Teac מול LiteOn : להיות או לא להיות ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Teac מול LiteOn : להיות או לא להיות ?

King Of Action

Recommended Posts

תמיד שמעתי על הצורבים של Teac ו- שהם בדרגה אחרת משאר הצורבים . עכשיו , פשוט לא באים בחשבון בגלל המחיר היקר בטירוף שלהם אבל עיני צדה צורב של Teac במחיר ממש הגיוני לכל הדעות.

Teac 52X24X52 BULK -

355 ש"ח כולל משלוח .

VS

LITEON 52X24X52 Retail -

300 ש"ח כולל משלוח.

מה לקחת ? האם באמת שווה להוסיף עוד 55 ש"ח בשביל ה-Teac ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד שמעתי על הצורבים של Teac ו- שהם בדרגה אחרת משאר הצורבים . עכשיו , פשוט לא באים בחשבון בגלל המחיר היקר בטירוף שלהם אבל עיני צדה צורב של Teac במחיר ממש הגיוני לכל הדעות.

Teac 52X24X52 BULK -

355 ש"ח כולל משלוח .

VS

LITEON 52X24X52 Retail -

300 ש"ח כולל משלוח.

מה לקחת ? האם באמת שווה להוסיף עוד 55 ש"ח בשביל ה-Teac ?

לא שווה בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העולם השתנה (כל הזכויות שמורות ל"שר הטבעות"),

כבר אין "דרגה אחת מעל כולם" בצורבים , יש קצת יותר טוב יש קצת פחות טוב אבל כולם סובבים פחות או יותר סביב אותה נקודה.

הלייטאון,טיאק,פלקסטור הם מהשמות המומלצים יותר, לך על מה שיותר זול - גם ככה לפעמים הם נדפקים (הטבע של "אלקטרוניקה מכנית") ומהר מאוד הם כבר לא נותנים הרבה. 55 ש"ח זה הפרש גדול במקרה זה, המלצה שלי - הלייטאון ב 300 , אם כבד לך ה55 שקל בכיס אז קנה חבילת דיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הבוקר קיבלתי את liteon.....

בנתיים נראה טוב :)

איזה צבע?

או לחילופין מסדרת הK?

אגב, ICE2K סיכם די יפה את העניין.

עד לאחרונה הצורב החדש של TEAC דווקא היה די לא כדאי.

הסיבה המרכזית לכך הייתה מידת ההתאמה שלו למדיות ואיכויות צריבה לא מהמשובחות שנראו.

עכשיו כשיצאה גרסאת קושחה חדשה לצורב הנ"ל בה כתוב במפורש שהיא באה לתקן את העוול הנ"ל (קצת השפלה לטעמי) אולי ההשקעה שווה את המחיר.

מצד שני, אולי לא.

לפני שאני קניתי את הצורב חשבתי טוב טוב על כמה אספקטים שחשוב לי בצורב:

-אחריות.

-מידת ההתאמה למדיות (בעקר האלה שבארץ).

-אמינות.

-עידכוני קושחה דינאמיים.

-צריבת הגנות בהצלחה.

-יכולת "אבחנת" שגיאות מוצלחת.

-אוכלוסיית משתמשים משותפת שתהווה לי תמיכה במקרה שאתקל בבעיה.

הצורב של לייטאון סיפק טוב מאוד, ואולי הכי טוב את כל התנאים שהזכרתי.

קניתי איתו אחריות לשנתיים.

לפי התרשמויות שלי עם משתמשים מחו"ל, מהארץ וגם מסקירות הצורב הנ"ל מסוגל לצרוב הרבה מדויות די מתנייקות כגון CMC ברמה גבוהה.

חוצמזה, הוא מסוגל לצרוב הרבה מדיות בהצלחה במהירות גבוהה מהמוסמך. למשל, במקום 32X הוא יצרוב ב 48X וזאת בזכות הצ'יפ המעולה שלו ובזכות העבודה הבלתי נפסקת של המהנדסים. עד היום יצאו כשש גרסאות קושחה שונות מבית לייטאון לצורב שלי וללא ספק, כל אחת עולה הקודמת. ואני גם רואה את זה בתוצאות הצריבה.

לא קראתי על משתמש אחד שנדפק לו הצורב. בעצם כן, אבל הוא הגיע פגום.

הכונן מסוגל לצרוב כמעט כל סוג של הגנה כיום בהצלחה. אני לא בטוח לגמרי לגבי SD2.8 ומעלה אבל אני די סגור על זה.

בנוסף, הלייטאון מאפשר סריקת טעויות C2 וC1 ברמת דיוק מעולה מה שמאפשר להריץ תוכנות הרבה יותר מתקדמות מ CD SPEED בעלות רמת אבחון ממש טובה. בקרוב אני אעלה לכאן פוסט מאוד מפורט על תוכנה ספציפית שמאפשרת לכל בעלי הלייטאון (וזה כולל גם את המשתמשים בצורב סוני) להריץ סקירות על הדיסקים הצרובים. כלי מאוד יעיל שיכול לחסוך כמה עשרות שקלים על מדיות.

עוד יתרון הוא רמת השכיחות של הצורב בקרב משתמשים בפורומים מהסיבה המובנת בהחלט שתג המחיר לא צעקני ממש. בארה"ב צורב 52X של לייטאון עולה 39$.

אני מקווה שכל המתלבטים שתמיד תוהים "לייטאון או Whatever?" יסיקו סוף סוף מסקנות מהת'רדים המתמשכים והלא נפסקים שמתגלגלים כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו

לא קשור לנושא אבל, מה קרה לצורבים של HP? יש לי אחד שאני צורב איתו כבר ארבע ומשהו שנים ועובד לי כמו חדש...

גם לי יש צורב של דרך אגב , הוא אצלי כבר משהו כמו שנתיים והוא צורב מעולה אבל בגלל המהירויות הגיע הזמן להחליף למשהו יותר חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל אלה שטרחו להשיב ולענות על שאלותיי. נובה , ההסבר שלך היה ארוך ומקיף וכפי שאומרים קראתי והחכמתי (למרות שחלק מהדברים לא הבנתי כ"כ).

בקיצר , המסקנה : לקחת את הלייטאון בלי שום היסוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל אלה שטרחו להשיב ולענות על שאלותיי. נובה , ההסבר שלך היה ארוך ומקיף וכפי שאומרים קראתי והחכמתי (למרות שחלק מהדברים לא הבנתי כ"כ).

בקיצר , המסקנה : לקחת את הלייטאון בלי שום היסוס.

בבקשה.

אני יודע שחלק מהמושגים שהזכרתי לא ממש נוגעים לך אבל בכל זאת.. הם מעלים את רמת הכדאיות של הצורב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...