התייעצות לשדרוג זכרון מ 2GB ל 4GB - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לשדרוג זכרון מ 2GB ל 4GB

jacko_il

Recommended Posts

שלום לכולם,

לפני כחודש בערך קניתי מחשב ובחרתי ללכת על 2X1GB של REAPER 800. הייתי בטוח שאני אמשיך להשתמש ב XP שהיתה לי וזה היה אמור להספיק. אך שינויים מסויימים קרו ועברתי לויסטה X64. לצערי 2GB למערכת 64BIT זה לא מספיק ואני רוצה להוסיף עוד 2GB.

השאלה שלי -

האם יש הבדל טכני בין 4 סטיקים של 1GB לבין 2 סטיקים של 2GB ? חשבתי על למכור את הזכרונות שיש אצלי ולקנות 2 של 2GB. הבנתי מכמה חברים ששימוש ב 2 סטיקים עדיף על 4 מבחינת OC ומבחינת זמני גישה של המעבד לזכרון. האם זה נכון ? האם אני יכול לקנות עוד 2 סטיקים של 1GB זהים בשקט או שעדיף לי לנסות למכור אותם ולקנות 2 של 2GB ?

תודה לעונים, שחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה מבאס רצח. לפני פחות מחודש קניתי אותם וכבר להחליף.. קשה מאד למצוא לרכיבים האלו קונים ביד שניה ולכן אני ממש מתבאס סתם לקנות עכשיו 2 של 2GB ופשוט לזרוק את ה 2 של 1GB למגירה ותכלס עוד כמה שנים כנראה לפח. האירוניה היא שאם הייתי קונה מראש 2 של 2GB זה גם היה יוצא יותר זול מלקנות 4 של 1GB.

טוב נראה, פרסמתי אותם בנתיים פה ב TRADE ZONE ואני מוכן גם להחליף אותם בעד משהו שווה אחר במקום כסף למי שלא בא לו לשלם..

נחכה עם זה כמה ימים, מקסימום אני אוציא אותם לגמלאות בגיל מוקדם ואקנה כמו פראייר שוב זכורנות - הפעם 4 GB בשני סטיקים..

נ.ב - ראיתי באייבורי שני סטיקים של 2GB של GEIL ב 500 ש"ח. תזמונים 4-4-4-12 . מישהו מכיר ? מומלצים ?

*עריכה*

מישהו מכיר את סדרת הזכרונות SLI של OCZ ? יש לי מחיר ממש טוב בשביל קיט 4GB ואני מתלבט אם להביא, לינק :

http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_6400_sli_ready_edition_4gb_dual_channel

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם קנית את הזכרון פחות מחודש הוא עדיין נחשב לחדש ויש לו אחריות מלאה ככה שלא אמורה להיות בעיה להחליף בחנות שרכשת (שיתנו לך זיכוי מלא עליהם).

בכל מקרה דבר עם החנות יש מצב שיסכימו לשדרג לך את הזכרון ותחסוך לעצמך את כל הבלאגן.

ומומלץ לקחת עם CL כמה שיותר נמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ גם לי יש שאלה שקשורה בנושא........

אממ גם לי יש 2 סטיקים של 1GB ורציתי לדעת האם זה יעבוד ככה בדואל צ'אנל: להשאיר את ה(2GB (1GBX2 ולהוסיף עוד 4GB אותו דבר רק בסטיקים של 2GB במקום של 1GB? (אני אומר אותו CL ואותו Mhz והכל...)

האם זה ינצל את זה טוב ומשתלם לי לעשות ככה בוויסטה 64ביט?

או שעדיף לקנות כבר עוד 2GB בסטיקים של 1GB כל אחד וככה יהיה לי 4GB ב-4 סטיקים (למי שלא הבין האפשרות שדיברתי בהתחלה היא 2 סטיקים של 1GB ועוד 2 סטיקים של 2GB.. סה"כ 6GB)

תודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם קנית את הזכרון פחות מחודש הוא עדיין נחשב לחדש ויש לו אחריות מלאה ככה שלא אמורה להיות בעיה להחליף בחנות שרכשת (שיתנו לך זיכוי מלא עליהם).

בכל מקרה דבר עם החנות יש מצב שיסכימו לשדרג לך את הזכרון ותחסוך לעצמך את כל הבלאגן.

ומומלץ לקחת זכרון עם CL כמה שיותר נמוך.

