מוזיקה בסראונד, אובייקטיבי או סובייקטיבי - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוזיקה בסראונד, אובייקטיבי או סובייקטיבי

Henz16

אני מעדיף את המוזיקה שלי ב..  

2650 הצבעות

1. 1. אני מעדיף את המוזיקה שלי ב..

• 2.0 ערוצים
    • 2.1 ערוצים
    • 5.1 ערוצים
    • 7.1 ערוצים

Recommended Posts

אם רוכשים מערכת סראונד זה לא מחייב לשמוע מוזיקה בסראונד. מבחינתי הסראונד הוא בגדר אופציה הנתונה לשיקולים האישיים שלי.

מבחינת רמקולים, תמיד אפשר לשים מקדימה 2 איכותיים יותר מהשאר (או שכולם יהיו איכותיים), ולהשתמש רק בקידמיים במידת הצורך.

מבחינת המגבר\רסיבר - כמה הבדל יהיה בין מגבר סטריאו איכותי לרסיבר סראונד איכותי כל עוד שניהם מנגנים סטריאו ?

(את זה אני לא ממש יודע, אבל אישית מוכן לספוג את ההבדל בלי לחשוב פעמיים)

אז שוב, גם כאן הטענה היא שבאותו תקציב, יכולת הניגון בסטריאו של מגבר סטריאו עדיפה על פני זה של רסיבר לק"ב. עד כמה? יש כאלה שאומרים שאפילו פי 4 (כלומר, מגבר בתקציב X שח שווה מבחינה איכותית לרסיבר שעולה 4X). לא שבאמת אפשר לבדוק דברים כאלה באופן מדוייק כמובן, אבל זו הדעה הרווחת. עד כמה ההבדל באמת מורגש? לא יודע. יצא לי לשמוע סטריאו גם באמצעות רסיברים איכותיים יחסית, וסה"כ היה נשמע בסדר גמור מבחינתי. לא ביצעתי כמובן השוואה אמיתית בתנאי מעבדה, אבל הנקודה היא שזה לא שברסיבר הסאונד הוא קטסטרופה בלתי נסבלת.

הסבר מפורט יותר אתה יכול לקרוא כאן:

http://www.aufi.co.il/amp/index.php?amp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין מה להשוות.

רסיבר זה משהו אחר לגמרי לעומת מגבר.

להשוות בין מגבר לבין רסיבר, זה כמו שאגיד לך מה יותר טוב לעיבוד גרפי, הכרטיס מסך החדש של ATI או מעבד CPU שלך.

ברור מה תהיה התשובה, לא?

מגבר איכותי לוקח כל רסיבר בשוק בכל מחיר.

אין שום נקודת השוואה בינהים, איכות אחרת ועולם אחר.

כמו שאמרתי

אם יש לך מקור טוב (נגן CD איכותי) אותו אתה מחבר לPRE AMP טוב ומשם למגבר טוב ואז לרמוקלי 2.1, אין שום דבר איכותי יותר מזה למוסיקה וסאונד.

יש גם מגברים שכבר מגיעים עם PRE AMP בפנים.

ויש כאלו שאפילו הספק כוח הוא חיצוני (ואז לפעמים יש אפשרות לכמה וכמה סוגים ומחירים שונים).

שלא לדבר על כך שיש מגברי מונו, ואז בכלל לכל ערוץ יש הגברה משלו והאיכות משתפרת בכמה רמות נוספות (וגם עוצמה פי כמה יותר חזקה - במיוחד טוב לרמוקלים סופר חזקים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מי אמר שאודיופילים לא יכולים להינות מ-2 העולמות ?

1. רוכשים 3 מגברי סטריאו איכותיים 2front / 2rear / center-sub (ע"פ החישוב של shantax זה יותר זול מרסיבר איכותי אחד)

2. מחברים את שלושתם לכרטיס קול איכותי עם תמיכה בסראונד

עכשיו כל האפשרויות עומדות בפני האודיופיל המתחזר :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב

אתם לא מבינים.

נתחיל מזה שרסיבר הכי טוב יעלה לכם כמה, 20 אלף נניח? 25 אלף?

יש מגברי מונו שכל אחד עולה פי שתיים מזה.

כלומר גם מבחינת מחיר אפשר להגיע להרבה יותר.

אבל עזבו את זה, כמו שכבר הסבירו, בגלל שבמקור מוסיקה בCD היא סטריאו, ובגלל התנגשות הטווחים בחדר וכו', מוסיקה בסראונד תמיד תשמע פחות טוב מאשר ברמוקלים של 2 או 2.1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הנקודה הזאת של כוונת היוצר כבר ברורה לכולם אני חושב (למרות שישנם היום מקורות מוזיקה בסראונד).

