אין עבודה, אין פרנסה - קשה, קשה. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אין עבודה, אין פרנסה - קשה, קשה.

Judas Iscariot

Recommended Posts

שלומות חברי הפורום,

חיפושיי אחר עבודה הובילו בינתיים לייאוש רב, ואני אסביר למה.

סיימתי י"ב, אני אהיה בן 18 בספטמבר - תאריך הגיוס שלי נקבע ל16 במרץ, כלומר, עוד 8 חודשים לערך.

הרבה יותר מדי זמן בשביל לא לעבוד, וכמובן שאני רוצה לעבוד.

הצרה היא, שאני לא יכול לעסוק בעבודה פיזית.

בזמן השביתה בתיכונים בתחילת השנה עבדתי בבית קפה מסויים, ובו, באופן הכי מילולי שאפשר, נשבר לי הגב.

כלומר, עמידה ממושכת(=כמה דקות!)/הליכה/ריצה גורמים לי לכאבי גב עזים - מה שלא מאפשר לי לעבוד בעבודה פיזית מזדמנת כגון מלצרות/מקדנולדס וכו' וכו'.

לכן, פניתי ושלחתי קו"ח למקומות כגון סינמה סיטי(קופאי), פלאפון/סלקום/אורנג'(תמיכה טכנית/שירות לקוחות) שכן מדובר בעבודות בישיבה, אותן אני יכול לבצע.

פנו אליי מסינמה סיטי, ולצערי הרב משרת הקופאי לא הייתה פנויה, אלא רק סדרנים וברמנים = עבודה פיזית, שאני לא יכול לעמוד בה.

גם מחברות הסלולאר התקשרו להציע משרה, והנה ה"קאץ'" - הם כולם נורא רוצים שאני אעבוד אצלם(כי אני פשוט תותח), שואלים פרטים פה, מסבירים משכורת ומיקום שם ואז שואלים - מתי אתה מתגייס? "אני? אני מתגייס במרץ! זה עוד מלא זמן!".

Strike one, two and three! - כל החברות הללו דורשות התחייבות של בערך שנה, ולא מוכנים לשמוע על אפילו יום אחד פחות.

אני ממש לא יודע מה לעשות, אין שום מצב בעולם שעכשיו ב-8 חודשים טרם הגיוס אני לא אעבוד, זה לא מקובל עליי לחלוטין, אני זקוק לכסף, אני רוצה להיות ברשות עצמי.

אבל יחד עם זאת - איפה לעזאזל? איפה? לא מצאתי שום עבודה לא-פיזית שלא דורשת התחייבות לזמן עבודה של 10 חודשים ומעלה, ובעבודה פיזית אני לא יכול לעסוק...

הפתרונות שאני רואה לנגד עיניי הם כדלקמן:

א. דחיית הגיוס - הגיוס עוד 8 חודשים, לדחות אותו בעוד כמה חודשים זה אומר להתגייס עוד המון המון זמן, אבל זה גם "יבטיח" לי עבודה

ב. הקדמת הגיוס - 8 חודשים זה המון זמן לא לעשות כלום ולא לעבוד, אבל אם אני יכול להקדים את זה? 4 חודשים ככה בלי עבודה זה עוד סביר, ואני לא ארגיש שאני מבזבז לעצמי את הזמן כ"כ... השאלה היא בכמה אני כבר יכול להקדים את זה, רק ב21 בספטמבר יהיה לי 18...

אם למישהו ממכם יש הצעה טובה יותר, או דרך פיתרון אחרת, או נאצה/קללה/מילה טובה, מוזמן להגיב.

תודה מראש,

אחד שמיואש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, מבחינת התחייבות - על פי חוק, חברה לא יכולה לחייב אותך להמשיך לעבוד אצלה. תאורטית אתה יכול להתחייב לתקופה של שנה, ואחרי שמונה חודשים להתפטר. רוב החברות במקרה כזה ידרשו שתשלם קנס מסוים, שלזה אתה יכול להגיב באחת משתי דרכים - לשלם את הקנס ולגמור עם זה (הקנס לא יהיה סכום קטן, אבל הוא יתקזז מהכסף שהרווחת) או לחילופין לסרב לשלם את הקנס בטענה שהוא אינו חוקי (שזה אגב נכון - קרא את המסמך "קנסות לא חוקיים" שכאן).

אופציה נוספת היא לנסות לפנות לחברות כוח אדם. תנאי העבודה יהיו פחות טובים ממה שתוכל להשיג בעצמך, אבל כנראה תוכל יותר בקלות להשיג עבודה שלא תדרוש ממך להתחייב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נאצה\קללה אני לא אתן לך... גם אם תבקש

לגבי מילה טובה - בהצלחה ותרגיש טוב (ואם את כאבי הגב קיבלת בעקבות העבודה אתה יכול לקבל סעד בדמות תאונת עבודה)

ישנם לא מעט עבודות מהבית - קלדנות (כתיבת עבודות לסטודנטים), סקרים וכיוב'

גם ביביסיטר זה לא רע

אם יש לך כשרון עבודת הדרכה היא בד"כ אינה עבודה פיזית

מה הכישורים שלך?

