לימודי תלת-מימד - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימודי תלת-מימד

nitro_6

Recommended Posts

שלום, עוד מעט אני משתחרר מהצבא וחשבתי ללמוד אנימציה, הלכתי לכמה ימים פתוחים מכללות ורציתי לקבל מכם קצת מידע על המקצוע,

על המכללות בארץ וגם על דברים כמו פוסט פרודקשן ואפטר פרודקשן.

ואם צריך לדעת לצייר?

אין לי שום ניסיון בדברים האלה או בתוכנות כמו photoshop,maya ודומיהם למורות שהן מותקנות לי על המחשב.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-מידע ספציפי לגבי התכנים והקורסים תצתרך לברר מול כל מוסד.

-כן צריך לדעת לצייר, מה גם שיש המון סוגי אנימציה אז זה תלוי גם מה המיקוד שלך בתחום.

-אם יש לך את התוכנות פשוט תעשה חיפוש, אתה תמצא כל מיני תרגילים "צעד אחר צעד" וככה תקבל מושג לגבי העבודה איתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביררתי קצת לגבי הנושא והבנתי שבעצם התבלבלתי ::) אנימציה זה להזיז דברים, וזה לה מה שאני רוצה.

מה שאני רוצה ללמוד זה גרפיקה , הייתי במכללת תילתן ,סלע ומכללת IAC ואני מתכוון ללכת לעוד מקומות.

בכל המקומות אמרו לי שאין צורך לדעת לצייר, אבל בכולם מלמדים אנימציה ותלת מימד ביחד ולא רק תלת מימד

וגם הבנתי שלא צריך לדעת לצייר בשביל אנימציה.

בקיצור רציתי קצת מידע על איפה כדאי ללמוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי אף ניסיון ממשי עם אף אחד מהמקומות האלה, אבל יצא לי לקרוא הרבה חוות דעת

בהרבה מקומות על כל מיני בתי ספר, בוא נגיד שסלע הכי לא מומלץ, קורס יקר, שנותן ממש בסיס.

(ה"תעודה הרשמית" שלהם זה סתם שטות, לא מעניין אף אחד באף מקום)

תילתן אין לי מושג, אף פעם לא קראתי משהו של מישהו שלמד שם. (אבל יש לי עט שלהם והוא עובד לא רע :lol:)

לדעתי IAC זו אופציה לא רעה. גם התוצאות שלהם נראות לא רעות בכלל באתר שלהם.

תנסה גם את בצלאל, יש להם מחלקת אנימציה שמתעסק עם . אבל אלו כבר לימודים רציינים של 4 שנים,

ואם אני לא טועה עכשיו הם גם נותנים תואר, ככה שזה גם יכול ליהיות פלוס.

גם הדרישות ומבחני קבלה קצת יותר רציניים. אבל מה שכן, אתה מקבל קורס מאוד מעמיק, שנוגע בהמון

תחומים קשורים שיעזור לך בהמשך, והמון ידע תיאורטי חשוב.

בכל מקרה, לדעתי לפני שאתה רץ להוציא כסף על מכללה, תנסה ללמוד לבד, תראה מדריכי , תקרא ספרים,

טוטוריאלים באינטרנט, יש המון חומר באינטרנט, גם תיאורטי וגם מעשי, שיכול להביא אותך

לרמה שאף מקום בארץ לא יכול להביא אותך, ובהרבה פחות כסף.

זה מקצוע שאף אחד לא מסתכל על איפה למדת ואיזה תעודה יש לך, רק מה אתה יודע. ואם אתה בנאדם

שמסוגל ללמוד לבד, ו"יש לו ראש ותחת", שווה לנסות ללמוד לבד.

בכל מקרה ככה תדע אם אתה בכלל מתחבר לעסק הזה לפני שאתה מוציא אלפי שקלים ומתחייב ללימודים,

אולי תראה שזה בכלל משעמם אותך?

בקשר ללדעת לצייר, זה יכול לעזור, בייחוד אם תלך ללמוד את זה במכללה, ששם הרבה פעמים מלמדים

גם אנימציה גם דרך דו מימד, אבל גם אז, זה לא מחייב, כי החשיבות היא לאנימציה והתנועה ולא הציור עצמו.

בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי אף ניסיון ממשי עם אף אחד מהמקומות האלה, אבל יצא לי לקרוא הרבה חוות דעת

בהרבה מקומות על כל מיני בתי ספר, בוא נגיד שסלע הכי לא מומלץ, קורס יקר, שנותן ממש בסיס.

(ה"תעודה הרשמית" שלהם זה סתם שטות, לא מעניין אף אחד באף מקום)

תילתן אין לי מושג, אף פעם לא קראתי משהו של מישהו שלמד שם. (אבל יש לי עט שלהם והוא עובד לא רע :lol:)

לדעתי IAC זו אופציה לא רעה. גם התוצאות שלהם נראות לא רעות בכלל באתר שלהם.

