SysTrayRSS - קורא RSS קטן (תומך עברית!) - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SysTrayRSS - קורא RSS קטן (תומך עברית!)

zurkin1232

Recommended Posts

אני רוצה להציג בפניכם את SysTrayRSS, תוכנה בעלת שם מסובך אבל רעיון פשוט.

מדובר בקורא RSS קטן ש"מתחבא" ב-System Tray. הקורא תומך בעברית מיושרת לימין.

אני אישית משתמש בו יומיומית בעבודה ונהנה מכל רגע. בכל זמן נתון יש לי עדכוני חדשות ובלוגים שאני יכול לראות בקליק אחד.

יתרון נוסף הוא שהתוכנה משתמשת בתפריט פשוט ולא מושכת תשומת לב מיותרת (חשוב למי שעובד במשרד פתוח כאשר הרבה אנשים מסתובבים באזור).

קישור להורדה, צילומי מסך והסברים

אשמח לשמוע תגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהיא לא שמה דגש על צריכת נמוכה אבל תכלס זה לא ממש משנה - מניסיוני היא כלל לא מעמיסה על המחשב.

לגבי צריכת CPU - מורגש רק כאשר ערוצי ה-RSS מתעדכנים אבל גם כאן לא ראיתי שום פגיעה בפעילות השוטפת של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה מעניין מאוד.

בתור חובב PORTABLE מושבע ש-RSS היא חלק מהיומיום שלו - תודה!

באמת עוד לא מצאתי קורא RSS פורטאבילי שתומך בישור לימין ושילוב בין עברית לאנגלית.

האם מעבr לעובדה שלא נדרשת התקנה מדובר בתוכנה פורטאבילית אמיתית?

ללא רג'יסטרי? תומכת ב-relative path? איפה נשמרות ההגדרות? האם ניתן להגדיר אותה כ-stealth, כלומר, שאינה משאירה עקבות על המחשב המארח?

תעיף מבט בדרישות לפורטאביליות פה: http://www.portablefreeware.com/all.php

ניתן לבקש להוסיף אותה למאגר שם...

הולך לבדוק אותה בעצמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צביקה, כל הכבוד :xyxthumbs:

זה בדיוק מה שחיפשתי, תוכנה קטנה ולא מאיימת שמציגה לי RSS בלחיצת כפתור בלי יותר מדי רעש וצלצולים.

קבל כמה הערות בונות שלי משימוש בתוכנה:

1. דבר מאוד חשוב שחובה שיהיה זה התראה על פריט חדש.

כרגע, ממה שהבנתי, הדרך היחידה שאפשר לדעת שיש פריט חדש זה אם האייקון הוא בצבע סגול. אבל חסר לי היכולת לדעת איזה פריט חדש

בתוך "ערימת" הפריטים שיש ברשימה.

בנוסף, הייתי שמח גם שיהיה גם בלון בתחתית המסך (בסגנון הודעה נכנסת במסנג'ר) שמתריע לי על פריט חדש.

2. כרגע רק לחיצה על הכפתור הימני של העכבר פותח את התפריט ביחד עם פריטי הRSS.

זה היה הרבה יותר נוח אם לחיצה על הכפתור השמאלי היה פותח את התפריט של פריטי הRSS, ולחיצה על הכפתור הימני היה פותח

את ההגדרות.

3. ההגדרות של התוכנה מאפשרות מקסימום 20 קישורים, זה מסיבה מסויימת?

רק התקנתי את התוכנה וכבר יש לי יותר מ20 קישורים. בבקשה תאפשר מספר בלתי מוגבל של קישורים.

4. חסר לי האפשרות שעמידה עם העכבר על הקישור יראה לי את התיאור במקום ללחוץ על הקישור כמו שיש בהגדרות כרגע.

ולסיום שאלה, באיזה שפה התוכנה כתובה?

בתור מתכנת אני תמיד אוהב להתעניין בדברים האלה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הפידבקים.

tmpusr - אם הבנתי נכון התוכנה עומדת בדרישות. היא לא מתקינה כלום, לא נוגעת בקבצי מערכת או ברג'יסטרי ואפילו לא משתמשת בקבצים זמניים. הקובץ היחיד שמתעדכן הוא קובץ ה-INI שאמור להימצא באותה התיקיה של קובץ ה-EXE.

kisin -

1. ליד כל ערוץ שהתעדכן יש כוכבית, אבל אין דרך לדעת מהן הכותרות החדשות בתוך הערוץ.