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, מבחינת התחייבות - על פי חוק, חברה לא יכולה לחייב אותך להמשיך לעבוד אצלה. תאורטית אתה יכול להתחייב לתקופה של שנה, ואחרי שמונה חודשים להתפטר. רוב החברות במקרה כזה ידרשו שתשלם קנס מסוים, שלזה אתה יכול להגיב באחת משתי דרכים - לשלם את הקנס ולגמור עם זה (הקנס לא יהיה סכום קטן, אבל הוא יתקזז מהכסף שהרווחת) או לחילופין לסרב לשלם את הקנס בטענה שהוא אינו חוקי (שזה אגב נכון - קרא את המסמך "קנסות לא חוקיים" שכאן).

אופציה נוספת היא לנסות לפנות לחברות כוח אדם. תנאי העבודה יהיו פחות טובים ממה שתוכל להשיג בעצמך, אבל כנראה תוכל יותר בקלות להשיג עבודה שלא תדרוש ממך להתחייב.

לא קראתי את הקישור שהבאת בנוגע לקנסות, כי משום מה הוא לא נפתח לי.

אבל מהיכרות עם פסקי דין של בתי דין לעבודה בנושא זה, כאשר החברה מכשירה את העובד לאותה

עבודה ע"י קורס מסוים היא זכאית לתבוע ממנו פיצוי עזיבה מוקדמת, אלא אם מדובר בתקופה חריגה ולא

הגיונית. התחייבות של שנה הינה הגיונית ומקובלת, לכן ככה"נ ביהמ"ש יפסוק כנגדו.

לעומת זאת אם הדרישה אינה הגיונית והוא לא עבר קורס, אז סביר להניח שבימ"ש ימסוק לטובתו, אבל

לכמה נערים בני 18 יש כוח/יכולת/ידע לתבוע חברה כמו למשל בבימ"ש לענייני עבודה?

בקיצור לדעתי לא כדאי לך להיכנס לזה מלכתחילה.

כיום ניתן למצוא עבודות סבירות דרך חברות כוח אדם, והרבה פעמים בתנאים לא פחות טובים מעובדי

החברה עצמה. אני חושב שהאפיק הזה אמור להתאים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. עניין הגב הוא מסתורי, ברנטגן לא מצאו כלום וכך גם במיפוי עצמות(חוויה חביבה מאוד) - מבחינה רפואית, "על הנייר", הגב שלי בריא - אני יודע אבל שלא, שבכל פעם שאני זקוף לכמה דקות אני מרגיש את זה. אני לא יודע אם אני יכול לקבל סעד מבלי "להוכיח" שיש לי כאבי גב עזים.. כמו כן, עבדתי במקום פחות מחודשיים, באמת מגיע לי? ואם כן, זה מהמעסיק או מהביטוח הלאומי או משהו כזה?

ב. קלדנות נשמע לי מצויין האמת היא... אני שולט ברזי השפה האנגלית והעברית, אני מקליד "עיוור" ומאוד מהר... איך אני יכול לעבוד בכזה דבר?

ג. סקרים זה זוועת עולם, היו לי חברים שעבדו בסקרים - זה מינימום של המינימום וזה גרם להם לפוסט טראומה, ררר... אם לא תהיה ברירה, אולי אני אחשוב על זה, אבל אני בספק.

ד. בייביסיטר - בשביל להתחיל לעבוד כבייביסיטר צריך "גרעין לקוחות", מה שאין לי. כמו כן, איזה הורה ייקח כבייביסיטר גבר בן 18? הם יעדיפו ילדונת חמודה(שיכולה להתברר יותר מאוחר כרוצחת) בת 12-14.

אני מאוד אוהב ילדים ואני גם "טוב איתם", אבל כל פעם שאני אומר את זה מסתכלים עליי בעין עקומה וחושבים שאני פדופיל :smile1:

ה. מה הכישורים שלי? ואללה, קצת קשה לדעת... אני כותב טוב, מתנסח ברהיטות, שולט ברזי השפה האנגלית והעברית, בעל ידע די נרחב במחשבים/ווינדוס/אינטרנט וכו'(כמובן שלעומת כמה מהאנשים כאן הידע שלי אפסי), אני יודע איך לפתור תקלות שקשורים לנושאים הללו וטוב בייעוץ שונה ומשונה...

הקטע הוא שכל העבודות שיכולות "לנצל" את הכישורים הללו או דורשות ממני התחייבות לזמן עבודה שאני לא יכול לעמוד בה, או דורשים אנשים לאחר בלבד(חנויות כמו באג וכד' מעסיקים רק בני 21 ומעלה).

שניצל - כן, איזה חבר ייעץ לי לומר שעוד לא נקבע לי אפילו תאריך גיוס ואז כאשר אני צריך להתגייס להתפטר ולשלם קנס... אבל יש לי בעיה מוסרית בלשקר, אני יודע שאני לא יכול לעמוד בהתחייבות כזו או אחרת - אני לא יכול פתאום להעמיד פנים ש"בטח, אני יכול לעבוד בשבילכם אפילו שנתיים" ואחרי חודשיים לומר להם "שיקרתי, זובי עליכם!".

