מה הידע הכללי הנדרש מקופירייטר במשרד פרס&#1493 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הידע הכללי הנדרש מקופירייטר במשרד פרס&#1493

fungiman

Recommended Posts

אני שומע ברדיו פרסומת של טיב-טעם שבו מדבבים כל מיני "רחובות" ידועים בתל אביב (למעשה את האנשים שעל שמם קרוי הרחוב).

משהו בסגנון של "שלום, כאן ררראול וולנברג". עם רררר לטינית מתגלגלת ובמבטא תואם. לא יודע אם זה אמור להצחיק או שפשוט מעיד על חוסר ידע בוטה של הקופירייטר. מה שבטוח, זה מאוד חסר (טיב) טעם.

ראול וולנברג היה דיפלומט שוודי שהיה בשליחות בהונגריה במהלך מלחמת העולם השניה והציל שם אלפי יהודים תוך סיכון נפשו. לאחר המלחמה הוא נעצר על ידי הסובייטים ונעלם. הממשלה הרוסית מסרבת למסור פרטים עד היום.

לא בדיוק האיש שאפשר לצחוק עליו ובטח לא עם המבטא המגוחך הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרסומת ברדיו זה לא שיעור בקדתרה להיסטוריה, הוא לא אמור להיות אמין עד הסוף לאמיתות ההיסטורית\גיאוגרפית.

אני חושב שלהפוך את ראול וולנברג לבעל מבטא לטיני זה יותר מחופש אמנותי או אי דיוק קל, זאת בורות לשמה. במצב שבו המדינה כולה שוקעת לאיטה בטיפשות וכבר לא בושה לצאת אידיוט (ע"ע רוב הסלבריטאים בימינו), אני מתקשה לעבור על כך לסדר היום.

ושוב פעם, קצת כבוד לבן-אדם, לצחוק עליו זה בערך כמו לצחוק על יאנוש קורצ'ק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שומע הרבה רדיו והרמה של הפירסומות פשוט תת רמה

כמו הפרסומת הזאת לביטוח ישיר שכביכול "הוקלטה במהלך שיחה עם אחת מחברות הביטוח"

הרמה מידרדרת וזה פשוט בושה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית שלי היא שקופירייטר הוא מקצוע שאמור עקרונית לדרוש רמה גבוהה של ידע כללי. אאל"ט זאת אחת מהדרישות הקלאסיות להתקבל לעבודה הזאת. קופירייטר שמדביק מבטא לטיני לראול וולנברג (רק בגלל שהשם הפרטי שלו הוא ראול) זה עלבון לידע או זלזול מהותי באיש.

הפרסומת המוקלטת של ביטוח ישיר באמת עלבון לאינטיליגנציה וכך גם הרבה אחרות, אבל מישהו כאן שכח שראול וולנברג הציל אלפי יהודים ושילם על שליחותו ההומניטרית בחייו. אני מתכוון לשלוח מייל בעניין לרדיו תל-אביב.

שלחתי מייל לרשות השנייה, הם בטח יעשו לו autojunk, אבל לפחות אני מרגיש טוב יותר עם עצמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שומע הרבה רדיו והרמה של הפירסומות פשוט תת רמה

כמו הפרסומת הזאת לביטוח ישיר שכביכול "הוקלטה במהלך שיחה עם אחת מחברות הביטוח"

הרמה מידרדרת וזה פשוט בושה

הם לא אומרים שזו הקלטה, הם אומרים שזה מבוסס על שיחה אמיתית... אף אחד לא יכול להיות מספיק טיפש בשביל להשתמש בהקלטות האלה כשיחות אמיתיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון.

יש המון פרסומות ישראליות איכותיות ביותר, חלקן אני ממש נהנה לראות/לשמוע.

הפרסומות הזו היא באמת עלבון לאינטיליגנציה, אבל חלק ניכר מהפרסומות בארץ ממש לא ברמה נמוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדעו, הרמה של הפרסומות בישראל יחסית גבוהה לכמה ארצות - הן מבחינת פוסט פרודקשן והן מבחינת רעיון.

בארה"ב רוב הפרסומות ברוב הערוצים, הן פרסומות בסגנון של "טורנדו" (שם פשוט צועקים, אין התחכמויות), בעיקר פרסומות לתרופות ומוצרי חיצוניות.

בספרד ובאיטליה המצב של הפרסומות כ"כ גרוע שאני חושב שההורים מכריחים את הילדים לראות כשהם רוצים לקרוא ספרים :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...