עזרה מקצועית למפרט חלקי למחשב "חזק" + עריכת אודיו (כ-7K גמיש!!) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה מקצועית למפרט חלקי למחשב "חזק" + עריכת אודיו (כ-7K גמיש!!)

ksn1981

Recommended Posts

שלום רב,

ערכתי את ההודעה כפי שהסברתם.. תודה מראש.

בניתי לי מפרט.. והגעתי לסכום של כ-7000 ש"ח.. ולא אכפת לי שסכום זה ישתנה אם זה מה שיתאים את המחשב לצרכיי (עדיף שהמחיר ירד כמובן ;) )..

שימושים:

מערכת הפעלה XP וככל הנראה בעתיד הקרוב (אולי גם שתיהן ב- DUAL BOOT), אנטיווירוס והגנה "כבדים", אינטרנט (גלישה והורדה), , צפייה בסרטים, בנוסף לתוכנות אחרות שלפי הצורך.. אני מרבה לעבוד עם כמה דברים במקביל וכן חשוב לי שגם פה המחשב יגיב ממש טוב !!

תוכנות ליצירה\עריכה מוסיקלית כשהשאיפה היא "להעמיס" ככל האפשר בתוכנת "קיובייס"..

נראה לי שהמפרט יהיה מסוגל להריץ משחקים למרות שזה לא הייעוד שלו.

המהרה:

היות ואין לי ניסיון בתחום, ולמרות שהמפרט מאפשר, אני לא חושב שאעשה "אוברקלוקינג" או נוסף (מים או אחר) וכד' (אלא אם כן תמליצו לי בחום לעשות זאת).

לעומת זאת אני אעשה "אופטימיזציה" למחשב החדש שיתאים יותר לשימושים שלי!

רכיבים שיש לי כבר:

מקלדת ועכבר, מסך, כ.קול ורמקולים.

הערה:

להלן 8 קטגוריות של רכיבים שבחרתי (על סמך כתבות וסיקורים), ובכל בחירה פשוט רשמתי את סיבת הבחירה בנוסף להתלבטויות והשאלות..

אודה לכם אם תתייחסו לדברים שרשמתי במקום לבנות לי מפרט חדש לגמרי.. אין ספק שיש פה הרבה מביני עניין ושלא לדבר על האחראים והסוקרים..

אז בבקשה שאני לא אלך סתם לפי טעם אישי של מישהו, PLZ שרק מי שמבין (אפילו ברכיב אחד או מספר רכיבים) שיענה לי.. ושוב המון תודות :)

1. מעבד:

Core 2 duo E8400 : מהירות 3GHZ , קש 6MB , אפ.אס.בי 1333MHZ.

זה היה הדגם שהכי נתן לי תמורה לכסף ועדיין תהיה לי אפשרות לשדרג למעבד מרובע באמת ח-ז-ק כשמחיריהם ירדו (אני מתכוון לאחד מאלה שעולים כמה אלפי שקלים היום). עבור עריכת אודיו מומלץ יותר מרובע .. לא ??

בכל אופן האם מומלץ להחליף את הקירור האורגינלי של המעבד גם אם אני לא עושה ??

2. לוח אם:

ASUS P5E DELUXE: עם צ'יפסט X48 של .

תומך בטכנולוגיות החדישות ובפרט במפרט הזה, גם לא שולל את אפשרות שידרוג המעבד כמו שהסברתי לעיל.

3. זיכרון:

2X2GB של DDR2 מדגם OCZ reaper HPC: תדר 1066MHZ ו- CL 5-5-5-18 עם קולר והיטפייפ.

אומנם זה חוסם ממני לשדרג ל DDR3 בעתיד היות ונאלצתי לבחור בלוח אם כזה, אבל ההבדל העצום במחיר אילץ אותי ללכת על . בתקווה שה- עדיין ישחק תפקיד בשנים הקרובות (ז"א שלא יהפוך למוצר לגמרי חלש ושולי), אני חושב שהבחירה שלי ב- נכונה.. אני צודק בכלל ??

