מחשב נייד על פלטפורמת Centrino 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד על פלטפורמת Centrino 2

Discover

Recommended Posts

שלום!

אני מתוכנן להתחיל את לימודי האקדמאיים השנה, ובשל כך אני מתחיל בחיפושי אחר .

בין היתר שקלתי קנייה של DELL XPS, MacBook Pro ומחשב של (אני מתכוון להביא את המחשב מחו"ל).

במהלך שיטוטי בפורומים ובאתרי הסקירות בחו"ל, ראיתי כי השיקו/משיקים במהלך חודש יולי את הפלטפורמה החדשה לניידים שתיקרא Centrino 2.

רציתי לדעת האם כבר קיימים מחשבים של אי-אילו יצרנים המבוססים על פלטפורמה זו?

או שמדובר רק על השקה של הפלטפורמה ועד שיגיעו מחשבים המבוססים עליה יעברו חודשים ?

תודה רבה! :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שידוע לי אין עדיין מחשבים שמשתמשים בפלטפורמה הזו.

וכמו שאמרת,יקח חודשים עד שיגיעו ארצה(ככה נראה לי הגיונית).

מבין המחשבים שציינת אני מאוד מחבב לטובה את הXPS שנותן תמורה מצויינת לכסף שמושקע בו.

לגבי - אפשר להגיד שהוא יותר מיועד לתחליף שולחני ואם כבר עדיף לקנות שולחני בתקציב שלו ולא לבזבז על מחשב שלא תוכל להתנייד איתו.

מקבוק - מחשב שמורכב יותר מהייפ סביבו,יחסית למחיר הXPS נותן תמורה יותר גבוהה ממנו.

דבר הכי חשוב - לא ציינת תקציב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שאתה מתכנן לקנות בחו"ל בהחלט לא תאלץ לחכות חודשים. חלק נכבד מיצרניות הניידים כבר הודיעו על דגמים חדשים שיצאו מאד בקרוב וחלקם כבר עכשיו.

ל-Sager יש כבר עכשיו דגמים עם הפלטפורמה החדשה (למשל NP7680 או NP7220) כאשר כמה נוספים יוצאים בסוף החודש.

Lenovo הודיעו על סדרה שלמה של דגמים חדשים עם הפלטפורמה. דגמי ה-SL כבר זמינים לרכישה ודגמי ה-X וה-U צפויים להיות זמינים באוגוסט.

Sony הוציאו מספר דגמים חדשים עם הפלטפורמה שניתנים לרכישה כעת וישלחו בתחילת אוגוסט.

HP הוציאו את הסדרה של ה-DV שחלק מהדגמים שלה (אלה שמבוססים על אינטל) הם עם הפלטפורמה החדשה וכבר ניתנים לקנייה.

חוץ מזה אני יודעת שגם Toshiba ו-Fujitsu הודיעו על דגמים חדשים אבל אין לי מושג מתי הם יוצאים, ניתן לשער שבקרוב. מן הסתם יש עוד שאני לא חושבת עליהם כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיר, בדקתי לגבי מחשב של בגודל מסך 15.3 אינץ', ובמשקל יחסית קל - ככה שבעיות ניידות אין איתו.

(הוא זהה בגודלו ובמשקלו לXPS עם המסך 15.3 אינץ')

לגבי תקציב - אני מתכוון לקנות את המחשב בחו"ל והתקציב שלי די פתוח (עד נגיד 3000 דולר. אם יש משהו מיוחד ששווה השקעה של עוד כמה מאות דולרים - לא תהיה בעיה).

tgolin, תודה על הסקירה :)

את Sager אני לא מכיר, וכנראה שגם אין להם נציגות בארץ.

ולמרות שאני קונה את המחשב בחו"ל - אני לא מתכוון לקנות שאין לו חברת אם בארץ.

על Lenovo, מהדגמים החדשים (שהם לא עם השם החדש) - שמעתי רק דברים רעים. הן לגבי אמינות ואיכות והן לגבי שירות לקוחות.

כנ"ל (השירות בארץ קטסטרופלי).

Sony מדובר על ה VAIO ? כי הם נראים מחשבים מאוד נחמדים, והבנתי שהם בין הקלים שיש בשוק (שאינם מהסדרות האולטרה-ניידות כמו הEEE של ASUS).

אני די סגור על מחשב מאחת החברות שציינתי (APPLE, DELL או (שזו חברת בת של , והמחשבים החדשים שלה מבוססים על ליין הXPS).

אני מתכוון לטוס לארה"ב רק באוקטובר ככה שיש לי עוד זמן להחליט ולחכות לניידים חדשים שיצאו לשוק :)

(מה גם שכל חודש-חודשיים יש אבא/קרוב משפחה על הקו ת"א-ארה"ב שיוכל להביא לי מחשב משם במידה והדגם שאני ארצה יצא לשוק מאוחר יותר)

תודה רבה לשניכם! :yelclap::xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על Lenovo, מהדגמים החדשים (שהם לא עם השם החדש) - שמעתי רק דברים רעים. הן לגבי אמינות ואיכות והן לגבי שירות לקוחות.

אתה מדבר על הדגמים החדשים (SL)? אם אפשר לשאול מאיפה שמעת דברים רעים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את Sager אני לא מכיר, וכנראה שגם אין להם נציגות בארץ.

ולמרות שאני קונה את המחשב בחו"ל - אני לא מתכוון לקנות שאין לו חברת אם בארץ.

Sony מדובר על ה VAIO ? כי הם נראים מחשבים מאוד נחמדים, והבנתי שהם בין הקלים שיש בשוק (שאינם מהסדרות האולטרה-ניידות כמו הEEE של ASUS).

