הקמת רשת חוטית ביתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקמת רשת חוטית ביתית

MasterDK

Recommended Posts

טוב קודל אין לי שום ידע ברשתות בכלל לכן אין לי מושג מה ואיך לעשות.

כרגע יש לי מחשב אחד שמחבור למודם TNN Aztech ADSL2+ ETHERNET BRIDGE DSL-600E של בזק. המחשב מתחבר עם כבל רשת למודם ומודם מתבחר עם כבל טלפון לקו טלפון. הספקית שלי היא אינטרנט זהב בחיבור של 2.5 מגה עם חייגן.

בקרוב מאוד אני קונה עוד מחשב ורציתי לדעת אין ניתן במינימום הוצאות לחבר את שני המחשבים לאינרטנט ככה שכל אחד מהם יוכל לגשת לאינרטנט ללא צורך במחשב השני (כלומר עדיף לא מודל של שרת ולקוח כי נניח ולא תיהיה לי אפשרות להשאיר את השרת דלוק). מה אני צריך לקנות? כמה זה יעלה? ואיך אני מחבר את כל זה?

עוד משהוא קטן: כנראה שבזמן הקרוב אקנה גם מחשב נייד. ולכן הייתי מעדיף לבנות את הרשת הנ"ל כך שבעתיד תיהיה לי אפשרות לחבר עוד מחשב אחד בצורה חוטית או אלחוטית.

נ.ב.

נכון לעכשיו שני המחשבים יריצו , לרמות שכנראה אחד מהם יריץ (אם זה משנה).

תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטרה היא רק גלישה באינטרנט או גם העברת קבצים גדולים בין המחשבים?

מצרכים:

1 מתג אתרנט

מחיר: לקבצים גדולים מומלץ מתג שתומך 1Gb שעלותו 250-300 שקל, אם השימוש רק לאינטרנט אז מתג 100Mb שעלותו 60-100 שקל

1 כבל קצר, כבל קצר שיחבר בין הנתב (המודם) לבין המתג, בדרך כלל מגיע עם המתג ואם לא אז מחירו נמוך.

1 כבל ארוך שיגיע עד המחשב השני, מחיר 3-5 שקל למטר תלוי באיכות

וזהו :P

בהנחה שתרצה לחבר את הנייד בעתיד בחיבור קווי אז פשוט תצטרך עוד כבל .

במידה ותרצה אז זה כבר סיפור אחר שכולל קניית נתב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובה!

העברת קבצים לא חובה, עדיף אומנם, אך מחוסר תקציב זה לא כזה קריטי.

עכשיו תן לי רגע להבין: יש לי מודם שמחובר לקו טלפון ולמתג, ו2 מחשבים שיתחברו למתג וזהו? אני לא צריך ראוטר או משהוא בסגנון? וזה שהחיבור שלי הוא עם חייגן לא אמור להפריעה? כלומר לא תיהיה לי בעיה לחבר את מחשב א' לרשת כשאר מחשב ב' כבוי, לחבר מחשב ב' לרשת כאשר מחשב א' כבוי ולחבר את שניהם לרשת?

מצטער על כמות שאלות אני פשוט ממש לא מבין בנושא :-X

תודה רבה מראש שוב.

נ.ב.

במהירות תתחלק ל 2 בין המחשבים נכון? כלומר אם יש לי חיבור של 2.5 כל מחשב יהיה מחובר ב 1.25מגה? אני צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודם שיש לך הוא ETHERNET BRIDGE כלומר הוא כבר (ROUTER) פשוט תצטרך לעשות לו שינוי בהגדרות שלו כדי שיתחבר בצורה אוטומטית ולא באמצעות חייגן במחשב

והעברת קבצים תהיה עדיין אפשרית, פשוט לקבצים גדולים יקח יותר זמן :)

המהירות לא מתחלקת ליניארית שווה בשווה

מי שמבקש יותר בדרך כלל יקבל יותר, מה שאומר שאם מחשב אחד ישתמש בתוכנה לשיתוף קבצים שמבקשת המון , ולא תגביל אותו תוכנתית, הוא יקבל את רוב הרוחב פס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אא אוקי הבנתי.. אז בעצם המחשבים יתחברו למתג והמתג למודם/נתב והוא לקו הטלפון נכון?

כלומר כל מה שאני צריך זה SWITCH וכבלים.

איזה מתג מומלץ במחירים לא גבוהים אבל שיהיה איכותי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכנן להוסיף מחשב בחיבור , תקנה כבר נתב ב200 ש"ח. סה"כ השקעה של עוד 100 ש"ח מקנית מתג.

אני ממליץ על 3CRWER100-75 או BR-6204WG. שניהם יעשו עבודה יותר טובה מהמודם שלך בתור .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...