עזרה - לא מצליח לקבל POST ב OC ל E8400/P5Q - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה - לא מצליח לקבל POST ב OC ל E8400/P5Q

jacko_il

Recommended Posts

שלום לכולם,

החלטתי היום לנסות לעשות OC למחשב החדש שלי. אני לא חדש בתחום ה OC בכללי רק שעד עכשיו עבדתי על 3800X2 939 ושם יש הרבה פחות הגדרות להתעסק איתן..

קראתי קצת ברשת על מה אני אמור להגדיר ובדקתי טמפ' ומתחים לפני ה OC.. הכל בסדר בתאוריה.. נגשתי למעשי..

הגדרתי את כל התזמונים והמתחים לMANUAL , בטלתי את ה C1E , PCI-E+CPU SPREAD SPECTRUM - DISABLED ,את הזכרונות קבעתי על 1.8V ידני ושמתי אותם על תזמונים סטנדרטים של 5-5-5-15 , מתח מעבד קבעתי על 1.22V ויש עוד הגדרות:

fsb strap to north bridge - AUTO , CPU GTL - AUTO , CPU PLL VOLTAGE - AUTO , CPU CLOCK SKEW - AUTO , NB CLOCK SKEW - AUTO וכמו כן גם מתח ה NB על AUTO.. והתחלתי להרים קצת FSB -

הרמתי קצת ל 366 - רק כדי לראות שהכל בסדר והמתח סבבה והטמפ' לא חריגה - עבד יפה מאד ואפילו ORTHOS רץ איזה 10 דקות בלי שום בעיה.. אז חזרתי לביוס להרים. הרמתי הפעם ל 400 - לא מקבל פוסט, המחשב קורס כאשר מנסה להעלות..

כדי לבדוק מה מגביל אותי כרגע בחרתי פשוט להוריד את מכפלת המעבד - קבעתי אותה במקום 9 על 6 וניסיתי שוב. אותה התופעה - BSOD.

הורדתי ל 380 וקבלתי פוסט - עלה אבל קרס אחרי חצי דקה וככה שוב - עולה וקורס די מהר כל פעם..

ניסיתי לתת יותר מתח למעבד וקבעתי אותו על 1.25V - אותו דבר. בקיצור - הבנתי שזה כנראה לא קשור בכלל למעבד.. אבל אין לי מושג מה מגביל..

למישהו יש איזה משהו שפספסתי או שאני לא עושה נכון ? למי התדר (הדי נמוך יש לציין) כבר יכול להפריע בשלב כל כך מוקדם ??

תודה לעונים , שחר ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתחום התדרים הזה, הבעיה לא תבוא מכיוון לוח האם או הזכרונות. פשוט תחזור לתדר האחרון בו המחשב עבד כראוי (עם מכפלה נורמאלית), תנסה להעלות את הבאס ב10MHZ, אם המערכת עולה (ויציבה) סבבה, אם לא תוסיף מתח למעבד (רמה אחת) ונסה שוב. 1.25 זה מתח נמוך למדי בשביל OC למעבד הזה, אבל בגלל שחייבים להעלות מתחים בOC משמעותי לא מומלץ לעבוד בקפיצות גדולות.

אני בספק שהמעבד הזה יתייצב על 400 במתח הנמוך מ1.3-1.32V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני מאמין שאתה כן עובר פוסט. פוסט זה השלב שלפני שאתה רואה בכלל משהו על המסך, המסתיים (אם הכל תקין) בביפ יחיד. אם המחשב שלך לא היה עובר פוסט, לא היית יכול בכלל להכנס לביוס - ואילו אצלך המחשב נופל כשהוא מנסה להעלות את מערכת ההפעלה.

מה שאתה צריך לעשות זה להחזיר את כל ההגדרות למצב ברירת המחדל שלהם - מכפלות, תדרים, מתחים וכו' ופשוט להתחיל מהתחלה בקפיצות קטנות.

אגב, מתח "AUTO" זה מתח ברירת המחדל, מן הסתם לא יעבוד כלום אם העלת תדרים.