תנסה גם את בצלאל, יש להם מחלקת אנימציה שמתעסק עם . אבל אלו כבר לימודים רציינים של 4 שנים,

ואם אני לא טועה עכשיו הם גם נותנים תואר, ככה שזה גם יכול ליהיות פלוס.

גם הדרישות ומבחני קבלה קצת יותר רציניים. אבל מה שכן, אתה מקבל קורס מאוד מעמיק, שנוגע בהמון

תחומים קשורים שיעזור לך בהמשך, והמון ידע תיאורטי חשוב.

בכל מקרה, לדעתי לפני שאתה רץ להוציא כסף על מכללה, תנסה ללמוד לבד, תראה מדריכי , תקרא ספרים,

טוטוריאלים באינטרנט, יש המון חומר באינטרנט, גם תיאורטי וגם מעשי, שיכול להביא אותך

לרמה שאף מקום בארץ לא יכול להביא אותך, ובהרבה פחות כסף.

זה מקצוע שאף אחד לא מסתכל על איפה למדת ואיזה תעודה יש לך, רק מה אתה יודע. ואם אתה בנאדם

שמסוגל ללמוד לבד, ו"יש לו ראש ותחת", שווה לנסות ללמוד לבד.

בכל מקרה ככה תדע אם אתה בכלל מתחבר לעסק הזה לפני שאתה מוציא אלפי שקלים ומתחייב ללימודים,

אולי תראה שזה בכלל משעמם אותך?

בקשר ללדעת לצייר, זה יכול לעזור, בייחוד אם תלך ללמוד את זה במכללה, ששם הרבה פעמים מלמדים

גם אנימציה גם דרך דו מימד, אבל גם אז, זה לא מחייב, כי החשיבות היא לאנימציה והתנועה ולא הציור עצמו.

בהצלחה :xyxthumbs:

קודם כל תודה שמישהו סוף סוף עונה.

אני לא מעוניין באנימציה מה שאני רוצה זה ליצור דמויות, סביבות וחפצים.

בכל המקומות שהייתי לומדים תלת-מימד עם אנימציה.

בסלע אמרו לי שבלי התעודה שהם נותנים קשה להתקבל לעבודה בחו"ל אבל לי זה נשמע מוזר.

לגבי הלימוד עצמי זה לא נראה לי כי ניסיתי קצת וזה ממש קשה שבל אני אמשיך לנסות. הורדתי כמה מדריכים ובינתיים אני עסוק בלחפש כל כפתור איפה הוא נמצא

אבל אם יש לך מדריכים תביא איזה לינק.

והבעיה עם ציור היא שאני חושב שאין לי את זה :pissed:.

מכללת IAC היא כרגע האופציה המועדפת אבל צריך תיק עבודות,שאין לי.

אולי יש איזה מקום שבו אפשר להכין תיק עבודות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא להתקרב לתלתן בשום אופן. כמו מכללת סלע, הם לוקחים סכומי עתק על כלום, ממש כלום. כמעט כל מי שאני מכיר שלמד שם הגיע למסקנה שע"י רכישה של הדרכות ושיעורי און-ליין, מאתרים כמו Digital Tutors, Lynda, Gnomon Workshop, Animation Mentor ודומיהם, הם היו מגיעים ליכולות הרבה יותר גבוהות בהרבה פחות זמן, ובהרבה, הרבה פחות כסף.

אגב, מה שסלע טוענים לגבי התעודה שהם מספקים זה בולשיט אחד גדול.

IAC נחשבת אופציה מצויינת ומאוד פופולארית לאחרונה, בהחלט שווה לשקול.

לגבי מקומות בהם הלימודים הם של תואר אקדמי דוגמת בצלאל, שנקר, ויצ"ו - RLM צודק בדבריו - לימודים ארוכים (ודי תובעניים יחסית) שדורשים תנאי קבלה, והם מעמיקים יותר כדי להקנות לסטודנט קשת רחבה של יכולות אומנותיות הרבה מעבר לשימוש הטכני בכלים עצמם.

יש לי משהו קטן להוסיף לגבי בצלאל:

בבצלאל ניכרת מגמתיות מסויימת בלימודי האנימציה שלהם, ששמה דגש רב על הקונספטים הרעיוניים והיצירתיים שבאנימציה, ופחות על הטכניקה. ובשנים האחרונות זה נעשה מוקצן מדי וניכרת ירידה דרסטית ברמה הטכנית (אני ורבים כמוני הרגשנו זאת בצורה רצינית בפסטיבלים האחרונים). זה טוב ויפה ליוצרי וסטורי-בורדרים, אבל אנימטור בסופו של יום צריך גם יכולת טכנית גבוהה. חומר למחשבה למי שרוצה ללמוד בבצלאל.

