מבקש המלצה למצלמה לטיול בדרום אמריקה... - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה למצלמה לטיול בדרום אמריקה...

yuvyuv

Recommended Posts

אהלן חברים,

אני צריך המלצה על מצלמה טובה בתקציב נמוך לטיול בדרום אמריקה, נורא חשוב לי זמן הסוללה (בגלל טרקים ארוכים ללא חשמל) ולכן חשבתי ללכת על מצלמות עם בטריות AA רגילות.

מצאתי שתיים שנראות לי מתאימות מאוד:

ה- Nikon L18 וה- Canon A590IS

השוואה בים השתיים:

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_a590is%2Cnikon_cpl18&show=all

בכל מקרה, אודה לכם אם תוכלו לעזור לי לבחור משהו מאלו או אחרות או אם תתקנו אותי בנושא הסוללות.

תודה מראש, יובל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככלל, ותראה את זה מוזכר כאן בדיונים דומים בעבר אם תריץ חיפוש, מומלצת מצלמה עם עדשה רחבה לטיולים, במיוחד למקומות כמו דרום אמריקה היכן שמרבית הצילומים הם של נופים רחבי ידיים.

מלבד זאת, שתי המצלמות שהזכרת בינוניות למדי מרוב הבחינות. יחד עם הזאת, הדרישה שלך למצלמה התומכת בסוללות AA מאוד מגבילה אותך כיום, משום שפורמט זה הולך ונכחד.

יש את הפוג'י S8000 במחיר של כאלף, מצלמה דמוית SLR ("גדולה") שהיא מבחינת "תפסת מרובה", תחום עדשה מרשים והרבה תכונות במחיר סביר. אני לא מכיר אותה אישית, אבל על פי הביקורות, היא גם סובלת מחסרונות רבים שהעיקריים שבהם הם איכות תמונה לקויה עקב חיישן קטן ואיכות העדשה. בקיצור, לא מציאה. בכלל, מאז שפוג'י הרגו את ה-S6500 מבלי להציג יורשת ראויה, אין להם ממש דמוית SLR מלהיבה (מהלך מכוון?).

לניקון יש את ה-P50 הקומפקטית, עדשה רחבה, סוללות AA, אבל כיאה לקומפקטית תוצרת ניקון היא ממש לא מלהיבה, איכות צילום בינונית, זמני תגובה איטיים וכד'.

אתה צריך להתפשר על לפחות אחד משלושת הגורמים.

* סוללות - אל תמהר לשלול שימוש במצלמה עם סוללת ליתיום-יון. הקפדה על עקרונות של חיסכון בחשמל יאפשרו לך לצלם לפחות 300 תמונות, די והותר לטרק יחיד. למקצת המצלמות ניתן לרכוש סוללה נוספת במחיר סביר.

* מחיר.

* עדשה רחבה - מרבית בכירי הפורום (בעיקר BOREN) נשבעים על חשיבות אלמנט זה. עדשה רחבה מאפשרת לך לתפוס יותר נוף בתמונה ולהוציא תמונות מרשימות, כמעט פנורמיות. אבל מדובר כאן בהעדפה אינדיבידואלית ובתקציב המצומצם שלך, במשהו שהוא כבר בגדר בונוס. אין לי את הניסיון של בורן כמובן, אבל את המצלמה שהכי נהנתי לצלם בה נופים (אמנם עירוניים ברובם) בטיול הייתה SLR ידנית עם עדשת פריים 50 מ"מ (זהו הגודל הסטנדרטי "הקלאסי" לפורמט 35 מ"מ). פשוט הייתי מודע למגבלות העדשה ובחרתי את הנושאים שלי בהתאם.

תחליט על מה אתה מוכן להתפשר ומה יהרג ובל יעבור מבחינתך, בנוסף תגדיר את שאר הדרישות שלך מהמצלמה (צילומים בתנאי תאורה לקויים, בקרות ידניות, צילום אכותי). אתה יכול, ואפילו מומלץ, להעזר בשאלון באתר של boren. לאחר מכן שוב לכאן וננסה למצוא לך את המצלמה המתאימה ביותר לצרכיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה על התגובה הנהדרת הזו :yelclap:.

קראתי וניסיתי לעשות כדבריך, כלומר להוריד את אחת הדרישות, וניסיתי ללכת על רגילה ובנוסף עברתי לעדשות רחבות והעלתי קצת את המחיר וזה מה שמצאתי:

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=casio_exz100%2Coly_fe350wide%2Cpanasonic_dmclz10%2Cpanasonic_dmcfx33%2Cpanasonic_dmctz4%2Ccanon_sd870is&show=all

ישנם הפרשי מחיר בין המצלמות כך:

Casio Exilim EX-Z100 ==> 880

Olympus FE-350 ==> 940

Panasonic LUMIX DMC-LZ10 ==> 980

Panasonic Lumix DMC-FX33 ==> 950

Panasonic DMC-TZ4 ==> 1120

Canon PowerShot SD870 IS ==> 1020

*ראוי לציין שה- LZ10 עובדת על בטריות AA.

