האם יש דרך ליצור נקודת גישה אלחוטית בעזרת ראוטר? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש דרך ליצור נקודת גישה אלחוטית בעזרת ראוטר?

Spook

Recommended Posts

שלום,

הבעיה שלי היא כדלקמן.

אני עובר לדירה חדשה גדולה יותר עם חדר עבודה, וצריך לסדר את הרשת הביתית.

בסלון יהיו ה-PS3 וה-. בחדר עבודה יהיה מחשב שצריך חיבור מהיר לאינטרנט כי הוא אחראי על השיתוף קבצים ומשמש גם כספק קבצי מדיה לכל שאר הרשת, ועוד מחשב עבודה של החברה שלי.

יש ברשותי ראוטר אלחוטי 3com 3CRWE554G72T.

אני לא רוצה להעביר כבל רשת מהחדר עבודה לסלון כי זה לא אסטטי ודי קשה לביצוע.

ה-PS3 בסלון צריך גישה מספיק מהירה למחשב בחדר עבודה כדי לראות דרכו סרטים המוזרמים אליו מהמחשב ב-1080p.

האם יש אפשרות לשים עוד ראוטר אלחוטי בסלון שיתחבר כנקודת גישה לראוטר בחדר עבודה, ואת ה- וה-PS3 לחבר אליו?

האם חיבור G יהיה מספיק בשביל להזרים ברזולוציה כל כך גבוהה או שאני צריך לקנות בשביל זה שני ראוטרים שתומכים ב-N?

תודה רבה מראש על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר את הראוטר הספציפי אבל כנראה שהוא לא מסוגל להעביר WIRELESS בלי כבלים.

המכשיר שאתה צריך נקרא Range Extender ואני מכיר כזה של LINKSYS אבל הוא עובד רק מול ראוטר של LINKSYS.

בקשר ל-HD ב-WIRELESS במדיה סנטר יש כלי שנקרא Network Performance Tuner,

זה מין גרף שמראה את האות שאתה מקבל ואיזה איכות אפשר להעביר עליו (מכלום ל-SDTV ל-HD...),

המטרה שתמקם את הנתב שלך במיקום האופטימלי, כמובן שבשביל- 1080p הקליטה אמורה להיות מקסימלית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר בראוטר , כך שאני לא מבין על מה אתה מדבר כשאתה אומר שהוא לא יכול להעביר wireless בלי כבלים.

בכל מקרה, באפשרויות של הנתב מופיע משהו שקוראים לו WDS. בחיפוש ברשת הבנתי שזה Wireless Distribution System אשר נועד כאפשרות להגדיר עוד Access Points.

השאלה היא איך מגדירים את זה, ואיזה חלק נוסף אני צריך לקנות כדי לשים בסלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הראוטר שלך מקבל את המידע בקווי, ומחלק אותו אלחוטית...

לגבי ה-WDS אתה הופך את הראוטר שלך ל-AP אבל שוב, זה רק עם כבל שמגיע מהראוטר הראשי (ובמקרה הזה מתחבר לאחד מחיבורי ה-LAN)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז בוא נגדיר את השאלה מחדש:

האם יש איזה שהוא ציוד רשתות שאפשר לשים בסלון ובחדר עבודה שיספק לי אפשרות לרשת משותפת בין המחשב ל-PS3 וה- במהירות מספקת ל-1080p מבלי שאצטרך להעביר כבל בין החדרים?

אם כן, אשמח אם תפרטו לי מה הוא ואיך מקנפגים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Spook, הייתי ממליץ לך קודם להתקין את הדברים ואז לראות אם יש בכלל בעיה, יכול להיות שהכל יעבוד כמו שצריך בלי להוסיף ציוד נוסף.

אם אתה מקבל חיבור בינוני אתה יכול ליצור לעצמך מרכז אות כמו שיש בסטיקי, אתה יכול לשדרג את ביצועי הרשת שלך בכלום כסף.

אם בכל זאת אתה חייב להוסיף ציוד ע"מ לקבל קליטה ראויה אז יש כמה שתי אפשרויות:

א. לקנות משחזר או נתב ולהפוך אותו למשחזר בעזרת WDS. אותו אתה מחבר איפשהו באמצע הדרך, היכן שיש קליטה טובה והוא ישדר את האות האלחוטי מחדש. היתרון של זה הוא שיש הרבה נתבים ודגמים של משחזרים שתומכים בWDS ועושים את ההתקנה יחסית פשוטה. החסרונות הן שזה יקר (עוד מחיר של נתב או משחזר, 200-300 ש"ח) ושיש הרבה חוסר תאימות בין יצרנים שונים ודגמים שונים מאותה תוצרת, מה שגורם בעיה להצפין את הרשת ו/או להפעיל אותה בצורה חלקה.

