שאלה למעריצי מטליקה , ארבע אלבומים,תבחר מתוכן שתיים , ונמק למה ! - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה למעריצי מטליקה , ארבע אלבומים,תבחר מתוכן שתיים , ונמק למה !

Yehudaa

Recommended Posts

שלום לכם

אני רוצה לקנות שתי אלבומים של מטליקה , אני מתלבט בין

metallica metallica (השחור )

kill em all

ride the lighting

master of puppets

איזה שתיים מבין הארבעה הכי אהבתם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממליץ לך על האלבום השחור

ותבחר בין "צדק לכולם" לבין master of puppets

master of puppets יותר נקי מבחינת הצליל

הקלטה מאוד נקייה אבל פחות רגש

"צדק לכולם" אלבום הרבה יותר משוגע

אבל אלבום מצוין למרות הקלטה פחות איכותית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קרה ל- And Justice for all... זה אלבום ענק.

אם הייתי צריך לבחור אז קודם כל בלי שום היסוס: Master of Puppets זה אלבום כ"כ טוב שכל מילה מיותרת, השירים שם כתובים בצורה הכי גבוהה אחד אחד. איך אפשר בלי Sanitarium ו- Master of Puppets ו- Orion ו- Battery... בעצם כל האלבום!

ואחרי זה זה תלוי באופי שלך ובמה אתה בדיוק אוהב. האלבום השחור (AKA Metallica) הוא שונה מהאלבומים הקודמים שלהם, אבל עדיין אלבום לא רע בכלל.

אני אישית מעדיף את התראש האיכותי שהם עשו לפני, אז אני אבחר ב- Justice למרות שהבחירה ממש קשה. הייתי ממליץ על Kill em all אבל הוא לדעתי למעריצים יותר כבדים של הלהקה כי הקול של הסולן שם יכול להיות קצת מעצבן אבל הוא בהחלט האלבום הכי אנרגטי ו- all out metal thrashing. אגב אם אני לא טועה השם המקורי של האלבום היה צריך להיות Metal up your ass, או משהו בסגנון, אבל חברת התקליטים לא הסכים והתפשרו על kill em all (לך תבין...).

האלבומים בהמשך הם הרבה יותר מתקדמים ורמת השירים יותר גבוהה ומעניינת.

קיצר:

Master of Puppets + And Justice For All.

תהנה :)

עריכה: אגב צדקתי בקשר לכותרת של האלבום הראשון, ציטוט מוויקיפדיה:

The band initially planned to title the album Metal Up Your Ass, and it would boast a cover featuring a toilet bowl with a hand clutching a dagger emerging from it.

:lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא איזה סגנון של אתה שומע עכשיו, ולא אילו מארבעת האלבומים הוא הכי טוב.

אם אתה רגיל לשמוע רוק "רגיל", דוגמת לד זפלין וגאנז אנד רוזס, אז האלבומים של מטאליקה הם די קשים לעיכול, עדיף להתחיל מהבלאק אלבום שהוא מצד אחד מאוד קליט אך יחד עם זאת מאוד מושך אותך לצלול יותר לעולם של מטאליקה ומטאל בכלל.

לסיכום, אם אתה כבר שומע מטאל ואוהב ת'ראש באופן כללי, אני ממליץ על RtL וMoP, למרות שAJFL נמצא קרוב מאוד מאחוריהם, ממש קשה להחליט בינו לבין RtL.

אם אתה לא שומע כ"כ את הסגנון, אז אני ממליץ על הבלאק אלבום וRtl.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהייתי בן 15 היה לי את כל הארבעת אלבומים למשך משהו כמו שנה , ומאז לא שמעתי מטליקה בכלל

את השחור מאוד אהבתי , ואני מכיר את האלבום הזה די טוב , אבל את הישנים אני לא זוכר מי מהם היה יותר טוב .

מה שאני זוכר מהישנים , שאהבתי את השירים הארוכים , עם הרבה מלודיות , ללא מילים , או קצת מילים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז Master of Puppets הוא Must בשבילך, כי הוא האלבום הכי מלודי שלהם.

עכשיו ההתלבטות היא בין RtL לAJFL.