אודה מאוד אם תוכלו לחוות את דעתכם על אלו ואחרות.

תודה (X2), יובל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר חברי פורום השתמשו ב-TZ5 או ב-TZ4 (מצלמות דומות) לטרקים, תריץ חיפוש. למיטב זכרוני הביקורות היו לרוב מאוד חיוביות, אחת הבעיות העיקריות שלה היא קושי בתנאי תאורה גרועים. ה-LZ10 מעט זולה יותר, עובדת על AA וכוללת מספר בקרות ידניות נוספות, אבל יש לה עדשה ואיכות תמונה נחותים.

שוב פעם, השתמש במנגנון החיפוש של הפורום ותמצא חוות דעת אישיות של משתמשים שהיו עם המצלמה בחו"ל. אולי תנסה גם לשלוח הודעה פרטית למי מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי על ההדעות בפורום (וואו כמה זמן שזה לוקח...) והתחלתי לנפות את המצלמות הלא רלוונטיות וניסיתי להישאר עם הפרמטרים האלו:

עשדה רחבה, מסך גדול, יכולת וידיאו סבירה / טובה, מייצב תמונה. והגעתי לאלו:

בתקציב של אזור 1000 ש"ח: Canon SD870 IS או Casio Exilim EX-Z200

בתקציב של אזור 1400 ש"ח: Panasonic Lumix DMC-TZ5

(אני צריך עדיין להחליט כמה להוציא על המצלמה)

דעתכם עליהן (במיוחד בעיות קרטיות) ובמיוחד בין הקסיו לקאנון ייתקבלו בברכה.

תודה.

עדכון: האם שווה לנסות ולחסוך ובתקציב וללכת על ה- TZ3 במקום את ה- TZ5 ? (הפרש של בערך 400 ש"ח)

ככה שיוצא שההשואה היא בין Canon SD870 IS לבין Panasonic Lumix DMC-TZ3 שבאותו המחיר (1000 ש"ח)

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_sd870is%2Cpanasonic_dmctz3%2Cpanasonic_dmctz4%2Cpanasonic_dmctz5&show=all

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפה לשם ולאחר למידה של הנושא החלטתי שלא כדאי להתקמצן על ההפרש.

עברתי על כמה חנויות ומצאת ב- camera mia את ההצעה הזו:

Panasonic Lumix DMC-TZ5 / TZ15, כ- 1355 ש"ח

3 שנות אחריות בינלאומית עד 500$ - MACK למצלמה דיגיטלית, כ- 150 ש"ח

כרטיס זיכרון וקורא כרטיסים Ultra II X66 SDHC 8Gb + reader, כ- 200 ש"ח

סה"כ: 1705

הגיוני? לגיטימי? אני צריך עוד משהו שאני לא מודע אליו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר את ה-TZ5 אישית, אבל על פי כל המקורות מדובר בבחירה טובה לטיולים ולצילום נופים.

ציוד נלווה נוסף שמאוד כדאי לקנות הוא חצובת כיס (חצובה קטנה), שימושית מאוד לצילום נופים בשעות הערב או בלילה, במצבים מסוימים גם לצילום במקומות סגורים.

אני ממליץ לך ללמוד היטב את המצלמה ולהתנסות בכל מצבי הצילום שלה (אל תשאיר אותה כל הזמן על A), בנוסף תנסה לקרוא קצת חומר רקע בסיסי על עקרונות הצילום (קומפוזיציה, מפתח צמצם, עומק שדה, זמן חשיפה וכו'). עם ידע בצילום תוכל ביתר קלות להעבור את החוויות מהטיול לכרטיס הזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפה לשם ולאחר למידה של הנושא החלטתי שלא כדאי להתקמצן על ההפרש.

עברתי על כמה חנויות ומצאת ב- camera mia את ההצעה הזו:

Panasonic Lumix DMC-TZ5 / TZ15, כ- 1355 ש"ח

3 שנות אחריות בינלאומית עד 500$ - MACK למצלמה דיגיטלית, כ- 150 ש"ח

כרטיס זיכרון וקורא כרטיסים Ultra II X66 SDHC 8Gb + reader, כ- 200 ש"ח

סה"כ: 1705

הגיוני? לגיטימי? אני צריך עוד משהו שאני לא מודע אליו ?

:xyxthumbs:

יש לי חבר בעל TZ5 ואין ספק שהיא מעולה ולא תתאכזב ממנה

המחירים נראים טובים אולי חוץ מהכרטיס תבדוק בזאפ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...