דרושים מאווררים תקציב לא מוגבל, שיהיה קריר ושקט - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרושים מאווררים תקציב לא מוגבל, שיהיה קריר ושקט

1_Nike_1

Recommended Posts

תמונות מצב

dscf1449ad4.jpg

dscf1455sq5.jpg

מאווררים שיש לי שניתן להשתמש בהם

http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=174_124&products_id=3830

יש לי גם את המאוורר הזה (האמת גם את ההיטסינק אבל אין בו צורך) הוא 90מ"מ

http://www.cpusolutions.com/8004744CPU/itemdesc.asp?ic=FANCPUAM2-CL-P0&eq=&Tp=

אוקיי אז הכי חשוב שקט. לא אכפת לי מהמחיר. ואם יש לכם רעיונות לגבי מיקומים של המאוררים, מוציא מכניס אויר... מה שלא יהיה, אשמח לשמוע.

(יש תמונה) אז ככה שני מאווררים בקדמת המארז ליד הכוננים הקשיחים מכניסים אויר, אני רוצה שיהיה שם אחד גדול במקום שניהם כדי שיהיה יותר דחיפת אויר וגם יותר שקט. יכלתי להשתמש ב130מ"מ אבל זה מאוורר רק לכיוון אחד. אני יכול לשים אותו הפוך עם אומים וברגים אבל זה לא יהיה יפה ואסתטי. ניסיתי להכניס אותו לתוך הפאנל הקדמי במארז אבל ללא הצלחה.

הלאה. מאוורר אחד מוציא מאחורה אויר, 120מ"מ הוא קצת עושה רעש הייתי אומר. כשאני עוצר אותו אני מרגיש בהבדל. הייתי רוצה אחד יותר שקט. או שאולי כדאי לי לעשות לו מוד ל7 או 5וולט... מה שתציעו אשמח לשמוע.

נ.ב. ה130 מ"מ התאים שם בול! ממש בול, אבל בדלת של המארז יש מנגנון קטן של מנעול וידית, אז הדלת לא נסגרת עד הסוף, אז הורדתי אותו משם. בעיקרון בשביל זה קניתי אותו אבל התבאסתי שהוא לא התאים לשום מקום.

הלאה. בצד השמאלי של המארז (יש תמונה למעלה) יש פס של גריל ברוחב 60מ"מ. האם כדאי בכלל לשים שם מאווררים? כי ידוע שקטן יותר = יותר רעש. ואם אני אקנה מאווררים שהם דווקא שקטים אז הם יהיו יותר יקרים. והשאלה האם זה שווה את ההבדל במעלות שזה יכול לתת אם בכלל. (נ.ב. האורך מאפשר 4 מאווררים כאלו של 60מ"מ)

הלאה. גם באותו צד של המארז בהמשך מול הלוח אם יש שני גרילים שניהם מתאימים למאווררים של 90מ"מ. כרגע המאוורר של הTT שהזכרתי בהתחלה נמצא שם אבל בין אם הוא מחובר או לא, אין שום הבדל במעלות. אז ככה שכרגע הוא לא מחובר, כי יש לו חיבור 3 פינים ללוח אם וזה קשה לחבר אותו כל פעם כשסוגרים מארז. זה ממש לא נח.

נ.ב. המאוורר 130מ"מ יש לציין שגם הוא נועד להיות למעבד ולכן גם לו חיבור 3 פינים ללוח אם. (רק שתדעו)

חשבתי אולי לשים אחד שיכניס אויר למטה ואחד יוציא למעלה כי ידוע שאויר חם עולה למעלה. או שבגלל שהקולר של ה88GT מעיף את החום כלפי מטה אז אולי דווקא עדיף להיפך?

אחרון חביב

בצד השני של המארז.. כלומר הצד המקביל. יש לי (ניתן לראות בתמונה של הכוננים הקשיחים) אפשרות לשים שם 3 מאווררים של 90מ"מ (דרך אגב כשאני אומר 90 כמובן שאני מתכוון 92, זה סתם הרגל לומר 90).

אז האם כדאי שכולם יכניסו, או יוציאו או מה בידיוק?

בקיצור.. הבנתם את התמונה. אז אילו מאווררים כדאי ולאן?? והאם יכניסו או יוציאו???

תודה רבה לכולם!!!!!!!!!!!!! :yelclap: :yelclap: :yelclap: :yelclap: :yelclap: :yelclap:

נ.ב. חשוב מאוד השקט אני חייב להדגיש. כלומר, אני לא רוצה שיהיה יותר שקט ממה שזה עכשיו, אבל שלא יהיה יותר מזה. כלומר מה שעכשיו רמת הרעש, זה הגבול.

וכמובן חשוב הטמפ'.

המעבד דיי בסדר גם הכוננים הקשיחים. אני חושב שהכרטיס מסך טעון שיפור עם טמפ במנוחה של 55-56 מעלות צלזיוס.

ואולי גם את המעבד אפשר לשפר עם סירקולציית אויר נכונה.

עוד דבר קטנטן אפשר תוכנה שמאפשרת לדעת את מהירות המאווררים ולשלוט בהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. סדרת הS-Flex של סיית' תהיה עדיפה על סדרת הKaze Jyuni שכן הם יחזיקו מעמד לאורך יותר זמן הודות למיסב טוב יותר.

ב. טמפ' הכרטיס מסך מעולה.

לגבי סידור המאווררים,

מאוורר 120מ"מ שיכניס אוויר ועוד אחד שיוציא יספיקו, אם תוכל לסדר שמקדימה יכנסו שני 120 זה יהיה מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכנסתי לאתר שהבן אדם הביא. לנעה מחשבים יענו...