בקשר לדגם הספיציפי הזה.. זה היה המקסימום שיכולתי להפיק מטכנולוגיה זו יחסית ללוח אם שבחרתי.. המוצר הזה גם קיבל ציונים מרשימים בכמה מבחנים שקראתי עליו.. בנוסף לאיכות החברה ותוספות הקירור, ה- CL והתדר שלו גורמים לו להיות עדיף על דגמים אחרים בפחות תדר ופחות CL (למשל הדגמים הנפוצים עם 800MHZ ו- CL4)..שוב אני שואל אם אני צודק פה ??

עוד שאלה בשלב זה.. אם ארצה להרחיב את הזיכרון בעתיד, זה ממש ישנה שיהיה מאותה חברה או אפילו מאותו דגם ??(אני לא יודע אם אמצא את הדגם הזה אז).

4. מארז:

Antec P182 שחור : הנדסה ייחודית של חלוקה, סידור כבלים, ואקוסטיקה.

האם עדיף לחכות ל- P183 שאמור לפתור כמה בעיות "קטנות" שבדגם הזה ?? יש מושג בכלל למועד הגעה ומחיר ??

5. ספק כח:

ENERMAX modu82+ 625W : יציב ויעיל עם כבלים מודולריים ותומך בטכנולוגיות החדישות.

נראה לי שהמערכת לא צריכה כזה ספק ואולי אוכל להסתפק בפחות.. אבל הדגם המקביל עם 525W קיבל הרבה פחות ציונים מספק זה, בנוסף לא הייתי רוצה לחסום לעצמי אפשרויות שדרוג בעתיד ושלא אצטרך להחליף ספק אז.. אני צודק ??

6. כרטיס מסך:

ASUS EN9600GT SILENT/HTDI/512M: זיכרון , יציאת (דרך מתאם מה- DVI), פסיבי.

אף פעם לא הייתי "גיימר" וככל הנראה גם לא אהיה.. אין לי מושג אם טובים גם בכרטיסי מסך.. אולי עדיף ATI בכלל (של אותה חברה או של חברה אחרת).. אולי פסיבי זה לא להיט.. פשוט הלכתי על דגם שנראה לי שיקח לו יותר זמן להתיישן או להתקלקל..

מה יש לכם להגיד לי על זה ??

7. כונן אופטי:

צורב DVD שחור של LG בממשק SATA במהירות X20 עם LightScribe וטכנולוגיית ההצפנה SecurDisc.

אין לי הרבה מה להסביר פה.. אשמח אם לכם יהיה.. בנוסף, למה נמנעים לרשום פה SATA2 ומסתפקים בלרשום SATA ??

8. דיסק קשיח:

א. WD VelociRaptor: נפח 300GB, בפר 16MB, מהירות 10000RPM, ממשק SATA2, תעבורה 3GBps.

ב. WD 5000AAKS: נפח 500GB, בפר 16MB, מהירות 7200RPM, ממשק SATA2, תעבורה 3GBps.

קודם כל, מרוב שחפרתי כבר לא בטוח לגבי ה- בכלל.. הדברים שיצא לי לקרוא הם כ"כ מנוגדים שהלכתי עם הדעה שלי נטו (בסופו של דבר, הייתי מרוצה מהחברה במחשבים קודמים שהיו לי).

בקשר ל-HD השני, דגמי ה- 32MB (בפר) עוד לא משווקים (לפחות לא בארץ).. זה כזה אמור לשנות?? יש עדיפות ששניהם יהיו של אותה חברה? אפשר לקחת של חברה אחרת.. SEAGATE, HITACHI, ?? מה מומלץ ??

היות ולכל אחד ממערכי ה-RAID שקראתי עליהם יש יתרונות וחסרונות.. החלטתי ללכת על חיבור רגיל.. המחשבה היא שהראשון יהיה אך ורק למערכת, והשני לקבצים השונים.. וכמובן אוכל להוסיף עוד כשאצטרך..

בקשר לתעבורה של ה- 3GBps... זה הגיוני בכלל ??

ממש יקר.. אני יודע.. השאלה אם חשבתי נכון בכלל או שלגמרי טעיתי?? עזרה בבקשה !!

לסיום:

למרות שנרשמתי לפורומים רק עכשיו.. אני חייב להגיד שאני גולש מזה הרבה זמן באתר.. אתר ממש לעניין.. תודה על כל המאמצים של האחראים ושל הגולשים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום רב,

ערכתי את ההודעה כפי שהסברתם.. תודה מראש.

