מתגייס מחר לכלל צה"לי, אני אסגור שבת ראשונה? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתגייס מחר לכלל צה"לי, אני אסגור שבת ראשונה?

Overkiller

Recommended Posts

אז כמו שרשום בכותרת, האם לדעתכם אסגור שבת ראשונה? ובלי קשר, לקחתי איתי (בהנחה שאכן אסגור) 4 חולצות, 3 זוגות גרביים ו4 זוגות תחתונים, כך שיווצר מצב שאשלים זאת, עם הציוד שאקבל בבקו"ם, ציוד לשבוע (ניתנים 3 חולצות, 3 זוגות תחתונים ו4 זוגות גרביים.

האם לדעתכם צריך לקחת יותר בגדים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא סביר שתסגור שבת ראשונה,

אך עם זאת, לעולם אין לדעת, ולכן עדיף להיות מוכן להכל

חברה שלי למשל שהתגייסה כלל צה"לי ועשתה טירונות 01 סגרה

את השבת הראשונה בטירונות (ואז לא סגרה עוד שבת בטירונות, כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל לא נוהגים לסגור שבת ראשונה(ככה לפחות אמר לי חבר שהוא מ"כ.) ועוד אתה מתגייס ביום חמישי ככה שיש סיכוי שתחזור יום שישי לבית או אפילו באותו היום..

זה היה התאריך הקודם שלי אבל העבירו לי ל 17 אבל לא נורא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב,

מאחר שתמיד סוגרים שבת בטירונות (וכמעט אף פעם לא יותר מאחת [טירונות 02 כמובן])

עדיף לסגור דווקא את הראשונה, גם כי ככה יוצא לך "שבועיים" קצרים (מכיוון שהם מתחילים

רק ביום חמישי, ולא ביום ראשון) וגם כי ככה לא יכול להיות שתשמור בשבת שאתה סוגר,

כי לא תספיקו לעבור שיעורי נשק

כן, אני יודע שזה נשמע חרא לסגור את השבת הראשונה בצבא, אבל כמו שכתבתי, זה עדיף

מאשר את השלישית / רביעית או משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על הכל כדאי לשים מנעול...

הרבה אנשים טועים וחושבים שאם אין דבר מה בעל ערך בתיק אז מיותר המנעול.

פה אתה טועה,אנשים גונבים מדים,מימיות כובעים וכו'. הכל כדי להתחמק ממת"ש (משפט תשלום) או לחילפין להתחמק מעונשים שלפעמים נותנים על כך שאיבדת דברים כאלה. עונשים שיכולים להתחיל בשעות ביציאה ואפילו לפעמים בסגירת שבת וכו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לבוא עם תיק גדול משלך שבתוכו תשים את הקיטבג המצוקמק שאתה מקבל בבקו"ם. עליו גם תשים מנעול.

בכל מקרה, תביא איתך עוד מנעול בשביל הקיטבג שאתה מקבל בטירונות. זה הקיטבג עם הדברים של הטירונות - קסדה, אפוד, מדי ב' וכו', הוא גם יהיה המטרה של כל הגנבים לקראת סוף הטירונות כאשר צריך "להשלים" דברים. ועוד משהו, אל תשאיל דברים מהקיטבג הזה לאנשים אחרים באף מצב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה - שבת בבסיס שבת לא בבסיס - זה לא באמת משנה

כשאני התגייסתי - לא יצאתי 3 שבועות רצופים (ועוד אח"כ חטפתי ריתוק שבועיים, מספרי מוות נפלתי פעמיים - ככה שיוצא שמתוך טירונות של 4 חודשים יצאתי רק 5 פעמים הביתה - אפילו לא חמשוש אחד...)

סה"כ אפשר גם להנות בבסיס - זה הכל עניין של תפיסה וחברה שיכולים להעביר את הזמן בכיף ולא בקיטורים

שפשוף נעים,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצבא תמיד צריך להיות מוכנים לסגור תקופות ארוכות בגלל בלת"מים - ריתוקים או צורך מבצעי. זה לא כזה סיפור כי בגדים תחתונים וגרביים אפשר לכבס בצבא וכך גם את המצעים הפרטיים שלך. לדאוג למטען לטלפון, ספר טוב או שניים, בגדי ונעלי למנוחת השבת וזהו בעצם.

יצא לי לסגור פעם חודש רצוף במוצב שכוח אל במילואים, דווקא היה נחמד, אחלה חבר'ה, אחלה בנות (תצפתניות סדירות) ואחלה נוף (היה מטר מטאורים באחד הלילות ובגלל שהמוצב היה רחוק ממקומות ישוב וללא זיהום תאורתי, סדרתי לעצמי לשמור אותו לילה והמראה היה מדהים). הכל עניין של גישה.

בנוסף, בטירונות כלל-צה"לית שהחבר'ה לא מגויסים יחדיו ליחידה אורגנית ולא ממש סופרים אחד את השני כל אחד הוא גנב בפוטנציה (שלא לדבר שהיו מקרים שהסגל היה מעורב בגניבות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...