באיזה כונן מתקינים משחקים C או D ? - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באיזה כונן מתקינים משחקים C או D ?

eranratzon

Recommended Posts

שלום למומחים

בעיקרון אני מעדיף את כל הדאטא שלי על כונן D ?(מחיצה,לא כונן פיזי נפרד)

על כונן C אני רוצה את מערכת ההפעלה ותוכנות חשובות

את המשחקים אני מעדיף להתקין על כונן D בתקיית "משחקים"

אבל

קורה לפעמים שמשחק לא "עובד" ב D ...

האם יש משחקים שחייבים כל מיני פיצ'רים שנמצאים ב prograqm files ?

מה קורה כאן?

אשמח לקצת הדרכה בנושא...

תודה

ערן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משחקים שונים (דוגמת MASS EFFECT) שלא יעבדו אם תתקין את המשחק על מחיצה שהיא לא המחיצה בה נמצאים ה MY DOCUMENTS שלך למשל. אז אני מאמין שיש משחקים אחרים שעושים דברים דומים.

לי יש רק מחיצה אחת - C :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה"מסמכים שלי" נמצאים על D

מדובר במשחק עם דיסק פיזי שצריך להכניס לכונן ולשחק

אבל עדין היו לי בעיות עם משחקים שונים

מדוע?

כנראה אמשיך לנסות להתקין ב D ואם לא יעבוד , אסיר ואתקין שוב ב-C -לפי "ההצעה" הראשונה של תיבת ההתקנה...

מה דעתכם?

ערן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני לא מכיר ולו משחק או ישום אחד שלא יעבדו אלא אם יותקנו ב :C [ודאי שלא משחקים מהעת האחרונה].

2. מטעמי גיבוי מידע חשוב, זה רעיון מצויין להפריד את ה DATA [הנתונים החשובים] לבין מעה"פ ב 2 מחיצות שונות C ו D.

במצב הזה נוח לגבות את כל מחיצת C כגיבוי למעה"פ ואת מחיצת D כגיבוי לנתונים החשובים/קריטיים בנפרד.

3. עלולה להיווצר "בעיה" במצב של גיבוי למחיצת D כי בה גם נמצאים המשחקים המנפחים את קובץ/קבצי הגיבוי מאוד [מאוד].

אפשר לעקוף את "הבעיה" ב 2 דרכים פשוטות:

א. ע"י הגדרה בתוכנית הגיבוי (כגון True Image או Ghost) כדי להוציא (Exclude) את תיקיית המשחקים הראשית ב D (כגון Games).

ב. הפתרון שאני אימצתי - הגדרת מחיצה (Partition) נפרדת למשחקים (E) כך שלא תשתתף באף גיבוי/Image.

אם בכל זאת רוצים לגבות משחקים, אפשר להגדיר את זה כמשימת גיבוי נפרדת שלא קשורה לגיבוי מעה"פ או גיבוי הנתונים החשובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משחקים שונים (דוגמת MASS EFFECT) שלא יעבדו אם תתקין את המשחק על מחיצה שהיא לא המחיצה בה נמצאים ה MY DOCUMENTS שלך למשל. אז אני מאמין שיש משחקים אחרים שעושים דברים דומים.

לי יש רק מחיצה אחת - C :silly:

אני לא יודע מאיפה הבאת את זה באמת???

פעם ראשונה שאני שומע דבר כזה ועוד זה דבר לא נכון רק שתדע.

לי לדוגמא יש 2 כוננים פיזיים במחשב

כונן C שהוא 40 ג'יגה ו2 כוננים נוספים D + E שהם הכונן של ה 320 ג'יגה.

כל המשחקים מותקנים אצלי על E וכל המסמכים של המשחקים מן הסתם נשמרים בכונן C

כפי שאתה רואה 2 הכוננים הם שונים(כוננים פיזיים שונים) ואין לי שום בעייה וגם לא הייתה איי פעם בעייה של הרצת משחק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מעט מאוד משחקים שלא עובדים כאשר הם ב D. יש יתרון גדול אם אתה מתקין אותפ ב D ולא ב C וזה בגלל שכאשר אתה מפרמט זה יותר קל לגבות וגם המשחקים נשמרים.

אני משתמש במתודה הזאת כבר שנים. (רק C ו D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר,אני לא חושב שזה משפיע.

גם אני עובד עם 2 מחיצות,אחת לDATA(שירים,,משחקים[iMAGES לא התקנות]) ואחת למערכת ההפעלה והתקנות,כולל משחקים.

לפי מה שהבנתי גם אם המשחקים מותקנים במחיצה אחרת אחרי פרמוט הם בכל מקרה לא יעבדו בגלל כל מיני קשרים עם מערכת ההפעלה,ולכן אין טעם לשים את ההתקנות שלהם בכונן נפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...לפי מה שהבנתי גם אם המשחקים מותקנים במחיצה אחרת אחרי פרמוט הם בכל מקרה לא יעבדו...

יש טעם לשים אותן במחיצה נפרדת אם אתה גיבוי מסודר [מתוזמן] לתיקיית מעה"פ [ברוב המקרים :C].

במקרה שהמחשב אינו עולה, כי מחיצת מעה"פ השתבשה, די לבצע שחזור למעה"פ ואפשר להמשיך לשחק מבלי להתקין שום משחק מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1: כיום אין אפילו משחק או תוכנה אחת שלא יעבדו אם לא יותקנו בC.

2: MASS EFFECT עובד יופי כשמותקן בD, לא יודע מאיפה הבחור הביא את השטות הזאת.

3: מעט מאוד משחקים יעבדו אחרי פירמוט וינדוס בגלל DLLים, כיווני רגיסטרי, וקבצי הגדרות שנשמרים בספרית המסמכים.

(יש לציין שאם ביצעת שיחזור מלא מגיבוי C שנלקח לאחר התקנת משחק אז המשחק ימשיך לעבוד.)

4: הסיבות העיקריות להפריד את מערכת ההפעלה משאר המידע הם:

אפשרות פירמוט והתקנה מחדש ללא קשר לשאר המידע.

קלות גיבוי ושיחזור מערכת ההפעלה.

צימצום הפרגמנטציה ודיפרג מהיר.

הגודל המומלץ לPARTITION של XP הוא 20-30GB.

ל הוא 40-50GB.

אפשר גם להסתדר עם פחות אבל כדאי שיהיה מרווח, זה יכול להיות מאוד מתיש לעבוד על הגבול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...