התלבטות בבחירת ספק+מארז, עד 600 ש"ח - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בבחירת ספק+מארז, עד 600 ש"ח

muminim

Recommended Posts

הרכבתי את המפרט הבא בינתיים:

מעבד:

Intel 2 Duo E8400 3.0Ghz Penryn BOX

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer 7 Pro

לוח אם:

Gigabyte GA-P35-DS3L

מארז: ?

ספק כוח: ?

זיכרון:

G.Skill 4GB -800 DualKit (2x2GB) CL5-5-5-15 4GBPQ

קשיח למחשב שולחני:

Western Digital 320Gb 16MB AAKS

כרטיס מסך:

Palit 8800GS 384MB Retail

כונן דיסקטים:

ALPS Floppy 1.44 Black

חוצמזה, למחשב יחובר דיסק קשיח נוסף בחיבור IDE, כונן אופטי בחיבור IDE וציוד היקפי (עכבר, מקלדת, משולבת).

אני מתלבטת בין הסטים הבאים של ספק+מארז:

Tagan 188A + 450VX - איך המארז הזה? האם הוא מאוורר? שקט? הוא מאוד זול.

Raidmax O2 + 450VX (נראה שהמארז מאוד מאוורר, בעל 3 מאווררים. הבנתי שיש אותו פה להרבה אנשים)

אותם עם ספק FSP 450W.

ANTEC NSK4480 380W Silver/Black

או להשקיע עוד 100-200 ש"ח ולקנות Sonata III. (הבנתי שסונטה 2 הוא בעל ספק הרבה פחות טוב)

חשוב שהספק יחזיק את המחשב בצורה טובה, כלומר שיהיה בעל עוצמה מספיקה ומאיכות טובה, עדיף שיהיה שקט.

חשוב שהמארז יהיה מאוורר טוב (המחשב הולך לעמוד במקום לא מאוורר), כלומר שיהיו מספיק מאווררים וממוקמים בצורה טובה, או אפשרות להוסיף כאלה. רצוי מאוד שיהיה גם מסנן לאבק (לא חובה). עדיף כמובן גם שיראה טוב :)

כמובן שחשובה גם תמורה טובה לכסף, אז כל קומבינציה אחרת של ספק+מארז תתקבל בברכה.

(עדיף מהאתר של TMS כי אני הולכת לקנות שם כנראה. למשל אין להם ספקים של SeaSonic :\ ).

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלבד ה-TAGAN שלדעתי ברמה אחת או שתיים מתחת לכל השאר כול האופציות מספקות מעל ומעבר למפרט שלך.

את צריכה להבין שהפמרט שלך יצרוך במקסימום מאמץ כ~170W-200W לכל היותר כיוון שאין לך רכיבים זוללי הספק במערכת.

מאותה סיבה גם אין לך כל צורך במארז עם יכולות קירור יוצאות דופן - שני מאווררים ב-PUSH-PULL יספפיקו בהחלט.

אם המחשב ישב בסביבה חמה ללא יכולת להכניס אוויר קר ו/או לפנות אוויר חם לא יעזרו גם 14 מאווררי ענקיים - הם סתם יעבירו אוויר חם ממקום למקום.

* האופציה השקטה, האיכותית והחזקה ביותר היא כמובן הסונטה3.

* למפרט שלך גם הסונטה2 יהיה מצויין ושקט - הספק שלו פחות טוב אך גם הוא מעל ומעבר ואיכותי.

* הספק הטוב והשקט ביותר בחבורה הוא ה-VX450W. אחריו ה-380W המובנה של ה-NSK4480 שגם כן יהיה פה מעל ומעבר.

* ה-FSP450W בסדר גמור ומשתלם מאוד אך איכותי פחות ושקט פחות מהשניים הנ"ל. גם כן יחזיק את המפרט בלי בעיה.

* ה-O2 נראה חביב אך איכותי הרבה פחות מה- למיניהם ושקט הרבה פחות.

לסיכום יש לי 3 המלצות:

1. מקסימום תמורה לכסף עם רמת שקט טובה ואיכות גבוהה - ה-NSK4480 שהמלצתי לך מההתחלה בת'רד המקורי.

2. מקסימום שקט בתקציב: SOLO + FSP400W. ספק פחות טוב אך מספק מעל ומעבר ושקט בעומס הצפוי.

התמורה היא במארז הכמעט שקט ביותר שיש בשוק כיום - מומלץ מאוד לחובבי שקט בתקציב בינוני.

3. אם כבר הגענו לסביבות ה-600 ש"ח הסונטה3 תהיה בחירה עדיפה בזכות הספק המעולה.

עם המפרט הנוכחי רמת השקט צפויה להיות קרובה מאוד לזו של ה-SOLO המעולה.

עדיין, זה אוברקיל למפרט שלך אלא אם חשוב מאוד השקט - בת'רד המקורי הסונטה3 לא נכנס בלי פשרות כואבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין מתלבטת בין 3 האפשרויות.

הסולו דיי יקר, האם הוא יותר שקט ומאוורר מה- HUSH, שגם הוא כביכול מצטיין בלהיות שקט? ואיך הם בהשוואה לסונטה?

כמה חבל שאין איזה אתר שמרכז את נתוני הרעש של המארזים (או שפשוט לא מצאתי אחד כזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-SOLO שקט ואיכותי בהרבה מה-HUSH. הסונטה גם כן שקט מאוד אך יכולת בידוד הרעשים ומנגנון ה-HDD של ה-P150 עדיפים.

יכולות האיוורור די דומות.

אני עדיין מתלבטת בין 3 האפשרויות.

הסולו דיי יקר, האם הוא יותר שקט ומאוורר מה-NZXT HUSH, שגם הוא כביכול מצטיין בלהיות שקט? ואיך הם בהשוואה לסונטה?

כמה חבל שאין איזה אתר שמרכז את נתוני הרעש של המארזים (או שפשוט לא מצאתי אחד כזה).

דווקא יש ויש:

http://www.silentpcreview.com/section9.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...