דבר נוסף לגבי תואר אקדמי בלימודי אומנות -

תואר אקדמי בארץ לא שווה הרבה יחסית לתיק עבודות, אבל לקבלת ויזה לחו"ל הוא משמעותי הרבה יותר מכל תיק עבודות. כמובן שאף אחד לא יכול לבנות על כך שמתישהו יצא לקריירה בחו"ל, אבל למקרה שזה יקרה - תעודה אקדמית יכולה להוות יתרון עצום.

לגבי לדעת לצייר - זה פלוס ענק, אבל לא מחייב כפי שאמר RLM. אנימציה באופן כללי ניתנת למימוש במגוון עצום של מדיומים, שלעתים משתלבים ביניהם. לא מעט אנימטורים שמתחילים בתלת מימד למשל, מוצאים את עצמם מתעניינים באנימצית דו מימד כמו אנימציה קלאסית, cut-out, רוטוסקופיה ועוד, שדורשים יכולות ציור. והמון פעמים קורה שסטודנטים משלבים בפרוייקט הסופי שלהם באנימציה מדיומים שונים, לדוגמא אנימציה קלאסית עם רקעים תלת מימדיים וכד'.

יכולת ציור גם עוזרת כמובן לשלבי הקונספטים ההתחלתיים ושלבים קצת מאוחרים יותר כמו סטורי-בורד, שלבים בהם האנימטור צריך להביע את עצמו בצורה ויזואלית, לפני שהוא ניגש בכלל להשתמש ב tools of the trade שלו.

אבל אם יש מחסור ביכולת ציור כרגע, אל תתן לזה להדאיג אותך. אנימטור לא צריך לדעת לצייר מעבר לרמה הטכנית, וציור ברמה הטכנית היא מיומנות נרכשת לכל דבר (כל דיבורי ה"אין לי כשרון ציור" הם שטויות). מכללות שמכבדות את עצמן מספקות קורסים ברישום ובציור שמקנים את הבסיס ואת הכלים הדרושים, כך שאם תרצה להעשיר את עצמך ולהיות מסוגל לצייר זה יהיה רק עניין של זמן.

אני מציע לא לפסול לימודים במקום מסויים כי מבקשים תיק עבודות. להיפך, לך על זה. לרוב זו אינדיקציה שמדובר במוסד רציני, מה גם שבתיק העבודות לא דורשים ממך יכולות טכניות בכלל, אלא רק לראות איך אתה מסוגל להביע את עצמך באמצעים ויזואליים.

עריכה: טעות שלי, רק עכשיו שמתי לב שאתה בעצם לא מעוניין באנימציה, אז סימנתי בקו מה שלא רלוונטי..

אבל תרשה לי להתייחס למשפט הזה:

אני לא מעוניין באנימציה מה שאני רוצה זה ליצור דמויות, סביבות וחפצים.

לימודי , ברמה הטכנית מבחינת הסילבוס של הקורסים, תמיד יכללו אנימציה. מבחינתך זה בעצם בונוס לקשת היכולות שתקבל.

בנוסף, אם אתה שואף להכנס לתעשיית המדיה הדיגיטלית, אז איפה לדעתך יש את השימוש הנרחב ביותר של יצירת דמויות, סביבות וחפצים? נכון - כחלק מפרוייקטים של אנימציה!

לא כל מי שמסיים מסלול לאנימציה הוא אוטומטית אנימטור במאיה. חלק נעשים אמני קונספט, חלק נעשים מעצבי דמויות, כשמדובר באנימצית אז חלקם נעשים אנשי מידול/טקסטור/rigging וכו' (כמובן שמאוחר יותר דברים משתנים). כשתכנס לעולם המדיה הדיגיטלית אתה תבין ששלל המיומנויות שיימצא ברפרטואר שלך הוא חשוב, כי יכול להיות שתעבוד בסטודיו כלשהו כמעצב דמויות או רקעים לפרוייקט מסויים, ופתאום בפרוייקט הבא תמצא את עצמך כאנימטור מנפיש דברים שאחרים עיצבו..

כך שאל תשלול אוטומטית מסלולי אנימציה - לפי תחומי העניין שלך יכול להיות שזה דווקא בדיוק מה שאתה צריך, במיוחד במכללות בהן לומדים עוד דברים מעבר לאיך להשתמש בתפריטים של מאיה...

חשוב על זה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה שמישהו סוף סוף עונה.

בבקשה :)

בסלע אמרו לי שבלי התעודה שהם נותנים קשה להתקבל לעבודה בחו"ל אבל לי זה נשמע מוזר.

שטויות... לאף מנהל סטודיו לא אכפת איזו תעודה יש לך, רק מה אתה יודע לעשות.