בניתי לי מפרט.. והגעתי לסכום של כ-7000 ש"ח.. ולא אכפת לי שסכום זה ישתנה אם זה מה שיתאים את המחשב לצרכיי (עדיף שהמחיר ירד כמובן ;) )..

שימושים:

מערכת הפעלה XP וככל הנראה בעתיד הקרוב (אולי גם שתיהן ב- DUAL BOOT), אנטיווירוס והגנה "כבדים", אינטרנט (גלישה והורדה), , צפייה בסרטים, בנוסף לתוכנות אחרות שלפי הצורך.. אני מרבה לעבוד עם כמה דברים במקביל וכן חשוב לי שגם פה המחשב יגיב ממש טוב !!

תוכנות ליצירה\עריכה מוסיקלית כשהשאיפה היא "להעמיס" ככל האפשר בתוכנת "קיובייס"..

נראה לי שהמפרט יהיה מסוגל להריץ משחקים למרות שזה לא הייעוד שלו.

המהרה:

היות ואין לי ניסיון בתחום, ולמרות שהמפרט מאפשר, אני לא חושב שאעשה "אוברקלוקינג" או נוסף (מים או אחר) וכד' (אלא אם כן תמליצו לי בחום לעשות זאת).

לעומת זאת אני אעשה "אופטימיזציה" למחשב החדש שיתאים יותר לשימושים שלי!

רכיבים שיש לי כבר:

מקלדת ועכבר, מסך, כ.קול ורמקולים.

הערה:

להלן 8 קטגוריות של רכיבים שבחרתי (על סמך כתבות וסיקורים), ובכל בחירה פשוט רשמתי את סיבת הבחירה בנוסף להתלבטויות והשאלות..

אודה לכם אם תתייחסו לדברים שרשמתי במקום לבנות לי מפרט חדש לגמרי.. אין ספק שיש פה הרבה מביני עניין ושלא לדבר על האחראים והסוקרים..

אז בבקשה שאני לא אלך סתם לפי טעם אישי של מישהו, PLZ שרק מי שמבין (אפילו ברכיב אחד או מספר רכיבים) שיענה לי.. ושוב המון תודות :)

1. מעבד:

Core 2 duo E8400 : מהירות 3GHZ , קש 6MB , אפ.אס.בי 1333MHZ.

זה היה הדגם שהכי נתן לי תמורה לכסף ועדיין תהיה לי אפשרות לשדרג למעבד מרובע באמת ח-ז-ק כשמחיריהם ירדו (אני מתכוון לאחד מאלה שעולים כמה אלפי שקלים היום). עבור עריכת אודיו מומלץ יותר מרובע .. לא ??

בכל אופן האם מומלץ להחליף את הקירור האורגינלי של המעבד גם אם אני לא עושה ??

2. לוח אם:

ASUS P5E DELUXE: עם צ'יפסט X48 של .

תומך בטכנולוגיות החדישות ובפרט במפרט הזה, גם לא שולל את אפשרות שידרוג המעבד כמו שהסברתי לעיל.

3. זיכרון:

2X2GB של DDR2 מדגם OCZ reaper HPC: תדר 1066MHZ ו- CL 5-5-5-18 עם קולר והיטפייפ.

אומנם זה חוסם ממני לשדרג ל DDR3 בעתיד היות ונאלצתי לבחור בלוח אם כזה, אבל ההבדל העצום במחיר אילץ אותי ללכת על . בתקווה שה- עדיין ישחק תפקיד בשנים הקרובות (ז"א שלא יהפוך למוצר לגמרי חלש ושולי), אני חושב שהבחירה שלי ב- נכונה.. אני צודק בכלל ??

בקשר לדגם הספיציפי הזה.. זה היה המקסימום שיכולתי להפיק מטכנולוגיה זו יחסית ללוח אם שבחרתי.. המוצר הזה גם קיבל ציונים מרשימים בכמה מבחנים שקראתי עליו.. בנוסף לאיכות החברה ותוספות הקירור, ה- CL והתדר שלו גורמים לו להיות עדיף על דגמים אחרים בפחות תדר ופחות CL (למשל הדגמים הנפוצים עם 800MHZ ו- CL4)..שוב אני שואל אם אני צודק פה ??

