התייעצות לגבי קניית רמקולים+כרטיס קול - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי קניית רמקולים+כרטיס קול

mardona

Recommended Posts

שלום לכל חברי הפורום.

מזה זמן רב אני חושב על קניית מערכת רמקולים של 5.1 לחדר שלי בתוספת כרטיס קול חדש שתנצל את איכות הרמקולים.

המערכת צריכה לשמש בעיקר למשחקים ולפעמים לסרטים ומוזיקה.

בנושא הרמקולים:

עקבתי אחרי השוק במשך השנתיים האחרונות וראיתי שאין ממש פיתוח בתחום הרמקולים למחשב(חוץ מה G51 שיצא בזמן האחרון).

אני חשבתי על ה Z5500 שאמורים לספק את כל צרכיי ואף יותר

אך לפני מספר חודשים ראיתי שיצא הסט G51 שהוא כביכול האח הקטן של ה Z5500.

עכשיו קראתי עליו מספר ביקורות ודיי מתלהבים מהם והם עולים באזור ה 700-600 שקל פחות מה Z5500

אז הדבר גרם לי לחשוב האם ההשקעה של האקסטרה 600-700 שקל אכן כדאית.

אז כמו שקראתם ההתלבטות היא בין ה Z5500 ל G51 אז תמליצו חופשי ואם אתם יכולים אז גם לנמק את הטענה.

לגבי הכרטיס קול:

בתור אחד שהייעוד העיקרי של העסוקים שלו במחשב הם משחקים אז הבנתי שסדרת הכרטיסים של קריאטיב שמבוססים על X-FI הם בשבילי בשל התמיכה ב EAX 5.0 ועוד כמה דברים.

השאלה היא איזה X-FI לקחת,אני סך הכל רוצה שהרמקולים ינוצלו בצורה הטובה ביותר במשחקים

אז האם ה X-FI XTREAM PCI-E הפשוט ביותר שעולה באזור ה 300-250 שקל יתאים למשימה הזאת?

אם למישהו יש משהו להוסיף בנושא/להמליץ אני אשמח מאוד.

*מערכת ההפעלה שלי היא אולטימייט 64 BIT ושמעתי לאחרונה שהמערכת אינה תומכת ב EAX או משהו כזה

יש מצב לזה?

תודה מראש חבר'ה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכול לעזור לך לגבי הבחירה בין שני הדגמים של הלוג'יטק כי לא ממש יצא לי לשמוע אותם, אבל:

1. אם אתה כבר הולך על הסדרה של XFI, אל תקח את הכרטיס הזול בסדרה כמו שכתבת (נדמה לי שהוא נקרא "אודיו" או משהו כזה), כי הוא פשוט גרסה חדשה של הסדרה הישנה שלהם. אם כבר אז תקח את ה XFI GAMER או MUSIC (שהם בעצם די זהים).

2. בויסטה באמת אין תמיכה ב EAX (למרות שיש את אלכמי שאמור להחזיר את זה, לא ממש מתמצא בנושא הזה). אבל בכל מקרה אם השימוש העיקרי הוא למשחקים והתקציב שלך די מוגבל (כלומר לא בסביבות ה1000שח נגיד), אז כנראה שבכל מקרה כרטיס של קריאטיב הוא הבחירה הכי טובה גם בלי קשר לתמיכה ב EAX.

בכל מקרה העצה שלי היא להשקיע קודם כל את רוב התקציב דווקא ברמקולים, מפני שכרטיס קול תמיד תוכל לשדרג בעתיד אם תחליט שאיכות הסאונד לא מספיקה לך (בניגוד להחלפת רמקולים שזה עניין יותר מסובך כמובן), וגם כי אני לא בטוח שכרטיס קול, אפילו איכותי, יתן לך שיפור ממש מורגש באיכות הסאונד כאשר מדובר ברמקולים של מחשב שבמילא מיועדים למשחקים ולא לשמיעת , וגם כי כרטיסי האון בורד שיש על לוחות האם החדישים נחשבים ללא רעים בכלל.

אגב, לגבי ה Z5500 קראתי פעם בביקורת אחת שהוא דווקא נשמע יותר טוב בחיבור דיגיטלי, אז אם יש לך יציאה דיגיטלית במחשב זה במילא יחסוך לך את העניין של הכרטיס קול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה, רוב הסיכויים שה-X-FI AUDIO דווקא כן יתאים לך. (כן, 300 ש"ח בסה"כ)

הכרטיסים המתקדמים זה להזיז כבדות, (ואיכותיות)

ודווקא לרמקולים זה פחות משנה.

אגב, הכרטיס יתן לך שיפור מורגש.

בקשר לרמקולים, על ה-G51 קראתי המון ביקרות,

חלקן טובות, וחלקן פחות. מכאן לכאן,

אני ממליץ להשקיע ב-Z5500.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...