רשת בין ויסטה לXP - בעיה בויסטה - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשת בין ויסטה לXP - בעיה בויסטה

wallace

Recommended Posts

ראשית כל אציין כי אני משוכנע שהבעיה היא בהגדרות הויסטה, ועל כן זה הפורום המתאים.

שבוע שעבר התקנתי ויסטה 64. ההתקנה של הרשת יחד עם הXP 32 שיש לי הייתה פשוטה, רשמתי את כתובת מחשב הXP ברשימת הכתובות וקיבלתי חלון בו נתבקשתי להזין את שם המשתמש והסיסמה של המחשב. הזנתי, ומיד הייתי בתוך המחשב, עם גישה מלאה לכל התיקיות המשותפות.

אולם כעת, כשאני מנסה להתחבר למחשב באותה הדרך, הוא שוב מבקש את שם המשתמש והסיסמה, וכשאני מזין אותם הוא רושם שהם לא נכונים.

יש לציין כי אני מצליח להתחבר למחשב הויסטה ממחשב הXP בלי בעיות וללא סיסמאות.

כמו כן, הצלחתי להתחבר למחשב הXP ממחשב אחר שנמצא ברשת, ועל ידי הזנת שם המשתמש והסיסמה הייתי בפנים.

מכל אלה הסקתי כי הבעיה נמצאת בהגדרות כלשהן בויסטה, שלצערי אני עדיין לא בקיא בכל נבכיה.

פעולות שעשיתי בניסיון לפתור את הבעיה:

1. מכיוון ששמות המשתמש והסיסמאות ב2 המחשבים (XP וויסטה) זהים לחלוטין, ניסיתי לפתוח משתמש נוסף על מחשב הXP ולהתחבר עם שם המשתמש והסיסמה שלו, אולם ללא הצלחה.

2. network and sharing center - רק network discovery ו-file sharing מסומנים.

3. אני לא יודע אם זה קשור, אבל התחברתי למחשב הXP בRD ללא בעיה.

תודה רבה לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו ש password protected sharing מכובה אתה עדיין דרוש להזין סיסמא?

זה בדיוק החלק התמוהה בכל הסיפור :nixweiss:

ניסיתי גם להחליף שם למחשב הXP (אולי נשמרו העדפות מסוימות לשם הקודם) והבעיה לא נפתרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שבוצע אישהו שינוי ב group policy אצלך...

מה היה השינוי/עדכון האחרון במחשב לפני שזה קרה?

הרשת מוגדרת כל public/work/home?

בgroup policy שיחקתי לפני שהחלה הבעיה, כדי לסדר חיבור נוח לRD.

השינויים היחידים הם התקנת תוכנות והגדרות שונות (מערכת חדשה, אחרי הכל...).

את השאלה האחרונה שלך לא כל כך הבנתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שינית ב group oilicy?

בויסטה יש כמה תבניות לרשת לפי סוג המיקום שלה כאשר הרשת בבית היא עם האבטחה הכי נמוכה והרשת הציבורית היא הכי גבוהה.

את ההגדרות האלו אפשר לראות ב network and sharing center.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שינית ב group oilicy?

בויסטה יש כמה תבניות לרשת לפי סוג המיקום שלה כאשר הרשת בבית היא עם האבטחה הכי נמוכה והרשת הציבורית היא הכי גבוהה.

את ההגדרות האלו אפשר לראות ב network and sharing center.

היי, ההגדרות בsharing center הן על private.

בעניין השינויים בGP - שיניתי שם בsecurity options את account: limit local account use of blank passwords... לdisabled.

אני לא ממש רואה איך כזה דבר יכול להשפיע בבעיה שלי. על כל פנים, יכול להיות שתוכנה צד ג' ביצעה שינויים בGP (קשה לי להאמין, אבל כבר אין לי רעיונות). האם יש דרך להחזיר את הגדרות ברירת המחדל? או אולי מה ההגדרות שצריכות להיות על מנת שזה יעבוד כראוי...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח =] זה פשוט נוח ככה לענות על כל השאלות כשיש אותן מול העיניים...

שחזור מערכת יהיה בעייתי ביותר... הרבה תוכנות והרבה הגדרות חדשות נכנסו למחשב מאז שהרשת פעלה בפעם האחרונה וזה עלול ליצור לי בלאגן...

אני רוצה להאמין שיש דרך אחרת להתמודד עם זה, על אף שכבר חיפשתי בגוגל תשובות אפשריות לפני הפניה לפורום הזה, ולא נראה שזו בעיה נפוצה.

האמת, לא אכפת לי שהוא מבקש סיסמה, אבל אני מכניס את הנתונים הנכונים והוא בכל זאת דוחה אותי, וכשאני מכניס במחשב אחר את אותם הנתונים הוא נותן לי להתחבר.

האם יש בכל זאת רעיונות נוספים, מלבד אפשרויות קיצוניות? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל ה LAN MANAGER ?

לנסות ככה

Click on the Start button and select Run

Type secpol.msc and press Enter

In left frame, under Security Settings, double-click on Local Policies

Under Local Policies, click on Security Options

Look for "Network Security: LAN Manager authentication level" in the right pane and double-click on it

In the dropdown selection for authentication level, select "Send LM & NTLM - use NTLMv2 session security if negotiated

Close any open explorer and try

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל ה LAN MANAGER ?

לנסות ככה

Click on the Start button and select Run

Type secpol.msc and press Enter

In left frame, under Security Settings, double-click on Local Policies

Under Local Policies, click on Security Options

Look for "Network Security: LAN Manager authentication level" in the right pane and double-click on it

In the dropdown selection for authentication level, select "Send LM & NTLM - use NTLMv2 session security if negotiated

Close any open explorer and try

אדיר. אין לי מילים. עבד כמו גדול!

אני ממש מודה לך! תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...