לגבי הלימוד עצמי זה לא נראה לי כי ניסיתי קצת וזה ממש קשה שבל אני אמשיך לנסות. הורדתי כמה מדריכים ובינתיים אני עסוק בלחפש כל כפתור איפה הוא נמצא

אבל אם יש לך מדריכים תביא איזה לינק.

תלחץ F1 ;)

הHelp של התוכנה נותן בסיס מאוד טוב, בייחוד להתחלה.

בכל מקרה, כל בעיה שאתה נתקל בה תנסה למצוא פתרון בגוגל (תתפלא לגלות שכל מה שקורה לך, כבר קרה למישהו פעם, והוא שאל את זה איפשהו :))

ואתה תמיד יכול לשאול פה. יכול ליהיות שנוכל לעזור. (ויש עוד כמה פורומים ישראלים בנושא.. ;))

והבעיה עם ציור היא שאני חושב שאין לי את זה :pissed:.

אין דבר כזה. אם תתאמן זה יבוא, אולי זה יבוא פחות בקלות, ויקח קצת יותר זמן, אבל אם באמת מתישהו תרצה לדעת לצייר, אתה תוכל.

אבל שוב, זה ממש לא משהו מחייב, שיגביל אותך באיזשהו שלב לעבודה. לרוב זה בעיקר בשביל לשרבט רעיונות וסקיצות,

אבל לרוב גם הדמיון לבדו מספיק ::)

מכללת IAC היא כרגע האופציה המועדפת אבל צריך תיק עבודות,שאין לי.

אולי יש איזה מקום שבו אפשר להכין תיק עבודות?

אתה מתכוון מקום שמכוון להכנת תיק עבודות? הכי טוב זה לדבר עם אנשים שכבר התקבלו למכללה, הם יוכלו להגיד לך מה מחפשים

ומה צריך.

בסופו של דבר תיק עבודות זה משהו שצריך לבוא ממך, אני מאמין שיש כל מיני אתרים ברשת שנותנים הכוונה כלשהי, it.

בכל מקרה תזכור, שמה שהם מחפשים בתיק עבודות הזה זה בעיקר יצירתיות, ו"ראש אומנותי" ופחות יכולות טכניות, כי את זה הם

אמורים להקנות לך, הם רק רוצים לראות שיש בסיס לעבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי תילתן-הייתי מרצה שם מספיק זמן כדי לומר שזה מקום די טוב ללמוד בעיקר בסיס ובתחומים מסויימים מתקדם עד מקצועי.

לגבי מנטור-בסיס+מתקדם ומקצועי(לא בכל הנושאים).

סה"כ הקורסים הנ"ל מועברים ע"י אנשים מקצועיים(ולא אין פה כוונה למחמאה עצמית) הם נבחרים רק אחרי שהם מוכחים

קריטריונים מאוד נוקשים לגבי התחום אותו הם מלמדים ורובם מורים במקצועם.

אבל,

שום קורס או שום תואר לא יהיה "זה" ללא דחיפה ורצון עצמי, הנ"ל רק מהווים פלטפורמה ומסגרת שאותה צריך לנצל מי שלומד, צריך להגיע "סגור" לפני שמשלמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז את סלע פסלתי.

תילתן נשמעת אופציה טובה בעיקר מכיוון שאני לא אצטרך לגור באזור, הלימודים שם הם יומיים רצופים בשבוע ונמשכים לאורך כל היום.

למי מה שהבנתי מכללת IAC נחשבת להכי טובה אבל אם אני אלמד שם אני אצטרך למצוא דירה באזור ולשרוף את כל

הכסף שלי על דירה בגודל חצי-חדר.

אני גם מתכוון ללכת לבדוק את מכללת "חשיפה", ESP ואדוונצ'ר פובלישינג.

ויהיה ממש מצויין אם מישהו יוכל להביא לי מדריך בעברית (שיסביר על הכפתורים ועל הדברים הבסיסיים) ל-MAYA ל-3DS MAX, ו-LIGHTWAVE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנימציה וכל מה שמשלב על מה שדיברת יש לך את מנשר בת"א או בצלאל

עכשיו זה מתחלק לשני קטגרויות

מעצב

ביצועיסט

בשביל מעצב לך ללמוד בת"א או ירושליים

ביצועיסט לך למנטור , או לאן שתבחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנימציה וכל מה שמשלב על מה שדיברת יש לך את מנשר בת"א או בצלאל

עכשיו זה מתחלק לשני קטגרויות

מעצב

ביצועיסט

בשביל מעצב לך ללמוד בת"א או ירושליים

ביצועיסט לך למנטור , או לאן שתבחר

לפי מה שאני יודע ביצועיסט זה אחד שרק יודע לשלוט בתוכנות

ומעצב זה מישהו שיש לו את הידע האומנותי.

אני מעוניין לשלב ביניהם עם יותר כיוון לביצועיסט.

את היצירתיות יש לי, אני חושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...