RtL הוא מאוד מלודי, אבל השירים בו יחסית קצרים ונוטים לכיוון הכאסח(כמו בפאנק)

AJFL הוא מורכב יותר, יותר פרוגרסיבי, השירים ארוכים יותר אבל מלודי הוא ממש לא

החלטה שלך, בכל מקרה Kill E'm All לא כ"כ מתאים לתיאור של מה שאתה אוהב(השירים בו מאוד קצרים וגם נוטים לכיוון הכאסח של פאנק) וMoP יושב בול על ההגדרה שלך, אז כפי שאמרתי, ההתלבטות שלך תהיה בין Rtl לAJFL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני אצטרף לשאר החברים כאן, ואמליץ על MoF. אלבום מצויין (והאחרון של הבסיסט הראשון קליף ברטון זצ"ל).

לגבי האלבום השני, אני מתלבט: אמנם כאלבום אהבתי יותר את AJfA, אבל אם יש שיר אחד שבגללו שווה לקנות את RtL זה Fade to Black.

שיר מדהים על התאבדות, עם טקסט פשוט מצמרר בפשטות הגאונית שלו. לדעתי, "השיר" של מטאליקה...

יאללה שיסיימו לעבוד כבר על החדש 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני אצטרף לשאר החברים כאן, ואמליץ על MoF. אלבום מצויין (והאחרון של הבסיסט הראשון קליף ברטון זצ"ל).

לגבי האלבום השני, אני מתלבט: אמנם כאלבום אהבתי יותר את AJfA, אבל אם יש שיר אחד שבגללו שווה לקנות את RtL זה Fade to Black.

שיר מדהים על התאבדות, עם טקסט פשוט מצמרר בפשטות הגאונית שלו. לדעתי, "השיר" של מטאליקה...

יאללה שיסיימו לעבוד כבר על החדש 8)

הבסיסט הראשון הוא רון מק'גובני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר להוסיף קצת כסף ולקנות את שלושתם...

למרות שRTL אני הייתי קונה רק בגלל פייד טו בלאק...

אבל כאלבום לא ממש אהבתי אותו...

שאר השירים לא משהו...

AJFA גם אלבום מדהים וכולל המון שירים מדהימים כולל ONE ו AJFA...

MOP אלבום נדיר...

אבל הפייבוריט שלי זה עדיין האלבום השחור..

עם השיר UNFORGIVEN 1 ENTER SANDMAN ובמיוחד נאת'ינד אלס מאטרס...

זה עוד אלבום ששווה קנייה בגלל שיר אחד...

בקיצור הרשימה שלי:

השחור

MOP

AJFA

אם אי אפשר את האחרון אז רק את שני הראשונים...

אגב, אם יהייה לך עוד כסף אח"כ תוכל לקנות את השאר...

אבל אל תקנה הכל :nono: יש להם כמה אלבומים שהם לא ראויים להקרא בהם"מטאליקה"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס הייתי קונה את כל הארבעה הראשונים :)

אבל זה אני...

האמת שפתאום בא לי באמת לקנות את MOP/Justice...

הבעיה הכי גדולה של justice היא שכמעט ולא שומעים את הבאס שם. בגלל זה האלבום נשמע כאילו משהו חסר בו, קצת דליל כזה. הלוואי שהיו עושים לו remaster טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Ride the Lightning כי הקפיצה שהם עשו מKill 'em All היא המשמעותית ביותר בקריירה שלהם, זה האלבום שאחריו יכולת לדעת שהם יהיו להקה אדירה.

Master of Puppers כי זה... Master of Puppets, אחד מאלבומי המטאל החשובים ביותר שנעשו אי-פעם. תכלס? זו "רק" גרסה מלוטשת של RtL, אבל ללא ספק מדובר באלבום הטוב ביותר שלהם.

והבאס בAJFA הוא בלתי-ניתן לשמיעה. אפילו באלבומי BM שהם לחלוטין trve kvlt כמו Nattens Madrigal של Ulver אפשר לשמוע את הבאס רועם לו ברקע, כאן פשוט אין באס (כאילו, יש, אבל, כמו שדייב מוסטיין אמר, זה כאילו הם הקליטו אותו על מיוט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...