עוד שאלה בשלב זה.. אם ארצה להרחיב את הזיכרון בעתיד, זה ממש ישנה שיהיה מאותה חברה או אפילו מאותו דגם ??(אני לא יודע אם אמצא את הדגם הזה אז).

4. מארז:

Antec P182 שחור : הנדסה ייחודית של חלוקה, סידור כבלים, ואקוסטיקה.

האם עדיף לחכות ל- P183 שאמור לפתור כמה בעיות "קטנות" שבדגם הזה ?? יש מושג בכלל למועד הגעה ומחיר ??

5. ספק כח:

ENERMAX modu82+ 625W : יציב ויעיל עם כבלים מודולריים ותומך בטכנולוגיות החדישות.

נראה לי שהמערכת לא צריכה כזה ספק ואולי אוכל להסתפק בפחות.. אבל הדגם המקביל עם 525W קיבל הרבה פחות ציונים מספק זה, בנוסף לא הייתי רוצה לחסום לעצמי אפשרויות שדרוג בעתיד ושלא אצטרך להחליף ספק אז.. אני צודק ??

6. כרטיס מסך:

ASUS EN9600GT SILENT/HTDI/512M: זיכרון , יציאת (דרך כבל מה- DVI), פסיבי.

אף פעם לא הייתי "גיימר" וככל הנראה גם לא אהיה.. אין לי מושג אם טובים גם בכרטיסי מסך.. אולי עדיף ATI בכלל (של אותה חברה או של חברה אחרת).. אולי פסיבי זה לא להיט.. פשוט הלכתי על דגם שנראה לי שיקח לו יותר זמן להתיישן או להתקלקל..

מה יש לכם להגיד לי על זה ??

7. כונן אופטי:

צורב DVD שחור של LG בממשק SATA במהירות X20 עם LightScribe וטכנולוגיית ההצפנה SecurDisc.

אין לי הרבה מה להסביר פה.. אשמח אם לכם יהיה.. בנוסף, למה נמנעים לרשום פה SATA2 ומסתפקים בלרשום SATA ??

8. דיסק קשיח:

א. WD VelociRaptor: נפח 300GB, בפר 16MB, מהירות 10000RPM, ממשק SATA2, תעבורה 3GBps.

ב. WD 5000AAKS: נפח 500GB, בפר 16MB, מהירות 7200RPM, ממשק SATA2, תעבורה 3GBps.

קודם כל, מרוב שחפרתי כבר לא בטוח לגבי ה- בכלל.. הדברים שיצא לי לקרוא הם כ"כ מנוגדים שהלכתי עם הדעה שלי נטו (בסופו של דבר, הייתי מרוצה מהחברה במחשבים קודמים שהיו לי).

בקשר ל-HD השני, דגמי ה- 32MB (בפר) עוד לא משווקים (לפחות לא בארץ).. זה כזה אמור לשנות?? יש עדיפות ששניהם יהיו של אותה חברה? אפשר לקחת של חברה אחרת.. SEAGATE, HITACHI, ?? מה מומלץ ??

היות ולכל אחד ממערכי ה-RAID שקראתי עליהם יש יתרונות וחסרונות.. החלטתי ללכת על חיבור רגיל.. המחשבה היא שהראשון יהיה אך ורק למערכת, והשני לקבצים השונים.. וכמובן אוכל להוסיף עוד כשאצטרך..

בקשר לתעבורה של ה- 3GBps... זה הגיוני בכלל ??

ממש יקר.. אני יודע.. השאלה אם חשבתי נכון בכלל או שלגמרי טעיתי?? עזרה בבקשה !!

לסיום:

למרות שנרשמתי לפורומים רק עכשיו.. אני חייב להגיד שאני גולש מזה הרבה זמן באתר.. אתר ממש לעניין.. תודה על כל המאמצים של האחראים ושל הגולשים..

