שאלה על ההקבלה בין מחשב נייד למחשב שולחני - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על ההקבלה בין מחשב נייד למחשב שולחני

RLM

Recommended Posts

לכל כרטיס מסך או מעבד שיוצא למחשב השולחני, יוצאת גם גרסא ניידת. השאלה שלי האם הביצועים הם ממש זהים, או שיש הבדל כלשהו?

תיאורתית, אם אני לוקח מפרט מסויים של מחשב שולחני, ומפרט זהה אבל במחשב נייד, האם הביצועים יהיו זהים, או כמעט זהים?

או שהמחשב הנייד יהיה חלש יותר?

אני שואל כי הרבה פעמים אומרים שמחשבים ניידים הם חלשים יותר ממחשבים שולחניים, השאלה היא אם זה ככה בגלל שהם יקרים יותר

(ואז אנשים מסתפקים במחשבים חלשים יותר בגלל המחיר) או שבאמת הגרסאות הניידות חלשות יותר?

ועוד שאלה. בכל מקום שניתקלתי בו שמוכרים מחשבים ניידים, הכל בא כחבילה שלמה, האם יש אפשרות לקנות נייד בחלקים כמו שקונים מחשב שולחני?

לא מבחינת ההרכבה, אבל שאני יוכל להגדיר בדיוק מה יהיה במחשב, כמה איזה מהירות, איזה מעבד, איזה הארדיסק, איזה כרטיס מסך וכו'

או שזה תמיד בא קומפלייט וצריך למצוא שפחות או יותר מכיל את מה שאני מחפש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגרסאות הניידות של שונות, לפעמים בצורה מאוד מהותית מהגרסאות השולחניות.

הדיסקים הקשיחים בנוסף איטיים יותר לרוב.

רוב הניידים מאפשרים גמישות מסויימת בהרכבה של מחשב נייד. אם תגש לאתרי היצרנים ותזמין משם ישירות תראה זאת.

בארץ תאלץ לרוב לקנות מהדגמים המוכנים מראש, אבל רוב מה שאפשר להגדיר אצל היצרנים אפשר גם לקנות.

כמובן, החופש לבחירה הוא מאוד מוגבל, ובנייד שלא תוכנן למשל לכרטיס גרפי ייעודי, לא תוכל להוסיף.

לא ניתן לשנות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיסקים הקשיחים איטיים יותר אבל אפשר לדעת את זה, בכל מקום כתוב אם הדיסק הוא 5400RPM או 7200..

בקשר לכרטיסי מסך, זה כבר יותר מסובך.. מכיוון שהשם הוא אותו שם..

יש איזה אתר מומלץ ואמין שעושה השוואות בין , ואולי אפילו השוואות בין הניידים לשולחניים?

ואיך אפשר לדעת איזה לוח יש? כמעט באף מקום לא ראיתי שמצויין לוח או אפילו צ'יפ.. מוזר :\

זה משמעותי או שזה פרט שולי ולא חשוב כל כך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהדיסק הוא 7,200 לא הופך אותו למהיר כמו 7,200 שולחני מודרני.

כרטיסי מסך בדוק בסטיקי בפורום.

לוח אם - זה לא דומה לשולחני. אין לזה דגמים. ברוב המקרים הצ'יפסט כתוב.

הכוונה במה שאמרתי היא שמה שיש בפנים זה מה יש, ולרוב לא ניתן להחליף אותו למשהו אחר שנותן עוד פיצ'רים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה יש הבדל מאוד גדול בין מחשב שולחני לבין כמובן אלו שני קטגוריות שונות לגמרי

וכמובן אני אישית ממליץ יותר למשחקים מחשב שולחני

אך אני אישית חושב שהיעוד שלו הוא בדרך כלל או למשרד או לשימוש אינטרנטי בלבד

וכן יש לך היום אפשרות לבחור בדיוק איזה מעבד וכמה גודל הדיסק הקשיח שלך וכמובן הזיכרון

לרוב זה נעשה במחשבי הMSI הניידים

אני לא זוכר בדיוק עם יש אפשרות להחליף גם את כרטיס המסך אך עדיין אתה יכול לבנות לעצמך היום ברמה מאוד גבוהה

שיכול להתאים לחלק מהמשחקים שיצאו היום לשוק

:silly:

ובמידה ואתה רוצה לשפר את הכרטיס מסך של הנייד שלך תמיד יש את ה -XG Station :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...