כבר ניסיתי את זה. הם סרבו בתוקף להחזרה. ככה זה מדיניות החנות ואני לא אציין את השם. (אומר רק שזו אחת מהרשתות המוכרות והגדולות ביותר בארץ).

אני גם יכול להבין אותם האמת ולא ממש התעצבנתי שקבלתי סירוב להחזרה. בתור אחד שגדל בעסק משפחתי שלנו אני יכול להבין את הבעיתיות של החזרת מוצר משומש לחנות. אנחנו עדיין לא בארה"ב שם הלקוח הוא כל יכול ומה שהוא רוצה מבצעים בחיוך, תודעת שירות לקוחות בארץ לכאורה כמעט ואינה קיימת..

יודעים למכור לך טוב מאד מוצרים, בזה ישראלים תותחים, אבל לך אחרי זה תממש אחריות או תבקש שירות - אתה יכול לתפוס בלמפה.

לנושא, אני בנתיים אחכה לראות אם יהיו לי קונים לזכרונות, אם יהיו - אהלן וסהלן, אני אמכור וייקנה בכיף. אם לא - נראה כבר. אני גם ככה בהתלבטות יומיומית אם בכלל להשאיר את הויסטה 64BIT הלא מועילה הזו.. אני איתה כמה כבר ימים ולא מצאתי יתרון אחד על ה , חסרונות לעומת זאת יש לי רשימה.

ו DK89, שאלה מעניינת. אני גם אחכה לתשובה בנושא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DK89

הכל תלוי ביכולות לוח האם שברשותך, במידה והוא תומך בסטיקים של 2GB בסלוט אז אין בעיה להוסיף, כמובן שאם אתה עושה רצוי לשים רק 2 מודולים ולא 4 (שוב תלוי איזה לוח וכו', אבל לרוב רצוי כמה שפחות מודולים).

האמת אני לא מבין בשביל מה אתה צריך כלכך הרבה , מה 2 גיגה לא מספיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוויסטה 64ביט זה לא מספיק!!!

ניראה לי מה שאני יעשה זה יקנה עוד 2 סטיקים של 2GB סה"כ ואז יהיה לי 4GB דואל צ'אנל..

אבל לא עניתם לי עדיין על השאלה ששאלתי למעלה (על ה-6GB זכרון..)

לוח אם: IB9

OC: לא.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתם לא עושים OC זה לא בעיה להשתמש ב4 סטיקים של .

רק לשים לב שהם יהיו פחות או יותר דומים בנתונים לזיכרון הקיים כדי שלא יוריד ביצועים (המחשב עובד על ההגדרות של הזיכרון האיטי יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ גם לי יש שאלה שקשורה בנושא........

אממ גם לי יש 2 סטיקים של 1GB ורציתי לדעת האם זה יעבוד ככה בדואל צ'אנל: להשאיר את ה(2GB (1GBX2 ולהוסיף עוד 4GB אותו דבר רק בסטיקים של 2GB במקום של 1GB? (אני אומר אותו CL ואותו Mhz והכל...)

האם זה ינצל את זה טוב ומשתלם לי לעשות ככה בוויסטה 64ביט?

או שעדיף לקנות כבר עוד 2GB בסטיקים של 1GB כל אחד וככה יהיה לי 4GB ב-4 סטיקים (למי שלא הבין האפשרות שדיברתי בהתחלה היא 2 סטיקים של 1GB ועוד 2 סטיקים של 2GB.. סה"כ 6GB)

תודה...

התכוונתי לשאלה הזאת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זה לא אפשרי. בשביל DCH אתה צריך שני סטיקים זהים לחלוטין, ובשביל זה מוכרים אותם בקיטים של 2.

לא נכון, כבר הוכחתי בעבר שזה כן ניתן לעשות, לא רק שהוכחתי שזה אפשרי גם הוכחתי שזה אפשרי לעשות עם 2 של 512 ואחד של 1GB.

אני יכול לעשות גם 2 של 1GB ו1 של 2 GB ועדיין יהיה לי DC.

אולי זה רק בלוחות של , אבל זה אפשרי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול להביא לי תשובה חד משמעית?

חיפשתי על זה בגוגל וגם... לא מצאתי משהו חד משמעי.. :-\

נ.ב...

מה ההבדל בין 4GB לבין 4GB DC מבחינת ביצועים? נגיד אם זה בDC אז כמה אחוזים היתרון יש לו על 4GB ללא DC...

תודה :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...