זה ממש לא נראה כמו מחשב לעריכת , אלא מחשב של מישהו שמחפש לזרוק כסף, הכנתי לך מפרט שייתן לך ביצועים גבוהים יותר ובמחיר משתלם יותר

מעבד:

Intel Core 2 Quad Q9450 2.66Ghz 12MB Penryn BOX

כמות: 1 - מחיר: ¤1532

לוח אם:

Gigabyte GA-P35-DS3L

כמות: 1 - מחיר: ¤450

מארז:

ANTEC P182 3x120MM Black

כמות: 1 - מחיר: ¤733

ספק כוח:

Corsair 550VX 41A @ 12V

כמות: 1 - מחיר: ¤459

זיכרון:

G.Skill 4GB DDR2-800 DualKit (2x2GB) CL5-5-5-15 4GBPQ

כמות: 1 - מחיר: ¤433

קשיח למחשב שולחני:

Seagate 500GB Sata II 32MB

כמות: 2 - מחיר: ¤355

כרטיס מסך:

Palit 9600GT Sonic 512MB DDR3 Retail

כמות: 1 - מחיר: ¤624

כונן אופטי:

LG GH20NS DVD-RW x20 Dual Layer Sata Black

כמות: 1 - מחיר: ¤128

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב 3000שח ומעלה כולל בדיקות

כמות: 1 - מחיר: ¤5

סה"כ: ¤5074

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 2 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו : ¤4973

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il

http://tms.co.il/preview/spec/gwp6284a

תהנה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה הסופר מהירה.. :xyxthumbs:

המחשב אינו מיועד אך ורק לאודיו.. וכמו שהסברתי זה בין היתר כמובן

בקשר למעבד, הדגם הזה קרץ לי אבל העדפתי את E8400 שהוא הרבה יותר זול שאוכל להחליף אותו אחר כך למרובע ב- 3GHZ ו- 1600MHZ כשהמחירים ירדו כמובן.. בחירה זו גרמה לי ללכת על לוח עם צ'יפסט X48 או לפחות X38 שכן סוקרו באתר ונאמר שכמעט ואין הבדל! ת'אמת גם לא במחיר..

הזיכרון.. בתוספת של כ- 200 ש"ח הבאתי דגם מקורר בתדר 1066MHZ ועם אותו CL דבר שאמור לתת משהו כמו 33% יותר ביצועים.. לא כדאי ??

הספק שבחרת ללא כבלים מודולריים ועם טיפה פחות הספק למרות שהחברה טובה. הכבלים המודולריים אומרים שאוכל לחבר רק מה שנחוץ ולתרום לסידור ולאוורור .. זה לא נחשב בעת בבניית מחשב?

מבחירת הכרטיס מסך אני מבין שהג'יפורס בסדר.. ותגיד פסיבי זה חרטה או מה ?

הדיסק הקשיח: בדוק טובים ? ומה לגבי שאר השאלות שרשמתי שם ??

תודה על העזרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעיקרון במחשבים לעריכה ככלל, ולעריכת סאונד בפרט יש חשיבות לשקט של המערכת. לכן יש עדיפות לכרטיס מסך מקורר פאסיבית. מה גם שאמרת שאינך . אולי יש מקום לקחת כרטיס יותר בסיסי.

יש גם מקום להוספת שקט למעבד - שיעבוד תחת עומסים מתמשכים.

כמובן גם יש צורך בכונן קשיח מהיר (לפחות 10,000 סל"ד) בכדי לצמצם את צוואר הבקבוק כמה שיותר.

ולדעתי האישית, יש גם מקום להשקיע בלוח איכותי ומה שיותר מתקדם - לפחות P45.

בקשר למעבד, הדעות חלוקות ותשובה חד משמעית אין. אני אישית לא אוהב את הרעיון שהעלת למערכת כזו כי עם החלפת מעבד באמצע חיי המערכת תצטרך לפרמט.

שתי הספקים מעולים ויתאימו לדרישות שהעלת. לספק מודולרי יתרון בנוחות גישה, סדר במארז ובסופו של דבר גם טמפרטורה מעט יותר נמוכה.

