"בכיתה שלי לא תדברו רוסית" - תלמיד בכיתה הזאת - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"בכיתה שלי לא תדברו רוסית" - תלמיד בכיתה הזאת

ktanta harta

Recommended Posts

תגידו לי אתם חושבים לפני שאתם מדברים(או כותבים) ::)?!?!

טם לא שמתם לב... עדיין אין דיקטטורה בישראל אלא דמוקרטיה.... שי להם את חופש הביטוי! כל אחד יכול לדבר באיזה שפה שהוא רוצה, באיזה מקום שהוא רוצה ובאיזה זמן שהוא רוצה...

זה לא משנה את העובדה שזה לא בסדר/מנומס. חוץ מזה שלדעתי מדינת היא מדינת הלאום היהודי מעל הכל.

העולים החדשים מרוסיה צריכים כבר להבין ולהפנים שלדבר רוסית לייד ישראלים זה לא מקובל ולא מתאים. זה לא מקרה של בה"ס וזה לא מקרה שבצבא הקומונות של ה-"רוסים" דיי חסר טקט וחסר הגיון. ואני מדבר על יחסי אנוש מינימליים. כשאני נמצא בעבודה ואני עובד עם חבר שלי שהוא רוסי, ופתאום מגיע עוד מישהוא מהחברים שלו ומדבר איתו רוסית חצי שעה לידי זה לא נימוסי ולא הוגן.

בדיוק אותו דבר בנוגע למדריכים במעבדות של פיזיקה כאשר אני שומע את המדיריכים מדברים בינהם ברוסית (עליי כמובן) ומתווכחים בינהם.

לא מקובל ולא מתאים.

גם לרופאים בסורוקה נאסר לדבר ליד החולים ברוסית.

יש אנשים שחיים לידי (זה אני הישראלי) וזה ממש לא מנומס להעביר מסר כדי שהצד המאזין (אני) לא יבין אותו.

אבל בסופו של דבר יש דרך וצורה להעביר את המסר הזה (המקרה של המורה).

אני מסכים עם MORTAR... הרוסים (רובם הגגדול) צריכים להיות חלק מהקהילה בישראל ולא חלק נפרד.

אבל לפי מה שהבנתי, בכיתה היו כמה רוסים, והם דיברו ברוסית וצחקו על המורה, ובאמת בכיתה בישראל

אסור שידברו ברוסית... זה סתם גורם להם להתבדל משאר התלמידים.

קראת את מחשבותי :>

אכן קוראי מחשבות :) (או בהארכה: what they said ^^^ )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טם לא שמתם לב... עדיין אין דיקטטורה בישראל אלא דמוקרטיה.... שי להם את חופש הביטוי! כל אחד יכול לדבר באיזה שפה שהוא רוצה, באיזה מקום שהוא רוצה ובאיזה זמן שהוא רוצה...

צודק.....

אבל אני נגד זה שאנשים מדברים ברוסית, כי מה לעשות הם הגיעו לפה! ותראה יש את הזקנים הללו שכבר גם ככה לא יעזור כלום כי הם חיו את רוב חיהם ברוסיה והם לא יכולים להשתנות.....

נגיד אני מדבר רק עיברית אבל מה לעשות אימא שלי מדברת איתי רוסית לפעמיים ברחוב וזה עושה לי בושות ::)....

ואני מבטיח לך שעם היו פה עולים מתימן שעלו מהארץ הזו ונולדו שם (לא ממוצא) גם הם היו מדברים תימנית!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי במקומות רשמיים, משרדי ממשלה בתי חולים וכו... צריך לאסור לדבר בשפה אחרת מעברית, כמובן עם יוצאי מן הכלל, לדוגמא: פצינט שלא מבין עברית, או שלא מדבר שוטף עברית ורוסית זו השפת אם בשבילו אז טבעי זה שהרופא ידבר איתו רוסית. בבית, ובמקומות אחרים כל אחד רשאי וצריך לדבר בשפה שהוא רוצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים , חלקכם מדברים שטויות תסלחו לי.

לכל אחד יש זכות לדבר באיזה שפה שהוא רוצה ואיפה שהוא רוצה...

הילדים לא בסדר שצחקו על המורה , אבל כמו שהמורים אוהבים לומר "יש הבדל בין מורה לתלמיד"

אז המקרה הזה הוא לא יוצא דופן , גם פה יש הבדל בין מורה לתלמיד.

