מפרט ספציפי למחשב מדיה סנטר ללא מסך בתקציב של עד 2K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט ספציפי למחשב מדיה סנטר ללא מסך בתקציב של עד 2K

db9

Recommended Posts

מעוניין ליצור נקודת מדיה סנטר בחדר שינה

ישנה טלויזיה HD READY וכל הרעיון שהמחשב ימשוך סרטים/סדרות מהמחשב הראשי בבית, לא מעבר לזה

התוכנית היא לבנות את המחשב בתוך שידה (יש פתחי אוורור היא לא סגורה)

לכן אני צריך רק חלקים ספציפים שירכיבו לי את הבסיס של המחשב

* לוח אם

* מעבד

* זיכרון

* ספק

* כרטיס גרפי

אין צורך במארז/מקלדת עכבר/HD

יש לשים דגש שסביבת ויסטא (מדיה סנטר) תעבוד חלק ושהכרטיס גרפי יתאים לטלויזיה (HD RAEDY לא FULL)

כמו כן יש צורך בספק שקט עם עדיפות שהחוטים יהיו כבר בצמות

כרטיס קול לא צריך להיות משהו חיצוני מה שמגיע ONBOARD מספיק יתרון אם תיהיה יציאה דיגיטלית (לא מחייב)

שיהיה לכולנו סוף שבוע נעים

ותודה מראש

OFF TOPIC: יש הגבלה לאורך כבל ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדוע אתה לא זקוק למארז? יש לך כבר? הוא מאוורר דיו בהתחשב המבנה השידה?

עד כמה חשוב לך שקט? אני מניח שמאוד חשוב אם זה בחדר השינה, לא?

מפרט ראשוני בלבד:

מעבד:

AMD ATHLON 64 4450e X2 DUAL CORE SOCKET AM2 45W - 2.3GHz 1MB CACHE - ADH4450DOBOX - BOX ¤335

לוח אם:

ASUS M3N78EMH HDMI ¤374

זיכרון:

TRANSCEND 2048MB (1024MBX2) DDR2 800MHz ¤192

ספק כוח:

CORSAIR VX 450W : CMPSU-450VXEU ¤389

קרור למעבד:

GLACIALTECH IGLOO 7310 LIGHT FOR AMD S754/939/AM2 - SILENT PRODUCT LINE ¤56

מחיר סופי: ¤1346

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

אין כל צורך ביותר מזה - הכרטיס המובנה של הלוח תומך גם ב-FULL HD ואפילו גיימינג ברמה סבירה וכולל את כל היציאות להן תזדקק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה

לשאלתך השידה עם פתחים מקדימה

וברגע שאני אמקם את הספק והלוח אם אני יעשה חור בחלקה האחורי

את הלוח אם אני מרכיב על שלד של מארז ישן ככה שישנו בידוד בין המחשב לשידה

כמו כן שקט זהו דבר שמאוד חשוב למרות שהמחשב לא יעבוד 24

לגבי המפרט שנתת

למה ציינת שזהו מפרט ראשוני בלבד?!

והאם התבססת על ספק וקירור למעבד שהם שקטים?!

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך צורך בכונן למפרט?

כל נושא ה"שלד מארז ישן" נראה לי מקח טעות, במיוחד אם חשוב לך שקט ושרידות לאורך זמן של המפרט:

* מארז טוב כולל פילטר אבק שימנע מרכיבי הקירור להיסתם באבק, לאבד יעילות ולכן להרעיש עולמות ולגרום לטמפרטורות גבוהות של הרכיבים עד קריסה.

* מארז טוב כולל מנגנון לשיכוך רעידות של הדיסק הקשיח שהוא מקור הרעש הלא-סטטי העיקרי במערכת.

* למארז טוב רגליות גומי שמונעות העברת ויברציות מהמפרט (HDD, מאוורר מעבד, כונן DVD) לשידה.

* מארז טוב "בולע" את הרעשים ומשכך אותם ע"י "חסימה" של נתיבי רעש ישירים למשתמש.

קרא פה עוד בנושא: http://www.silentpcreview.com/article75-page1.html

במקומך לא הייתי חוסך במארז, במיוחד כשיש כמה אפשרויות שנכנסות בקלות לתקציב שלך - רק תן את מידות השידה.