ועוד שאלה קטנה: זכרת לשים יחס 1:1 לזכרונות, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן צודק, התבלבלתי במינוח.. התכוונתי ל BOOT של WINDOWS..

את הזכרונות לא שמתי על 1:1 אלא השארתי על AUTO והלוח בחר לבד 1:1..

המצב כרגע הוא שאני מקבל BOOT ב 370FSB אבל קורס לי אחרי חצי דקה גג ב ORTHOS.. למעשה קבלתי עכשיו BSOD עצבני שנראה לי דפק לי פה מלא דברים בווינדוס - כי אחרי שהמחשב עלה לאחר מכן - חצי דברים לא עובדים לי וקפצה לי איזה 8 פעמים ההודעה שהמערכת שוחזרה עקב שגיאה חמורה..

עדכנתי עכשיו גם ביוס ללוח לגרסא הכי חדשה שיש ב ASUS - גרסא 1004.. המצב נשאר אותו דבר.

מה שמוזר לי זה הנפילת מתח הגדולה שיש בין מה שאני קובע בביוס לבין מה שיש בפועל - קבעתי על 1.25 ואני מקבל 1.22.. צירפתי צילום..

*מה המתח הנורמאלי שאני אוכל לקבוע ככה שאני אשאר במתח שפוי שלא ייאפשר לי מצב לפגוע במעבד ?

*מוזר לי פשוט שצריך להוסיף כל כך הרבה מתח.. אני רגיל ל הקודם שלי = שם המתח סטוק היה 1.35V והגעתי עם מתח של 1.375 ל OC מ 2000MHZ ל 2800MHZ שהיו יציבים ב ORTHOS איזה 5 שעות והטמפ' היו סבבה..

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזה מוזר אבל תקבע את המתח למעבד על 1.3V, תעלה מתח לגשר הצפוני ל1.45V ולזיכרונות ל2V(אפילו שהם על סטוק... רק שיהיה בטווח הבטוח)

ותנסה שוב, אם יש לך אפשרות להעלות את הSTRAP שזה בעצם מהירות הFSB ההתחלתית של הלוח אז תעלה ל333

לאחר מכן תנסה עוד פעם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגבול הבטוח למעבד הזה הוא 1.4, אם יש לך טוב. תתעלם מקריאת המתח שך CPUZ, מה שבביוס זה מה שחשוב. ואת הזכרונות אני בכל זאת מציע לך לשים על 1:1 ואת שאר המאפיינים של הזכרונות על AUTO.

ושוב אני אומר: תעיף את כל הOC ותתחיל מהתחלה...

STINGER: אין שום סיבה להעלות מתחים סתם. חוץ מזה, המתח ההתחלתי של הגשר הצפוני הוא 1.5 ברוב לוחות האם שאני מכיר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הקטע, שאני על קירור סטוק של EVERCOOL..

הטמפ' שלו לא גבוהות - אז אני בוודאות יודע שכרגע המגבלה היא לא חום..

טוב אני אנסה תוספת מתח למעבד ל 1.3V.. אם גם שם הוא לא יציב אני חושב שיש לי פה איזה בעיה עם הלוח או רכיב אחר..

*עריכה* :

OK, יש BOOT ב FSB-400MHZ..!! הרמתי לו מתח ל 1.3V (לא ניסיתי מתחים באמצע אלא ישר הלכתי על זה..) והווידוס עולה כרגיל..

טמפ' במנוחה גם בסדר גמור - לפי REAL TEMP הטמפ' ליבות היא 35-37 מעלות..

תיכף אני אנסה טיפה מאמץ ונראה מה קורה גם שם..

מה שכן יש לי בביוס מלא אופציות שהשד יודע מה הן !! בחוברת של הלוח לא מפורט עליהם כלום וברשת קשה למצוא על כמה מהן.. יש כאן אולי מישהו שהוא "ספץ" בביוס של או שיש לו איזה לינק למדריך לביוס הזה / OC בלוח הזה ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קירור של EVERCOOL זה כבר לא סטוק נכון? :)

ושוב אני אומר, בתקווה שבפעם האחרונה: תחזור למצב ברירת המחדל ותתחיל מההתחלה.

