך עם המסה, שים לב מה כתוב כאן: מסקנות הדו"ח הן כי ניתן לפסול את "תרחישי יום-הדין" ב-LHC מאחר שהתנאים הפיזיקליים והאירועים הצפויים להתרחש בניסויים במאיץ מתרחשים למעשה באופן טבעי וקבוע ביקום, ללא תוצאות הרות-אסון.

כלומר אפשר להבין מהמשפט הזה שבמאיץ קיימים תנאים התואמים לתנאים ביקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימו לב לפרטים לגבי הדעיכה של חור שחור זעיר -

השלב האחרון בחיי החור השחור הזעיר, הקרוי גם שלב פלאנק, מובן פחות מהשלבים הקודמים, משום שתיאור מדויק שלו דורש תאוריה של כבידה קוונטית. שלב זה יחל כאשר מסת החור השחור תקטן עד כדי מסת פלאנק, ובסיומו החור השחור הזעיר "יתאדה" לחלוטין וייעלם. אורך החיים הכולל של חור שחור זעיר צפוי להיות כ- \,10^{-26} s .

מה שאומר,שקצב סגירתו של חור שחור זעיר הוא רק השערה,

שכן אין היודע במדיוק.

יש לשים לב גם לזה -

משפט האין-שיער קובע שאם המרחב-זמן יציב, אז החור השחור יאופיין על ידי מסה, תנע זוויתי ומטען חשמלי בלבד.

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימו לב לפרטים לגבי הדעיכה של חור שחור זעיר -

מה שאומר,שקצב סגירתו של חור שחור זעיר הוא רק השערה,

שכן אין היודע במדיוק.

יש לשים לב גם לזה -

MuTaTiOn.

זאת לא רק השערה, פשוט זה לא הערך המדוייק. אתה מוזמן לחשב אותו עם הנוסחה הנתונה ולקבל את הערך המדויק. (זה בקשר ל"כ")

וצפוי? אין בעולם הפיזיקה 0 או 1. כשהם אומרים צפוי הכוונה שככה זה יהיה.

אתה זורק גוף באוויר, ומחשב לפי נוסחה שהוא צפוי לנחות עוד 10 שניות, והוא ינחת עוד 10 שניות. מקסימום תהיה סטייה של כמה אחוזים בגלל דברים קטנים

ושמנו לב למשפט השני, אין איתו שום בעיתיות.

שמע, אתה מנסה לתפוס על קטנות ברמה הטכניות, אבל אתה לא מבין בזה ולא חצי דבר, אז אתה לא יכול להניח שהם טועים ואתה צודק.

חור שחור לא יתחיל לגדול, ולא יעשה את מה שאתה חושב בגלל ששיחקתה יותר מידי משחקי מחשב או ראיתה .

אם יווצר חור שחור, הוא יסגר בזמן קטן בצורה רצינית, ולא יקרה שום דבר אחר. איני מזמין אותך לעשות תואר בפיזיקה, אבל אם היתה לומד את הנושא בצורה קצת יותר מקצועית היתה מגיע למסקנה שכל הרעיונות שלך פשוט לא רלוונטיים

ולמה אתה כותב בסוף כל הודעה את השם שלך אותיות גדולות קטנות, זה לא CS פה :|

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע' date=' אתה מנסה לתפוס על קטנות ברמה הטכניות, אבל אתה לא מבין בזה ולא חצי דבר, אז אתה לא יכול להניח שהם טועים ואתה צודק.

[/quote']

כאילו אתה קורא חצי מההודעות שלי...

כבר אמרתי - ששני הצדדים צודקים ובמידה מה,ואילו אתם מצדיקים רק צד אחד וטוענים שהשני אדיוט.

אני לא מנסה להראות שהצד השני טועה אלה מחזק את דבריי לגבי התיאוריות מצד שני.

חור שחור לא יתחיל לגדול...

חור שחור לא יקטן אף פעם (וזאת הוכיח סטיבן הוקינג בשנת 1971).

