כתבה חשובה לבעלי רכב! - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כתבה חשובה לבעלי רכב!

Born2Kill

Recommended Posts

אני בקושי מגיע לת"א גם ככה ומשתדל להמנע מכך ככל הניתן, מבחינתי שיסגרו את העיר לחלוטין. הכל פקוק, אין חניה, אין נורמלית, הכל יקר (וללא שום ערך מוסף). עכשיו אגרת הגודש תהיה ה-coup de grâce למעמד הביניים בעיר ולחלק גדול מהעסקים שפשוט יארזו ויעזבו לפריפריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגרת גודש מיושמת בהצלחה בכל העולם, אבל העניין הוא לספק לאנשים דרך חלופית נורמאלית להגיע לעבודה.

אגרת גודש ללא נורמאלית זה סתם עוד מס על שכבות הביניים שכבר ככה כורעות תחת עומס המיסים.

ומעבר לזה, צריך להזכיר לאנשים שיש עוד מקומות בארץ חוץ מהמטר-רבוע המזוהם שנקרא ת"א.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל שימו לב שמדברים שם בכלל על סוף 2009, כך שזה די רחוק -כשנה מהיום, לפחות.

מעבר לכך, כמו כל דבר אחר במדינה הזו, בסופו של דבר זה בטח ייפול, והפעם אני דווקא בעד גניזת הרעיון.

כפי שאמר פה מישהו מעליי, אגרת גודש צריכה לבוא בד בבד עם פתרון יעיל של תחבורה ציבורית.

נכון להיום פתרונות התחבורה הציבורית בת"א ושאר הערים המדוברות בכתבה הם גרועים בלשון המעטה.

הרכבת הקלה לא תהיה מוכנה עד סוף 2009, לפחות לא בת"א, שהיא המטרופולין המרכזי שסובל מבעיית הגודש.

מעבר לכך, אפילו פרוייקט הרכבת שיחזור את הערים דרומית לת"א (חולון, בת-ים והלאה) עוד לא הסתיים ומדברים שם על 2010.

בקיצור, את המדינה שלנו מנהלים חכמי חלם ומר פינס יכול ל"פטר" את כולם. הוא עדיין לוזר לא יוצלח שלא אכפת לו מכלום כי יש לו של המדינה, עם נהג, שאתם וההורים שלכם משלמים. כמובן שהוא לא ישלם אגרת גודש כשהוא ייכנס לעיר במסגרתו כח"כ וגם אם כן, אז אתם וההורים שלכם תשלמו את זה הרי.

בקיצור, יש לנו מדינה של אופורטוניסטים וחכמי חלם....ברוכים הבאים לישראל 2008.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמר ידידי המלומד shuy, הדבר הזה מבוצע בערים שיש איך להגיע אליהן מבחוץ בצורה יעילה (ולא, רכבת אחת שעוברת בכמה ערים לא עונה על הקריטריון), יש בתוכן מערכת תחבורה נורמאלית (והכוונה לחשמלית בכבישים, ורכבת תחתית, לא למזחלות שנקראות אוטובוסים שעומדות בפקקים כמו כל אחר).

דרך אגב, מה עם אלה שגרים בעיר? הדבר חל גם עליהם? (לא היה לי כח לקרוא את כל הכתבה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, את המדינה שלנו מנהלים חכמי חלם ומר פינס יכול ל"פטר" את כולם. הוא עדיין לוזר לא יוצלח שלא אכפת לו מכלום כי יש לו של המדינה, עם נהג, שאתם וההורים שלכם משלמים. כמובן שהוא לא ישלם אגרת גודש כשהוא ייכנס לעיר במסגרתו כח"כ וגם אם כן, אז אתם וההורים שלכם תשלמו את זה הרי.

הכוונה היא טובה בסה"כ ותשפר את איכות החיים של כל הסובבים, הבעיה שהעשירים יהנו ממנה מאוד, וזה בגלל 2 סיבות

1 לא מזיז להם 50 ש"ח ....

2המון אנשים יצמצמו את פעילותם הריכבית בעיר, הלחץ בדרכים יופחת ויהיו יותר מקומות חניה...

לדעתי צריך לחשוב על מנגנון יותר יצירתי, למשל משהו בשלוף: נניח שמצלמות מצלמות את המספר של הרכב כדי לשלוח חשבון. הן יחוברו למחשב של משרד הרישוי, ובהתאם לסוג הרכב יגבה מס משתנה. הכוונה היא שרכב שהוא מעבר למשפחתי או קטן, ישלם בעחיו סכומים שהולכים ועולים בצורה חזקה עם מחיר הרכב...

משהו אחר שקשור ומעצבן זה נתיבי התחבורה הציבורית. כשאוטובוס נוסע שם זה מבורך! אבל מונית ספיישל שמסיע סלב צפונבוני או כל אחד אחר, מצידי שתיסע בנתיב רגיל ותחכה כמו כולם...

האמת זה גם הציץ לי רעיון. מי שמגיע לתל אביב שיחנה במקום הכי קרוב לעיר שבו לא משלמים, יקח מונית ספיישל שתרוץ בנתיבים השוממים ויעלה לו בערך אותו הדבר כמו לשלם אגרה וגם יחסוך דלק, חניה ובלאי של הרכב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צריך לחשוב על מנגנון יותר יצירתי, למשל משהו בשלוף: נניח שמצלמות מצלמות את המספר של הרכב כדי לשלוח חשבון. הן יחוברו למחשב של משרד הרישוי, ובהתאם לסוג הרכב יגבה מס משתנה. הכוונה היא שרכב שהוא מעבר למשפחתי או קטן, ישלם בעחיו סכומים שהולכים ועולים בצורה חזקה עם מחיר הרכב...

האמת זה גם הציץ לי רעיון. מי שמגיע לתל אביב שיחנה במקום הכי קרוב לעיר שבו לא משלמים, יקח מונית ספיישל שתרוץ בנתיבים השוממים ויעלה לו בערך אותו הדבר כמו לשלם אגרה וגם יחסוך דלק, חניה ובלאי של הרכב...

עוד לא הבנת? לא משנה על איזה רעיון יחשבו, כל עוד הוא מערב אגרת גודש (או כל שם אחר שימציאו לה) בזמן שאין פתרונות תחבורה ציבורית הולמים הוא רע מיסודו.

אם הרכבת שנבנית ליד הבית שלי מזה מספר שנים, הייתה מוכנה לפני מספר שנים, לא הייתה לי שום סיבה להגיע לעיר עם , באזורים בהם עוברת הרכבת. ואני לא היחיד.

אז אמרנו רכבת. אחרי זה מה נשאר? רכבת קלה בתוך העיקר שעוברת קרוב לתחנות רכבת רגילה, ובזה פתרנו חלק לא מבוטל מהבעיה. עכשיו, אפשר לעשות אגרת גודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע ואם מישהו גר בפ"ת ועובד בת"א?! זה מטורף וממש דבילי!

אני רואה שזה רק נמשך העשירים צומחים והעניים יורדים יותר ויותר - הדברים הפשוטים של היום יהיו כלכך יקרים

שאנשים לא יעמדו בזה , זה נהפך להיות עולם של עשירים בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...