למי להאמין לCoreTemp או Q6600 RealTemp - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למי להאמין לCoreTemp או Q6600 RealTemp

darq

Recommended Posts

רציתי לדעת על איזו תוכנה אני אמור לסמוך.

אני עכשיו ב OC של 3Ghz בעומס אני מגיע ל 68 - 69 על פי Coretemp ועל פי Realtemp זה 5 מעלות פחות תמיד.

אז רציתי לדעת על מיני יכול לסמוך, כי אני לא רוצה לעבור את ה 70 מעלות, כי אני כרגע בקירור סטוק, ורציתי אולי להוציא עוד איזה 100MHz על סטוק עד שאקנה "נורמלי".

אבל בלי קשר לקירור שלי, על מי לסמוך משתי תוכנות האלו?

ועוד שאלה, עם פריזר פרו 7 אוכל להגיע ל 3.3 - 3.6 או שאצתרך "חזק" יותר?

ועוד דבר.. מתי באמת המעבד מגיע ל 100%? חוץ מתוכנות ש"טוחנות" את המעבד. לפי מה שראיתי גם במשחקים, וגם בקידוד ופתיחת קבצים, זה אף פעם לא הגיע ל 100%

ואני מדבר על המעבד הנוכחי שלי.

כי במעבד הישן שלי רק הייתי מריץ FF זה היה מגיע ל 100% :P

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. הTjunction של המעבד הוא בין 100 ל 105 מעלות, CoreTemp מחשבת את הטמפ' לפי הערך הנמוך יותר וRealTemp מחשבת לפי הערך הגבוה יותר, וזו הסיבה להפרש בטמפ'.

ב. אם אתה רוצה להגיע לתדר גבוה יותר -3.6+, עדיף שתיקח חזק יותר, זה לא פשוט לקרר מרובע ליבות.

ג. זה תלוי בשימושים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. הTjunction של המעבד הוא בין 100 ל 105 מעלות, CoreTemp מחשבת את הטמפ' לפי הערך הנמוך יותר וRealTemp מחשבת לפי הערך הגבוה יותר, וזו הסיבה להפרש בטמפ'.

אממ.. אם ה Realtemp מחשב לפי הערך הגבוה אני לא אמור לקבל מעלות גבוהות יותר מ Coretemp ב 5 מעלות ולא להפך?

בלי קשר היום ראיתי סידור כבלים שלך באיזה מארז, וזה היה מרשים (:

http://picasaweb.google.com/Yooz8ph/IMMoRTaLiTY/photo#5223410657246895234

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעבור על הסטיקי:

ברצוני להפנות את כולכם לדיון מאוד מעניין(שמוביל גם לדיון אחר מאוד מעניין בפורום המפתחים של אינטל), בנושא קריאת הטמפ' הדיגיטלית שהונהגה במעבדי ה-C2D. לאלה מכם שאינם יודעים - הקריאה בתוכנות כדוגמת CoreTemp ו-TAT מסתמכת על חיישן דיגיטלי למעשה. חיישן זה מניב תוצאה שלילית שאותה יש להחסיר(כפי הנהוג) מטמפ' ה-TjMAX. לפי הת'רד הזה נראה כי למעשה אין אף MSR ששומר את המידע על ערך ה-TjMax במעבדים שולחניים, והתוצאה הינה למעשה יחסית לטמפ' ה-PROCHOT#(הטמפ' שבה מתחיל תהליך ה-throttle). טמפ' זאת אינדיווידואלית לכל מעבד ונקבעת בעת הייצור.

במילים אחרות, אם TAT\CoreTemp מראות שהמעבד שברשותכם פועל ב-60 מעלות, הדבר למעשה אומר שהמעבד רחוק 25 מעלות מטמפ' שתעורר Throttle(או 40 מעלות אם מדובר במרובע ליבה), אך אין הדבר אומר שהמעבד אכן פועל ב-60 מעלות.

אשמח לראות גם כאן דיון קולח בעניין, אם מישהו מכם אכן מתעניין.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=136804

נ.ב

תודה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני התוכנות קוראות את הטמפרטורה מאותו חיישן.

ההבדל הוא בTJMAX שמוגדר בתוכנות.

מה שכן, אפשר לשנות את ה TJMAX ב CoreTemp בקובץ settings.ini שיהיה כמו ב RealTemp, ואז הוא יציג אותם טמפרטורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...