המורה יכולה מקסימום להעניש תלמיד , אם אני הייתי במקום אותם ילדים והמורה הייתה מתבטאת ככה נגדי ,

אני בפירוש אומר שהייתי נוקט באלימות פיסית נגדה..חחחח תבינו לבד :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה מאוחרת ששמתי בהודעה מלמעלה:

זה לא משנה את העובדה שזה לא בסדר/מנומס. חוץ מזה שלדעתי מדינת היא מדינת הלאום היהודי מעל הכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הילדים לא בסדר שצחקו על המורה , אבל כמו שהמורים אוהבים לומר "יש הבדל בין מורה לתלמיד"

המורה יכולה מקסימום להעניש תלמיד , אם אני הייתי במקום אותם ילדים והמורה הייתה מתבטאת ככה נגדי ,

בדיוק! :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסעתי לבקר חבר שהיה איתי בצבא ועכשיו גר בפלורידה

ליד החברים שלו הוא הכריח אותי לדבר איתו רק באנגלית מכיון שזה לא מנומס כלפיהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל..תן לי לשאול אותך את זה :

איך הוא אמר לך את זה ?

יהודי עברי מטונף למה באת לפה בכלל תחזור לישראל , כאן אתה לא תדבר עברית !

או בגישה היותר....שפוייה :

בבקשה תדבר איתי רק אנגלית כי זאת לא יפה כלפי החברים שלי שנמצאים פה ולא יבינו מה שאנחנו מדברים...

אה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנומס בטוח אבל ההערה שלך הזכירה לי לילה אחד שהלכנו לאכול שווארמה בדוכן של ישראלי שנמצא בגטו של יורדים

הצעקות בעברית מדוברת שרצו שם לא ביישו את שכונת התקוה במוצאי שבת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק כאן הבעיה. הייתי בטוח שכמה משתמשים יצעקו "דמוקרטיה" וז-"זכות הביטוי". לא על זה מדובר ולא זו הסוגייה.

אני מנסה להסביר שוב. אף אחד לא אוסר על אף קבוצה כזו או אחרת לדבר בשפתם. העיניין הוא שהם מדברים ליד ישראלים, שאינם מבינים את השפה. מה אמור להרגיש הישראלי?(שבדוגמא הזו יכול להיות חבר/ מכר לעבודה/תלמיד /חייל ליחידה/ מורה ומדריך) אז תאמין לי שאני הרגשתי פעמים רבות רע והחלטתי לא להיות נימוסי ועשיתי מה שעשיתי.

כמו כל דוגמא של יחס של מורה לתלמיד (אלימות מילולית, פיזית וכ...) זה מקרה יחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי זה קרה הרבה פעמים. בדר"כ אני עושה פרצופים של תפסיקו או הולך או מבקש או עושה כאילו אני מבין מה שהם אומרים וזורק ג'יבריש ברוסית.

וזה לא עניין של דמוקרטיה, מי שיעשה ככה ליד ישראלים, ישראלים לא יאהבו אותו ואם זה או כאלה, צריך לשתף פעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שלומד בכיתה שיש בה חלק גדול של עולים חדשים (תשע מתוך 26, ויש עוד עולים "ישנים")

אני יכול לומר שבהחלט יש בעיה עם הקטע הזה שהם מתבודדים עם עצמם כשהם מדברים רוסית בינם לבין עצמם, וזה לא שהם לא יודעים עיברית או משהו, כי מתוך כל התשע רק שנים לא ממש מדברים עיברית טוב, והם בכלל לא שייכים לאותה קבוצה של אלו שמדברים בינם לבין עצמם רוסית.

והדבר הזה בהחלט מוביל לעויינות בין הקבוצה של הישראלים ועולים ישנים לבין העולים החדשים, והכי מצחיק שזה הכל בגלל אחת שכאילו מנהיגה את המרד בעיברית, שסחפה איתה את כל שאר העולות שעד אז דיברו עיברית מדי פעם ועכשיו הן בכלל לא מדברות עיברית וזאת בהחלט בעיה...

במקום לנסות להשתלב הם מתבדלים להם ומסתגרים בתוך עצמם, לא מזמן אפילו ראינו מערכון שלם על הקטע הזה בתוכנית של שי ודרור,

כשעלה הערוץ הרוסי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עצמי רוסי, ומדבר רוסית, דיי טובה, ואין לי בעיה עם עברית.

ואני מסכים פה עם האנשים בקשר להתבודדות, זה באמת דפוק, לי בקושי יש חברים רוסים.

אבל תחשבו על זה מצד שני אולי הם לא אוהבים את החבר(/')ה פה!

אני לא אוהב לדבר ברוסית עם חברים שלי, כי ככה זה לא ממש יפה לחברים אחרים שלי, וזה גם מעצבן שהם לא יכולים להצטרף לשיחה.

וזה גם די מביך לדבר רוסית..בעע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...