+10MHZ=>עובד? תעלה עוד. לא עובד? תוסיף דרגה אחת של מתח למעבד. עכשיו עובד? תוסיף עוד 10MHZ ותחזור להתחלה. הוספת דרגת מתח ועדיין לא עובד? תוסיף עוד אחת. הוספת 2 ועדיין לא עובד? רק בשלב הזה אפשר להניח שמשהו אחר מגביל אותך. אתה מתחת ל400? תעלה מתח לגשר (דרגה אחת). מעל 400? תעלה מתח לזכרונות. לא עזר להעלות מתח לזכרונות? תוסיף עוד מתח ללוח האם. בשלב הזה, אם באמת עבדת בקפיצות של 10MHZ, הכל אמור לעבוד. אם בטווח של קפיצה אחת של 10MHZ לא עזרו שלושת הפעולות האלה (+1 מתח לגשר, +1 מתח (רק אם מעל 400), +2 מתח למעבד), אתה יכול לנסות להוסיף עוד דרגת מתח אחת למעבד (כל עוד לא עברת את ה1.4), אבל בגדול תדע שזה כנראה הגבול של המערכת שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה VIC באמת..

אבל אני לא כזה NOOB ב OC.. אני פשוט לא מכיר מערכות של .. אני כלב זקן ובזמני פשוט הייתי מעלה FSB ומוריד מכפלה של זכרונות לפי העלייה וכל פעם שמגיע לגבול מעלה עוד טיפה מתח למעבד. זהו. הכי פשוט שיש. ככה הבאתי 3800X2 ל 2800MHZ יציבים על מתח של 1.375V ואפילו 3.0GHZ על 1.4V.. שהיו יציבים מאד פשוט המעבד התחיל לייצר חום עצום ופריזר 64 שהיה עליו כבר לא עמד כל כך בנטל.. (אולי על מים הוא היה מגיע גם ל 3.2GHZ או יותר..)

אני לא מבין למה המלצת לי (ולא רק אתה..) להעלות מתח לזכרונות.. כאילו מה הקשר ? הזכורונות שלי לא ב OC של MHZ אחד אפילו.. אם אני ב FSB של 400 ויחס הוא 1:1 אז זה בדיוק בתדר שלהם.. ואני לא רואה סיבה הגיונית להעלות פה משהו..

לגבי משהו אחר שרשמת - הייתי שמח להבין מה זה "להוסיף מתח ללוח האם" .. למי בדיוק על הלוח ? יש כל מיני רכיבים. האם התכוונת ל NB ?

ואם כן - למה להוסיף לו מתח ? האם הוא ב OC ? הייתי שמח להבין מה זה הגשר הצפוני הזה סוף סוף ולמה צריך להוסיף לו מתח..

עוד משהו - כאשר אתה רושם להוסיף דרגה אחת של מתח ל NB - איזה מתח זה יוצא ? כאילו מה המתח שלו בכלל בסטוק ?

נ.ב - למה לחזור לברירת מחדל ? בשביל לעשות שוב בדיוק את אותו הדבר שעשיתי ? מה הטעם לחזור אחורה לאפס כאשר אני נמצא כבר עכשיו ב FSB של 400 ?

והקירור של EVERCOOL הוא סטוק. הוא זהה למה ש מביאים רק שרשום עליו EVERCOOL, הטכנאי ב KSP שאל אותי איזה אני מעדיף - אז בחרתי בו.. אני מניח שהוא משמש אותם כקירור חליפי או משהו במקרה שיש תקלה במקורי או משהו בסגנון.. (או שהם מסיגים אותם במחיר ממש טוב..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכאן הלאה אתה תהיה תלוי בזיכרונות ובלוח האם(לוח האם לא אמור להוות בעיה כאן שכן הוא מגיע לאיזור ה550FSB בקלות לפי הביקורות ברשת)

לגבי הזיכרונות, הייתי מתחיל בזה שהייתי מעלה אותם ל2.1V(או 2.2V שזה האזור הבטוח לDDR2) ותיזמונים קובע על 15-5-5-5 ומשאיר אותם 1:1..

