מסך 19'' לעבודה משרדית לא רבה. 1500 ש"ח עם אפשרות ליותר - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך 19'' לעבודה משרדית לא רבה. 1500 ש"ח עם אפשרות ליותר

erez999

Recommended Posts

אני מחפש מסך 19'' לא רחב לצורך ואופיס. לא מדובר על מסך שישבו מולו ליום עבודה אלא בבית מדי פעם לגלוש באינטרנט.

ראיתי כאן המלצות על מסכים באיזור ה-1100 ש"ח כגון:

L1953TR LG

L1972H LG

SyncMaster 932BF Samsung

943BM Samsung

מי מהן לבחור?

אני מוכן להוציא גם 1500 או יותר. ם זה ישפר מהותית את המסך ואיכות הצפיה בו. האם זה ישפר מהותית? ואם כן איזה מסך לבחור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SAMSUNG 943BM וה-LG L1972H נראים היום כ-19" המשתלמים בסגמנט של 19" TN בזכות זאת שהם מאפשרים לך לכוון גובה. ה-L1953TR לא מומלץ לדעתי יש לו הנדסת אנוש בסיסית ללא שום אפשרות לכוון גובה אלא רק זווית הטייה, ואני לא חושב שזה דבר נוח לכל אדם שמקשי הבקרה שלו ממוקמים מאחורי המסך. ל-932BF יש מקשי בקרה בחזיתו אבל גם הוא לא מאפשר כיוון גובה.

ה-943BM עדיין זול יותר בכ-100 שקלים מה-L1972H ולדעתי הוא כדאי יותר. ה-LG לא יוסיף לך יתרון בעד תוספת המחיר.

אם אתה רוצה במסך עם איכות תצוגה שונה לחלוטין מבחינת צבעים, יחס ניגודיות סטטי, אחידות פאנל וזוויות צפייה אין טעם לקנות ב-1500 שקלים מסך מבוסס TN אלא אם כן תוכל להוסיף תקציב ל-SAMSUNG 971P מבוסס ה-S-PVA (רק למשחקים מהירים הוא לא ממש יתאים, אבל מקרין סרטים ללא בעיה):

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=469017

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני מוכן לשלם 1500-2000 כדי לקבל בריאות עיניים טובה יותר ואיכות צפיה.

האם ה- 971P הוא הדיל הכי טוב לי או שאפשר לשפר בטווח המחירים הזה?

אנ ירוצ האמינות, אחריות ואיכות צפיה טובה לאינטרנט ואולי סרט לעיתים רחוקות.

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמינות ואחריות תהיינה ברמה מניחה את הדעת כל עוד מדובר במסכים שאינם מותגי מדבקה.

ממה שאני מבין מהדרישות שלך, לא מדובר בעבודה משרדית ממושכת. יחס עלות-תועלת משתפר במסכים מבוססי VA או בשביל קריאת טקסט של כמה שעות ביום. לרוב מסך לא משרת אותך שנתיים או שלוש אלא יותר מכך, ודרישות עשויות לעלות לרף גבוה יותר בעתיד.

אם אתה רוצה להשקיע יותר כסף, מעבר ל-971P יש 20" לא-רחב LG L2000CP, העולה החל מכ- 1750 ¤, עמו תקבל שטח עבודה גדול יותר בזכות רזולוציית 1600X1200. יש לו פיקסליזציית טקסט עדינה יותר מאשר ב-19" על חשבון גודל גופן, אך גם עם זום של הטקסט אפשר להמשיך להנות מפיקסליזציה טובה מאוד ושטח העבודה עדיין גדול בצורה מספקת. ב-19" ניתן לשפר את איכות הטקסט ע"י הפעלת ClearType במאפייני התצוגה.

פאנל ה-S-PVA של ה-971P הנו הרבה יותר טוב לסרטים מאשר ה-S- של ה- בגלל קונטרסט גבוה יותר ללא ניצנוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז החלטתי על הסמסונג 971P כי המלצתם, ובעיקר כי הוא מעוצב יפה ומגיע בצבע לבן, דודה שלי, שבשבילה המסך, מעדיפה מסך בצבע בהיר.

הייתי בחנות ושם המוכר אמר לי שה 971P הוא מסך ישן יחסית שכבר בקושי מוכרים וגם שאני יכול לקבל מסכים טובים יותר במחיר נמוך יותר. אז אמרתי לו שאחזור לברר אצלכם.

האם נכון מה שהוא אמר?

הוא המליץ לי על L1953 TR ואמר שהוא יותר טוב מהסמסונג וגם זול יותר.

גם ראינו שם מסך של KTC שהיה יפה ולבן, אתם מכירים את המותג הזה?

לסיכום, אני רוצה מסך 19'' טוב, שיהיה לבן או בהיר, אני מוכן לשלם עד 2000 ש"ח אם התמורה תצדיק את המחיר (איכות טובה יותר, עיניים).

יש דעות?

ארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי בחנות ושם המוכר אמר לי שה 971P הוא מסך ישן יחסית שכבר בקושי מוכרים וגם שאני יכול לקבל מסכים טובים יותר במחיר נמוך יותר. אז אמרתי לו שאחזור לברר אצלכם.

האם נכון מה שהוא אמר?

הוא המליץ לי על LG L1953 TR ואמר שהוא יותר טוב מהסמסונג וגם זול יותר.

לא נכון. הוא טועה. הוא לא מבין בסוגי פאנלים. מסכים ישנים עם פאנלים איכותיים ימשיכו להציג איכות תמונה טובה יותר ממסכי TN חדשים שהם בבחינת אותה הגברת בשינוי האדרת. אפילו מסך ישן של EIZO כמו למשל ה-S2410W, שהתחילו לייצרו בשלהי 2005 עד 2007, מציג תמונה טובה בהרבה מ-24" חדש כמו 2408WFP. אין שום קשר בין הגיל לאיכות תמונה במסכים.

על ה-971P תוכל לקרוא בביקורת של 19" מובחרים בנעוץ. ב-Xbit Labs יש גם ביקורת לרוויזיה החדשה יותר שלו.

גם ראינו שם מסך של KTC שהיה יפה ולבן, אתם מכירים את המותג הזה?

ל-KTC אין מסכים עם פאנלים איכותיים בארץ. רק בסין.

לסיכום, אני רוצה מסך 19'' טוב, שיהיה לבן או בהיר, אני מוכן לשלם עד 2000 ש"ח אם התמורה תצדיק את המחיר (איכות טובה יותר, עיניים).

אל תקשיב למוכרים עם אינטרסים מסחריים מוזרים. לך על ה-971P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...