אתה מתכוון לחור שחור זעיר,שכן הסבירות שהוא יעלם כשנוצר גדול,

אך אתה לא יכול להגיד שדבר כזה לא יכול לקראת.

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאילו אתה קורא חצי מההודעות שלי...

כבר אמרתי - ששני הצדדים צודקים ובמידה מה,ואילו אתם מצדיקים רק צד אחד וטוענים שהשני אדיוט.

אני לא מנסה להראות שהצד השני טועה אלה מחזק את דבריי לגבי התיאוריות מצד שני.

אין צד שני, מי שמייצג את הצד השני זה אנשים שלא מבינים בפיזיקה בלבד, בעיקר עיתונאים, וכמה אנשים שמנשים להשיג פרסום.

ואני קורא את כל ההודעות שלך.

דבר ראשון ברור שדיברתי על חורים שחורים זעירים, דבר שני חור שחור זעיר נסגר לבד כפי שאתה רואה בערך שלו. נניח שהנוסחא לא נכונה ויש 1% סטייה בנוסחא אבל לא יותר. אין הבדל בין אותם חורים שחורים זעירים שנסגרים שנוצרים מהקרינה הקוסמית לחור שיכול להיווצר מהתנגשות 2 אלומות חלקיקים בעוצמה גבוהה (זה יהיה עוד שבועיים כן?, בינתיים רק חימום).

MuTaTiOn.

אחד בדיון עם MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, אנשים שיודעים הרבה יותר טוב מאיתנו את הניסויין האלה, אי אפשר סתם להתכווח עם זה....

ואנשים ברמה שלהם טוענים שזה מהווה סיכון.

מן הסתם,בנאדם מהצד,שבקושי מבין - בוחר באפשרות ההגיונית יותר,מכיוון שהסבירות של הסיכון היא נמוכה (שכאן הרבה טועים).

אחד שיודע יותר מ:

MuTaTiOn

זהו,קיבלת את רגע התהילה שלך?

ילד קטן.

אין צד שני, מי שמייצג את הצד השני זה אנשים שלא מבינים בפיזיקה בלבד, בעיקר עיתונאים, וכמה אנשים שמנשים להשיג פרסום.

ואני קורא את כל ההודעות שלך.

מה פרסום?

מדענים שלחו עתירה לבית משפט,אתה חושב שאם אלו היו אנשים שרק רוצים פרסום היו מתכנסים לשם כך עשרות מהמוחות הגדולים קיום?

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כע בערך שלוש אנשים בפורום יבינו את הפאנץ' ליין, תמותו

שני קווארקים נכנסים לפאב... ;D

לא שאלה של סבירות - הוקינג הוכיח שחורים שחורים פולטים חלקיקים (וההסבר שלו מקסים לדעתי). הן קצב הבליעה של החור השחור והן קצב הפליטה תלויים במסה שלו. חישוב פשוט (שאפילו אני הצלחתי להבין) מראה שמתחת לסף מסויים, חור שחור פולט מהר יותר מכפי שהוא סופח חומר ולכן הוא יעלם. ככל שהחור השחור קטן יותר, כך משך החיים שלו יהיה קטן יותר. באנרגיות עליהן מדובר, אם יווצר חור שחור הוא לא ישרוד אפילו שניה.

ושוב, קרינה בסדרי גודל כאלו (ואפילו יותר) מגיעה לכדור הארץ מהחלל. אנחנו עדיין כאן. מה זה אומר לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, חבורה של חסרי בורג הגישה עתירה, שלא התקבלה כמובן. אם היה בסיס אז מישהו היה מקבל אותה חשבתה על זה?

זה לא שבית המשפט הוא בקונספירציה עם מארגני הפרויקט. תאמין לי שכל האנשים שבדקו את העיניין לא בקונספירציה גדולה ועליתה עליהם חחחח

ואכן הנושא שקרינה כזאת מגיעה אלינו מהחלל והכל בסדר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...