אני די סגור על מחשב מאחת החברות שציינתי (APPLE, DELL או (שזו חברת בת של , והמחשבים החדשים שלה מבוססים על ליין הXPS).

תודה רבה לשניכם! :yelclap::xyxthumbs:

Sager זו חברה מעולה באופן כללי והיא נותנת הרבה בשביל הכסף שלך. אם אתה מתעניין ב- תדע שחלק נכבד מהדגמים שלהם מבוססים על אותו יצרן ODM (קליוו) שגם Sager משתמשים בו. ל-SAGER יש מוניטין יותר מוצלח כשזה מגיע לבניה שהם עושים על השלד. בשביל sager תשלם פחות על מפרט דומה.

בכל מקרה, אני מבינה שאתה לא רוצה לקנות חברה שאין לה נציגות בארץ, האם דל נותנים שירות לדגמי בארץ?

דרך אגב, אם אתה מתייחס לדגם m15x, תדע שהוא נחשב מאד בעייתי וסובל מבעיות חימום יתר.

כן, הליין של הלפטופים של נקרא Vaio. הם בהחלט סקסיים והרבה יאמרו לך שאתה משלם על השם. לדעתי זה עניין של טעם, יש אנשים שהשם והעיצוב חשוב להם. האיכות שלהם נחשבת טובה באופן כללי אבל זה תלוי בדגם. המשקל ממש תלוי בדגם, בקטגוריות משקל מסויימות דווקא ישנם קלים מאלה של שאינם UMPC, כמו הטושיבה R500. צריך לבדוק לפי דגם כמובן.

בנושא אחר, אתה מציין שאתה סטודנט לעתיד. האם אתה מתכנן לקחת את הנייד איתך לשיעורים? אם כן אז אני ממליצה לך בחום לא לקנות משהו חזק וגדול אלא לשקול מחשב עד 13' מקסימום (בתקציב שלך אתה יכול לקנות משהו מעולה בגודל הזה). מחשב 15' של זה דבר די מסיבי עם חיי בטריה גרועים (מה שאומר שתצטרך לסחוב את הכבל החשמלי) וממש לא אידיאלי לסטודנט. אם הסוני נראה לך אתה יכול לשקול את סדרת ה-Z החדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LOL - אני לא יודע אם מדובר על סדרת הSL אבל אני לא מדבר על מכשירים חדשים מאוד. אני מדבר על מכשירים שבערך שנה בשוק.

tgolin - שוב, תודה רבה על העזרה שלך:)

לאור המלצותיך, אני בכל זאת אבדוק את חברת Sager הזאת.. אולי כדאי :)

אני מכיר אנשים במקומות הנכונים כך שDELL הסכימו לתת לי שירות עבור (ואפילו להזמין לי באחד בעצמם, אבל יותר משתלם להביא מחו"ל).

אכן דיברתי על הM15x. קראתי כמה ביקורות עליו ולא נתקלתי בתלונות על בעיות של חימום יתר. ננסה לחפש עליו עוד קצת מידע ברשת.

אין לי בעיה לשלם אקסטרה על שם ועיצוב - אבל אני רוצה גם תמורה בצורת איכות ואמינות של המכשיר.

טושיבה, מבחינתי, לא בא בחשבון.

אני אכן מתכנן לקחת את הנייד לשיעורים, אך אין לי כוונה לקנות מסך 13 אינץ'. במיוחד כאשר מדובר על מסכים רחבים. 15 אינץ' זו דרישות בסיס בשבילי.

נסתכל באינטרנט על סדרת Z של VAIO. תודה!

Oris, נבדוק גם את סדרת הE :) תודה גם לך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LOL - אני לא יודע אם מדובר על סדרת הSL אבל אני לא מדבר על מכשירים חדשים מאוד. אני מדבר על מכשירים שבערך שנה בשוק.

לדעתי מדובר על סדרת ה-N שבהחלט לא ידועה באיכות גבוהה (לנובו החליטו לבטל אותה לאחרונה).

טושיבה, מבחינתי, לא בא בחשבון.

רק להבהיר, אני בהחלט לא ממליצה על ה-R500, זו רק דוגמא למחשב ממש קל :P

אני אכן מתכנן לקחת את הנייד לשיעורים, אך אין לי כוונה לקנות מסך 13 אינץ'. במיוחד כאשר מדובר על מסכים רחבים. 15 אינץ' זו דרישות בסיס בשבילי.

אני מבינה למה אתה מתכוון, זה מעצבן להסתכל על מסכים קטנים בפורמט רחב. עם זאת כמעט כל סטודנט שאני מכירה (כולל אותי) שקנה מחשב 15' במטרה לקחת אותו לשיעורים התחרט שלא קנה משהו פחות מסורבל וכבד. יש כמובן יוצאי דופן וזו החלטה אישית שלך, רק שתהיה מודע לכך שזו נקודה נפוצה בקרב סטודנטים (ובמיוחד כאשר בתקציב נדיר כמו שלך אתה יכול להרשות לעצמך לקנות משהו קל וממש מוצלח)

הסדרה של Z היא 13' אז היא לא תהיה מתאימה לדרישות שלך אם אתה הולך על 15'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט של הZ נראה ממש ממש טוב.

הסתכלתי היום בעבודה על כמה .. לצערי אין פה מחשב עם מסך 13 אינץ', אבל יש כמה עם 15.4 וכמה עם 12 ומשהו אינץ'..

ונראה לי שבסוף אני אחליט על המסך לפי המחשב..

אם זה יהיה הVAIO או XPS (או משהו אחר בעל מפרט טוב עם מסך 13) אז 13, אם זה יהיה הMacBook Pro אז ה15.

תודה רבה! :xyxthumbs::yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...