מפרט מומלץ ומשתלם מאוד לטעמי:

מעבד:

AMD 64 4450e X2 DUAL SOCKET AM2 45W - 2.3GHz 1MB CACHE - ADH4450DOBOX - BOX ¤335

לוח אם:

ASUS M3A78EMH ¤394

זיכרון:

TRANSCEND 2048MB (1024MBX2) 800MHz ¤192

מארז:

ANTEC NSK2480 + 380W EARTHWATS ¤531

קרא פה: http://www.silentpcreview.com/article591-page1.html

קרור למעבד:

GLACIALTECH IGLOO 7310 LIGHT FOR S754/939/AM2 - SILENT PRODUCT LINE ¤56

מחיר סופי: ¤1518

* מעבד כפול חסכוני וקריר במיוחד שיספק מעל ומעבר לצרכים שלך + זול, משתלם וחרישי.

* לוח אם החזק, מפוצ'ר והמשתלם ביותר כיום ל- כפי שכבר ציינתי.

* די והותר לשימושים שציינת מבראנד איכותי.

* מארז/ספק שקטים, קרירים וסופר איכותיים בעיצוב אידאלי ל-. אפילו לא יהיה לך צורך בשידה (קרא בלינק לעיל).

frontnt2.jpg

אם תרצה שקט מוחלט בכל תנאי, יש לך תקציב לכך - דורש החלפה של שני מאווררי המארז והקירור למעבד:

מעבד:

AMD 64 4450e X2 DUAL SOCKET AM2 45W - 2.3GHz 1MB CACHE - ADH4450DOBOX - BOX ¤335

לוח אם:

ASUS M3A78EMH ¤394

זיכרון:

TRANSCEND 2048MB (1024MBX2) 800MHz ¤192

מארז:

ANTEC NSK2480 + 380W EARTHWATS ¤531

קרור למעבד:

SCYTHE ZIPANG - 6 HEAT PIPES CPU COOLER ¤223

קרור למארז:

SCYTHE MINEBEA 120mm : 4710KL-04W-B19-V54 ¤88

כמות:2

שירותי מעבדה:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤0

מחיר סופי: ¤1851

* מומלץ רק לחובבי שקט אמיתי גם בסביבה חמה ושקטה במיוחד... זה גם שדרוג שתמיד אפשר לעשות מאוחר יותר במידת הצורך.

* יש מארזים שקטים יותר כמו ה- SOLO ומלך המארזים השקטים ה-P182 אך הם יקרים יותר, לא מתאימים לחדר שינה ואין בהם ממש צורך עם מפרט כל כך חסכוני וקריר. לשיקולך.

עריכה: עכשיו ברור למה המפרט היה "ראשוני בלבד"? :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על האינפורמציה

לדעת אף פעם לא מזיק בנושא

ולעיניינינו

התקציב הוא לא משהו שמשחק פה

כי לפי המפרט שנתת לי בלי מארז / עם מארז הוא לא מגיע אפילו ל- 2K אני בטוח שאין בעיה להביא אותו לשם

אבל אם נתחשב בדרישות שלי כנראה שלא צריך

המארז שנתת לי מאוד מרשים מבחינה חיצונית ולפי מה שאתה אומר גם עושה את העבודה שלו מבחינת חסימת רעשים, אוורור וכו'.

רק מה... המידות לא כל כך מתאימות לי בין אם זה להכניס את המארז כולו לתוך השידה (גדול מידי) ובין אם זה לשים אותו על מדף (גם גדול מידי)

לגביי האבק זה משהו שאי אפשר למנוע אבל תחזוקה נכונה רק תעזור

קירור המקום מוצל 24 שעות ואין רגע שיש עליו שמש נכון שהחום פה בארץ והלחות הם הגורם המשפיע אבל ביחס לסביבה סטנדרטית אני חושב שהוא נמצא במקום מוצל וקריר (יחסית)

שיכוך ורעידות HD התכנון היה לקחת את הבית שמגיע בכל מארז ולחבר אותו לשידה וככה למנוע (כמה שאפשר) רעידות.

רגליות גומי כפי שציינת יש כבר לשידה וגם הלוח אם שמתחבר לשלד ישן של מארז מחובר עם רגליות גומי

כל הרעשים שיהיו מעבר לזה אני אצטרך להתמודד איתם אי אפשר לאכול מהעוגה ולהשאיר אותה שלמה זה בטוח

רק מה שאפשר לנסות זה בחלקים שחייבים (ספק כוח/אוורור למעבד) שיהיו כמה שיותר שקטים

לגביי מכיוון שזה לא מארז אידיאלי במידה וצריך לזיכרון אשמח אם תמליץ על משהו

ככה שנשארנו עם המפרט שנתת ללא המארז

אני אקח את הקירור למעבד החזק יותר 6 HEAT PIPES CPU COOLER השאלה רק אם הוא יעשה את העבודה שלו ברגע שהוא לא יושב במארז אידיאלי?!?

ממתין למפרט המומלץ והסופי לטעמך

תודה ושבוע טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא חושב- שבננית מארז בעצמך היא לא רעה- דורשת השקעה, אבל לא רעה(לאו דוקא שזה יעלה פחות ממארז מובנה+ספק כוח).

