אי יציבות Q6600 G0.. צריך עזרה בבקשה. לתת עוד מתח? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אי יציבות Q6600 G0.. צריך עזרה בבקשה. לתת עוד מתח?

1_Nike_1

Recommended Posts

אוקיי המצב הוא כזה, החלטתי להתחיל בOC.. מפרט בצד

בתור התחלה שלחתי את המעבד ל2880 (כאמור מהירות סטוק 2400)

טוב אני אשאיר את הדיבורים בצד, התמונה אומרת הכל

אה.. הבעיה היא שכשאני עובר למשל ל7X400 אז זה גם יוצא 2800 אבל המערכת נתקעת באחד מהשלבים של הפעלת הווינדוס (ממש בהתחלה).

וניסיתי גם 8X400. אולי 400 זה יותר מידי?

אה ואיפה שהזכרונות חישבתי כל הזמן כדי שזה יהיה מתאים לFSB

כלומר אם זה 400 אז עשיתי 2..

עכשיו למשל זה 320 אז עשיתי 2.5 (יוצא 800)

האם אני פועל נכון?

ומה אני צריך לעשות?

ניסיתי לתת עוד מתח ועוד מתח ועוד מתח לא קורה שום דבר, וזה אפילו מתחיל להתקע בשלבים יותר מוקדמים

מה אני לא עושה נכון אני לא מבין.

תודה מראש :-*

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה.. שנה את המכפלה ל 9.

קבע את הבאס ל 333. הבאס הזה הוא הגבול לאי נתינת מתח, מעבר לזה אתה כבר צריך לתת מתח.

אם אתה רוצה ישר לקפוץ ל 400.. קבע מתח על 1.4V - אם לא יעלה תעלה עוד טיפה (ד"א מה הVID שלך?)

SYSTEM MULTIPILER - קבע ערך זה ל 2.0 אם יש לך 667MHZ או 2.4 אם יש לך 800MHZ.

קבע PCI-E ל 100.

והכל צריך לעבוד.

עוד משהו.. נטר את הטמפ' לפי CORETEMP.

REALTEMPמציגה טמפ' ב TJ MAX שונה. או שתשנה ב REALTEMP ל 100 את ה TJ MAX

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על העזרה

לפי CoreTemp הVID שלי הוא 1.2875 אבל כרגע אני בOC ל 2880Mhz וביטלתי C1E אז במנוחה זה לא יורד

אני זוכר שזה היה פחות מזה.

אתה בטוח על ה1.4? או שעדיף שאני אתחיל מההתחלה וכל פעם אעלה שלב אחד

ולגבי הזיכרון אין לי 2.4

יש לי 2 2.5 3 וכן הלאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נתחיל מהתחלה.. תאפס את כל ההגדרות.

תחילה שנה מכפלה ל 9.

קבע את PCI-E ל 100.

שנה את יחס הזכרונות ל 2.5.

ואת הבאס קבע על 333. אתה יכול גם ל 2.8 אבל אין ממש הבדל משום שגם ב 333 אין צורך להעלות מתח.

כעת יהיה לך 3.0GHZ ואין שום סיבה שהמחשב לא יעלה.

לאחר שהמחשב עלה נטר את הטמפ' דרך CORETEMP ותעלה תמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידיד huhxd- תודה על העזרה.

לאחר שהגבתי כאן התברר לי שאכן קיימת מכפלה 2.4 לזיכרונות. בחרתי אותה ואני כרגע עם מה שהצעת שאני אעשה. 9x333 וזיכרון 333x2.4=800

אוקיי מה השלב הבא? אני רוצה עוד.

ודרך אגב.. מה הקטע של יחס זיכרונות 1:1 אין לי אופציה כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי גם יש VID 1.2875

ב3.2 8x400Mhz זה עובד לי יציב עם 1.36.

ב3.6 9x400 זה עובד לי יציב על 1.525 אבל קורס בPRIME95 בגלל חום גבוה.

3ghz 9x333 עבד לי בערך עם 1.3 אם אני לא טועה. (זה היה ממש מזמן)

1:1 זה בעצם 2:1 כי המהירות זיכרון היא 2xFSB

מכיוון שיש לי לוח טוב, כל מה שכיוונתי זה

FSB.

מחלק הזכרונות לFSB.

מתח המעבד.

LOADLINE CALIBRATION = ENABLED.

PCIE FREQUENCY = 100 (רק כדי לוודא שהוא לא יגלוש).

ובמקרים שעבדתי על FSB שלא מתחלק טוב לזיכרון אז הייתי צריך לתת תוספת מתח לזיכרון.

שום דבר אחר לא הייתי צריך לשנות בכלל כדי להשיג יציבות.

שום מתחים ללוח ושום כלום.

הכול על AUTO.

לך לעומת זאת יש לוח ישן ולא מוצלח לOC ויכול להיות שתצטרך לשחק עם כל מיני כדי ליצב אותו.