חברת כח אדם באמת יכולה לעזור לי? בכזה טווח זמן קצר? ובמשרות לא פיזיות? מה זה בעצם אומר חברת כח אדם, מבחינת שכר, תנאים וכד'? אני אצטרך להפריש אליהם שכר? אני ממש לא בקיא בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצרה היא, שאני לא יכול לעסוק בעבודה פיזית.

בזמן השביתה בתיכונים בתחילת השנה עבדתי בבית קפה מסויים, ובו, באופן הכי מילולי שאפשר, נשבר לי הגב.

כלומר, עמידה ממושכת(=כמה דקות!)/הליכה/ריצה גורמים לי לכאבי גב עזים

היית שוטף כלים ?

ותשמע להיות סדרן למשל זאת לא עבודה כזאת קשה אבל היא כרוככה בעמידה ממושכת (וגם לא כזאת)

אני חושב שכדי לך לנסות לפחות

ואגב הלכת לרופא לבדוק את הגב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט מאוד,לגבי ההתחייבות,תשקר....תגיד להם שאתה מתגייס עוד שנה וחצי,וגם לא יעשו לך כלום שתשבור את ההתחייבות,כי אתה תגרום להם לפטר אותך...מאוד קל.

תנסה בכח אדם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא היית לך הבעיה עם הגב הייתי ממליץ לך לנסות לעבוד במשק בית + ניקיון חדרי מדרגות. אתה לא תאמין איזה כסף טוב זה. סבתא של אישתי עבדה כל החיים שלה במשק בית וסידרה לעצמה פנסיה מרשימה ביותר.

אבל מאחר ואתה לא מסוגל לעבודה פיזית, אין לך הכשרה מיוחדת ואתה לא יכול להתחייב לאורך זמן, אין לך הרבה ברירות. יש בעיקר עבודות במכירות, טלהמרקטינג, סקרים ושאר דברים בסגנון.

הקדמת הגיוס נראה כמו פתרון טוב, תחשוב שאתה לא רק מקדים את הגיוס שלך, אתה גם מקדים את השחרור...

לגבי הגב - ניסית לפנות לאורטופד מומחה לגב בעל שם (עדיף באופן פרטי, כדי שיהיה לו יותר ענין במקרה שלך)? עברת בדיקות הדמיה נוספות (CT או MRI)? חבל שתהיה מוגבל פיזית כבר מגיל 18 (מילא מגיל 80), אל תוותר ותנסה למצוא את הסיבה לכאבים ופתרון אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פאנגימן - אם לא הייתה לי את הבעיה של הגב הייתי כבר עוד במלצרות, זה אחלה כסף.

MRI וCT לא עשיתי, אלו כמויות קטלניות של קרינה ואני עברתי כבר יותר מדי בדיקות כאלו ואחרות, אבל נראה לי שאין ברירה ואני אכן אעשה כאלו בדיקת בקרוב, לא בשביל העבודה - אלא בשבילי.

בכמה אני כבר יכול להקדים את הגיוס, אם רק בספטמבר יהיה לי 18? אני לא רוצה לבקש הקדמת גיוס ושיקדימו לי את זה בשבועיים, כי זה לא יעזור לי לשום דבר...

bm1125 - אתה יכול לפרט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוחר מדי לזה, לא?

מה אני אעשה, אתקשר עכשיו לסלקום ואגיד להם "אה בעצם עוד אין לי תאריך גיוס חח"? :kopfpatsch:

אין דרך להשיג במדינה הזאת עבודה בלי לשקר? :(

יש מספיק מוקדי תמיכה בארץ\ אני בספק אם עברת על כולם

ויש המון דרכים להשיג עבודות בלי לשקר, אבל כשאין לך כישורים, אין לך יכולת לעבודה פיזית ואתה מוגבל בזמן הסיכויים הם לא לטובתך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי נראה שאתה יותר מפונק אבל זה גם בסדר..

אתה יכול לחפש עבודות בממדיון\לונה פארק וכדומה בתפקיד של מפעיל מתקנים...תפקיד קל ביותר

גם לפי מה שאני יודע ידיעות אחרונות מחפשת עובדים צעירים.

הייתי בידיעות אחרונות בראיון אבל השעות לא התאימו לי ( מ מ3וחצי עד 8 וחצי) ולכן לא רציתי תעבודה אבל עבודה יחסית קלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לשטיפת כלים אפילו אל תחשוב על זה .

לי אין בעיות בגב אבל כשעבדתי בשטיפת כלים אחרי שעתיים בערך הגב התחיל לכאוב בצורה בלתי נסבלת .

אתה יכול לנסות לשלוח קורות חיים לYES או לHOT , כמובן לא להיות טכנאי אלה לעבוד בזה שעונה לטלפונים .

אם אני לא טועה בכול חברות הסלולר יש התחייבות לשנה בגלל שלפני שאתה מתחיל לעבוד הם קודם כל עושים לך מין קורס זריז (זה מה שאמרו לאחותי).

כמו שאמרתי תנסה את מזלך בYES או בHOT .

בהצלחה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...