ב. לקנות גשר או נתב שיכול לשמש ככזה. גשר זה מכשיר שפועל קצת כמו כרטיס רשת , כלומר יש לו יכולת לקלוט ולשדר באלחוטי ואפשר לחבר לו ביציאה הקווית (בדר"כ יש רק אחת) כבל רשת למכשיר ללא כרטיס רשת. בדר"כ המכשיר לא יספק לך קליטה ושידור יותר טובים מהכרטיס האלחוטי שלך, אבל אתה יכול לחבר אותו בנקודה יותר קרובה לנתב ולהעביר ממנו כבל למכשיר (PS3/XBOX). ככה אתה רק צריך להעביר את הכבל מרחק קצר יחסית.

ד"א, אם אתה הולך על האפשרות הראשונה, אני הייתי ממליץ לך להשתמש במוצר הכי קרוב לנתב שלך, בדר"כ הכי טוב זה נתב מאותו דגם. בגלל שכבר לא מייצרים את הנתב הזה אתה יכול לנסות לקנות את הדגם החדש שהחליף אותו ה3CRWER100-75, גם זול וגם נתב לא רע לכשעצמו.

אם אתה הולך על האפשרות השניה, שים לב שרוב המשחזרים יכולים גם לפעול כגשר , אבל חייבים לבדוק את זה לפני הקניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שרשת אלחוטית (אפילו במהירות אידיאלית) מהירה מספיק ע"מ להעביר 1080P בזמן אמת, לא עשיתי את החישוב, אבל צריך לבדוק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שרשת אלחוטית (אפילו במהירות אידיאלית) מהירה מספיק ע"מ להעביר 1080P בזמן אמת, לא עשיתי את החישוב, אבל צריך לבדוק את זה.

בדיוק

אני לא הבנתי למה לא אמרתם לבחור את זה עד עכשיו...

SPOOK , ראוטר G 54MBPS לא יספיק להעברת תכני 1080P , בשביל זה יש N , זה אחד מהפיצרים שהוא מספק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

arik100, אולי תקרא את הדיון מחדש. התגובה שלך מראה שאתה לא מבין בנושא או שסתם נדחפת לדיון בלי לקרוא את כל ההודעות בו :bash:

איך בדיוק אתה רוצה שהוא ישתמש בתקן N מול הPS3 או הXBOX?!?

streaming בHD בדחיסת MPEG2 צורכת 20Mbps... אני לא יודע עם זה 1080P אמיתי או מה, אבל זה יעבוד בWIFI בקליטה טובה.

אני חושב ש1080P מלא ולא דחוס לא יעבור גם על קווית ב100 מסל"ש :s05:

אבל אני לא מומחה, אני רק יוצא מנקודת ההנחה שהוא מצליח לעשות את זה כבר עכשיו. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא מצליח לעשות את זה כבר עכשיו אז סבבה, אבל אם לא, אז בהחלט צריך לתת את הדעת ולעשות את החישובים לפני שקונים את הציוד.

השאלה היא באמת מה פותח הת'רד רוצה להעביר באלחוט (1080P זה כללי מידי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי הרבה נסיון בחיבור של ה-PS3 כי כרגע הוא מחובר בקווי.

אבל עשיתי נסיון באלחוטי עם סרט של 1080P שהגיע למקסימום של 6Mbps (או לפחות זה מה שהמידע של המכשיר אומר תוך כדי הקרנת הסרט).

אני מוכן לצאת בהנחה ש-G עלול לא להספיק לחלק מהסרטים אשר פחות מכווצים. וצריכים להעביר יותר מידע. האם אפשר להשתמש בשני ראוטרים של N, לחבר אחד מהם לאינטרנט ושהמכשירים שמחוברים לראוטר השני יגיעו לאינטרנט והמכשירים שמחוברים לראשון דרך הקישור האלחוטי שבין הראוטרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אולי אפשרי, אבל זה עלול להיות עסק יקר... נתבי N הכי זולים עולים 350 ש"ח.

גם אין משחזרים/גשר בתקן N שאני מכיר עדיין וכדי למצוא נתב שאפשר להסב אותו לגשר תצטרך לעשות מחקר באינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...