מישהו ציין פעם שכל הדגמים של שמסתיימים ב L הם גרסאות מוזלות שלא מוצלחות בOC בגלל קיצוץ במערכת החשמלית או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי למשל לא צריך לעלות מתח ל Q6600 כדי להגיע ל 333*9 ,ב 400*9 אני צריך 1.4 אפילו פחות בקצת ,הלאה קצת בעייתי

אני יכול להגיע ל 3700 ,טמפ של המעבד סבירה ,כרנאה הזיכרון מגביל אותי ,800 שיכול להגיע סביב ה 860 לזכרוני עם העלאת מתח כמובן ל 0.3 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזיכרון שלי כבר במצב שהוא עם +0.3V.. אז לתת לו עוד מתח זה פחות סביר

בכל מקרה הוא לא מגביל אותי

הצלחתי לעשות 4x800 אבל הטמפ' הם בשמים

אני חייב להוציא את המארז מהכוך שהוא נמצא בו לארגן לו חורים מאווררים ואז להחליף קירור למעבד

RGod איזה קירור יש לך למעבד?

huhxd- אין צורך .. הטמפ' בשמיים:] המקסימום הנורמלי הוא 3Ghz עם 9x333. הטמפ מגבילה אותי להמשיך.

ותודה על העזרה.

Art Tatum- תודה על העזרה.

דרך אגב.. כשאני אשפר את הקירור במארז ואני ארצה להמשיך

יש לי לוח P35-DS3L, ולמטה בחלון של הOC יש לי לתת עוד מתח לזיכרוןן ולמעבד.. וחוץ משני אלו יש לי גם לתת עוד מתח לFSB ולMCB (גשר).. את ה4x800 הצלחתי רק כשנתתי לכל אחד מהם +0.3V (שזה המקסימום שאפשר לתת להם).. אז השאלה שלי מה אני אצטרך לעשות אם ארצה 9X400? לא תהיה בעיה כי זה אותו FSB?

ואם אני קונה שהוא 1066... זה יקל עליי להעלות עוד את הFSB? או שזה רק עניין של לוח אם?

אולי זה ישמע יהיר או סתם טיפשי בתור מתחיל שאומר את זה, אבל המטרה שלי היא 3.8 עם אויר.

כמובן שאני לא מצפה שזה יהיה כך תמיד, אני רק רוצה מצב אחד שזה יהיה יציב ולתת ב3DMARK וכל מיני ואז להוריד לבערך 3.6 או אולי 3.7.

כמובן שאני אפעיל את הOC רק כשאני אשחק משחקים כבדים או אעשה משהו שצורך את זה, כי סתם ככה אין לי שום סיבה- אין לי בעיה עם הביצועים של המעבד שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד פיקצ'ו.. איפה הכי זול הזכרונות שיש לך? כי המליצו לי עליהם - הזיכרון שלי (ראה מפרט) מציג שגיאות בMEMTEST. זה קרה כבר בעבר והחליפו לי ואמרו לי לתת +0.2V.. ועכשיו זה חזר אני קיבלתי כמה BSOD בדקתי אותם וגיליתי בעיות (שגיאות בMEMTEST).

אז אולי הזיכרון הספציפי הזה פשוט היה בעייתי עם הלוח שלי.. יתכן? כי אני ממש אתעצבן אם אקנה כמו שהמליצו כמו שלך ואחרי תקופה יהיו לי שוב BSOD ושגיאות...

העניין הוא שאני רוצה גם לתת OC לזיכרון ובשביל זה צריך להוסיף מתח- זה לא יכול לגרום לשגיאות בזיכרון?

מה בעצם גורם לשגיאות בזיכרון? חוסר מתח או יותר מידי מתח?

תודה רבה פיקה :]

ד"א איך הטמפרטורות שלך ב3.5 עם הV1 הזה? כי אני בונה על לשפר את הקירור בקרוב.

ב3.2 (8על400) הגעתי ל80-90 מעלות. ממש חרא מעבד לOC

עריכה עוד שאלה קטנטנה

קראתי כמה תגובות של אנשים שאמרו שXP 32BIT לא מנצל יותר מ3.5GB ורק ה64BIT מנצל 4

או שהכוונה הייתה למעבד... לא זוכר. האם זה נכון? מעולם לא שמעתי על זה.[br]פורסם בתאריך: 8.09.2008 בשעה 15:40:42

עוד שאלה קטנטנה- (חפרתי לך! :lol: )- אממממממ.. הזיכרון שלך אמרת 1100. ראיתי ביקורת שהגיעו איתם בקושי ל1040, אז האם זה אינדיוידואלי בין סטיק לסטיק כמו סטפינג של מעבד?

ובעקבות השאלה הזו- האם העלת את התזמונים ואם כן איזה? אה וכמה מתח נתת להם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...