2. הצעה מעניינת. הייתי שוקל לגרום לכפתור השמאלי לתפקד כמו הימני, אבל לא אהבתי את הרעיון של הגדרות לחוד ופריטים לחוד.

3. מגבלה של שפת התכנות. לא מצאתי דרך קלה להוסיף תפריטים דינאמית אם כי יש לי רעיון לעקוף את זה.

4. צודק. גם כאן לא מצאתי דרך פשוטה לממש.

התוכנה נכתבה ב-VB6 ושמתי דגש בעיקר על קלות כתיבת הקוד. אני יודע שעם C++ ו-MFC למשל אפשר לעשות עוד הרבה טריקים נחמדים וגם להקטין משמעותית את צריכת המשאבים אבל תכנות בסביבה זו דורש פשוט יותר זמן והוא יותר מסובך.

התוכנה נולדה מתוך צורך שעלה לי וכתבתי את הליבה שלה במהלך סופ"ש אחד. מאז מידי פעם אני מוסיף לה פיצ'רים או תיקוני באגים וכעת היא מספיק בשלה בשביל לצאת לאוויר העולם לדעתי.

אהבתי חלק מההצעות שלכם ואני אנסה לחשוב מה כדאי (ואפשר) להוסיף לגרסה הבאה.

אגב ה-FAQ עונה על חלק מהשאלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראית מעולה ממבט ראשון.

תמיד רציתי להשתמש ב RSS, אבל כל דבר (תוכנה ייעודית, תוסף לדפדפן) נראה לי גדול וטרחני מדי בשביל המטרה הזו,

התוכנה שלך פותרת את זה בעצם העובדה שהיא קטנה כ"כ.

אז עכשיו הורדתי - הערות והצעות:

- יש סיבה שהיא טוענת דווקא את ה IE ולא את הדפדפן הדיפולטי (במקרה שלי ושל רבים אחרים - firefox)? זה חסרון אדיר.

(תיקון: ראיתי שאפשר לומר לה איפה ה EXE של הדפדפן)

-אין כפתור או פקודה בקליק ימני של "עדכן עכשיו"? כלומר אני חייב להמתין עד שהאינטרוול שקבעתי יגיע בשביל עדכונים חדשים?

- תן אפשרות לערוך את השם של כל ערוץ RSS

(כלומר, כברירת מחדל הכותרת של כל ערוץ נשאבת מהערוץ, אבל לפעמים נחמד לערוך את זה למשהו מותאם אישית)

- תאפשר חלוקה לקטגרויות, שיהיו מופרדות בקו הפרדה בתפריט (כמו הקו שיש בין ה settings לערוצי ה RSS עצמם)

(חדשות, , מחשבים, השמות לא משנים, היוזרים יערכו לעצמם את הקטגרויות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs:

בדיוק מה שחיפשתי!

אהבתי את הפשטות של התוכנה. אני שונא את כל ה "דפדפני RSS" למינהם שמציעים מליון פונקציות אבל מפספסים את התכלס.

מאוד שימושי כשלא רוצים למשוך תשומת לב בעבודה. ;)

אני גם בעד הרעיון ש - Kidney_stonE הציע , לתת את האפשרות לחלק את הפידים לכמה קטגוריות.. יש לי כרגע 18 פידים ולפעמים זה קצת מבולגן בעיניים.

ממש אהבתי, סחטיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

שלום לכולם.

הכפלתי את כמות הפידים האפשריים בתוכנה וכעת היא תומכת ב-40 ערוצי RSS.

הגרסה החדשה נבדקה על ידי יחסית מעט אז אני מקווה שאין בעיות (אשמח לשמוע אם כן). בינתיים אצלי הכל נראה תקין.

אני מתכנן לנסות ולשפר במעט את צריכת הזיכרון של התוכנה, אולי אפילו השבוע. אני מודע לעובדה שהיא צורכת די הרבה זיכרון יחסית לתוכנה כ"כ קטנה אבל באמת שזה לא משפיע על המחשב (כל מחשב עם ג'יגה זיכרון ומעלה לדעתי).

בכל אופן, אני מקווה שתהנו ואשמח לקבל עוד פידבקים ממשתמשים (גם אם שנאתם אותה).

והנה שוב האתר: http://zvika.110mb.com/SysTrayRSS/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...