אני כבר מתכנן אני בעצמי לבנות מארז "רטרו" לHTPC עם לוח ATX סטנדרטי

אם לוקחים את מרחב השידה(שאני מניח שהיא בגודל של מגרה סטנדרטית)- אפשר להנדס אותה להיות מארז רטרו למופת- כזה שלא רואים שזה מחשב בכלל.(הוא מושך מהמחשב המרכזי, אין צורך בDVD)

צריך לדאוג לרשת יחסית צפופה מאחור בשביל אוורור שהספק יושב מאחורה, מקדימה יש לדאוג גם לרשת שמתלבשת בתוך הפאנל של המגירה(אפשר אפילו לשים ידית אם ממש רוצים.)

מלבישים 2 מאווררים של 120 של TT מקדימה ומאחורה לסירקולציה על המעבד עצמו כבר אין צורך במזעור שמים ארטיק פריזר 7 פרו(יש מרחב רב למגרה)

כל השאר מתלבש על בסיס אלומיניום מבודד חשמלית, שהוא מוברג לחלק התחתון של השידה עם גומיות.

את ההארדדיסק מניחים במרחב שנשאר עם חיבור לרצפת המארז עם הגבהה שגם היא מבודדת בעזרת גומיות למניעת רעידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו בדיוק הרעיון EXPLIZE

בחלק האחורי של השידה אני מתכנן לנסר בדיוק את הגודל של הספק ואת הצורה של הלוח אם לכל החיבורים

לגביי החלק הקידמי של הדלת גם אין לי צורך לחורים מכיוון שהם כבר קיימים כחלק מהעיצוב.

אני אקח לך רק את הרעיון של לשים מבפנים ש- "מפלצת האבק" לא תיכנס

דבר אחד שאני אשמח אם תבהיר לי

וזה כל עניין האוורור

אם תוכל לתת לי לינקים למאוורים שדיברת 120 TT ו- ארטיק פריזר 7 פרו

מי הולך לאן כמה ולמה

TMPUSR המון המון תודה על המפרט אם לא היו תגובות של אנשים אחרים אני לוקח את המפרט שלך כזהב לצרכים שלי

השבוע אני אבצע רכישה וברגע שהפרוייקט יגיע לשלבי סיום אני מבטיח להעלות תמונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לגבי הניסור, יקל עלייך מאוד אם פשוט תקח את כל החלק האחורי בתור מסגרת לרשת שתשב לאורך כל החלק האחורי(אני מדבר על רשת מתכת לא גמישה עם צפיפות חורים יותר גדולה מאשר רשת יתושים(אחרת לא יכנס/יצא אוויר)) מה שחוסך לך כאב בהתאמה מדוייקת לגודל הספק, ותמקם את הספק באופן הכי פרקטי לחיבורים נוחים וצמודים לדפנות בלי להסתבך יותר מדי- את הספק אפשר לחבר לרשת גם עם גומיות(ההנחה שהרשת היא מאלומיניום בעובי של 0.8מ"מ או יותר.)- וגם כל החלק האחורי פתוח ומאוורר(אפשר לשים על הרשת ציפוי כמו של הפילטר של המזגן להפחתת האבק).

את החורים שיש לך מקדימה, הייתי גם כן שם רשת דומה ומאחוריהם שם את המאווררים.

אם השידה היא במתכונת של מגירות והמיקום של הHTPC הוא בתוך מגרה לשעבר, הייתי ממליץ לך לבנות אותועל בסיס נשלף לצורך ניקוי פשוט ויעיל עם לחץ אוויר אחרת ישב לך שם אבק שלא תוכל לנקות בפשטות.

אני לא יודע איפה אתה גר בשביל להמליץ לך על חנות לקנות או מה יש להם במלאי, אני דיברתי על מאווררים של 120 מ"מ של חברת TERMALTAKE(הם בד"כ בצבע כתום)- אל תתפתה לכאלה עם אורות ושטויות, יכול להיות שיש עוד חברות ודגמים של מאווררי מארז שקטים- אבל זה חברי הפורום פה יותר מבינים ממני.

לגבי הקרור למעבד: חברת ARCTIC FREEZER COOLER 64 PRO זה מגדל עם פלטות מתכת שעליהם יושב מאוורר שקט שפועל לפי הצורך והחום(אל תשכח למקם אותו שהמאוורר פונה לכיוון חוץ המארז. הנה הדגם בחנות אחת: http://skypc.co.il/pl_product~AC-FREEZER-64-PRO~18~0.htm (יש גם דגם למעבדי אינטל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...