עכשיו, בקשר להתנגשות התדרים - ישנם תקנים והוראות ברורת לגבי מיקומי רמקולים וזויות בחדר עם מערכות סראונד.

מה בקשר למיקומי\זויות סטריאו ? אתה מתחשב בזה ? מהבחינה הזאת הכי טוב איכותיות או מוניטורים יקרים מול הפרצוף, לא ? ^-^

(אם כבר אז כבר...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמדובר ברמקולים מאוד גדולים ואיכותים, אז כן יש חשיבות גם למיקום שלהם בחדר, וגם לאקוסטיקה של החדר.

שוב

לא מדובר על מערכות שעולות אלפים, אלא מערכות של עשרות ומאות אלפים, ושם כן יש חשיבות כי במחיר הזה אנשים רוצים לקבל את המקסימום שניתן (כמו שתקנו מעבד ב7000 שקל, אז בהחלט לא תרצו שירוץ במהירות של מעבד שעולה "רק" 1500, לא?)

אם כי יחסית, המצב פחות נוראי מאשר מערכות סראונד ששם באמת מיקום וכו' משנים המון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוהב 2.0 ללא סאב , כי עם רמקולים +מגבר ראויים אין צורך בסאב כלל , למעט שאז הסאב משחק תפקיד גדול .

אבל אם לשמוע סטיראו ביותר מ 2 , אז הייתי משתמש ב בסטריאו ביציאות A+B ככה ל 4 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגבר סטריאו טוב נניח עולה 10 אלף?

אז יש מגברים מונו שעולים אותו המחיר (נניח 10-12) אבל אתה מקבל עולם אחר יותר טוב.

קודם כל ההגברה היא לכל ערוץ בפני עצמו, כלומר מגבר לימין ומגבר לשמאל.

מה שקורה שאם אותו מגבר סטריאו מסוגל לספק 150W, אז פה אתה מגיע ל300W+ כי יש לך את העוצמה של מגבר הסטריאו לכל ערוץ.

כמו כן, בגלל שהערוצים פה מופרדים לחלוטין!! (ממש פיזית, קופסאות אחרות לגמרי), אז אין התערבות ו"נזילות" בין הערוצים וכו'.

בקיצור, לגבי עוצמה זה ברור שתקבל לפחות פי שתיים, לגבי איכות אולי לא תקבל איכות מדהימה יותר, אבל תקבל בהחלט שיפור רציני.

ושוב, זה לא משהו שהייתי קונה לבית, לקנות זוג מגברי מונו ב20+ אלף זה אומר שגם יש לך זוג רמוקלים ב20-30 ומעלה.

זה מחירים מטורפים, בהחלט לא משהו ש99.999 אחוז מן המשתמשים בעולם צריכים או יוציאו סכומים כאלו, אבל תמיד יש משוגעים עם המון כסף :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה משוואה בין מגבר של 10 למגברים של 20K זה לא הגיוני!

בשום מגבר שעולה 10K אין "נזילה בין הערוצים",אם תשוואה 2 מגברים נגיד של בריסטון אחד הוא סטיראו והשניים האחרים הם 2 מונויים שני האופציות ב20K נניח , הם יתנו אותה תוצאה.

קונים מונויים בשביל לקרב אותם לרמקולים או למקור לא משנה , סתם עניין של נוחות.

ודרך אגב יש הרבה מגברי סטריאו שהם דואל מונו, שזה אומר שהם בתוך מארז אחד אבל מופרדים לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

כל מה שאתה אומר הוא נכון ואני מסכים לחלוטין :xyxthumbs:

שוב

ברור שזוג מגברי מונו בהנחה שיש לך בית גדול ואתה רוצה לקרב אותם לרמוקלים וכו', זה הכי טוב ונוח.

וגם לגבי איכות, יש אנשים שמוכנים להשבע שמגברי מונו יתנו איכות פי כמה, בדיוק כמו שיש אנשים שיגידו לך שכבלים שעולים 10 אלף (יש כאלו גם בארץ), יתנו לך איכות הרבה יותר טובה מכבלים שעולים "רק" אלפיים שקל.

זה עניין אודיופילי וכל אחד ומה שרגיל ומוכן לשלם.

ולגבי דואל מונו - כן אני מכיר, והם אחלה, אבל עדיין יש מי שיגיד שהתוצאה לא משתוה לזוג מגברי מונו טובים ונפרדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...