שאלה בקשר לRAID0 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לRAID0

WildFire

Recommended Posts

דגם לוח האם שלי הוא זה:

Gigabyte GA-M57SLI-S4

ממה שראיתי, הוא תומך RAID0.

יש לי שני כוננים קשיחים של "160" GB, אחד של WCD ואחד של .

רציתי לדעת איך אני עושה את זה, אם אני הולך לאבד את כל מה שיש לי על הכוננים, ואם זה שווה את זה מבחינת תוספת הביצועים.

עוד שאלה אחת: זה יוצר מחיצה אחת מהירה יותר? [אני לא מבין במערכים כאלה כלום]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר יוצרים מערך רייד מאבדים את הנתונים שעל הדיסקים (חוץ מבקרים יעודיים, אין לך את זה אז זה לא משנה). בד"כ

עדיף לעשות מערך RAID עם כוננים זהים למרות שבמקרה שלך זה גם יעבוד, פשוט קצת פחות יעילות.

תוסף ביצועים - עד 40% בקריאה\כתיבה של קבצים גדולים, ירידה קלה בגישה האקראית לדיסק.

לאחר יצירת מערך RAID מערכת ההפעלה מתייחסת אליו כאל כונן פיזי אחד שאותו ניתן לחלק לכמה מחיצות שרוצים (כמו כל

כונן פיזי בודד).

קח בחשבון שהסיכוי לאובדן נתונים במערך כזה הוא כפול - תקלה בהרדיסק אחד גורמת לאיבוד כל המידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר יוצרים מערך רייד מאבדים את הנתונים שעל הדיסקים (חוץ מבקרים יעודיים, אין לך את זה אז זה לא משנה). בד"כ

עדיף לעשות מערך RAID עם כוננים זהים למרות שבמקרה שלך זה גם יעבוד, פשוט קצת פחות יעילות.

תוסף ביצועים - עד 40% בקריאה\כתיבה של קבצים גדולים, ירידה קלה בגישה האקראית לדיסק.

לאחר יצירת מערך RAID מערכת ההפעלה מתייחסת אליו כאל כונן פיזי אחד שאותו ניתן לחלק לכמה מחיצות שרוצים (כמו כל

כונן פיזי בודד).

קח בחשבון שהסיכוי לאובדן נתונים במערך כזה הוא כפול - תקלה בהרדיסק אחד גורמת לאיבוד כל המידע.

קראתי שזה עדיין זניח ביותר למשתמש ביתי.

"רציתי לדעת איך אני עושה את זה, אם אני הולך לאבד את כל מה שיש לי על הכוננים"

לגבי איך אני עושה את זה, יש לי אפשרויות בביוס [הייתי מצלם אם היה לי איך], ואחרי שאני עושה Enable הוא נותן לי sata1 primary וslave, ככה שלוש פעמים [עד sata3], זה אומר שאני צריך לחבר את זה בלוח אם עד שזה יזוהה כsata1 וsata2?

ואני יכול לעשות RAID בלי לאבד את כל המידע על הדיסקים? או שאני אאלץ לפרמט את שניהם לפני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ליצירת המערך - אני לא נכיר את לוח האם שלך כך שלא אוכל לעזור.

תכיר:

Gigabyte GA-M57SLI-S4 - איך שלא קוראים לך שעוזר לי לעשות RAID.

עכשיו, לאחר ההיכרות המרגשת הזו, למה אתה מתכוון שאתה לא מכיר את לוח האם שלי, מה אתה צריך? תמונות מהביוס? אני אנסה לארגן משהו מהרשת.

http://img225.imageshack.us/my.php?image=dsc07640qq1.jpg

יש לי משהו דומה לזה:

http://www.bjorn3d.com/Material/revimages/motherboards/XFX630i-7150/Bios_RAID.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...