תבחן את נושא העלות מול התולעת וההעדפות האישיות שלך ותבחר. מבחינת הספק והתאמה למערכת שניהם מצויינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה הסופר מהירה.. :xyxthumbs:

המחשב אינו מיועד אך ורק לאודיו.. וכמו שהסברתי זה בין היתר כמובן

בקשר למעבד, הדגם הזה קרץ לי אבל העדפתי את E8400 שהוא הרבה יותר זול שאוכל להחליף אותו אחר כך למרובע ב- 3GHZ ו- 1600MHZ כשהמחירים ירדו כמובן.. בחירה זו גרמה לי ללכת על לוח עם צ'יפסט X48 או לפחות X38 שכן סוקרו באתר ונאמר שכמעט ואין הבדל! ת'אמת גם לא במחיר..

הזיכרון.. בתוספת של כ- 200 ש"ח הבאתי דגם מקורר בתדר 1066MHZ ועם אותו CL דבר שאמור לתת משהו כמו 33% יותר ביצועים.. לא כדאי ??

הספק שבחרת ללא כבלים מודולריים ועם טיפה פחות הספק למרות שהחברה טובה. הכבלים המודולריים אומרים שאוכל לחבר רק מה שנחוץ ולתרום לסידור ולאוורור .. זה לא נחשב בעת בבניית מחשב?

מבחירת הכרטיס מסך אני מבין שהג'יפורס בסדר.. ותגיד פסיבי זה חרטה או מה ?

הדיסק הקשיח: בדוק טובים ? ומה לגבי שאר השאלות שרשמתי שם ??

תודה על העזרה...

אממ אני לא יודע מאיפה להתחיל לענות לך

השוני בין הזיכרון שאני בחרתי ושאתה בחרת הוא רק על הנייר, בפועל אתה לא תרגיש שום שיפור..

הזיכרון הזה מיועד לאוברקלוק ולא ייתן לך שום שיפור, בספק אם תנצל בכלל 4 גיגה :-X

יש לך בעיה , אתה חושב יותר מדי על העתיד..

אבל בינתיים כשאתה מחכה הטכנולוגיה מתפתחת וכל מעבד מתיישן

כשיגיע הרגע שחיכית לו ומעבדי אקסטרים עם תדר של 3GHZ וזיכרון מטמון של 12MB ימכרו ב900 ש"ח כבר יהיו עם ביצועים עדיפים פי כמה..

אז מה תחכה שהמחירים של החדשים ירדו?

אפשר לקחת לוח X38 / X48 אבל מה זה ייתן לך?

לשימושים שלך זה אפילו מפרט מוגזם ואין צורך ביותר מזה, תחסוך בינתיים 2000 ש"ח

הספק שבחרתי הוא ספק מעולה, אין לך צורך בספקים אחרים, הוא דיי והותר למערכת כזאת.

אני לא מאמין בקירורים פאסיבים, לדעתי עדיף עם מאורר..

הדיסק הקשיח מעולה בא עם מטמון של 32MB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:yelclap: אני לא מאמין למהירות התגובות בפורום הזה :yelclap:

1. יש לכם המלצה לכרטיס מסך יותר בסיסי ועם פסיבי ? (לפחות שיהיה עם DVI)

2. איזה שקט יתאים ל- E8400 ול- Q9450 (אף פעם לא התעסקתי בזה)

3. אני אלך על הקשיח המהיר אבל יש משמעות שהשני יהיה מאותה חברה ? מערך RAID לא רלוונטי עבורי ?

4. תקנו אותי אם אני טועה.. ה-X48 לא אמור להיות יותר טוב מה- P45 ??

5. אני תמיד עושה IMAGE אחרי התקנה "מושלמת" (בעיניי) ואין לי בעיה לעשות זאת אחרי שנה למשל.. השאלה אם באמת שידרוג למעבד אקסטרים יהיה רלוונטי או שעדיף לחסוך כרגע בלוח אם ולחכות ל- NEHALEM ואז להחליף גם מעבד וגם לוח ??

6. Life.exe אני חושב על עתיד כי מתוך ניסיון .. אם זה לא מתוכנן מראש אז אני לא משדרג רכיבי באמת לכמה שנים טובות..

7. Elior_Z מה אתה חושב לגבי הזיכרון ? אם ללכת על שמתיישנת אז לא צריך לסחוט ממנה את המקסימום? זה באמת לא יהיה מורגש ? זה לא באמת כ-30% יותר ביצועים ??

חברה תודה רבה אתם ממש עוזרים לי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...