תעלה מתח למעבד ל1.35 מכיוון שיש לך VDROOP רציני בלוח הזה(אם תגדיר 1.35 מה שבעצם ייצא לך במנוחה זה 1.33 ובמאמץ סביבות ה1.3V)

מכאן תעלה לאט לאט קודם ל420 אחרכך ל440 ואז ל450

כשתגיע ל450(ואתה תגיע ל450 אני דיי בטוח)

בשביל 4GHZ למעבד הזה אתה לא אמור לתת לו יותר מ1.425V(שהם בביוס שלך 1.45 בערך)

אם תצטרך באמת לתת לו 1.425V בשביל 4GHZ ייצא שקיבלת מעבד נאחס אבל גם זה לא נורא...

אבל, רק לניסיון, לפני שאתה מנסה להריץ אותו ב420 ו440 ולאט לאט עולה ל450 תנסה להריץ ישר על 450 בהגדרות הבאות :

FSB 450

מתח לוח האם(NB VOLTAGE) תעלה בקפיצה אחת או 2(מתח זה עוזר לצ'יפ שאחראי על הFSB בלוח האם להגיע למהירויות גבוהות יותר)

מתח זיכרונות תקבע על 2.2V(זה לא אמור לעשות להם שום בעיה... זה המתח המקסימאלי המוגדר לזיכרונות הללו אם אני לא טועה)

מתח מעבד תקבע בביוס על 1.4V(מה שייתן לך 1.37V ו1.34V במאמץ לפי דעתי)

זיכרונות על 1:1

עם ההגדרות האלו אני דיי בטוח שלא אמורה להיות בעיה לעלות על 450...

אם הוא לא עולה תאפס את הביוס תשים אותם הגדרות רק על 1.45V למעבד

כאן הוא כבר בטוח אמור לעלות... כמעט בטוח....

במידה והוא יעלה תעשה בדיקה של שעה בOCCT כאשר תגדיר לOCCT שלא יעצור את הבחינה עד טמפרטורה של 100C

במשך השעה הזו תבדוק טמפרטורה עם REALTEMP ותוודא שהליבות לא מגיעות למעל 75 מעלות.

במידה והם לא עוברות את ה75 מעלות תוכל לעבוד ככה 24/7... בראש שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על כל התגובות שלך ושל VIC..! באמת עזרתם לי..

אבל כרגע אני חושב שאני אשאר על FSB-400 עד אשר אני אחליף את הקירור של המעבד לאיזה פריזר או משהו יותר נורמאלי..

גם ככה המארז שלי לא הכי משהו באוורר וגם לא תמיד המזגן פועל פה בחדר..

המצב נכון לעכשיו הוא כזה :

עושה רושם שהמתח מספיק יציב למעבד.. שחקתי איזה שעה בקרייסיס ועכשיו ה ORTHOS רץ ברקע כדי להיות בטוח שאין שגיאות וקריסות..

מה שמוזר זה שכאשר אני קובע בביוס מתח ל 1.3V המתח במצב מנוחה ב CPU-Z נמוך מעט (משהו כמו 1.285V) ודווקא במאמץ המתח אכן עולה ל 1.3V..

הטמפ' של הליבות כרגע במאמץ מגיעות ל 60 ואז משחקות קצת למטה ולפעמים מעט למעלה..

אתה צודק מאה אחוז לגבי הזכרונות - הם אכן יכולים לעבוד ב 2.2V MAX ועדיין להשאר באחריות יצרן. מה שעשיתי זה הגדרתי להם 2.1V ותזמונים של 4-4-4-15 בDDR2-800, בנתיים עובדים פיקס.

השאיפה בגדול זה להגיע לאזור ה 4.0GHZ פלוס מינוס תוך כדי השארות במתחים ובעיקר טמפ' טובות..

את זה אני אעשה בזמן הקרוב כאשר אשיג לי איזה טוב יותר שייתן לי מרווח בטחון טוב יותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...