נכנסתי למאווררים 120מ"מ ופתחתי את דף היצרן של כולם ועשיתי השוואה והגעתי למסקנה שה120מ"מ הטובים והשקטים ביותר הם

http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=12&lng=en&set=1

http://www.silenx.com/ixtremaprofans.asp?sku=ixp-76-18

שניהם דוחפים בסביבות ה90CFM ביחס ל 18-19דציבלים

אבל רואים את זה במחיר שלהם 100+ שקל למאוורר

אבל זה בסדר אם הם טובים לא אכפת לי.. אני לא מתכוון להחליף מארז בשנים הקרובות :]

מה לגבי 92מ"מ?? ומה לגבי המיקום שלהם במארז?

האם כדאי לקנות מאווררים ואז לעשות נסיונות ולראות באיזה מצב הטמפ טובה ביותר??

עריכה: לSFLEX יש 20dbA על 50CFM... זה לא פחות טוב מהnoctua?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הSilentX, הנתונים שלהם לא מציאותיים - בביקורת ליהם רואים בבירור שהמאווררים מציגים ביצועים פושרים ולא יותר מזה.

לגבי הNoctua, אין צורך לקחת אותם, הSflex יספיקו.

אין צורך לשים מאווררים נוספים שיזרקו אוויר לכיוון הדיסקים, זה רק יפגע בתפוקה של ה120 הקידמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור כל מה שחשבתי לעשות.. שזה 3 92"מ ועוד 2 92מ"מ מהצד הקרוב יותר... להחליף 120מ"מ ולשים גם 120מ"מ במקום שני 92מ"מ.. כל זה... ואתה אומר לשים שם 120 וזהו...?

יענו כל מה שכתבתי ואתה אומר שזה בולשיט ושאני צריך להחליף את ה2x92mm ב1x120mm ולא לגעת עוד בכלום??

אבל אני רוצה לשפר את הטמפ' של המארז בשביל OC שאני מתכנן לעשות וגם לעשות אותו יותר שקט.

עריכה: ולגבי איזה גרסה ספציפית של SFLEX אתה מתכוון שאני אקח? והאם זה יהיה שקט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאווררי ה92מ"מ לא יעילים במיוחד.

מהש אתה יכול לעשות זה לקדוח חור נוסף בגג המארז שיתאים למאוורר 120 מ"מ. ותכוון אותו כך שיוציא אוויר מתוך המארז.

בכל אופן,

איזה מותקן על המעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Spire SP507B7-U DiamondCool

יש לי אותו מאז שהיה לי -די.

וחשבתי על משהו...

הרי יש לי שני מאווררי 92מ"מ שמעיפים מקדימה אויר אל הכוננים הקשיחים

אולי אני לא אשים שם מאווררים ובמקום אני אשים מאחורה איפה שיש מקום ל3 מאווררים שיכניסו.. ואיפה שיש מקום ל60מ"מ אני ישים כאלו שיוציאו

ואז האויר החם של הכוננים הקשיחים לא יצטרך לעוף לכיוון הלוח/מעבד/כ.מסך.... ?

בנוגע לקדיחה.. אני מאוד רציתי ורוצה לעשות דבר כזה, אבל אין לי שום ידע בתחום המודינג במארזים. (חיתוך,שיוף..)

וזה לא רק ידע, אין לי דרמל. אני יכול להשיג ראש בצורת כוס למקדחה אבל צריך יותר מזה בשביל ה130מ"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך שתהיה לך זרימת אוויר לכיוון הלוח ושאר הרכיבים.

אם אתה רוצה לשפר את טמפ' המעבד, תחליף את הקירור. זה יהיה יעיל יותר מלשים במארז מאווררים נוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק אבל כרגע אני לא רואה להחליף את הקירור של המעבד כהשקעה נכונה מכיוון ושהוא היה כבר בשני , והסיכוי שהוא יהיה במעבד שלישי הוא קלוש. אז ברור לי שכשאני אחליף מעבד בפעם הבאה גם אני אחליף בטח כי יהיו סוקטים אחרים.

אבל כשאני חושב על לשפר את הקירור הכללי במארז אני לא רואה שום צד שלילי, כי אני עדין לא עושה OC למעבד זה רק מתוכנן (אבל זה יקרה 100% זה רק שאלה של זמן, וכשאני אעשה אז זה יהיה קיצוני מבחינת כמה שאפשר עם הכלים הקיימים). המארז הזה ישאר הרבה יותר זמן איתי וכך גם המאווררים שלו כי הוא גדול והוא נראה טוב לדעתי.. אז אני מעדיף להשקיע בו ולא במעבד.

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

עריכה: דרך אגב יש לי את הקירור סטוק של המעבד (q6600).. אף פעם לא ניסיתי אותו הוא חדש דנדש. אתה חושב שהוא יתן טוב יותר ממה שיש לי כרגע?

לא מצאתי השוואה בין שניהם אבל יש כאן השוואה שכוללת את הקירור שלי diamondcool ועוד כמה וכמה קירורים, אולי זה יעזור לך להעריך מה טוב יותר. האם שווה לי לשים את הסטוק.

http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/spire-roundup_10.html#sect0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שלפי ההשוואה, הביג טייפון הציג טמפ' נמוכות בכ20 מעלות לעומת הקירור שלך.

תחליף את הקירור של המעבד, עד שהמעבדים החדשים יכנסו לשוק בצורה רצינית, יקח עוד זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...